X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Prolaktyna - dostinex
Odpowiedz

Prolaktyna - dostinex

Oceń ten wątek:
  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 80 10

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    Również owulacje potwierdzone.. dlatego mam wątpliwości że to prolaktyna jest problemem bo mówią że przez podwyższona nie ma owulacji i w żadnej inny sposób nie utrudnia zajścia ..

    Teraz mam 6 dc i staranka od nowa 🤞

    Z leków to biorę avamine od jakiś 2-3 miesięcy i althyxin na TSH

    Z suplementów piję fertistim i od 3-5 dc łykam miovelie nac
    Prócz tego Wit c , D3 i E :)

    A ty ??

    Dokładnie mam te same wątpliwości… 🤔 tym bardziej, ze napisałaś, że piersi Cię wcale nie przestały bolec i czytałam tez opinie innych dziewczyn i też je bolały dalej na lekach na prl. Wiec od czego te cycki nas tak bolą? 🤣 Biorę dostinex i witaminy na ten moment bo tarczyca mi się ładnie wyrównała. Mam też fertisim, magnez, D, B-kompleks.

    zizi96 lubi tę wiadomość

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 167 41

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co pamiętam że zanim zaczęłam się leczyć brałam też Cyclodynon (niepokalanek) i już w pierwszym cyklu bolały tylko 1-2 dni przed..
    on niby też reguluje prolaktyne ale nie wiem jaka wtedy miałam .. teraz nie biorę bo nie wiem czy to nie będzie za dużo .

    Luna_Luna lubi tę wiadomość

  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 80 10

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    Wiesz co pamiętam że zanim zaczęłam się leczyć brałam też Cyclodynon (niepokalanek) i już w pierwszym cyklu bolały tylko 1-2 dni przed..
    on niby też reguluje prolaktyne ale nie wiem jaka wtedy miałam .. teraz nie biorę bo nie wiem czy to nie będzie za dużo .


    A ile czasu stosowałaś? Ja brałam castagnus ale niestety nic mi nie pomógł. Myśle, ze może być za dużo tez bym nie włączała, ale trochę mnie zachęciłaś tym cyclodynonem 😜

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 167 41

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_Luna wrote:
    A ile czasu stosowałaś? Ja brałam castagnus ale niestety nic mi nie pomógł. Myśle, ze może być za dużo tez bym nie włączała, ale trochę mnie zachęciłaś tym cyclodynonem 😜

    3 miesiące jak kazał producent, od razu po pierwszym opakowaniu przestały boleć mnie piersi .. ale np plamień przed okresem nie zniwelował i w ciąże dzięki niemu nie zaszłam więc odstawiłam.

    Luna_Luna lubi tę wiadomość

  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 80 10

    Wysłany: 6 grudnia 2023, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    3 miesiące jak kazał producent, od razu po pierwszym opakowaniu przestały boleć mnie piersi .. ale np plamień przed okresem nie zniwelował i w ciąże dzięki niemu nie zaszłam więc odstawiłam.


    A nie bolały Cię przez te 3 miesiące stosowania czy tylko ból się zmniejszył w pierwszym?

    Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek 🎅🏻🙂

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 167 41

    Wysłany: 6 grudnia 2023, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_Luna wrote:
    A nie bolały Cię przez te 3 miesiące stosowania czy tylko ból się zmniejszył w pierwszym?

    Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek 🎅🏻🙂

    Na początku bolały lekko 1-2 dni przed okresem potem nie pamiętam czy w następnych cyklach ten ból zniknął całkowicie no ale na pewno był mniej odczuwalny i trwał krócej.. jak już nie brałam to ból w kolejnych cyklach wrócił jak zwykle 🤪



    Wszystkiego dobrego 🎅❤️!

    Luna_Luna lubi tę wiadomość

  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 80 10

    Wysłany: 9 grudnia 2023, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    Na początku bolały lekko 1-2 dni przed okresem potem nie pamiętam czy w następnych cyklach ten ból zniknął całkowicie no ale na pewno był mniej odczuwalny i trwał krócej.. jak już nie brałam to ból w kolejnych cyklach wrócił jak zwykle 🤪



    Wszystkiego dobrego 🎅❤️!

    Hej 🙂 jak samopoczucie? Zmniejszył Ci endo dawke dostinexu?

    zizi96 lubi tę wiadomość

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 167 41

    Wysłany: 10 grudnia 2023, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_Luna wrote:
    Hej 🙂 jak samopoczucie? Zmniejszył Ci endo dawke dostinexu?

    W przyszłym tygodniu mam wizytę , w czwartek :)
    Ale byłam sobie jeszcze raz zrobić prolaktyne bo wtedy brałam tabletkę w niedzielę a w pon byłam robić badania bo musiałam w odpowiednim dniu cyklu więc poszłam zrobić jeszcze tak jakby 4 dni po wzięciu tabletki i też wyszła obniżona bardzo więc myślę że faktycznie jest już taka niska 🙉

    Robiłam też tsh wtedy i martwi mnie że znów poszło do góry a już tak ładnie spadło :( miałam 1,4 a teraz nagle 1,9 i też powtarzałam i kolejny wynik to 2,6 więc nie czaję o co chodzi pewnie będzie większa dawka leków w tym przypadku :/

    Mam teraz dni płodne i jestem pełna nadziei ale obawiam się że za dużo myślę o tym wszystkim 🙈

    A ty jak się czujesz ? ❤️❤️

    Luna_Luna lubi tę wiadomość

  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 80 10

    Wysłany: 10 grudnia 2023, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    W przyszłym tygodniu mam wizytę , w czwartek :)
    Ale byłam sobie jeszcze raz zrobić prolaktyne bo wtedy brałam tabletkę w niedzielę a w pon byłam robić badania bo musiałam w odpowiednim dniu cyklu więc poszłam zrobić jeszcze tak jakby 4 dni po wzięciu tabletki i też wyszła obniżona bardzo więc myślę że faktycznie jest już taka niska 🙉

    Robiłam też tsh wtedy i martwi mnie że znów poszło do góry a już tak ładnie spadło :( miałam 1,4 a teraz nagle 1,9 i też powtarzałam i kolejny wynik to 2,6 więc nie czaję o co chodzi pewnie będzie większa dawka leków w tym przypadku :/

    Mam teraz dni płodne i jestem pełna nadziei ale obawiam się że za dużo myślę o tym wszystkim 🙈

    A ty jak się czujesz ? ❤️❤️

    Dobrze, ze sobie zrobiłaś żeby się upewnić. Rzeczywiście nieźle Ci spadła, super bo będziesz może już miała z nią spokój :) właśnie to TSH czasami tak skacze ☹️ tez tak miałam ale aktualnie jestem bez leków bo jest w normie. Czuje sie dobrze dziekuje ❤️ Będę sobie badać prolaktyne za jakieś 3 tyg, ciekawa jestem czy mi się zmniejszy tak ładnie jak Tobie.

    Ja tez ostatnio więcej o tym wszystkim myśle ale to chyba nieuniknione jak już staramy się z ta pomocą medyczna. Wszystko jest takie ustawione, ciagle badania itp. 🫣 😅

    zizi96 lubi tę wiadomość

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 167 41

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_Luna wrote:
    Dobrze, ze sobie zrobiłaś żeby się upewnić. Rzeczywiście nieźle Ci spadła, super bo będziesz może już miała z nią spokój :) właśnie to TSH czasami tak skacze ☹️ tez tak miałam ale aktualnie jestem bez leków bo jest w normie. Czuje sie dobrze dziekuje ❤️ Będę sobie badać prolaktyne za jakieś 3 tyg, ciekawa jestem czy mi się zmniejszy tak ładnie jak Tobie.

    Ja tez ostatnio więcej o tym wszystkim myśle ale to chyba nieuniknione jak już staramy się z ta pomocą medyczna. Wszystko jest takie ustawione, ciagle badania itp. 🫣 😅

    To dawaj znać jak wyniki:)

    No spadła spadła ale żeby to coś pomogło 🙏🙏

    Luna_Luna lubi tę wiadomość

  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 80 10

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    To dawaj znać jak wyniki:)

    No spadła spadła ale żeby to coś pomogło 🙏🙏

    Ok dam znać, trzymam za nas kciuki za ten miesiąc 😁✊🏻

    zizi96 lubi tę wiadomość

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 167 41

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mocno !!! ✊✊✊

    Luna_Luna lubi tę wiadomość

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 167 41

    Wysłany: 14 grudnia 2023, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej , ja po wizycie :) Endo zmniejszył dawkę będę teraz brać pół tabletki raz w tygodniu :)

    Luna_Luna lubi tę wiadomość

  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 80 10

    Wysłany: 15 grudnia 2023, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    Hej , ja po wizycie :) Endo zmniejszył dawkę będę teraz brać pół tabletki raz w tygodniu :)


    Hej, super :) a piersi Cię bolą? Ja już po owu i narazie cisza.

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 167 41

    Wysłany: 15 grudnia 2023, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie , ale mnie zaczynają boleć jakoś 5-7 dni przed okresem dopiero , a jestem w 16 dc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2023, 11:13

    Luna_Luna lubi tę wiadomość

  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 80 10

    Wysłany: 15 grudnia 2023, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    Jeszcze nie , ale mnie zaczynają boleć jakoś 5-7 dni przed okresem dopiero , a jestem w 16 dc

    Aaaaa ok to jeszcze za wcześnie, bo mnie przez ostatnie kilka cykli bolały już od owulacji… 😳 😅

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 167 41

    Wysłany: 15 grudnia 2023, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja oczywiście już rozkmina czy się udało czy nie 🤭

  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 80 10

    Wysłany: 15 grudnia 2023, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha ja tak samo 😂 to byłby najpiękniejszy prezent na Święta dla nas 😁

    zizi96 lubi tę wiadomość

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 167 41

    Wysłany: 15 grudnia 2023, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_Luna wrote:
    Haha ja tak samo 😂 to byłby najpiękniejszy prezent na Święta dla nas 😁

    Jejku nooo… 🤞🤞🤞

    Luna_Luna lubi tę wiadomość

  • Aurore Znajoma
    Postów: 27 29

    Wysłany: 16 grudnia 2023, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziom prolaktyny:
    - z dnia 21.03.2014 wynosił 32,5 ng/ml
    - z dnia 19.04.2023 wynosił 31,2 ng/ml
    - z dnia 12.08.2023 wynosił 25,7 ng/ml
    - z dnia 21.10.2023 wynosi 17,3 ng/ml

    Najmniejszy poziom jaki osiągnęłam w życiu.
    Przypomnę, że po kuracji Dostinexem był wzrost do 47,7 ng/ml!

    Kuracja trwała: od 10.05.2023 do... Prawdopodobnie będę jeszcze brać do końca roku.
    Zastosowałam: 1x dziennie 500mg Niepokalanek firmy Aliness

    Czkawka lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ