X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Prolaktyna - dostinex
Odpowiedz

Prolaktyna - dostinex

Oceń ten wątek:
  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj tak mnie ciągnęło w brzuchu dość mocno trochę jak na okres bol, ale nie taki typowy i od czasu do czasu kłucie jajników , dziś już normalnie się czuję ..

    Noo jeszcze jak mi się pojawia w wigilię to będę miała zjebany humor a z tyloma ludźmi wtedy trzeba siedzieć 🙈

    Luna_Luna lubi tę wiadomość

  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 63 10

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    Wczoraj tak mnie ciągnęło w brzuchu dość mocno trochę jak na okres bol, ale nie taki typowy i od czasu do czasu kłucie jajników , dziś już normalnie się czuję ..

    Noo jeszcze jak mi się pojawia w wigilię to będę miała zjebany humor a z tyloma ludźmi wtedy trzeba siedzieć 🙈

    Ooo to coś się może się tam dzieje 😉 ja dziś wkurzona jestem jakaś, nie lubię jak mnie zaczynaja boleć bo od razu mam wrażenie, ze nic z tego nie będzie… niby sobie tłumacze, ze może to od prog albo właśnie ból na ciąże. Nooo w święta byłoby najgorzej, jeszcze jak ktoś zada to durne pytanie kiedy dziecko…Dla mnie to jest najbardziej wkurw…

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2023, 12:25

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ten ból piersi kurde też bym chyba wolała żeby go nie było a z drugiej strony tyle dziewczyn pisze że to pierwszy objaw ciąży więc jakby nie bolały to też bym miała rozkmine że się nie udało bo nie bolą 🤣🤣

    Luna_Luna lubi tę wiadomość

  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 63 10

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    No właśnie ten ból piersi kurde też bym chyba wolała żeby go nie było a z drugiej strony tyle dziewczyn pisze że to pierwszy objaw ciąży więc jakby nie bolały to też bym miała rozkmine że się nie udało bo nie bolą 🤣🤣

    Hahaha dokładnie tak jak piszesz 😁

    zizi96 lubi tę wiadomość

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 23 grudnia 2023, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jak tam ?
    U mnie dziś 24 dc i pojawiło się plamienie więc znowu nici … nie wiem już co mam robić kolejna załamka 😢

  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 63 10

    Wysłany: 23 grudnia 2023, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    Hej, jak tam ?
    U mnie dziś 24 dc i pojawiło się plamienie więc znowu nici … nie wiem już co mam robić kolejna załamka 😢


    Hej, bardzo mi przykro ☹️ U mnie narazie niewiadomo, ale zrobiłam prolaktynę bo nie wytrzymałam i mam trochę ponad normę. Wiec może się pośpieszyłam, nie wiem sama. A ile czasu u Ciebie trwają te plamienia? I jak piersi dalej bolą?

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 23 grudnia 2023, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile już bierzesz dostinex ?

    Różnie .. ostatnio 4 dni a tak to potrafiły nawet 6 trwać :/
    W sumie dziś jeszcze bym się ich nie dopatrzyła po prostu sama z ciekawości sobie „zajrzałam” 😅 i już widzę że zaczyna się lekkie brudzenie pewnie jutro przyjdą pełną parą ..

    Najgorsze jest to że wychodzi na to że to nie była wina prolaktyny , te plamienia więc już sama nie wiem.

    Tak piersi nadal bolą :)

  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 63 10

    Wysłany: 23 grudnia 2023, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę już ponad 4 tygodnie. Kurczę, to przesyłam ❤️ na pocieszenie. A co Ci endo jeszcze powiedziała? Mnie tez cholernie bolą, chodzę bez stanika 😅

    zizi96 lubi tę wiadomość

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 23 grudnia 2023, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_Luna wrote:
    Biorę już ponad 4 tygodnie. Kurczę, to przesyłam ❤️ na pocieszenie. A co Ci endo jeszcze powiedziała? Mnie tez cholernie bolą, chodzę bez stanika 😅

    W sumie nic takiego .. dostałam większą dawkę na tarczyce ale tylko dwa razy w tyg reszta dni tygodnia ta dawka co zwykle plus większa dawkę metforminy by jeszcze trochę zmniejszyć poziom androgenów ..

    Zapiszę się chyba do ginekologa na styczeń i będą ja cisnąć o jakieś dodatkowe badania w kierunku tych plamień .

  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 867 920

    Wysłany: 8 stycznia, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Ja biorę 1/4 tabletki co tydzień, już 5 tydzień ponieważ pojawił sie okropny bol piersi + bialy wyciek. Czy w trakcie brania tych tabletek można zbadać prolaktyne ?

    🍀🤞🏻💫

    🗓️ Najbliższa wizyta: 06.05

    preg.png
  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 9 stycznia, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś widziałam że powinno się badać po jakimś czasie od odstawienia , różne opinie są .

    Ja badałam normalnie w trakcie brania , 1 dzień po wzięciu tabletki i potem jeszcze zbadałam z ciekawości 5 dni po i wyszły wyniki podobnie. Myślę że dopóki nie zajdę w ciążę będę musiała brać tak czy siak żeby nagle nie wzrosła znów więc badanie w trakcie brania ma jak najbardziej sens tak mi się wydaje :)

  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 867 920

    Wysłany: 10 stycznia, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za informacje :) zbadam poziom bo ból znów się nasila, a wczoraj wzięłam dawkę, może trzeba będzie zwiększyć. Czytałam ze tabletka już działa po 3h także :)

    🍀🤞🏻💫

    🗓️ Najbliższa wizyta: 06.05

    preg.png
  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 10 stycznia, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też nie przestaly boleć boleć piersi mimo ze prolaktyna spadła …

  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 867 920

    Wysłany: 11 stycznia, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizi96 serio? A jak radzisz sobie z tym bólem? Bo ja najgorzej na wieczór.. piersi są gorące, pieką, a potem bolą aż plecy/ kręgosłup 🥲

    🍀🤞🏻💫

    🗓️ Najbliższa wizyta: 06.05

    preg.png
  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 12 stycznia, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam sposobów :( piszą że zimne okłady pomagają.. ja pamiętam że kiedyś mi pomógł cyclodynon i dziwne że właśnie przy dostinexie nie przestały 😅 jest też mastodynon typowo na bóle piersi , poczytaj może to byś spróbowała:)

    Aż takiego chyba uciążliwego bólu jak Ty opisujesz to nie mam :( takie bardziej zakwasy, że położyć się nie mogę na nie itp 😅

  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 867 920

    Wysłany: 12 stycznia, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizi96 - potwierdzam co pisałaś, prolaktyna może być w normie a piersi mogą bolec dalej. Zostawiam tu te info dla osob które będą szukały odpowiedzi :) u mnie wynik w normiec, a bol jest, chociaż ciut mniejszy jak wiem ze wynik w normie hehe :)

    🍀🤞🏻💫

    🗓️ Najbliższa wizyta: 06.05

    preg.png
  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 12 stycznia, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie nagle odkąd spadła prolaktyna zaczęły bólec 3-4 dni po owu 😅😅 a wcześniej przy wysokiej prolaktynie bolały tydzień przed okresem.. także nie wiadomo o co kaman 🤣🤣🤣

  • Claire Autorytet
    Postów: 1053 1871

    Wysłany: 13 stycznia, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny pozwolę sobie opisać mój przypadek jako że też początkowo obarczałam prolaktynę za niepowodzenie w staraniach. U mnie poziom wyszedł 38 ng/ml też dostalam dostinex. Skonsultowałam to jeszcze z innym lekarzem bo nie byłam przekonana co do brania leków i zasugerował abym sprawdziła czy dochodzi u mnie do owulacji. Tak na prawdę to tylko o to tu chodzi - wysoki poziom prl może owulacje blokować, w skutek czego cykle są bezowulacyjne i wtedy faktycznie leczenie farmakologiczne powinno przynieść rezultat w postaci ciąży. Warto przejść się na monitoring owulacji przez kilka cykli i to sprawdzić, bo jeśli macie normalne owulacje to leki w niczym nie pomogą i to nie prolaktyna jest tu problemem. Tak było w moim przypadku, prolaktyna nigdy mi nie spadła poniżej granicy normy a jednak w ciąże zaszłam ;)

    Ps. ból piersi w drugiej fazie cyklu to będzie bardziej sprawka wysokiego progesteronu :)

    👩🏻30 👱🏼‍♂️35
    1️⃣5️⃣ cs - ten szczęśliwy 🌸

    age.png
  • Ola28.28 Koleżanka
    Postów: 35 19

    Wysłany: 3 lutego, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Claire wrote:
    Hej dziewczyny pozwolę sobie opisać mój przypadek jako że też początkowo obarczałam prolaktynę za niepowodzenie w staraniach. U mnie poziom wyszedł 38 ng/ml też dostalam dostinex. Skonsultowałam to jeszcze z innym lekarzem bo nie byłam przekonana co do brania leków i zasugerował abym sprawdziła czy dochodzi u mnie do owulacji. Tak na prawdę to tylko o to tu chodzi - wysoki poziom prl może owulacje blokować, w skutek czego cykle są bezowulacyjne i wtedy faktycznie leczenie farmakologiczne powinno przynieść rezultat w postaci ciąży. Warto przejść się na monitoring owulacji przez kilka cykli i to sprawdzić, bo jeśli macie normalne owulacje to leki w niczym nie pomogą i to nie prolaktyna jest tu problemem. Tak było w moim przypadku, prolaktyna nigdy mi nie spadła poniżej granicy normy a jednak w ciąże zaszłam ;)

    Ps. ból piersi w drugiej fazie cyklu to będzie bardziej sprawka wysokiego progesteronu :)
    Cześć. Zbadalas wówczas cykle ? Były bezowulacyjne? Mam podobna sytuację. Wszystkie badania książkowo a prolaktyna 38ng/ml. Nie mam ochoty na seks, jestem ciągle zmęczona i mogłabym tylko spać. Zapisałam się na monitorowanie owulacji i zobaczę co powie gin na tą prolaktyna. Ale jestem bardzo ciekawa jak to było u Ciebie. Bede wdzięczna za odpowiedz ❤️🌸

  • Claire Autorytet
    Postów: 1053 1871

    Wysłany: 3 lutego, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola28.28 wrote:
    Cześć. Zbadalas wówczas cykle ? Były bezowulacyjne? Mam podobna sytuację. Wszystkie badania książkowo a prolaktyna 38ng/ml. Nie mam ochoty na seks, jestem ciągle zmęczona i mogłabym tylko spać. Zapisałam się na monitorowanie owulacji i zobaczę co powie gin na tą prolaktyna. Ale jestem bardzo ciekawa jak to było u Ciebie. Bede wdzięczna za odpowiedz ❤️🌸
    Tak badałam, u mnie normalnie dochodziło co miesiąc do owulacji co potwierdzały testy owu, badanie progesteronu i monitoring na usg. Także prolaktyna jej nie blokowała. Akurat u nas problemem w zajściu w ciążę okazał być się czynnik męski - niska morfologia nasienia, którą poprawiliśmy suplami.

    Co do zmęczenia i osłabienia, badałaś inne czynniki? Poziom żelaza, ferrytyny, może hormony tarczycy, glikemia? Tu akurat przyczyn może być wiele, a wysoka prolaktyna raczej ich rezultatem.

    Polecam Ci ten profil - @wiecejnizhormony można się stąd dowiedzieć masy przydatnych informacji w kwestii płodności :)

    👩🏻30 👱🏼‍♂️35
    1️⃣5️⃣ cs - ten szczęśliwy 🌸

    age.png
‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ