X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne prolaktyna-bromergon
Odpowiedz

prolaktyna-bromergon

Oceń ten wątek:
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 7 marca 2014, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malenq wrote:
    Dzień dobry w nowym dniu :)
    Wklejam z innego forum (nie chce mi się po raz drugi pisać, wybaczcie:-)
    "Kobietki mam pytanie: czy któraś miała wykonywany test z metoklopramidem???
    bo nie wiem jak zinterpretować wynik, a moja endokrynolog pokiwała tylko głową...u mnie wyglądało to tak (na tydzień przed @ - nie wiem który dzień cyklu): Prolaktyna w 0min - 142,21 ng/ml, po 60min - 12,9ng/ml, po 120min - 243,25ng/ml
    Kurczę czytałam: "W warunkach prawidłowych stężenie prolaktyny rośnie 2-5 razy po 60 min i wzrost w tych granicach utrzymuje się przez kolejną godzinę.
    W przypadku gruczolaka, uszkodzenia podwzgórza, braku endogennej dopaminy i nadczynności tarczycy brak jest zwykle odpowiedzi na metoklopramid lub jest ona niewielka."
    trochę mnie to martwi...i wkurzam się, że tak ciężko uzyskać odpowiedź od lekarza co to oznacza....
    Prolaktynę na czczo (innego dnia badaną w 2dc) mam 278,80 mIU/l przy normach 102-496 mIU/l
    Dzięki za dopowiedź



    JA SIE LECZEOD GRUDNIA,ALE COS DZIWNE WYNIKI,NIE SLYSZALAM ZEBY PO GODZINIE BYLY MNIEJSZE NIZ TE PIERWSZE,MOZE JAKIS BLAD. PO GODZ POWINNO WZROSNAC OD TEGO PIERWSZEGO WYNIKU MAX DO 6 RAZY,TAK JAK WIDZISZ W ROZNYCH DNIACH SA ROZNE WYNIKI. PROPONUJE ZROBIC 7 DNI PO OWULCE,TJ 20-22 DZIEN CYKLU BO W TYCH DNIACH POWINNO SIE PATRZEC ,GDYZ PRL MA WPLYW NA UTRZYMANIE CIAZY

    Malenq lubi tę wiadomość

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 7 marca 2014, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALE WYNIKI DB SA,TYLKO ZASTANAWIA MNIE CZEMU PO GODZ POZIOM SPADL...JAK BEDE WE WTOREK U LEKARZA TO ZAPYTAM I DAM ZNAC,

    Malenq lubi tę wiadomość

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • Tynka1990 Autorytet
    Postów: 1068 783

    Wysłany: 7 marca 2014, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alka89 wrote:
    I wazne sa dni cyklu,najlepiej 20-22 dzien
    I właśnie tu każdy mówi inaczej. Moja ginka kazała mi w 2 dc razem z TSH zbadać ale zbadałam w 4 dc. A teraz nie mówiła w którym tylko, że pod koniec maja bo wtedy 3 miechy z bromkiem będą

    1cb90e9c99.png
    a9013fc3de.png
    Aniołek 8tc
    06cf3d1f83.png
    fe7c1817d8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alka89 dzięki wielkie, jak pytałam się swojej endo o wyniki to nic mi nie odpowiedziała, zakręciła mnie innym tematem i dopiero jak wróciłam do domu to przypomniałam sobie o tym, że nie dostałam odpowiedzi....

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 8 marca 2014, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malenq wrote:
    alka89 dzięki wielkie, jak pytałam się swojej endo o wyniki to nic mi nie odpowiedziała, zakręciła mnie innym tematem i dopiero jak wróciłam do domu to przypomniałam sobie o tym, że nie dostałam odpowiedzi....


    Spoko,mi tez dziewczyny pomagaly bo bylam zielona. We wtorek Ci napisze co sie dowiedzialam

    Malenq lubi tę wiadomość

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 8 marca 2014, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tynka1990 wrote:
    I właśnie tu każdy mówi inaczej. Moja ginka kazała mi w 2 dc razem z TSH zbadać ale zbadałam w 4 dc. A teraz nie mówiła w którym tylko, że pod koniec maja bo wtedy 3 miechy z bromkiem będą


    Mi gin tez 2-3 dzien kazal,ale endykronolog wie lepiej i mowi mi ,ze 20-22 dc

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • Tynka1990 Autorytet
    Postów: 1068 783

    Wysłany: 8 marca 2014, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedz mi czy jesli pierwsza prolaktyne robilam w 4 dc to druga lepiej tez dla porownania? Bo sie zastanawiam

    1cb90e9c99.png
    a9013fc3de.png
    Aniołek 8tc
    06cf3d1f83.png
    fe7c1817d8.png
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 8 marca 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tynka1990 wrote:
    A powiedz mi czy jesli pierwsza prolaktyne robilam w 4 dc to druga lepiej tez dla porownania? Bo sie zastanawiam


    Lepiej 20-22 dc

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 8 marca 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8f5b7c89d1a55594.html

    Sowaa lubi tę wiadomość

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • Hope2 Przyjaciółka
    Postów: 79 65

    Wysłany: 9 marca 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alka89 wrote:
    masz wynik ok


    Hej dziewczyny!
    Ostatnio pisałam do Was, że mam wynik prolaktyny 21. Wczoraj po 2 miesiącach zrobiłam go ponownie. Pierwszy wynik - 13, więc z tego co się orientuję dobry, a drugi po obciążeniu - 240. Miałyście podobnie? Czy to trzeba leczyć? Myślę nad zgłoszeniem się do endokrynologa. U nas było cały czas kiepskie nasienie, a tu okazało się, że mój wynik też nie najlepszy. Dzięki z góry za odpowiedź.

    Hope
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 9 marca 2014, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2 wrote:
    Hej dziewczyny!
    Ostatnio pisałam do Was, że mam wynik prolaktyny 21. Wczoraj po 2 miesiącach zrobiłam go ponownie. Pierwszy wynik - 13, więc z tego co się orientuję dobry, a drugi po obciążeniu - 240. Miałyście podobnie? Czy to trzeba leczyć? Myślę nad zgłoszeniem się do endokrynologa. U nas było cały czas kiepskie nasienie, a tu okazało się, że mój wynik też nie najlepszy. Dzięki z góry za odpowiedź.


    Od tego pierwszego po obciazeniu moze wzrosnac od 4 do 6 razy,ja mialam 11 razy wyzszy i lecze sie bromergonem,ale chyba sie udalo...

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2014, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny!

    Może któraś co poradzi bo zgupiałam. Byłam u Swojego endo i powiedział że wszystko jest ok. Problem jest taki robiłam PRL w 21 dnc - wynik 1-szy 17 a po Metaclopramidzie - 1h - 188 - 12xprzekroczona. Progesteron w 21 dnc - 16. Powiedział że jeżeli PRL wyjściowa jest ok a po Metoclopramidzie wzrasta tzn że mamy doczynienia z hiperprolaktynemią czynnościową a tego się nie leczy jeśli progestreon jest ok i miesiączki są reguralne. Ponieważ poroniłam kazał mi zrobić przeciwciała antykardiolipinowe ( mam jednocześnie niedoczynność tarczycy - ale wszystko jest ok - Tsh - 1. czy któraś z Was miała podobnie?

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 9 marca 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MINIKA_31 wrote:
    hej dziewczyny!

    Może któraś co poradzi bo zgupiałam. Byłam u Swojego endo i powiedział że wszystko jest ok. Problem jest taki robiłam PRL w 21 dnc - wynik 1-szy 17 a po Metaclopramidzie - 1h - 188 - 12xprzekroczona. Progesteron w 21 dnc - 16. Powiedział że jeżeli PRL wyjściowa jest ok a po Metoclopramidzie wzrasta tzn że mamy doczynienia z hiperprolaktynemią czynnościową a tego się nie leczy jeśli progestreon jest ok i miesiączki są reguralne. Ponieważ poroniłam kazał mi zrobić przeciwciała antykardiolipinowe ( mam jednocześnie niedoczynność tarczycy - ale wszystko jest ok - Tsh - 1. czy któraś z Was miała podobnie?



    hej,mi ten pierwszy wynik tez spadl i jest ok,ale po obciazeniu wysoki i sie lecze mimo,ze mam reg @

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Dzięki Ala.

    Właśnie jeszcze raz powtórzę test aby sprawdzić czy sytuacja się powtarza. Jakie masz leki?czy jest jakaś różnica w obserwacji cyklu?

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 9 marca 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MINIKA_31 wrote:
    hej Dzięki Ala.

    Właśnie jeszcze raz powtórzę test aby sprawdzić czy sytuacja się powtarza. Jakie masz leki?czy jest jakaś różnica w obserwacji cyklu?



    Mam bromergon i euthyrox na tsh

    Udalo mi sie,jestem w 5 tyd ,robilam bete,chociaz lekarze nie dawali mi narazie szans

    Anutka lubi tę wiadomość

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 9 marca 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam jakąś załamkę... jestem 5 dpo i temp spada, a mnie jak zwykle zaczynaja pobolewac piersi... :( liczyałam na cud... a jest jak zawsze :(

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JEEEE !Super to pozytywna wiadomość. Ala dajesz dużą nadzieję i trzymam za Ciebie kciuki aby Fasolka zdrowo rosła!!!!


    Czyli też miałaś tak jakby hiperprolaktynemię czynnościową? Wyniki PRL przed obciążeniem były ok?. Regularne miesiączki i progesteron w normie??
    Nie miałam nigdy monitoringu a więc nie wiem jak wyglądają pęcherzyki dopiero po najbliższej@.
    Jakie dawki masz Bromergonu i jak go znosisz? jak długo musisz brać jeśli chodzi o ciążę?

  • Hope2 Przyjaciółka
    Postów: 79 65

    Wysłany: 10 marca 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alka89 GRATULACJE!!! Ja też mam ten problem - już pisałam. Pierwszy wynik 13, po obciążeniu 240 - czyli 18 razy więcej. My myśleliśmy , że problem jest po stronie męża, a tu ja wyskoczyłam. Najgorsze dziewczyny jest to, że nikt mi tego nie kazał zrobić. Sama poszłam do lekarza rodzinnego po metoclopramid i potem do laboratorium. Zaniepokoiło mnie to , że kiedyś w 2008 byłam w szpitalu i miałam prolaktynę - 6, po obciążeniu 197, ale ja nie miałam pojęcia , co to jest. Mój gin. stwierdził, że wynik jest dobry, a chyba jednak nie był :-( teraz to jestem mądrzejsza. O prolaktynie po obciążeniu dowiedziałam się w szpitalu, gdy byłam na sprawdzeniu drożności jajowodów. Leżała dziewczyna z bliźniakami, u której problemem było wcześniej nasienie m. i właśnie zbyt wysoka prolaktyna po obciążeniu. Jak dobrze, że trafiłam do tego pokoju w szpitalu i na to forum. Ciągle się człowiek czegoś uczy...

    Anutka, alka89 lubią tę wiadomość

    Hope
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie widzę że mamy HOPE ten sam problem. Bo mój poprzedni ginekolog kazał mi starać się pomimo, że jest PRL przekroczona 12x. Także dużo zależy od lekarza. Teraz zmieniłam i zaczęłam cały cykl od badań. Mam nadzieję że wszystko będzie ok. a PRL była chwilowa. Zobaczymy w piątek robię ponownie PRL w 21 dnc z MTC po 1h oraz progesteron. Napiszę wyniki.

    Anutka lubi tę wiadomość

  • Hope2 Przyjaciółka
    Postów: 79 65

    Wysłany: 10 marca 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No z tego wygląda Minika, że jedziemy na podobnym wózku. Wizytę u gina mam 28 marca,a czekam też na wizytę u endokrynologa. Będziemy w kontakcie. Ja progesteronu nie miałam jeszcze. Kiedy to się robi - nie czasami ok 21 dc?

    alka89, alka89 lubią tę wiadomość

    Hope
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ