X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 5 maja 2018, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka miała mieć to usunięte, wycięte, bo to było na łydce. Nie wiem jak dokładnie.
    Właśnie jak zjem między 19 a 20 to już nie jem później. Po pierwsze dlatego że nie jestem głodna. Po prostu ciężko zmusić mi się do jedzenia tak późno. Miałabym wtedy najwyżej ochotę na jakiś owoc, a to po 16-tej mam zabronione. Poza tym przeważnie między 21 a 22 idę spać. Wiem że wcześnie, ale my wstajemy przed 6 rano. No ale będę próbowała zjadać coś tuż przed spaniem.

    Greetta lubi tę wiadomość

  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 5 maja 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doty, gratuluję ładnej bety i pęcherzyka! Spokojnej ciąży życzę :)
    Bertha, jak tam u Ciebie?
    Wróbel, trzymam kciuki za brak @
    U mnie wczoraj początek nowego cyklu, @ przyszła idealnie w terminie. Teraz pozostaje czekać na owulacje (mam nadzieję że będzie) i działać ;)

    Wikisen, Greetta lubią tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 6 maja 2018, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolus dzieki za odpowiedz, nikt mi nic takiego nie mowil ze sie to usuwa. Nie slyszalam o tym ale ide w srode z malym na szczepienie to zapytam o taka opcje. Niby to nie duze bo srednica 1cm ale na jego raczce to juz tak.
    Z tymi posilkami nocnymi to musisz sie zmusic bo to moze byc przyczyna skokow cykrow na czczo.
    Alicja na Twoich wynikach badan to sie kompletnie nie znam, wiec nie pomoge.
    Kropka kciuki za nowy cykl.

    krrropka lubi tę wiadomość

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 6 maja 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu cisza... Chyba pogoda wszędzie dobra ;-)

    zem3qps6in5tddof.png
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 6 maja 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda najlepsza! :)

    Jutro o 8 mam punkcję! Mam ok 17 pęcherzyków. Jest niezle :) jutro będę wiedziała już ile udało się z tego komórek dojrzałych uzyskać.

    doty22, Greetta, Annie1981, krrropka lubią tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 6 maja 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda piękna- więc każda korzysta.

    Bertha- trzymam kciuki za punkcję, oby jak najwięcej było dorzałych komórek.

    Kattalina- podejrzewam, że takich pytań masz dużżo, ale jedno więcej... "jak się czujesz?"

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 6 maja 2018, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha Alicja :-D nie zaprzeczę, że całkiem sporo, ale jeszcze jakoś wytrzymuję te pytania ;-) czuję się dobrze, mam nadzieję, że jeszcze z tydzień max i młodzież zechce poznać swoich starych ;-) nie to, że mam dość ciąży, ale boję się że będą chcieli ciąć albo indukować. Ogólnie jestem spokojna, już tak nie panikuję jak jakiś czas temu.

    zem3qps6in5tddof.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 6 maja 2018, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha trzymam kciuki za jutro :)

    Kattalinna, najważniejsze to wyśpij sie kochana na zapas, bo później to już będzie deficyt w spaniu :)

    Kroppka cykl będzie owocny, coś czuje po kościach :)jak tam u Ciebie z pogoda, u nas ciągle gorąco i bez deszczu

    A ja jutro jade do tej kliniki..właśnie spisałam na kartke moja historie, żeby niczego nie zapomnieć :) łacznie z długościa cykli i lekami jakie brałam... mam nadzieje, ze mnie lekarz nie wyśmieje jak przyjde z kartka

    19.05.2005 poronienie zatrzymane 9 tc. (brak echa zarodka) łyżeczkowanie
    10.6.2006 poród (35tc. syn)
    29.09.2007 poronienie samoistne 9 tc. łyżeczkowanie
    23.09.2008 poród (40tc. córka)
    8.09.2017 poronienie zatrzymane 10 tc. (puste jajo płodowe) łyżeczkowanie
    20.04.2018 poronienie zatrzymane 10 tc. (brak echa zarodka) farmakologiczna indukcja poronienia

    Od 4.03.2015 Euthyrox 25 (od 6tc zwiększana dawka na 50 + jod, po poronieniach obniżana na 25)
    16. 03. 2018 TSH 2,760, fT4 18,12
    Utrogestan 2x2tab. w każdej ciąży
    Każda ciąża w pierwszym cyklu starań

    Cykle menstruacyjne (długość) od 3.2.2018 - 5.09.2015
    27dni,40,34,48(zabieg),31,33,33,36,30,34,27,36,36,31,27,29,28,30,33,32,29,31,30,32,36

    Od 2015 trądzik różowaty

    Trzymajcie kciuki

    kattalinna, krrropka, Greetta lubią tę wiadomość

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 6 maja 2018, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Streant, brawo za przygotowanie! Oby lekarz nie zbagatelizował tego. Kciuki!

    zem3qps6in5tddof.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 6 maja 2018, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha. Piękna ilość pęcherzyków! Trzymam kciuki za zarodki :)

    Stresant. Za Ciebie też trzymam kciuki. Powodzenia w klinice.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 7 maja 2018, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha, to trzymam kciuki za jutro. Oby było jak najwięcej.
    Katta, ale szybko minęło, już ostatnia prosta i Hermenegilda będzie z Wami.
    Stresant życzę owocnej wuizyty, mam nadzieję że trafisz do kompetentnej osoby.
    U nas pogoda od kilku dni ładna, może nie takie upały, jak w Pl, ale jest dobrze. Od razu samopoczucie lepsze.

    kattalinna lubi tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 7 maja 2018, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha, Stresant trzymam za Was mocno kciuki :-)

    Dzisiaj zaczynam ostatni, trzeci trymestr. Dzięki Bogu :-) niech dziecko wytrzyma jak najdłużej w brzuszku, ale już nie mogę się doczekać jak będzie po tej stronie :-)
    Cukrzyca mnie irytuje. Chyba ta dieta na mnie nie działa bo wciąż rano cukier powyżej 90. Mam nadzieję, że to nie wpłynie źle na dziecko :/

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 7 maja 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wracam od napro. Nie jest tak źle
    Dostałam maść i jak ja będę stosować to zakaz seksow. Pomyślałam więc, że doczekam kilka dni- do końca płodnych, meza wykorzystam i wtedy zaczne kurację.

    kattalinna, bertha lubią tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 7 maja 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, dobry plan :-) kilka dni nie zmieni wiele, a z drugiej strony może zmienić wszystko :-)

    Karoluś, witaj w III trymestrze :-) zleciało, prawda? A zdjęcia brzuszka dalej nie ma :-P niepokój związany z cukrem rozumiem :-| może spróbuj przełożyć wizytę u diabetologa na wcześniej? Ewentualnie konsultacja on line czy telefoniczna? Jestem niemal pewna, że dostaniesz insulinę - sytuacja dokładnie taka jak u mnie. Insulina nie cieszy, ale uspokaja bardzo.

    zem3qps6in5tddof.png
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 7 maja 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś, już?! Dopiero co testowałaś, jakaś błyskawiczna jest Twoja ciąża. Życzę szczęśliwego 3 trymestru.
    Alicja, cieszę się, że dobre wiadomości od napro. Oby odwleczenie kuracji o kilka dni przyniosło efekt ;)
    A ja chyba wracam do mierzenia temperatury :/ Trochę mi się nie chce, ale wypadałoby sprawdzić czy laparoskopia nie popsuła jajników i czy owu będzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2018, 15:00

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 7 maja 2018, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś gratki za trzeci trymestr,teraz to zleci niewiadomo kiedy, zaraz będzie czerwiec i lipiec...

    Bertha jak punkcja???


    Krrropka-kciuki za ten cykl.

    Pojechałam 100 km w jedną strone tylko po receptę- trochę zła jestem, na ale przynajmniej ustaliłam, że za nadżerkę weźmiemy się od września, bo podobno w wakacje jak jest cieplo takich rzeczy sie nie robi ponieważ źle się goi.
    Teraz 16 endokrynolog i na początku czerwca znowu gin- zobaczymy czy się podkurowałam maścią

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • MamaLili Ekspertka
    Postów: 174 166

    Wysłany: 7 maja 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś gratuluję III trymestru :) szybko zleciało

    Alicja a do kogo w napro chodzisz? Tak na przyszłość pytam :)

    Stresant powodzenia na wizycie.
    Bertha kciuki zaciśnięte były mocno :) daj znać jak po punkcji

    Ja powoli dopinam ostatnie szczegóły zmiany pracy i jak będzie wszystko ok to 28 maja zaczynam nową przygodę :)

    Karoluś81, kattalinna, Greetta lubią tę wiadomość

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 7 maja 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaLili super z nową pracą. Mam nadzieję, że będziesz sie tam dobrze czuła.
    Naprocentrum-to mała placówka- jeden ginekolog, endokrynolog przyjmuje raz na jakiś czas podobnie jak inni lekarze. W porownaniu z invictą czy invimedem-to przepaść. Tam jest ginekologiem dr. Wojtkiewicz-ma dobre opinie w internecie. Jestmiła, wszystko dokładnie tłumaczy.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 7 maja 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś wytrzymaj jeszcze troszeczk, juz nie duzo zostało a z insulina najlepiej zadzwoń i sie zapytaj...bo niepotrzebnie sie czasami czlowiek stresuje

    Mama Lili powodzenia w nowej pracy obyś sie tam dobrze czuła bo atmosfera w robocie to połowa sukcesu....ja pracuje z samymi babami i czasami trudno wytrzymać takie plotkarskie towarzystwo a jedna drugiej by gardło podcieła, lepiej pracować z facetami słuchać obleśnych kawałów i przekleństw :)

    Alicja tak to niestety jest ze jakiekolwiek zabiegi robi sie zawsze w okresie zimowym...ja nawet głupiego lasera na mój trądzik nie moge robić od kwietnia do września bo za duze nasłonecznienie i ciepło skóra sie poci....

    Kroopka Ty w mierzeniu to stara wyga jesteś co to dla Ciebie obyś mierzyła tylko 28 dni :)

    Ja po wizycie w klinice, ja uczucia mieszane....mąż zadowolony, bo z lekarzem se o world of tanks pogadał....lekarz strasznie nakręcony, wizyta trwała godzine z czego 90% czasu poświecił na gadanie o niczym a 10% na naszym problemie......tzn. on uważa , że my problemu nie mamy ....6 ciąż i 2 dzieci to sukces.....

    Fajne jest to, że po poronieniu nie ma śladu, macica zagojona w jajnikach na własne oczy widziałam pęcherzyki :)( mówił ze sobie fajnie rosna, iloś ok, ani za duzo ani za mało)
    3 strzykawki krwi pobrał, na przeróżne badania o których czytałam na forum ale powtorzyć nie potrafie :) jakies mutacje koagulanty trombofilie ureaplazmy itp...

    Powiedział ze mam brać acard 75 od zaraz....
    Ovestin co 2 dzień ( niby na swędzące problemy)
    Mucovagin podobno cudowny żel

    i uwaga tabletki ANTYKONCEPCYJNE na 3 miesiące !!!!! jak to usłszałam to sie prawie popłakałam :( tłumacze, prosze, że sie chce starać od razu...ze było farmakologiczne poronienie, ze pęcherzyki w jajnikach....a on ze nie wolno i basta, ze komórka jajowa dojrzewa 84 dni.....co ma wspólnego jedno z drugim nie wiem.....

    Na zakończenie mi powiedział ze mam nie schizować i ze 2 dzieci juz mam.....i ze to zadna tragedia
    i jak zaciąże to od początku acard, heparyna i duspason.....

    Słyszałyście o czymś takim? zeby podawać antykoncepcje jak chce sie zajść w ciążę?.... ja mam mieszane uczucia....mam jeszcze około 3 tygodni do @ więc mam czas zeby sie zastanowić czy to brać.....ostatnie tabletki brałam 15 lat temu na studiach :)

    przejdę sie jeszcze do starego gina, co powie...tzn. ja wiem co powie ...ze mam od nastepnego cyklu sie starać bez badań i czekania ( bo w moim wieku nie ma na co czekać)

    Dziewczyny co robić?

  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 7 maja 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant.... Gdyby mi lekarz powiedział że mam nie wariować bo mam już 2 dzieci to nie potraktowałbym go poważnie. Jak powiedziałam mojej gin że staramy się tylko do końca roku to była zaskoczona np skoro chcemy to czemu dajemy sobie granicę daty i jeśli jesteśmy gotowi na kolejne dziecko to się powinniśmy starać bez takich ograniczeń. Jakoś jej nie nie było dziwne że mamy już 2.
    Przepisywanie leków których pacjentka ewidentnie nie chce też jest dziwne i niepoważne. Ja muszę wszystko wiedzieć i podejmować świadome decyzje. To nie lekarz jest od zmuszania mnie do kuracji ale do zaproponowania opcji i możliwości z których ja wybieram. Nawet jeżeli chce dobrze to ja bym się z tym tak nie czuła.

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
‹‹ 392 393 394 395 396 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ