X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 25 lipca 2016, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest okropne, że tu się człowiek stara x miesięcy, sprawdza, mierzy temp. i robi multum badań, biega do lekarza i nic, a zaraz obok(patrz moja szwagierka) za pierwszym razem bach i druga ciążą, ta pierwsza ciąża też za pierwszym podejściem. Ona lat 31, a jej mąż 42.
    I tak patrzę czasami, że te dzieci to mają tylko po to by się nimi chwalić, bo u nich to zimny wychów (może małe płakać i godzinę żadne nie podejdzie- bo nie, w pewnym momencie ta starsza córka to miała chorobę sierocą- jak miś się bujała- przykro było patrzeć). Dobra nagadałam się.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 25 lipca 2016, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra jak tak można dziecko traktować. Brrr.
    ALICJA, nie poddawajmy się złym emocjom. Wiadomo, że one przychodzą, bo takie sytuacje zawsze mniej lub bardziej zabola, ale warto wznieść się ponad to, bo stresów mamy dosyć.
    Czasem przychodzą takie dni, że jest trudniej... Różne sytuacje to powodują.
    Dzisiaj opowiadalam młodszej siostrze, która jeszcze przed sobą ma temat dzieci, że moja wyobrażenia o seksie prokreacyjnym a rzeczywistość to dwie różne sprawy. Wyobrażałam sobie jakie to będzie piękne i romantyczne, a często jest obowiązkiem, bo śluz, bo temperatura, bo to dobry czas, a sił i ochoty brakuje :-)
    Ponarzekać jest na co. Oby nas szybko spotkała nagroda za te trudy :-)

  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 26 lipca 2016, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja81 wrote:
    To jest okropne, że tu się człowiek stara x miesięcy, sprawdza, mierzy temp. i robi multum badań, biega do lekarza i nic, a zaraz obok(patrz moja szwagierka) za pierwszym razem bach i druga ciążą, ta pierwsza ciąża też za pierwszym podejściem. Ona lat 31, a jej mąż 42.
    I tak patrzę czasami, że te dzieci to mają tylko po to by się nimi chwalić, bo u nich to zimny wychów (może małe płakać i godzinę żadne nie podejdzie- bo nie, w pewnym momencie ta starsza córka to miała chorobę sierocą- jak miś się bujała- przykro było patrzeć). Dobra nagadałam się.


    :( jak tak można :( Powiem Wam, że mi też wszyscy naokoło mówili że nie mam synka ciągle nosić - a ja nie nosiłam ciągle, tylko wtedy kiedy tego potrzebował i teraz synek ma 5 lat a my mamy taką silną więź emocjonalną, wiem, że czuje się kochany i bezpieczny zawsze, cokolwiek by się nie stało.
    Nie mogę patrzeć na mamy, które nie przytulają swoich dzieci, na takie które jak się dziecko przewróci i płacze,bo je autentycznie boli, mówią "no już wstawaj, wstawaj, nic się nie stało". Jest mi tak żal tych dzieci :(

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 26 lipca 2016, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh właśnie wróciłam monitoringu i okazało się, że już po zawodach. Owulacje miałam w 8 dc. Przez tą laparoskopie wszystko się pokielbasilo :( Wprawdzie coś w ten dzień z M dzialalismy ale tylko raz i czekalismy na dzisiejszy monitoring.
    W tym miesiącu wszystko jest nie tak :/

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 26 lipca 2016, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigma,może akurat ten raz wystarczył???

    hewa81, Karoluś81 lubią tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 26 lipca 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeden celny strzał, jeden plemniczek i sprawa załatwiona, także ENIGMA glowa do góry, nie załamuj się bo jeszcze nic nie wiadomo.
    A tak swoją drogą to nie sądziłam, ze laparo tak może zagmatwać. Nawet ja przy krótkich cyklach owulke miałam najwcześniej w 11dc, a 8dc to już w ogole szybciutko. ..

    Pozdrawiam Was Dziewczyny taką wieczorową porą.

    Karoluś81, Alicja81 lubią tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 26 lipca 2016, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam taką prośbę.
    Proszę napiszcie mi, tylko tak szczerze (nie obrażę się).
    Czy Wy mi nie macie za złe, ze czasami za duzo gadam nt mojego ciążowego stanu i wielu rzeczy z tym zwiazanych? Może jest Wam zwyczajnie źle, ze mi sie udało, a wiele z Was boryka się z problemami i przeciwnościami losu w sprawie ciąży.
    Na innym wątku też po różowej stronie, na którym czasem się udzielam, wywiązała się dziś mała awantura, właśnie dotycząca braku taktu w wypowiedziach zaciążonych (a jest nas tam kilka). Że za duzo jest gadania o wózkach, ruchach bąblów, itp. Staraczkom zwyczajnie jest przykro słuchać tego typu relacji.
    Dlatego właśnie takie moje pytanie do Was.

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 27 lipca 2016, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HEWA - mnie to osobiście nie przeszkadza, tylko cieszy. Miło posłuchać o tym, co prędzej czy później będzie moim doświadczeniem :-) przyznam, że czasem nawet przechodzę na fioletowa stronę żeby zaspokoić swoją ciekawość :-)
    ENIGMA no to faktycznie laparo zamieszalo. Ja wierzę, że efekt będzie pozytywny. Mierzysz temperaturę? Chyba musisz na bieżąco w domu monitorować cykl żeby trzymać rękę na pulsie. Powodzenia :-) a ALICJA może mieć rację z tym jednym razem. No a w razie czego szybko okres i kolejny cykl.

    hewa81 lubi tę wiadomość

  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 27 lipca 2016, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w ogóle za kilka dni pyknie mi pół roku na ovu. I właśnie jak dolaczylam do tego wątku na forum to HEWA zaczynała ciążę :-)

    hewa81 lubi tę wiadomość

  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 27 lipca 2016, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wszystko ta laparo: najpierw okres mi sie tak mocno spóźnił, trwał 4 dni zamiast 6, a ten czwarty dzień to miałam trochę krwi wymieszanej ze śluzem płodnym (przepraszam za dosłowność). W sumie mogłam się domyślić, że owu będzie szybciej. Wydaje mi się, że tak wczesna owu w ogóle nie ma szans na sukces, gdzieś o tym czytałam, chcoaż Pani Dr od monitoringu powiedziała, że niekoniecznie, że ciałko żółte takie ładne, że teraz to już muszę być w ciąży :P
    Jednak Dziewczyny nie mam złudzeń, musiałby się zdarzyć cud.
    Postanowiłam, że staram się do listopada, jeśli nie zajdę będę musiała zacząć oswajać się z myślą o jednym potomku.

    Hewa mi absolutnie nie przeszkadza, mało tego bardzo lubię Twoje informacje ciążowe czytać :D

    Karoluś81, hewa81 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 27 lipca 2016, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewa, gdybyś nas zarzucała 8 razy dziennie szczegółowym opisem ciąży to bym się tylko wkurzyła na częstotliwość, a nie tematykę ;) mnie by ruszyło, gdybyś nagle zaczęła rzucać złotymi radami "jak zajść w ciążę", jak niektórym się zdarza, że po pozytywnym teście zapominają jak to jest...

    w Twoim wypadku nie zaobserwowałam żadnego z powyższych, więc się nie wygłupiaj :) lepiej napisz czy już w końcu wpadliście na to, że najlepsze imię dla Młodej to Kasia ;)

    Alicja81, Karoluś81, hewa81 lubią tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 27 lipca 2016, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewa, z przyjemnością czytam twoje posty.

    hewa81 lubi tę wiadomość

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 27 lipca 2016, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewa dziewczyny mają racje, ja też bardzo lubię czytać twoje posty, jestem zawsze bardzo ciekawa jak to twoje maleństwo się czuje, ile wazy i w ogóle. Tak więc pisz, podpowiadaj i dziel się informacjami.
    Zresztą jak maggia pisze i opisuje co się u niej dzieje to też czytam z zapartym tchem.

    hewa81 lubi tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 27 lipca 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny <3 <3 <3

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Maggia Ekspertka
    Postów: 237 343

    Wysłany: 28 lipca 2016, 01:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja81 wrote:
    Hewa dziewczyny mają racje, ja też bardzo lubię czytać twoje posty, jestem zawsze bardzo ciekawa jak to twoje maleństwo się czuje, ile wazy i w ogóle. Tak więc pisz, podpowiadaj i dziel się informacjami.
    Zresztą jak maggia pisze i opisuje co się u niej dzieje to też czytam z zapartym tchem.

    Taaak? :) <3 to na dniach cos skrobne :) narazie powiem
    Wam tylko ze "wkurw" (przepraszam za wulgaryzm, ale lepiej sie tego nie da okreslic) na "meza" mi minal, jest love, tak jak w ciazy i tuz po porodzie, jest fajnie i ja widze przyszlosc optymistycznie. Olaf jest prze-ko-cha-ny ze swoimi minkami i odglosami i rozumnym spojrzeniem na mame i ciesze sie pelnia macierzynstwa! Chodzimy na spacerki z innymi mamami i wymieniamy sie wiedza. Generalnie coraz mniej jest w Warszawie murkow, laweczek, alejek i parkingow, na ktorych nie karmilam lub nie swiecilismy gola pupcia przy zmianie pieluszki. Olaf to bedzie taki mieszczuszek :) acha, i zaczelismy chodzic na zajecia plywania dla niemowlat...i chyba te zajecia tak mi pomogly ostatecznie wrocic do rownowagi. I chyba 4h drzemka, ktora sobie pewnego dnia ucielismy, ja i Olaf, kiedy "maz" byl w pracy. Jednak wyspany i poruszany (najlepiej w wodzie:)) czlowiek inaczej patrzy na zycie.

    My tu gadu gadu a Elf w ciazy :) gratulacje Malenka!

    Karolus, dolaczysz wkrotce cosik mi sie zdaje:) te dziwne bole, smyrania... Oby to bylo TO!!! <3

    Kobiety kochane, przesylam Wam duzo duzo good vibrations, dzieki Waszym slowom otuchy udalo mi sie przebrnac przez ten miesiac zwatpienia w moj zwiazek <3
    Mam nadzieje, ze to dobro, ktore ja otrzymalam od Was powroci do Was w formie wiadomo jakiej :) caly czas trzymamy sie razem :) <3 w ciazy nie w ciazy, dzieciate czy nie, jestesmy tu razem i walczymy z roznymi przeciwnosciami, piekne, silne i dzielne <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2016, 01:04

    hewa81, Eni_gma, Karoluś81, Alicja81 lubią tę wiadomość

    Olaf - okaz zdrowia i szczęścia 10/10 urodzony 7.05.2016 <3
    f2w3ugpjd54wqphk.png
    atdcwn151udni0f0.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 28 lipca 2016, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAGGIA wielkie dzięki za słowa otuchy. I tak się cieszę, że u Was lepiej. Bardzo mnie to zmartwilo jak wtedy pisałaś o swoich negatywnych emocjach. Ja wiedziałam że to tylko hormony ;)
    Stchorzylam dzisiaj rano i nie zrobiłam testu. Jednak tak wewnętrznie mam przekonanie, że się nie udało. I ukladam plany i listę rzeczy, które chcę zrobić w sierpniu, kiedy będę odpoczywać od mojego urlopujacego ginekologa i zaawansowanych starań. We wrześniu musi być hsg. Bo już nic innego nie zostaje.
    Wizyta jutro o 16-tej. Modlę się o spokój i o to, żeby za dużo nie płakać.

  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 28 lipca 2016, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, witam wieczorową porą :)

    Odkąd mam stażystkę, to nie mam czasu w pracy Was poczytać i coś skrobnąć. Sporo jest do przekazania, a dziewucha różnie chwyta wiedzę, zresztą ogrom wiadomości i mnie pewnie by przerósł. Po pracy odpoczywamy sobie ile się da. Dopiero na wieczór jakoś się zbieram żeby nadrobić zaległości. Ale widzę ze leniuchujecie troszkę ;) wiec nie mam za wiele do czytania.

    MAGGIA, cudne wieści :) nawet nie wiesz jak ucieszył mnie Twój post, ze Twoja równowaga psychiczna powróciła na właściwy tor. Że jednak dasz szansę miłości i rodzinie i nie będziesz zmuszona "pogonić" ukochanego :) Trzymaj tak dalej <3

    KAROLUS, w ciągu dnia na chwilkę odpaliłam OF z wielką nadzieją zobaczenia zielonego plusika na Twoim wykresie. A tu czytam, ze Cię strach odleciał. Kochana moja, wiesz dobrze ze nie mamy wpływu na pewne kwestie i co ma być to będzie. Rozumiem, ze w razie czego wolisz jak @ przyjdzie o czasie, niż wcześniej poczuć gorzki smak rozczarowania po negatywnym teście? Ja ciągle wierzę, że może jednak Twój bieżący cykl zakończy się happy endem :)

    KATTA, Kasia piękne imię, takie proste, "zwyczajne" bez żadnych udziwnień, ale wybacz, jakoś ta Emilia mi skradła serce, choć do tej pory Szanowny małżonek upiera sie nad Adą.

    A co tam u pozostałych pięknych Pań? Która testuje w najbliższym czasie? Jakie plany urlopowe?

    Pozdrawiam gorąco :)

    Alicja81, Karoluś81 lubią tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 29 lipca 2016, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAROLUŚ, Kotku !
    Nie wiem czy będę miała czas w ciągu dnia zajrzeć, życzę Ci powodzenia na dzisiejszym USG. Jakoś to będzie :) Nie zamartwiaj się. Myślami jestem z Tobą :)


    A ja zaczynam mieć problemy ze spaniem :( Ostatniej nocy położyłam się spać o zwykłej porze i zonk. .. zasnełam może o 2 w nocy i pobudka o 6; parę nocy wcześniej z kolei zasnelam normalnie ale obudziłam się o 3 i koniec spania. Pomijam fakt wstawania na siku 2-3 x w nocy, co też przecież zaburza porę błogiego śnienia ....

    Pozdrawiam wszystkie Koleżanki i życzę spokojnego dnia :)

    Karoluś81, ktosiowa lubią tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 29 lipca 2016, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Dzięki HEWA. Do dzisiejszego usg podchodzę już bez emocji. Wieczorem pojawiło się plamienie a i temperatura idzie w dół. W sumie to ta wizyta jest bardziej po to żeby dostać receptę i umówić się na hsg we wrześniu.
    Pozdrawiam serdecznie wszystkie Rówieśniczki :-)

    hewa81 lubi tę wiadomość

  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 29 lipca 2016, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie. Wiem że nic nie wiem. Tydzień temu lekarz widział jakiś płyn i to wyglądało tak że był pewnien że się udało, tylko nie chciał mówić bo wiadomo że na tym etapie nic pewnego. Dzisiaj nie znalazł potwierdzenia obrazu sprzed tygodnia. Mam spokojnie czekać bo takie plamienie też jeszcze nic nie znaczy.
    Jeśli jutro rano temperatura będzie wysoka, czyli przynajmniej 36,7 to sikam na test.
    Powiem Wam że nie mam jakiś konkretnych przeczuc. Rozum podpowiada że będzie @, ale nadzieja, głupia kochana nadzieja jeszcze jest :-)

‹‹ 104 105 106 107 108 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ