X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 6 lipca 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropkus i moje kochane robilam dzis test 10 kreska tak blada ze ledwo widoczna albo moj wzrok chce ja widziec.om4.6. Sluz plodny skonczyl sie we wtorek 26.6 czyl dzis 10dpo. Ale mogla wystapic wczesniej.....i rownie dobrze dzis juz moze byc 14dpo. Nic mi nie pozostaje tylko czekac....naszczescie mam tu duzo zajec i nie mam czasu myslec i zamartwiac sie:)pozdrawiam goraco czytam Was ale nie odpisuje bo z telefonu zle sie pisze.

    Annie1981, bertha lubią tę wiadomość

  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 6 lipca 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant!!! Tak się cieszę :) Skoro krecha jest, to jest. Trzymam kciuki, wypoczywaj i ciesz się urlopem.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • doty22 Autorytet
    Postów: 536 607

    Wysłany: 6 lipca 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant, cudownie! :-)

    Karoluś, cieszę się, że tętno w porządku. Nie przemęczaj się, szczególnie w upały ;-) dużo pij i nogi w górę ;-)

    Antek ur.24-06-2005 Janek ur. 29-04-2017
    Aniołki [*] (14 tc) 15-09-1998, (9 tc) 02-04-2008 (6tc) 26-03-2018, Gabrysia 11.06.2018 (11tc)
    Szósta ciąża w toku
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 6 lipca 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj cały dzień przeleżałam na bujaku w ogrodzie. Ale ciężko się oddycha. I końca upałów nie widać. No nic, jeszcze tydzień i mogę rodzić. Mam nadzieję, że tak w 39 tygodniu Rita przywita się z nami.

    Dziewczyny noce krótkie ale gorące więc działajcie ;)

    Stresant trzymam kciuki za kreseczki :-)

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 6 lipca 2018, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papierowka. Co za śliczny brzusio i jaka Ty zgrabna :)

    Wróbel. Gratuluję! Nudnej ciąży życzę :)

    Alicja. Na zaparcia daję Emi przecier z suszonych śliwek ;) A ja w połogu piłam laktulozę.

    Stresant. Po cichu gratuluję! Powtórz test jutro. Trzymam kciuki, żeby kreska sciemniala :)

    U mnie dziś 7dpo. W tym cyklu byłam chora, więc nastawiłam się na szczęśliwy finał, bo Emilkę właśnie udało się zrobić też jak byłam chora ;)
    Jak nie wyjdzie to pewnie będzie mi bardziej przykro. Za tydzień się okaże ;)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 6 lipca 2018, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje kochane ze jestescie ze mna.Jak zrobie kolejny test dam znac chyba ze @zawita.....o ile byla ciaza to po dzisiejszych przezyciach juz po ciazy na pewno.Maz uratowal 2dziewczyny prad sciagnal je na falochrony 2mezczyzn rzucilo sie do morza na pomoc i nie dali rady tez skonczyli na falochronach a maz szedl po falochronach najpierw wyciagnal i posadzil jedna pozniej ostroznie i szybko po druga ktora byla na koncu falochronu wylowil ja spod wody w ostatniej sekundzie.Ja lecialam biegiem na plaze strzezona 500mdalej po ratownika.Niesamowity wysilek po piachu do tego ogromny stres czy maz przezyje.3ratownikow wyciagalo tych ludzi z wody a ja stalam ryczalam i modlilam sie zeby maz nie spadl do wody. Wszyscy przezyli.....mam nadzieje ze moje dzieciatko tez....

    Dakota, doty22 lubią tę wiadomość

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 7 lipca 2018, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o matko stesant- to miałaś dzień pełen emocji, no i wielkie gratulacje a odwagę dla męża.
    A kiedy powtarzasz test?

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 7 lipca 2018, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krrropka wrote:
    Karoluś, super że tętno ok. I nie przemęczaj się.
    Bertha, widzę że dziś tempka w górę, może dopiero teraz była owu, mam nadzieję że podziałaliście.
    Alicja, Stresant, Annie czekam na dobre wiadomości.
    Niestety nie podzialalismy... także słabo... :/

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 7 lipca 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant współczuję dramatycznych przeżyć.

    Bertha tule. Wiem co to znaczy niewykorzystana szansa w dni płodne. Nie znosiłam takich sytuacji.

    Dzisiaj byłam ostatni raz u naprogina przed porodem. Malutka już ma 3 kg. Przepływy ok, płyn owodniowy też. Szyjka długa i zamknięta. Dobrze by było żebym urodziła przed 39 tygodniem. Bo dziecko może być później za duże. Dlatego mamy co drugi dzień współżyć ;) no i w przyszłym tygodniu odstawiam luteine.

    Po powrocie do domu wzięłam się za porządki na piętrze gdzie nasza sypialnia. Po niedzieli jeszcze umyje okna i czekam na wielki dzień :-)

    Dakota, kattalinna, Papierówka lubią tę wiadomość

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 7 lipca 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolus a my czekamy razem z Tobą.

    Ja dzisiaj spędziła super dzień z córką, zafundowałam jej wycieczkę do miasteczka westernowego i było super.
    Moja żabka pomimo prawie 9 lat kocha zabawę- wszelkiej maści atrakcje typu kulki, samochodziki, strzelania- to jej żywioł ( nie zrozumcie mnie źle- ale dla niej książki są beee, sprzątanie pokoju jest beee, ale bajki, ciągła zabawa i wygłupy- to jest super).
    Wydaje mi się, że jak na ten wiek to powinna być już bardziej poważna- a może ja jakaś dziwna jestem. A i jeszcze jedno zażądała stanika- to miałam zdziwko, nie wiedziałam, że dziewczynki w trzeciej klasie noszą staniki- za moich czasów to stanik się zakładało jak już coś było... no ale kupiłam (starodawna jakaś jestem).

    Karoluś81, Greetta lubią tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 7 lipca 2018, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant, szacun dla męża. I cale szczęście, ze wszystko się dobrze skończylo, dla małego ludzika mam nadzieję, też.
    Bertha, u Was nie ma problemu z nasieniem, więc może coś tam dotrwało i będzie niespodzianka. Trzymam kciuki.
    Karoluś, to dzialajcie, dzialajcie. Na pewno przyjemne będzie to wywoływanie Rity.
    Alicja, dzieci teraz tak szybko dorastają, niech się bawi jak najdłużej. A skoro chciała stanik, to już niedlugo będziesz miała nastolatkę jak się patrzy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2018, 23:04

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 8 lipca 2018, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka, No tak, nadzieja jakaś tam zawsze jest. Już sobie rozkminiam ze jeśli owu była wcześnie rano a serduszko było chwile przed północą, to jest 2,5 dnia tylko..

    Stresami, gratuluje kreseczki i współczuje przeżyć.. kochana, czy masz jakieś leki wspomagające utrzymanie ciąży?

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 8 lipca 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolus. Nie rozumiem podejścia tego gina. Przecież Ty jeszcze nie masz donoszonej ciąży, wiec po co juz wprowadzać metody przyspieszające poród? I co to znaczy, że po 39 tygodniu dziecko będzie za duże? Po 39 tc dopiero układ oddechowy jest w pełni rozwinięty, dlatego u mnie z CC czekali właśnie do skończenia tego tygodnia.
    Całe szczęście te wszystkie metody nie zadziałają dopóki dziecko nie będzie gotowe, ale podejście gina dla mnie niezrozumiałe.

    Emilce wyszła mutacja MTHFR C hetero. W zaleceniach z laboratorium pisze żeby zrezygnować z nabiału i glutenu. Trochę mnie to przeraża, ale muszę się jeszcze dowiedziec. Chcę też zrobić sobie to badanie, bo po kimś je odziedziczyła, a my się przecież staramy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2018, 14:26

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 8 lipca 2018, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie donoszę ciążę będę miała za tydzien. I później są dwa tygodnie, 38 i 39 kiedy najlepiej byłoby żebym rodziła. Później dziecko może być za duże na naturalny poród. Bezpieczniej dla mnie i dziecka jest rodzić przed terminem. Tym bardziej że moja ciąża od początku jest starsza o tydzień (owulacje miałam w 10 dc).

    Co do tej mutacji nie znam się. Dlaczego takie badanie zrobiliście Emilce?
    Jeśli chodzi o nabiał, gluten i starania to moje doświadczenie pokazuje że warto odstawić. Ja ze względu na Hashimoto przestrzegałam diety i akurat wtedy kiedy od kilku tygodni byłam na diecie udało mi się zajść w ciążę. Myślę, że to nie przypadek.

    W ogóle dzisiaj bolą mnie wszystkie stawy. Nawet kolana. Chyba mnie bierze ten poród coraz bardziej. W tym sensie że organizm się przygotowuje. A ostatnie dni czuję się dużo lepiej niż przez całą ciążę. Jakiś przypływ energii.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2018, 16:15

    evkill lubi tę wiadomość

  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 8 lipca 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie, zrób sobie najlepiej test z policzna z testDNA.pl pakiet trombofilia 330zl albo po poronieniu (tam będą jeszcze gen Dot celikii) chyba 550zl. To najtańsza opcja zrobienia tych badań. Przy mthfr c po pierwsze powinno się brać witaminy b w formie metylowej, bo normalne gorzej się wchłaniają i brać b6, b12, b9 (folian) żeby obniżyć homocysteine która bywa w przy tej mutacji podwyższona a to oznacza zwiekszona krzepliwość krwi, czyli pogorszone przelewy między mama a dzidziusiem. Jakbyś miała więcej mutacji, np pai-1 czy vr2 czy v leiden to wtedy heparyna w ciąży.

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 9 lipca 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolus. Robiłam Emilce te badanie, bo ma dołeczek nad pupą i czerwone znamię na karku tzw. uszczypniecie bociana. Dzieci z tymi cechami często mają mutację MTHFR, chociaż nie zawsze. Objawem też może być niebieska żyłka na nosku lub wędzidełko w buzi, ale Emilka akurat tego nie miała.

    Bertha. Dzięki. Na razie nie mam kasy nawet na najtańsze badanie. Właśnie skończył mi się płatny macierzyński i jest trochę krucho.
    Powiedz czy mąż też musi zrobić to badanie? Ja to rozumiem tak, że mała odziedziczyła od jednego z nas. Jeżeli ja się zbadam i np. mi wyjdzie mutacja to będzie oznaczało, że mąż tego na pewno nie ma i ona odziedziczyła ode mnie? I odwrotnie, jeżeli nie będę miała, to będzie oznaczało, że mąż na pewno ma MTHFR?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2018, 19:54

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 9 lipca 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Karolus. Robiłam Emilce te badanie, bo ma dołeczek nad pupą i czerwone znamię na karku tzw. uszczypniecie bociana. Dzieci z tymi cechami często mają mutację MTHFR, chociaż nie zawsze. Objawem też może być niebieska żyłka na nosku lub wędzidełko w buzi, ale Emilka akurat tego nie miała.

    Bertha. Dzięki. Na razie nie mam kasy nawet na najtańsze badanie. Właśnie skończył mi się płatny macierzyński i jest trochę krucho.
    Powiedz czy mąż też musi zrobić to badanie? Ja to rozumiem tak, że mała odziedziczyła od jednego z nas. Jeżeli ja się zbadam i np. mi wyjdzie mutacja to będzie oznaczało, że mąż tego na pewno nie ma i ona odziedziczyła ode mnie? I odwrotnie, jeżeli nie będę miała, to będzie oznaczało, że mąż na pewno ma MTHFR?
    Maz to tylko informacyjnie moze zrobic, ale wazniejsze zeby zbadac u CIebie bo to na ciaze moze wplynac.
    Mutacje moze miec kazdy homozygote - czyli od kazdego z rodzicow, albo heterozygote - czyli od jednego z rodzicow.
    Wiec jesli twoja cora ma hetero, to opcje sa takie:
    - ty masz homo - twoj m brak mutacji albo hetero
    - odwrotnie
    - ty masz hetero - twoj m brak mutacji albo hetero
    - odwrotnie

    nie moze byc tylko opcji ze oboje nie macie mutacji i ze oboje macie homo. inne wariacje sa mozliwe.
    ja przy mthfr c hetero mam zalecenie od hematologa na heparyne 0,4 (zastrzyki) cala ciaze i witaminy b6,9,12 metylowe i acard.
    a Emilke szczepilas? bo sa opinie ze przy mthfr niekoniecznie dobrze znosza szczepienia (przy mthfr poza tym, ze zle wchlaniaja sie witaminy b syntetyczne, co powoduje zwiekszona homocysteine przez co gestsza krew i krzepliwosc, PLUS mthfr sprawia ze osoba nie radzi sobie z wydalaniem toksyn - i tak rozumuje, ze dlatego te szczepionki moga byc gorzej przez dzieci przyswajalne, bo maja troche tych toksyn.).

    Wikisen, Annie1981, Greetta lubią tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 10 lipca 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha wrote:
    Maz to tylko informacyjnie moze zrobic, ale wazniejsze zeby zbadac u CIebie bo to na ciaze moze wplynac.
    Mutacje moze miec kazdy homozygote - czyli od kazdego z rodzicow, albo heterozygote - czyli od jednego z rodzicow.
    Wiec jesli twoja cora ma hetero, to opcje sa takie:
    - ty masz homo - twoj m brak mutacji albo hetero
    - odwrotnie
    - ty masz hetero - twoj m brak mutacji albo hetero
    - odwrotnie

    nie moze byc tylko opcji ze oboje nie macie mutacji i ze oboje macie homo. inne wariacje sa mozliwe.
    ja przy mthfr c hetero mam zalecenie od hematologa na heparyne 0,4 (zastrzyki) cala ciaze i witaminy b6,9,12 metylowe i acard.
    a Emilke szczepilas? bo sa opinie ze przy mthfr niekoniecznie dobrze znosza szczepienia (przy mthfr poza tym, ze zle wchlaniaja sie witaminy b syntetyczne, co powoduje zwiekszona homocysteine przez co gestsza krew i krzepliwosc, PLUS mthfr sprawia ze osoba nie radzi sobie z wydalaniem toksyn - i tak rozumuje, ze dlatego te szczepionki moga byc gorzej przez dzieci przyswajalne, bo maja troche tych toksyn.).


    Dzięki. Myślałam, że to dziedziczenie genu jest prostsze. Ja głównie skupiam się na ewentualnej potrzebie zmiany diety przy tej mutacji, więc dlatego jestem ciekawa też czy mąż by to miał.
    Emilkę zaszczepiłam. Nie wiedziałam, że ona to ma, ale teraz też będę ją szczepić. Zniosła je bardzo dobrze, więc myślę, że kolejne też. Tym bardziej, że w UK jest mniej szczepionek niż w Polsce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2018, 21:34

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Papierówka Autorytet
    Postów: 588 689

    Wysłany: 10 lipca 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    Kropkus i moje kochane robilam dzis test 10 kreska tak blada ze ledwo widoczna albo moj wzrok chce ja widziec.om4.6. Sluz plodny skonczyl sie we wtorek 26.6 czyl dzis 10dpo. Ale mogla wystapic wczesniej.....i rownie dobrze dzis juz moze byc 14dpo. Nic mi nie pozostaje tylko czekac....naszczescie mam tu duzo zajec i nie mam czasu myslec i zamartwiac sie:)pozdrawiam goraco czytam Was ale nie odpisuje bo z telefonu zle sie pisze.
    Jak tam kreseczka? Trzymam kciuki! :)

    <3 37+0tc 09.10.2020..... córeczka Kornelka - witaj! <3
    [*] 4tc ciąża biochemiczna 11.2019
    [*] 5tc ciąża biochemiczna 09.2019
    <3 37+1 tc synek Oliwierek 13.10.2018 - witaj! <3
    [*] 12 tc puste jajo 02.08.2017
    [*] 17 tc synek Ignaś 28.02.2017
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 11 lipca 2018, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś- jak tam??, są skurcze?

    stresant ja też jestem ciekawa czy krecha pociemniała.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2018, 17:45

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
‹‹ 417 418 419 420 421 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ