X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Prolaktyna - dostinex
Odpowiedz

Prolaktyna - dostinex

Oceń ten wątek:
  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 80 10

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    Brałam na noc, ogólnie na początku mocne bóle głowy rano i wydaje mi sie, ze dziwne sny ale może to przypadek haha 😂😂 po jakimś czasie już było oki z tymi bólami.

    Z tymi snami mam tak samo i właśnie się zastanawiałam czy to po leku 😂

    zizi96 lubi tę wiadomość

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 167 41

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiecista94 wrote:
    Od jakiego wyniku lekarz wam przepisał lek?

    Ja dostałam dopiero po stwierdzeniu przyczyny takiej wysokiej prolaktyny czyli po wykonaniu rezonansu gdy wyszedł mikrogruczolak.

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 167 41

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_Luna wrote:
    Z tymi snami mam tak samo i właśnie się zastanawiałam czy to po leku 😂

    Hahaha o kurde to chyba coś w tym jest 🤣🤣🤣

  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 80 10

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    Hahaha o kurde to chyba coś w tym jest 🤣🤣🤣

    Hahaha chyba tak 😅 Trzymam kciuki żeby wynik w pon był zadowalający ✊🏻

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 167 41

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki ❤️ mam nadzieję że niedługo się uda 🥹🤰

    Luna_Luna lubi tę wiadomość

  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 80 10

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    Dzięki ❤️ mam nadzieję że niedługo się uda 🥹🤰


    Też mam taka nadzieje 🥲 ❤️ a długo się staracie jeśli można wiedzieć?

    zizi96 lubi tę wiadomość

  • Clausix Autorytet
    Postów: 5266 3168

    Wysłany: 3 grudnia 2023, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w lipcu prolaktyna 60 ng/mL (norma przekroczona prawie 3 krotnie), a po 3 miesiącach dostinexu (1/2 tab na tydzień) 16 ng/mL (mniej więcej połowa normy) ;) Zero skutków ubocznych, ze dwa razy zapomniałam i wzięłam w inny dzień niż powinnam. Rezonans przysadki czysty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2023, 00:37

    Luna_Luna, zizi96 lubią tę wiadomość

    32 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    💊 Euthyrox 50/75, Metformina 750, Acard 150, Dostinex 0,5, Prograf 1, + worek supli 😅

    💊 M - Fertilman Plus 2x1

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."
  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 167 41

    Wysłany: 3 grudnia 2023, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_Luna wrote:
    Też mam taka nadzieje 🥲 ❤️ a długo się staracie jeśli można wiedzieć?

    W sumie dwa lata już będą .. ale od roku z pomocą medyczną ze tak powiem.
    Wcześniej rok na luzie bez żadnych wspomagaczy, badań.

    Teraz mam cykl po Hsg, podobno 3 cykle po tym badaniu dają większe szanse.. zobaczymy :)
    W cyklu, w którym było wykonywane badanie się nie udało.

    A wy ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2023, 13:25

    Luna_Luna lubi tę wiadomość

  • bluebell Koleżanka
    Postów: 32 26

    Wysłany: 3 grudnia 2023, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę dostinex z przerwami 7 lat, na początku 1/2 tabletki, teraz 1/4 tygodniowo. Zaczęłam brać bo miałam prolaktyne 3xnorma i nieregularne cykle.
    Teraz na tej 1/4 mam w miarę regularne :)

    Dziwne sny to prawda, generalnie nie lubię tego dostinexu brać bo mam bardzo niskie ciśnienie i słabo się czuje na następny dzień. Ale jak tylko odstawiam to prolaktyna wędruje w górę

    zizi96, Luna_Luna lubią tę wiadomość

    Starania od 06.2022

    👩🏼 31
    Niedoczynnosc tarczycy, hiperprolaktynemia - leczone od 7 lat 🙈

    AMH 2,20

    Cykle 26-31 dni, naturalne owulacje, czasem torbiele krwotoczne na lewym jajniku
    Sono HSG ok


    💊 letrox, dostinex, fertistim, magnez, omega 3, wiesiołek

    👨🏻 31
    Morfologia 1%, reszta zmienna ale w miarę ok. W ciągu 8 miesięcy spora poprawa (koncentracja 3mln -> 60 mln w najlepszym okresie) ale morfologia nadal 1%
    Brak żylaków, hormony ok, posiew ok

    💊 supramen, maca, wit C, omega 3


    Kwiecien 2024 1 IUI
  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 80 10

    Wysłany: 3 grudnia 2023, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    W sumie dwa lata już będą .. ale od roku z pomocą medyczną ze tak powiem.
    Wcześniej rok na luzie bez żadnych wspomagaczy, badań.

    Teraz mam cykl po Hsg, podobno 3 cykle po tym badaniu dają większe szanse.. zobaczymy :)
    W cyklu, w którym było wykonywane badanie się nie udało.

    A wy ?

    Ja ponad rok, od niedawna z pomocą medyczna.

    Życzę owocnych kolejnych miesięcy 🤰🏼 jak przeszłaś hsg? Mnie tez to czeka jak leki nie pomogą 🥴

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2023, 15:09

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 167 41

    Wysłany: 3 grudnia 2023, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie tyle podejść miałam że szok .. bo musiałam przed tym zrobić stopień czystości pochwy i za kazdym razem coś było nie tak mimo że nie miałam żadnych objawów. Dopiero jak brałam przed 15 dni gynofeminadazol to czystość wyszła w porządku i się udało to było chyba 4 albo 5 podejście.

    Ogólnie badanie bolesne w momencie wpuszczania kontrastu … do stopnia krzyczenia z bólu ale trwa chwile .. potem trochę bolał brzuch i plamienie dwa dni i tyle :) na szczęście oba jajowody drożne , kształt i budowa macicy w porządku.

    Pytanie czy będziesz miała hsg z rentgenem i kontarstem czy to hsg z wykorzystaniem USG

    Luna_Luna lubi tę wiadomość

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 167 41

    Wysłany: 4 grudnia 2023, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktyna spadła mi do 2,45 ng/ml

    Czyli mocno, nic z tego nie rozumiem czy w takim razie nie powinny chociażby przestac bolec mnie piersi przed okresem ? 😅😅 jakoś tydzień temu to było to skoro tak spadła to już powinny przestać boleć wtedy ..

    Luna_Luna lubi tę wiadomość

  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 80 10

    Wysłany: 4 grudnia 2023, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    Prolaktyna spadła mi do 2,45 ng/ml

    Czyli mocno, nic z tego nie rozumiem czy w takim razie nie powinny chociażby przestac bolec mnie piersi przed okresem ? 😅😅 jakoś tydzień temu to było to skoro tak spadła to już powinny przestać boleć wtedy ..

    O kurczę! To jest chyba poniżej normy? Teoretycznie tak, powinny przestać Cie boleć przy niskiej prolaktynie. Moj gin twierdzi, że bolą od wysokiej prolaktyny i powinny boleć max 2 dni przed. A bolały Cię na dostinexie tak samo jak zawsze?

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 167 41

    Wysłany: 4 grudnia 2023, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taak poniżej normy, pewnie lekarz karze mi zmniejszyć dawkę :) ale słyszałam że poniżej normy nie szkodzi aż tak bardzo chyba ?

    Taak tak samo jak zawsze .. było to po 5 tyg stosowania :/

  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 80 10

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    Taak poniżej normy, pewnie lekarz karze mi zmniejszyć dawkę :) ale słyszałam że poniżej normy nie szkodzi aż tak bardzo chyba ?

    Taak tak samo jak zawsze .. było to po 5 tyg stosowania :/

    Tak tez słyszałam, ze jak jest poniżej normy to nie szkodzi. Skoro ból piersi przy tak niskiej prolaktynie nie minął to jest to rzeczywiście zastanawiające. Ja tez mam bóle czasami nawet od owulacji. Słyszałam tez, ze bóle mogą być od wysokiego progesteronu wiec już nie wiem w co wierzyć czasami 😅

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 167 41

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_Luna wrote:
    Tak tez słyszałam, ze jak jest poniżej normy to nie szkodzi. Skoro ból piersi przy tak niskiej prolaktynie nie minął to jest to rzeczywiście zastanawiające. Ja tez mam bóle czasami nawet od owulacji. Słyszałam tez, ze bóle mogą być od wysokiego progesteronu wiec już nie wiem w co wierzyć czasami 😅

    W przyszłym tyg mam wizytę u endo to zobaczymy co powie.. może jeszcze wtedy była wysoka i nagle tak spadła ? 🙈 nie mam pojęcia jak to wytłumaczyć.

    Chciałabym napisać, że zobaczę jak kolejny okres będzie wyglądał ale ciągle licze na to, że nie przyjdzie wgl 🤣🤣

    Luna_Luna lubi tę wiadomość

  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 80 10

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    W przyszłym tyg mam wizytę u endo to zobaczymy co powie.. może jeszcze wtedy była wysoka i nagle tak spadła ? 🙈 nie mam pojęcia jak to wytłumaczyć.

    Chciałabym napisać, że zobaczę jak kolejny okres będzie wyglądał ale ciągle licze na to, że nie przyjdzie wgl 🤣🤣

    Jestem ciekawa co Ci powie 🙂 według ulotki normalizacja prolaktyny następuje w przeciągu 2-4 tygodni.

    Tez chciałam tak wczoraj napisać, ze dam znać jak będzie wyglądał u mnie kolejny cykl pod względem bólu piersi ale się powstrzymałam haha 🤣

    Ciebie tez tak suszyło po tym dostinexie? Czuje się jak na ciągłym kacu 😵‍💫

    zizi96 lubi tę wiadomość

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 167 41

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_Luna wrote:
    Jestem ciekawa co Ci powie 🙂 według ulotki normalizacja prolaktyny następuje w przeciągu 2-4 tygodni.

    Tez chciałam tak wczoraj napisać, ze dam znać jak będzie wyglądał u mnie kolejny cykl pod względem bólu piersi ale się powstrzymałam haha 🤣

    Ciebie tez tak suszyło po tym dostinexie? Czuje się jak na ciągłym kacu 😵‍💫

    a w jakim teraz jesteś momencie cyklu?:) a powiedz mi jeszcze , miałaś stwierdzone owulacje czy masz cykle bezowulacyjne przez prolaktyne?

    Haha właśnie odkąd nie piję alkoholu a biorę za to różne leki to często mam uczucie rano jakbym była na kacu 😅🤣

    Luna_Luna lubi tę wiadomość

  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 80 10

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    a w jakim teraz jesteś momencie cyklu?:) a powiedz mi jeszcze , miałaś stwierdzone owulacje czy masz cykle bezowulacyjne przez prolaktyne?

    Haha właśnie odkąd nie piję alkoholu a biorę za to różne leki to często mam uczucie rano jakbym była na kacu 😅🤣

    To nie jestem sama widzę, właśnie to jest męczące z tym uczuciem kaca 😅 Jestem w trakcie okresu, mam owulacje potwierdzone badaniami i monitoringiem a Ty? Bierzesz jeszcze jakieś leki i witaminy oprócz dostinexu? 🙂

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 167 41

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_Luna wrote:
    To nie jestem sama widzę, właśnie to jest męczące z tym uczuciem kaca 😅 Jestem w trakcie okresu, mam owulacje potwierdzone badaniami i monitoringiem a Ty? Bierzesz jeszcze jakieś leki i witaminy oprócz dostinexu? 🙂

    Również owulacje potwierdzone.. dlatego mam wątpliwości że to prolaktyna jest problemem bo mówią że przez podwyższona nie ma owulacji i w żadnej inny sposób nie utrudnia zajścia ..

    Teraz mam 6 dc i staranka od nowa 🤞

    Z leków to biorę avamine od jakiś 2-3 miesięcy i althyxin na TSH

    Z suplementów piję fertistim i od 3-5 dc łykam miovelie nac
    Prócz tego Wit c , D3 i E :)

    A ty ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2023, 15:46

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ