X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Przyszłe/obecne mamy PLUS SIZE
Odpowiedz

Przyszłe/obecne mamy PLUS SIZE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2021, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgataJ wrote:
    Cześć dziewczyny, dołączam do cukrzycowych przyszłych mam :)
    Na wizycie w środę z maluszkiem wszystko dobrze, ma już prawie 2 cm 🥰🥰🥰
    Dziś byłam u diabetologa i włączył mi insulinę na noc plus oczywiście dieta.

    Trzymam kciuki żeby szybko się unormowało. Ja jestem już przy 16j a cukier dalej powyżej 90😔
    Endo też ostatnio marudzi. Bo niby TSH jest ładne ale za to ft4 powyżej normy. I czy ja naprawdę biorę tabletki 🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2021, 21:21

  • AgataJ Ekspertka
    Postów: 130 56

    Wysłany: 2 października 2021, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Trzymam kciuki żeby szybko się unormowało. Ja jestem już przy 16j a cukier dalej powyżej 90😔
    Endo też ostatnio marudzi. Bo niby TSH jest ładne ale za to ft4 powyżej normy. I czy ja naprawdę biorę tabletki 🤦‍♀️
    Ja dopiero zaczynam więc zobaczymy do ilu dawek dojdę. Ogólnie pani diabetolog mówiła mi że nawet jak unormuje to pewnie nie na długo, bo wraz z rozwojem ciąży to się będzie zmieniało i pewnie trzeba będzie zwiększać. A później może i dołożyć insulinę przed posilkowa czy po posilkowa już nie pamiętam. Wszystko zależy od wyników.
    U mnie ft 3 i ft4 okej, ale samo TSH skacze. Mam jakąś małą dawkę brać enhyroxu i zobaczymy jak dalej.

    25.08 - II <3
    25.08 - beta 50,4
    27.08 - beta 162
  • Tari Autorytet
    Postów: 689 304

    Wysłany: 2 października 2021, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgataJ, przykro mi że i Ciebie to spotkało ale razem raźniej :) ja już 3 tygodnie na diecie cukrzycowej, 4,5kg mniej na wadze. Byłam u ginekologa 2 dni temu i mówił, że cukry super. Mogę jeść w miarę normalne obiady, nie wywala mi cukru po ziemniakach czy makaronie zwykłym. Ale to pewnie fart pierwszych tygodni. Dużo czytałam, że im dalej w ciąży tym większe skoki cukrowe i się trochę tego boję.

    A dziewczyny powiedzcie mi, co zjeść tuż przed snem? Nie ukrywam, że ja już wtedy sił nie mam na jedzenie i to jest totalne zmuszanie się. Wcześniej piłam szklankę mleka 1,5% i rano cukier 85-90 (potem poczytałam że w sumie mleko podnosi cukier..wiem, głupia byłam).

    Do diabetologa też skierowania nie dostałam bo mój lekarz mówi, że nie ma sensu jeśli dieta wystarcza. Ale na jak długo tak będzie.. 😅 ja jestem z tych co się martwi do przodu zawsze. Nie potrafię jeszcze tak do końca cieszyć się ta ciąża. Na ostatniej wizycie wszystko było w 100% ok, dzidziuś 3cm - nóżki i rączki były widoczne :) może uspokoje się po prenatalnych które mam 25.10 :) dobrego weekendu dziewczyny :)

    15.04.2022 Aleksander 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2021, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tari wrote:
    AgataJ, przykro mi że i Ciebie to spotkało ale razem raźniej :) ja już 3 tygodnie na diecie cukrzycowej, 4,5kg mniej na wadze. Byłam u ginekologa 2 dni temu i mówił, że cukry super. Mogę jeść w miarę normalne obiady, nie wywala mi cukru po ziemniakach czy makaronie zwykłym. Ale to pewnie fart pierwszych tygodni. Dużo czytałam, że im dalej w ciąży tym większe skoki cukrowe i się trochę tego boję.

    A dziewczyny powiedzcie mi, co zjeść tuż przed snem? Nie ukrywam, że ja już wtedy sił nie mam na jedzenie i to jest totalne zmuszanie się. Wcześniej piłam szklankę mleka 1,5% i rano cukier 85-90 (potem poczytałam że w sumie mleko podnosi cukier..wiem, głupia byłam).

    Do diabetologa też skierowania nie dostałam bo mój lekarz mówi, że nie ma sensu jeśli dieta wystarcza. Ale na jak długo tak będzie.. 😅 ja jestem z tych co się martwi do przodu zawsze. Nie potrafię jeszcze tak do końca cieszyć się ta ciąża. Na ostatniej wizycie wszystko było w 100% ok, dzidziuś 3cm - nóżki i rączki były widoczne :) może uspokoje się po prenatalnych które mam 25.10 :) dobrego weekendu dziewczyny :)

    Ja naprawdę nie rozumiem podejścia niektórych lekarzy. Skoro masz stwierdzona cukrzycę to moim zdaniem powinnaś być pod opieką diabetologa bo to w końcu on jest od tej przypadłości.

    Ja ostatnio mojego pytałam o ten posiłek przed snem to powiedział, że jeżeli nie mam ketonów w moczu z rana to normalnie mam jeść ostatni posiłek 1h-1,5h przed snem. Tym bardziej, że ja z ta pozna kolacja miałam wyższe cukry na czczo niż bez niej.
    Podobno nie ma wytycznych co do tej późnej kolacji. To głównie chodzi o to, żeby nie przekroczyć tej przerwy nocnej 8-10h. Jeżeli jej nie przekraczasz to raczej nie ma sensu wmuszac w siebie jedzenia.

    A co do tego mleka to ok jak chcesz tylko np. Jeszcze do tego garść orzechów. Nie samo mleko. Do węglowodanów trzeba dodać białko lub tłuszcze, żeby spowolnić uwalnianie cukru. Dlatego właśnie ważne jest dobre bilansowanie posiłków i rezygnacja z produktów, które szybko ten cukier wybijają. Czyli np. Zamiana białego makaronu na razowy lub pełnoziarnisty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2021, 11:17

  • Tari Autorytet
    Postów: 689 304

    Wysłany: 2 października 2021, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Ja naprawdę nie rozumiem podejścia niektórych lekarzy. Skoro masz stwierdzona cukrzycę to moim zdaniem powinnaś być pod opieką diabetologa bo to w końcu on jest od tej przypadłości.

    Ja ostatnio mojego pytałam o ten posiłek przed snem to powiedział, że jeżeli nie mam ketonów w moczu z rana to normalnie mam jeść ostatni posiłek 1h-1,5h przed snem. Tym bardziej, że ja z ta pozna kolacja miałam wyższe cukry na czczo niż bez niej.
    Podobno nie ma wytycznych co do tej późnej kolacji. To głównie chodzi o to, żeby nie przekroczyć tej przerwy nocnej 8-10h. Jeżeli jej nie przekraczasz to raczej nie ma sensu wmuszac w siebie jedzenia.

    A co do tego mleka to ok jak chcesz tylko np. Jeszcze do tego garść orzechów. Nie samo mleko. Do węglowodanów trzeba dodać białko lub tłuszcze, żeby spowolnić uwalnianie cukru. Dlatego właśnie ważne jest dobre bilansowanie posiłków i rezygnacja z produktów, które szybko ten cukier wybijają. Czyli np. Zamiana białego makaronu na razowy lub pełnoziarnisty.


    Ja akurat mojemu lekarzowi ufam w 100%. Dał mi mnóstwo materiałów dotyczących cukrzycy. Bardziej się zastanawiam czy nie iść do dietetyka by może poszerzył moja wiedzę o tym jak komponować posiłki.

    No właśnie zauważyłam, że tylko w weekendy potrafię mieć wyższy cukier na czczo bo np. Śpię sobie wtedy dłużej i mam za długa przerwę między posiłkami.

    15.04.2022 Aleksander 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2021, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można do dietetyka jak najbardziej. Tylko trzeba poszukać takiego ktory ma pojęcie o cukrzycy ciążowej. Bo jak tak czytam na niektórych grupach to po prostu układają jadłospis jak dla zwykłego cukrzyka. A niestety one trochę się różnią. I niektóre mają wyższe cukry po takiej diecie niż jak same próbują sobie komponować posiłki.

  • Tari Autorytet
    Postów: 689 304

    Wysłany: 2 października 2021, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Można do dietetyka jak najbardziej. Tylko trzeba poszukać takiego ktory ma pojęcie o cukrzycy ciążowej. Bo jak tak czytam na niektórych grupach to po prostu układają jadłospis jak dla zwykłego cukrzyka. A niestety one trochę się różnią. I niektóre mają wyższe cukry po takiej diecie niż jak same próbują sobie komponować posiłki.

    Dokładnie, masz rację. Mam namiary nawet na lekarzy diabetolog- dietetyk. Grunt by z polecenia iść by nie tracić pieniędzy na trefny jadłospis

    15.04.2022 Aleksander 🥰
  • Bajaa30 Przyjaciółka
    Postów: 72 44

    Wysłany: 2 października 2021, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakie miałyście wyniki cukru w ciąży naczczo ? Dopiero za 11 dni mam gin i ona będzie miała moje wyniki ale martwię się , bo w poprzedniej ciąży naczczo miałam 85 i wg niej było w górnej granicy i nic z tym nie robiłyśmy później po krzywej cukrowej wyszła cukrzyca. Boje się do tego stopnia że chyba sama zacznę dietę 😐

    💔 2014 - Amelka 19 tc
    ❤️ 12.02.2017 - Krzyś (25tc)

    0d1yskjoxa6iqnv2.png
  • Tari Autorytet
    Postów: 689 304

    Wysłany: 2 października 2021, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajaa30 wrote:
    Dziewczyny jakie miałyście wyniki cukru w ciąży naczczo ? Dopiero za 11 dni mam gin i ona będzie miała moje wyniki ale martwię się , bo w poprzedniej ciąży naczczo miałam 85 i wg niej było w górnej granicy i nic z tym nie robiłyśmy później po krzywej cukrowej wyszła cukrzyca. Boje się do tego stopnia że chyba sama zacznę dietę 😐


    Z tego co czytałam jeśli w poprzedniej ciąży miałaś cukrzycę to powinnaś od razu dostać skierowanie na krzywą. Ja przez nadwagę wpisywalam się w grupę wysokiego ryzyka i już w 6 tyg robiłam badanie.
    Podobno duża szansa, że jeśli w jednej ciąży się miało cukrzycę to w kolejnej też wyjdzie (znam osobiście dwie dziewczyny, które właśnie tak miały). Może lepiej dla własnego spokoju przejdź na dietę :)

    15.04.2022 Aleksander 🥰
  • AgataJ Ekspertka
    Postów: 130 56

    Wysłany: 2 października 2021, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero się uczę diety, ale powiem Wam że najgorzej z obiadami. Śniadania , kolacje, wynik po okej jest, ale po obiedzie zazwyczaj za duży. Ziemniaki gotowane w zupie, brązowy ryż - to wszystko mi podnosi. Nie podnosi mi cukru mieso, ale jak jeść samo mięso? Ogólnie zauważyłam ogromną zmianę jeśli chodzi o posiłki u mnie. Wcześniej , przed ciążą moglam np wstać rano i zjeść śniadanie o 12, a teraz wykluczone. Jak mam za długa przerwę w jedzeniu to zaczynam się źle czuć, ręce mi się całe trzęsą i jak mierze cukier to za niski. Jak jem regularnie to nie mam w ogóle tego problemu. Każdy organizm jest chyba trochę inny i trzeba się nauczyć jak to działa u każdej z nas. Ja mierze dość często cukier i analizuje po prostu. Metoda prób i błędów.
    Co do drugiej kolacj to po prostu dziele kolacje na pół. Jedna część jem z wieczora a druga około 22-23, przed podaniem insuliny. Tak mi zaleciła pani diabetolog.

    25.08 - II <3
    25.08 - beta 50,4
    27.08 - beta 162
  • AgataJ Ekspertka
    Postów: 130 56

    Wysłany: 2 października 2021, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajaa30 wrote:
    Dziewczyny jakie miałyście wyniki cukru w ciąży naczczo ? Dopiero za 11 dni mam gin i ona będzie miała moje wyniki ale martwię się , bo w poprzedniej ciąży naczczo miałam 85 i wg niej było w górnej granicy i nic z tym nie robiłyśmy później po krzywej cukrowej wyszła cukrzyca. Boje się do tego stopnia że chyba sama zacznę dietę 😐
    Ja jak sama mierzyłam sobie to zazwyczaj 105-115 na czczo. W dniu krzywej wyjątkowo niski bo bodajże 85. Po godzinie 180, po dwóch 105. Ten wynik plus moje wyniki domowe z 8 dni bodajże dały pani diabetolog stwierdzić że jest cukrzyca ciążowa i dieta sama jej nie zaradzimy. Przez te 8 dni już był na maxa wykluczony cukier/białe pieczywo itd a i tak wyniki słabe. Mam insuline na noc.

    A oficjalna granica na czczo to poniżej 92. Już nawet 92 uważa się że to za dużo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2021, 21:14

    25.08 - II <3
    25.08 - beta 50,4
    27.08 - beta 162
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2021, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo chyba patrza teraz do 90. Wszystko co powyżej to już cukrzyca. Ja dzisiaj już 18j i ostatnio diabetolog mi powiedział, że jak będę miała powyżej 16j to dwa razy w tygodniu mam mierzyć o 3 w nocy, żeby czasem nie spadal poniżej 80.

    AgataJ a jesz dużo warzyw do obiadu?

  • AgataJ Ekspertka
    Postów: 130 56

    Wysłany: 3 października 2021, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Bo chyba patrza teraz do 90. Wszystko co powyżej to już cukrzyca. Ja dzisiaj już 18j i ostatnio diabetolog mi powiedział, że jak będę miała powyżej 16j to dwa razy w tygodniu mam mierzyć o 3 w nocy, żeby czasem nie spadal poniżej 80.

    AgataJ a jesz dużo warzyw do obiadu?
    Różnie. Zależy co mam na obiad ;) Teraz jak mierze cukier to raczej mało.

    25.08 - II <3
    25.08 - beta 50,4
    27.08 - beta 162
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2021, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgataJ wrote:
    Różnie. Zależy co mam na obiad ;) Teraz jak mierze cukier to raczej mało.

    A 3/4 twojego talerza to powinny być surowe Warzywa. Na każdy główny posiłek, czyli śniadanie, obiad, kolacja.

  • AgataJ Ekspertka
    Postów: 130 56

    Wysłany: 14 października 2021, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Co tam u Was słychać?

    25.08 - II <3
    25.08 - beta 50,4
    27.08 - beta 162
  • HrabinaZ Koleżanka
    Postów: 37 32

    Wysłany: 15 października 2021, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgataJ wrote:
    Cześć dziewczyny! Co tam u Was słychać?
    Hej 🙂 jakoś leci bez większych rewelacji u mnie. A u Ciebie?

    m3sx3e3kbphq45rk.png
  • AgataJ Ekspertka
    Postów: 130 56

    Wysłany: 15 października 2021, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HrabinaZ wrote:
    Hej 🙂 jakoś leci bez większych rewelacji u mnie. A u Ciebie?
    U mnie też. Czekam teraz na środową wizytę u ginekologa. Trzy tygodnie między wizytami to jakoś tak dużo dla mnie, niecierpliwa się robię ;)
    Walczę z dietą, cukrami, póki co średnio idzie ale się nie poddaje.
    Dziś mam jakieś bóle żołądka i jelit, także większość dnia przeleżałam.
    Zapisałam się też na badania prenatalne. Tez idziesz czy rezygnujesz?

    25.08 - II <3
    25.08 - beta 50,4
    27.08 - beta 162
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2021, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W czwartek miałam kontrolę u diabetologa i zmienił mi insulinę, no do tej pory nie opanowałam cukru na czczo. No i po zmianie już drugi dzień cukier poniżej 90. Zobaczymy jak będzie dalej.
    Ja też w środę mam wizytę u gina. Już chyba wypadało by zapytać jak widzi rozwiązanie, kiedy skierowanie do szpitala itd.

  • Tari Autorytet
    Postów: 689 304

    Wysłany: 16 października 2021, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    W czwartek miałam kontrolę u diabetologa i zmienił mi insulinę, no do tej pory nie opanowałam cukru na czczo. No i po zmianie już drugi dzień cukier poniżej 90. Zobaczymy jak będzie dalej.
    Ja też w środę mam wizytę u gina. Już chyba wypadało by zapytać jak widzi rozwiązanie, kiedy skierowanie do szpitala itd.

    Właśnie widzę, że jesteś już bardzo blisko rozwiązania. Cieszysz się na koniec walki z cukrami..? Będziesz mieć CC w związku z cukrzyca?

    Ja od 7 tyg ciąży mam cukrzycę, dziś ostatni dzień 11 tygodnia. Mam dosłownie kilka lekko podwyższonych wyników zapisanych (łącznie z 5-6 na ostatnie 5 tygodni). Ale w czw-pt czułam się okropnie. Dziś już lepiej. Nawet zrobiłam wymaz na covid i grypę tak paskudnie się czułam, na szczęście wyniki ok. Ale cukry mi znacząco podskoczyły (wczoraj po dosłownie małym śniadaniu 150, po obiedzie który jadam często 134 a normalnie po nim mam 115-120). Czy to wina choroby czy braku ruchu? Normalnie chodzę do pracy i się dość dużo ruszam. Teraz nie ukrywam, od czwartku leżę plackiem w łóżku.. Może też miałaś jakieś doświadczenia? Martwię się bo na czczo też wyniki wczoraj 92 a dzisiaj 91. Ciężko jak się jest chorym zmusić się do najmniejszego ruchu, a też nie mogę przecież rezygnować z węglowodanów z posiłków..

    15.04.2022 Aleksander 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2021, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tari wrote:
    Właśnie widzę, że jesteś już bardzo blisko rozwiązania. Cieszysz się na koniec walki z cukrami..? Będziesz mieć CC w związku z cukrzyca?

    Ja od 7 tyg ciąży mam cukrzycę, dziś ostatni dzień 11 tygodnia. Mam dosłownie kilka lekko podwyższonych wyników zapisanych (łącznie z 5-6 na ostatnie 5 tygodni). Ale w czw-pt czułam się okropnie. Dziś już lepiej. Nawet zrobiłam wymaz na covid i grypę tak paskudnie się czułam, na szczęście wyniki ok. Ale cukry mi znacząco podskoczyły (wczoraj po dosłownie małym śniadaniu 150, po obiedzie który jadam często 134 a normalnie po nim mam 115-120). Czy to wina choroby czy braku ruchu? Normalnie chodzę do pracy i się dość dużo ruszam. Teraz nie ukrywam, od czwartku leżę plackiem w łóżku.. Może też miałaś jakieś doświadczenia? Martwię się bo na czczo też wyniki wczoraj 92 a dzisiaj 91. Ciężko jak się jest chorym zmusić się do najmniejszego ruchu, a też nie mogę przecież rezygnować z węglowodanów z posiłków..

    Możliwe że przy infekcji będzie podwyższony. Ruch też się zmniejszył.

    Powiem szczerze, że wolałabym cc. Ale zobaczymy co powie lekarz.

‹‹ 28 29 30 31 32 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ