X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Przyszłe/obecne mamy PLUS SIZE
Odpowiedz

Przyszłe/obecne mamy PLUS SIZE

Oceń ten wątek:
  • HrabinaZ Koleżanka
    Postów: 37 32

    Wysłany: 16 października 2021, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgataJ wrote:
    U mnie też. Czekam teraz na środową wizytę u ginekologa. Trzy tygodnie między wizytami to jakoś tak dużo dla mnie, niecierpliwa się robię ;)
    Walczę z dietą, cukrami, póki co średnio idzie ale się nie poddaje.
    Dziś mam jakieś bóle żołądka i jelit, także większość dnia przeleżałam.
    Zapisałam się też na badania prenatalne. Tez idziesz czy rezygnujesz?
    Idę w czwartek na 8:30 na prenatalne, a na 17stą do mojej pani ginekolog mam nadzieję że z dobrymi wiadomościami 😉

    m3sx3e3kbphq45rk.png
  • Megi_85 Autorytet
    Postów: 683 526

    Wysłany: 18 października 2021, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny chwile się nie odzywałam ale chciałam Wam napisac jak potwierdzę wynikiem bety dzisiejszy wynik 490,1 wiec sie udalo:) trzymajcie za nas kciuki żeby tym razem było wszystko dobrze z nami pozdrawiam Was serdecznie ❤

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2021, 22:25

    Piszczak, HrabinaZ, Tari, AgataJ lubią tę wiadomość

    10.10.2023 - 4010 g 57 cm jesteśmy w końcu razem 💜
    21.09.2023 - 3480 g 38 tydzień
    07.09.2023 - 2823 g 36 tydzień - jeszcze tylko miesiąc 💗
    24.08.2023 - 2390 g 34 tydzień 💗
    04.08.2023 - 1660 g 31 tygodni 💫
    13.07.2023 - III badania prenatalne prawidłowe 1300 g rośniemy🌸
    07.07.2023 - 1090 g 27 tygodni słoneczka:)
    16.06.2023 - 630 g 24 tygodnie:)
    27.05.2023 - badania połówkowe prawidłowe córcia rośnie 450 g🌸
    19.05.2023 - 335 g:)
    28.04.2023 - rośniemy 180 g prawdopodobnie córeczka 🌸
    24.03.2023 - usg prenatalne pomiary prawidłowe 5,5 cm 😍
    17.03.2023 - rośniemy 4.3 cm :)
    10.02.2023 - mamy❤
    04.02.2023 - beta 2161 🤞
    30.01.2023 - beta 169 🤞
    27.01.2023 ⏸️ beta 22.50
    30.12.2022 🙏

    07.2021 r. [*] Lenka 9 tydzień
    11.2021 r. [*] 7 tydzień 👼
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2021, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi_85 wrote:
    Hej dziewczyny chwile się nie odzywałam ale chciałam Wam napisac jak potwierdzę wynikiem bety dzisiejszy wynik 490,1 wiec sie udalo:) trzymajcie za nas kciuki żeby tym razem było wszystko dobrze z nami pozdrawiam Was serdecznie ❤

    Gratulacje 🥰

    Megi_85 lubi tę wiadomość

  • HrabinaZ Koleżanka
    Postów: 37 32

    Wysłany: 19 października 2021, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi_85 wrote:
    Hej dziewczyny chwile się nie odzywałam ale chciałam Wam napisac jak potwierdzę wynikiem bety dzisiejszy wynik 490,1 wiec sie udalo:) trzymajcie za nas kciuki żeby tym razem było wszystko dobrze z nami pozdrawiam Was serdecznie ❤

    Wspaniałe wieści 🙂 gratulacje 🙂

    Megi_85 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3kbphq45rk.png
  • AgataJ Ekspertka
    Postów: 130 56

    Wysłany: 20 października 2021, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi_85 wrote:
    Hej dziewczyny chwile się nie odzywałam ale chciałam Wam napisac jak potwierdzę wynikiem bety dzisiejszy wynik 490,1 wiec sie udalo:) trzymajcie za nas kciuki żeby tym razem było wszystko dobrze z nami pozdrawiam Was serdecznie ❤
    ♥️♥️

    Megi_85 lubi tę wiadomość

    25.08 - II <3
    25.08 - beta 50,4
    27.08 - beta 162
  • HrabinaZ Koleżanka
    Postów: 37 32

    Wysłany: 21 października 2021, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😉 ja już po badaniach prenatalnych i nie ma nic niepokojącego. Generalnie widziałam twarz dziecka bo był obraz 3d 😍 Zrobiłam też test PAPPA za tydzień wyniki. I moje przypuszczenia co do płci się nie potwierdziły 😂 będę mamą chłopca ❤️

    Tari lubi tę wiadomość

    m3sx3e3kbphq45rk.png
  • Tari Autorytet
    Postów: 689 304

    Wysłany: 21 października 2021, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HrabinaZ wrote:
    Hej dziewczyny 😉 ja już po badaniach prenatalnych i nie ma nic niepokojącego. Generalnie widziałam twarz dziecka bo był obraz 3d 😍 Zrobiłam też test PAPPA za tydzień wyniki. I moje przypuszczenia co do płci się nie potwierdziły 😂 będę mamą chłopca ❤️

    Gratuluję synka! Cudowne wieści, że wszystko dobrze. teraz to już sama radość z ciąży :)

    Ja mam prenatalne w poniedziałek wieczorem i dosłownie chyba zacznę odliczać dni do tej wizyty.

    15.04.2022 Aleksander 🥰
  • HrabinaZ Koleżanka
    Postów: 37 32

    Wysłany: 21 października 2021, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tari wrote:
    Gratuluję synka! Cudowne wieści, że wszystko dobrze. teraz to już sama radość z ciąży :)

    Ja mam prenatalne w poniedziałek wieczorem i dosłownie chyba zacznę odliczać dni do tej wizyty.

    Dziękuję ❤️ Ja się bardzo bałam tego badania że coś wyjdzie 🤨 kamień z serca że tak się nie stało 🙂 a tak ogólnie to bardzo dokładne to badanie, wszystko na bieżąco mi tłumaczono i wiem że w tym momencie nie ma się czym martwić.
    Koniecznie daj znać po swoich badaniach 🙂

    m3sx3e3kbphq45rk.png
  • HrabinaZ Koleżanka
    Postów: 37 32

    Wysłany: 28 października 2021, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😉 co tam słychać? Jak tam po wizytach ?

    m3sx3e3kbphq45rk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2021, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HrabinaZ wrote:
    Hej dziewczyny 😉 co tam słychać? Jak tam po wizytach ?

    Ja to już prawie na ostatniej prostej. Na ostatnim usg lekarz zastrzelił mnie waga malego-2600g🤯😱. No ale u niego w stosunku do prenatalnych zawsze buło ok 500g do przodu więc nam nadzieję, że nie będzie tak źle. Zapytałam lekarza ostatnio o wywołanie porodu, ze względu na tą cukrzycę, to stwierdził, że jedno cięcie już miałam, teraz ta cukrzyca to nie będziemy się bawić w wywoływanie tylko od razu cięcie. Nie ukrywam ucieszylam się. Tylko teraz się zastanawiam, czy tu na miejscu by zaakceptowali zaświadczenie o cc, czy lepiej jechać ponad 30km do szpitala tam gdzie pracuje mój lekarz.

    HrabinaZ lubi tę wiadomość

  • AgataJ Ekspertka
    Postów: 130 56

    Wysłany: 28 października 2021, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po prenatalnych. Obrazowo wszystko okej, czekam jeszcze na wyniki testu pappa z krwii. Płeć też mi lekarz powiedział - na 95% chłopiec :)

    HrabinaZ lubi tę wiadomość

    25.08 - II <3
    25.08 - beta 50,4
    27.08 - beta 162
  • Tari Autorytet
    Postów: 689 304

    Wysłany: 28 października 2021, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak - lepiej dobrze wybadać temat czy zrobią Ci wszędzie cc. Może lepiej umówić termin z swoim lekarzem? Ja też będę mieć cc, wiem to od samego początku ciąży i mam nadzieję, że mój lekarz przeprowadzi operacje :)
    A powiedz mi, lekarz Ci nigdy nie sugerował że waga dziecka jest za duża bo coś źle z cukrzyca? Ja teraz miałam +4 dni do przodu i boję się, czy to o niczym złym nie świadczy. U mnie w rodzinie zawsze rodzą się dzieci duuuze (ok 4kg) ale i tak się martwię.

    Ja jestem po prenatalnych z poniedziałku, dziś wyniki pappa. Wszystko jest dobrze, ryzyka niskie. Płci bobasek uparcie nie chciał pokazać więc czekamy do 23.11, do kolejnej wizyty. Najważniejsze dla mnie, że zdrowe i teraz mogę się bardziej cieszyć ciążą 😊

    HrabinaZ lubi tę wiadomość

    15.04.2022 Aleksander 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2021, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tari wrote:
    Piszczak - lepiej dobrze wybadać temat czy zrobią Ci wszędzie cc. Może lepiej umówić termin z swoim lekarzem? Ja też będę mieć cc, wiem to od samego początku ciąży i mam nadzieję, że mój lekarz przeprowadzi operacje :)
    A powiedz mi, lekarz Ci nigdy nie sugerował że waga dziecka jest za duża bo coś źle z cukrzyca? Ja teraz miałam +4 dni do przodu i boję się, czy to o niczym złym nie świadczy. U mnie w rodzinie zawsze rodzą się dzieci duuuze (ok 4kg) ale i tak się martwię.

    Ja jestem po prenatalnych z poniedziałku, dziś wyniki pappa. Wszystko jest dobrze, ryzyka niskie. Płci bobasek uparcie nie chciał pokazać więc czekamy do 23.11, do kolejnej wizyty. Najważniejsze dla mnie, że zdrowe i teraz mogę się bardziej cieszyć ciążą 😊

    Nigdy nic nie mówił. Tyle tylko, że odchylenia do dwóch tygodni w pojedynczych pomiarach są norma. Wcześniej brzuszek byl większy o dwa tygodnie od reszty, odkad jestem na insulinie, teraz się okazało że głowa większa.

  • HrabinaZ Koleżanka
    Postów: 37 32

    Wysłany: 28 października 2021, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgataJ wrote:
    Ja już po prenatalnych. Obrazowo wszystko okej, czekam jeszcze na wyniki testu pappa z krwii. Płeć też mi lekarz powiedział - na 95% chłopiec :)

    Super 🙂 To tak jak ja będziesz mamą chłopca ❤️ ja dzisiaj miałam już konsultacje wyników PAPPA i te podstawowe wady są mało prawdopodobne. Cały czas się zastanawiam czy zrobić jeszcze ten test NIFTY dla całkowitej pewności 🙂

    AgataJ lubi tę wiadomość

    m3sx3e3kbphq45rk.png
  • AgataJ Ekspertka
    Postów: 130 56

    Wysłany: 29 października 2021, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HrabinaZ wrote:
    Super 🙂 To tak jak ja będziesz mamą chłopca ❤️ ja dzisiaj miałam już konsultacje wyników PAPPA i te podstawowe wady są mało prawdopodobne. Cały czas się zastanawiam czy zrobić jeszcze ten test NIFTY dla całkowitej pewności 🙂

    Najważniejsze, że wyniki okej. Ja się obawiam tego , że przy cukrzycy wyniki mogą być zakłamane. Tak mi powiedział lekarz. W sensie że może wyjść (ale nie musi) coś średnio dobrego, a w rzeczywistości wszystko będzie okej. Już wątpiłam czy w ogóle robić z krwii, ale zrobiłam. Wyniki w przyszłym tygodniu.

    25.08 - II <3
    25.08 - beta 50,4
    27.08 - beta 162
  • Asika Koleżanka
    Postów: 49 8

    Wysłany: 1 listopada 2021, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ! Oboje z mężem mamy za dużo kilogramów... u mnie nadwaga u męża otyłość. Prócz nadwagi mam Hashimoto i hiperprolaktynemie. Narazie jest w miare unormowana, ale lecze sie od zeszlego roku od sierpnia. Staramy sie juz dlugi czas, ale narazie nie widac efektow... 😔 co miesiac wielkie rozczarowanie... :-(
    Chcialabym z mezem przejsc na jakas diete, ktora nie zaszkodzi staraniom ale pomoze schudnac z nadprogramowych kilogramow. Czy mialybyscie jakies pomysly na odpowiednia diete?

    Bylabym bardzo wdzieczna za wskazowki.
    Zrobie wszystko zeby tylko moc miec malutka kruszynke... 😪 lata leca a ja boje sie zostac tylko ciocia.... 😪😪

  • HrabinaZ Koleżanka
    Postów: 37 32

    Wysłany: 2 listopada 2021, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj 🙂 Proponuję Wam iść do dietetyka po dobranie dla Was odpowiedniej diety. W czasie starania się o dziecko powinna być ona dobrze zbilansowana. Oczywiście cały czas powinnaś brać kwas foliowy ale to pewnie już wiesz 🙂 Sprawdzałaś u ginekologa czy masz owulację?

    m3sx3e3kbphq45rk.png
  • Asika Koleżanka
    Postów: 49 8

    Wysłany: 2 listopada 2021, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam owulacje i narazie wszystko jest pod kontrola i wyniki sa w porzadku. Caly czas biore witaminy dla przyszpym mam i tych co sa juz w ciazy. Pani ginekolog tak mi zalecila, procz tego jem dodatkowo magnez, witamine D3 i acard.

    Podczas staran dla wspomagania uzywam zelu Conseive plus

  • HrabinaZ Koleżanka
    Postów: 37 32

    Wysłany: 2 listopada 2021, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli teraz zostało tylko czekać aż się uda 🙂
    Dla pewności możecie zrobić badanie nasienia u męża. Mój na kilka miesięcy przed zajściem w ciążę rzucił palenie i nie pił alkoholu i myślę że to też miało znaczenie u nas. Ja natomiast schudłam ale nadal miała nadwagę. Wcześniej też byłam bardzo zafiksowana na ciążę i to chyba też nie pomagało... Moja pani ginekolog poradziła żeby zmienić nastawienie i w sumie jak zaczęłam myśleć " co ma być to będzie" bez presji to wtedy zaskoczyło.

    m3sx3e3kbphq45rk.png
  • Asika Koleżanka
    Postów: 49 8

    Wysłany: 2 listopada 2021, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez tak probowalam myslec, ale najwiekszy problem polega na tym ze maz prawie codziennie ma okazje do picia alkoholu... :-( czasem robi sobie przerwe ale to juz dosc dlugo trwa, a poza tym boi sie isc na badania, zeby nie wykazalo ze u Niego jest problem....
    Staram sie jakos przekonac Go ze mam juz dosc duzo lat bo 35 i coraz mniej czasu ale tak czy siak odwleka badania... :-( przepraszam ze tak sie zale ale nie wiem juz co robic. Obiecuje mi ze pojdzie ale kiedy nadchodzi czas kiedy powinien isc mowi zebym dala Mu jeszcze troche czasu... :-(

‹‹ 29 30 31 32 33
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ