X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Prolaktyna - dostinex
Odpowiedz

Prolaktyna - dostinex

Oceń ten wątek:
  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 3 lutego, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co stosowaliście na poprawę morfologii? A reszta parametrów jak wyglądała?

  • Ola28.28 Koleżanka
    Postów: 35 19

    Wysłany: 3 lutego, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Claire wrote:
    Tak badałam, u mnie normalnie dochodziło co miesiąc do owulacji co potwierdzały testy owu, badanie progesteronu i monitoring na usg. Także prolaktyna jej nie blokowała. Akurat u nas problemem w zajściu w ciążę okazał być się czynnik męski - niska morfologia nasienia, którą poprawiliśmy suplami.

    Co do zmęczenia i osłabienia, badałaś inne czynniki? Poziom żelaza, ferrytyny, może hormony tarczycy, glikemia? Tu akurat przyczyn może być wiele, a wysoka prolaktyna raczej ich rezultatem.

    Polecam Ci ten profil - @wiecejnizhormony można się stąd dowiedzieć masy przydatnych informacji w kwestii płodności :)
    Pół roku temu miałam podniesioną prolaktynę. Myślałam że może to przez ćwiczenia bo dzień wcześniej byłam na siłowni. Albo że zostało mi coś z ala depresji po traumatycznej śmierci taty bo też ciągle zmęczona, spać mi się chciało. Lekarz powiedział że nie ma źle z tą prolaktyna i kazal zbadać żelazo, ferrytyne, glukoza i insulinę. Cykl mam 28 dni i wszystko jak w zegarku nic sie nie spoznia, nie ma zadnych plamien. Czuje owulacje.
    .... No i wracajac, zrobiłam żelazo. Żelazo wyszło mega niskie. Dostalam jakies tabletki na recepte.Faktycznie jak brałam tabsy to lepiej się czułam. Dalej byłam zmęczona ale nie aż tak .. I wtedy prolaktyna też zbadałam, wróciła do normy. Po jakimś czasie stwierdziłam że muszę zbadać to żelazo czy jest już ok i w końcu ta insulinę i glukoza. Okazało się że mam hipoglikemie. Staram się nie jeść cukrow. Tarczyca ok.To było w grudniu. Staramy się od sierpnia. Ciągle zmęczenie, brak libido i senność. Stwierdziłam dobra przebadam się raz jeszcze zrobiłam.szereg badań. Od grudnia postanowilam mierzyc tez temp. Badania wydaja się być w normie tylko znów ta prolaktyna 38... no i zmartwiłam się bo nie miałam tego minimalnego skoku owulacyjnego o 0.2. Przez to zapisałam się teraz na luty na sprawdzenie owulacji. Zobaczymy. Nie wiedziałam że to takie ciężkie.. I przykre jednocześnie. Chcesz a nie możesz, nie wiesz czemu..

  • Ola28.28 Koleżanka
    Postów: 35 19

    Wysłany: 3 lutego, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam jeszcze tyle,że też myśleliśmy że że mną wszystko ok a że problem jest po stronie mojego męża. Był kulturystą i przez te wszystkie środki jakie łylał nasienie było kiepskiej jakości.. teraz w marcu znów ma iść zbadać 😊 ale ja zaczęłam kminić i myśleć że może to przyczyny są po stronach nas obojga..

  • Ola28.28 Koleżanka
    Postów: 35 19

    Wysłany: 3 lutego, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Claire łykałaś coś na tą prolaktyne ? Jakieś suple ?

  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 4 lutego, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola28.28 wrote:
    @Claire łykałaś coś na tą prolaktyne ? Jakieś suple ?

    Na prolaktyne polecam cyclodynon :)

  • Claire Autorytet
    Postów: 1053 1871

    Wysłany: 4 lutego, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    A co stosowaliście na poprawę morfologii? A reszta parametrów jak wyglądała?
    Morfologię poprawiliśmy z 2% na 8% po suplementacji przez 6 miesięcy. Wcześniej wykluczyliśmy oczywiście żylaki i bakterie (trzeba wykonać posiewy) bo inaczej niestety suple nic nie dadzą. Do tego luźna bielizna i zakaz ciepłych kąpieli. Reszta parametrów była u nas ok. Łap moją rozpiskę - sama skompletowałam suple i dawki, zamawiałam wszystko ze strony Ostrovit, akurat tam wyszło najtaniej:

    L-karnityna 2000 mg (2 tabl)
    L-arginina 1000 mg
    Tauryna 1500 mg
    L-cysteina (NAC) 300 mg
    Koenzym Q10 100 mg
    Cytrynian Magnezu + B6 400 mg (3 tabl.)
    Pikolinian Cynku 15 mg
    Selen 200 µg
    Witamina C 1000 mg
    "Omega 3 ADEK" kompleks skład: (Witamina E 70 mg, Witamina A 800 µg, Witamina D 50 μg (2000 iu), Witamina K 50 μg, Omega 3 EPA/DHA 180 mg / 120 mg)
    "OstroVit Pharma Methyl B-Complex " kompleks skład: (Witamina B1 100 mg, Witamina B2 40 mg, Niacyna (Wit. b3) 16 mg, Witamina B5 150 mg, Witamina B6 18 mg, Witamina B12, 100 µg, Kwas Foliowy (metylowany) 600 µg, Inozytol 50 mg, Kwas p-aminobenzoesowy PABA 50 mg, Dwuwinian choliny 50 mg, Biotyna 2500 µg)

    zizi96 lubi tę wiadomość

    👩🏻30 👱🏼‍♂️35
    1️⃣5️⃣ cs - ten szczęśliwy 🌸

    age.png
  • Claire Autorytet
    Postów: 1053 1871

    Wysłany: 4 lutego, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola28.28 wrote:
    @Claire łykałaś coś na tą prolaktyne ? Jakieś suple ?
    Tak jak mówię, u mnie wyższa prolaktyna nie stanowiła problemu, bo miałam owulacje. Włączyłam sobie do suplementacji niepokalanek, nie chciałam brać nic chemicznego bo to byłoby u mnie bez sensu. W ciąże zaszłam zaraz po tym jak poprawiła się morfologia nasienia.

    👩🏻30 👱🏼‍♂️35
    1️⃣5️⃣ cs - ten szczęśliwy 🌸

    age.png
  • Claire Autorytet
    Postów: 1053 1871

    Wysłany: 4 lutego, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola28.28 wrote:
    Pół roku temu miałam podniesioną prolaktynę. Myślałam że może to przez ćwiczenia bo dzień wcześniej byłam na siłowni. Albo że zostało mi coś z ala depresji po traumatycznej śmierci taty bo też ciągle zmęczona, spać mi się chciało. Lekarz powiedział że nie ma źle z tą prolaktyna i kazal zbadać żelazo, ferrytyne, glukoza i insulinę. Cykl mam 28 dni i wszystko jak w zegarku nic sie nie spoznia, nie ma zadnych plamien. Czuje owulacje.
    .... No i wracajac, zrobiłam żelazo. Żelazo wyszło mega niskie. Dostalam jakies tabletki na recepte.Faktycznie jak brałam tabsy to lepiej się czułam. Dalej byłam zmęczona ale nie aż tak .. I wtedy prolaktyna też zbadałam, wróciła do normy. Po jakimś czasie stwierdziłam że muszę zbadać to żelazo czy jest już ok i w końcu ta insulinę i glukoza. Okazało się że mam hipoglikemie. Staram się nie jeść cukrow. Tarczyca ok.To było w grudniu. Staramy się od sierpnia. Ciągle zmęczenie, brak libido i senność. Stwierdziłam dobra przebadam się raz jeszcze zrobiłam.szereg badań. Od grudnia postanowilam mierzyc tez temp. Badania wydaja się być w normie tylko znów ta prolaktyna 38... no i zmartwiłam się bo nie miałam tego minimalnego skoku owulacyjnego o 0.2. Przez to zapisałam się teraz na luty na sprawdzenie owulacji. Zobaczymy. Nie wiedziałam że to takie ciężkie.. I przykre jednocześnie. Chcesz a nie możesz, nie wiesz czemu..
    Kochana, musisz zadbać o swój stan zdrowia w pierwszej kolejności, bez tego niestety ani rusz. Organizm nie przyjmie zarodka jeśli jednocześnie coś jest nie tak i Twoje ciało toczy ciągłą walkę o równowagę.
    Skok na wykresie nie jest 100% wyznacznikiem owu, żeby mieć pewność tylko monitoring cyklu może to potwierdzić. Trzymam za Ciebie kciuki.
    Niestety wiem co czujesz, musisz uzbroić się w cierpliwość, ta droga jest ciężka i uczy pokory, ale jak już się uda poczujesz ogromne szczęście i wdzięczność za podjęty trud <3

    👩🏻30 👱🏼‍♂️35
    1️⃣5️⃣ cs - ten szczęśliwy 🌸

    age.png
‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ