X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 25 maja 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katta ja piłam dwie dziennie. Do tego femibion1 dwa razy dziennie. Dziwiłam się że tak dużo, ale teraz nie mam pytań :-)
    Kattalina gratuluję decyzji i życzę szybkich sukcesów :-)
    U nas wczoraj lekarz też był lekko zdziwiony że wcześniej dwa lata starań a teraz trzeci cykl i jest ciąża. Ale poprzednia ciąża też w trzecim cyklu u tego lekarza. Widocznie ma do nas dobrą rękę :-)
    Przeanalizowałam wszystkie za i przeciw, obdzwoniłam kilka gabinetów i niestety będę prowadzić ciążę na nfz u starego gina. Za dużo nie pomógł, ale też nie zaszkodził. A jednak gdybym wszystko miała robić prywatnie to miesięcznie 500 zł by wyszło. Więc będę jeździła do naprogina co miesiąc, co dwa na kontrole, plus stary gin na nfz.
    I powoli będę ograniczała Ricie karmienie piersią. Na tę chwilę mogę karmić, ale gdyby pojawił się ból brzucha, skurcze to znak że trzeba przestać. Nie chcę tego robić w stresie i radykalnie Jej odstawić więc stopniowo będziemy schodzić z piersi, choć czuję że sporo łez wyleje moja mała panna. Jak tylko nie dostaje cyca na żądanie to jest straszny krzyk :-)

    Tulipanka lubi tę wiadomość

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 25 maja 2019, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś, jaki masz plan na odstawienie?

    zem3qps6in5tddof.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 25 maja 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze karmić Rite, pilnować żeby się najadała innymi pokarmami, dawać mleko zastępcze w kubeczku, dużo picia, zwłaszcza przed karmieniem piersią, no i opuszczać niktóre karmienia, ale to jest trudne zwłaszcza w nocy, bo Ritka lubi nocą ciumkać.

  • Grosia Przyjaciółka
    Postów: 108 108

    Wysłany: 25 maja 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś super wiadomości😊i teraz dużu,dużo zdrówka i jak najnudniejszej ciąży😘
    Bertha troszke zazdroszczę takiego sprzętu,taki podgląd w domu super sprawa.
    Kropka przykro,że taki elegancki wykres skończył się tak a nie inaczej.
    U mnie dzisiaj @ i niczego innego nie spodziewałam się,na dodatek franca bolesna😩
    Ja piję inofem 1 raz dziennie,może za mało?Femibion też właczyłam 1 raz dziennnie.W czwartek będę u gina to zapytam o te moje pomysły.A i po @ dorzucę acard,no nie będę tak czekać,trzeba całej sprawie pomóc😉

    kattalinna lubi tę wiadomość

    1.04.2020 Dwie córeczki💗💗
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 25 maja 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolus. Gratuluję serduszka, wspaniałe wieści :)
    Wiele kobiet karmi w ciąży, a nawet potem w tandemie. Rzadko kiedy KP przeszkadza ciąży, więc mało prawdopodobne, że będziesz musiała z dnia na dzień odstawiać.
    Myślę, że niepotrzebnie stresujesz siebie i Ritę z tego powodu, skoro ciąża jest prawidlowa, tym bardziej, że ona nawet roku nie skończyła. Zrobisz oczywiście jak uważasz, bo to Twoja decyzja.
    Nie pamiętam czy masz FB, chyba nie, ale w razie gdyby, to jest tam fajna grupa, która się nazywa - karmienie piersią w ciąży i w tandemie. Dużo przydatnych informacji i wsparcia. Polecam.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 25 maja 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha, ale naprawdę sama robisz usg? Szacun!
    U mnie 5 dc. @ już przechodzi. W środę mam wizytę u nowego gina- zobaczymy co powie. Karola kciuki za delikatne odprawianie Rity.
    Widzę, że krriopka i grosia z nowymi cyklami podążają za mną 😀

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Grosia Przyjaciółka
    Postów: 108 108

    Wysłany: 25 maja 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś zastanawiałam się co mogę jeszcze napisać od siebie,moją sytuację z karmieniem już znasz i wiesz jak to było i szybko córkę odstawiłam.Ale to karmienie od początku szło średnio.Napisze jak było jak urodziłam syna.Wiadomo od początku karmiłam piersią,a córka idealnie popijała mleczko z butelki.Na tamten moment dla mnie to było super.A dlaczego?Bo porodzie,a bardziej po ciąży(w szczególności końcówce)byłam baaaaaardzo zmęczona i chwytałam każdą chwilę snu czy odpoczynku.A dzieci,no niestety jak jedno spało to drugie budziło się. Wtedy bardzo pomagał mąż i wstawał do córki,a że była na butelce to ją najczęsciej nad ranem karmił.Jak ja wtedy pragnęłam snu!!!
    No to chyba zacznę pisać wspomnienia😉😉😉
    Jakoś mnie tak dziewczyny inspirujecie😊

    1.04.2020 Dwie córeczki💗💗
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 26 maja 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś81 wrote:
    Dobrze karmić Rite, pilnować żeby się najadała innymi pokarmami, dawać mleko zastępcze w kubeczku, dużo picia, zwłaszcza przed karmieniem piersią, no i opuszczać niktóre karmienia, ale to jest trudne zwłaszcza w nocy, bo Ritka lubi nocą ciumkać.
    Powodzenia! Poza mlekiem w kubeczku to chyba wszystko mamy ale szanse na odstawienie żadne

    zem3qps6in5tddof.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 26 maja 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co zbadać przy bolesnym miesiączkowaniu? W rodzinie męża jest młoda dziewczyna, strasznie cierpi. Dostała progesteron i zapowiedź, że jak nie pomoże to będą antyki. Nawet porządnych badań nie miała... Chcę podpowiedzieć coś mamie. Pierwsze co mi się kojarzy to endometrioza ale to nie jedyna możliwa przyczyna bolesności. Coś podpowiecie? Bertha, Ty na pewno wiesz i to 😊

    zem3qps6in5tddof.png
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 26 maja 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha, już piszę. Mieszanka nr 1: Dang Gui, Shu Di Huang, Bai Shao, Chuan Xiong, Tao Ren, Hong Hua.
    Druga mieszanka: Dang Gui, Shu Di Huang, He Shou Wu, Shan Yao, Tu Si Zi, Rou Cong Rong, Han Lian Cao, Nu Zhen Zi. W sobotę powinnam dostać następną porcję, ty maren od 12 dc. Daj znać, co myślisz o tych.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 26 maja 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katta, też od razu pomyślałam o endometriozie. Najlepiej zrobić usg u dobrego lekarza, z dobrym sprzętam, żeby wyeliminować też wady w budowie macicy. Ale prawdą jest też, że czasem nie ma medycznych przyczyn, u niektórych kobiet jest to cecha fizjologiczna. Mi akurat pomógł progesteron, a miałam bardzo silne bóle, mdłości, dreszcze, generalnie masakra, bez ibupromu nie byłam w stanie funkcjonować. Nie pomagały mi za to typowe leki rozkurczowe, np po nospie wymiotowałam. Dobrze dziala też herbata z krwawnika. Można też popracować nad dietą, uzupełnić niedobory, lepiej się odżywiać, szczególnie w drugiej fazie cyklu. Co do antyków mam mieszane uczucia, bo tak naprawdę nie rozwiązują problemu, a hamowanie owulacji, tylko po to, żeby nie bolało jest wg mnie wątpliwe. No chyba że chce brać tabsy ze względów antykoncepcyjnych, wtedy wiadomo, że ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2019, 13:05

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 26 maja 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona ma 16 lat i jest z tych nastolatek, które nie śpieszą się do dorosłego życia 😉 samo usg chyba endomendy nie wyłapie 🤔 budowa ma znaczenie? Jej mama ma tyłozgięcie macicy, nie pamiętam czy młoda też - to faktycznie może mieć związek? Bardzo chciałabym żeby nie faszerowali jej antykami bez sensu...

    zem3qps6in5tddof.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 26 maja 2019, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też pomyślałam o endometriozie, ale z tego co wiem to tylko zabieg może ją potwierdzić, tzn trzeba zajrzeć do środka, a tak młodej dziewczynie to bez sensu robić operację.
    U mnie w rodzinie kuzynka strasznie cierpiała przy okresie, okazało się że ma wrodzoną wadę nerek, problemy z pecherzem i to się na siebie nakladalo.

    Rita dzisiaj lepiej spała, tzn budziła się co 4 godziny a nie jak zawsze co dwie, więc to dokarmianie i dopajanie w ciągu dnia może być korzystne. Nawet się wyspalam :-)

  • Grosia Przyjaciółka
    Postów: 108 108

    Wysłany: 26 maja 2019, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattlinna u mnie w rodzinie była sytuacja u 15 latki z bolesnym okresem i wogóle bólami w całym cyklu.Okazało się,że torbiel.Leki nie pomogły,skończyło się laparoskopią i niestety endometrioza.Teraz wiem,że jest na tabletkach anty.Dobry ginekolog z dobrym usg,czasem wartko odwiedzić kilku.
    Karoluś pomału i do przodu🙂

    1.04.2020 Dwie córeczki💗💗
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 26 maja 2019, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Dziewczyny, co zbadać przy bolesnym miesiączkowaniu? W rodzinie męża jest młoda dziewczyna, strasznie cierpi. Dostała progesteron i zapowiedź, że jak nie pomoże to będą antyki. Nawet porządnych badań nie miała... Chcę podpowiedzieć coś mamie. Pierwsze co mi się kojarzy to endometrioza ale to nie jedyna możliwa przyczyna bolesności. Coś podpowiecie? Bertha, Ty na pewno wiesz i to 😊
    Napisze ci jutro wszystkie pytania, jak zbierzesz to postaram się to dopasować do jakiegoś wzorca, wtedy mogę zioła polecić.

    Kropka, dzięki! jutro sobie poczytam!

    Alicja, tak, sama sobie robię :):)

    kattalinna lubi tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 26 maja 2019, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krrropka wrote:
    Bertha, już piszę. Mieszanka nr 1: Dang Gui, Shu Di Huang, Bai Shao, Chuan Xiong, Tao Ren, Hong Hua.
    Druga mieszanka: Dang Gui, Shu Di Huang, He Shou Wu, Shan Yao, Tu Si Zi, Rou Cong Rong, Han Lian Cao, Nu Zhen Zi. W sobotę powinnam dostać następną porcję, ty maren od 12 dc. Daj znać, co myślisz o tych.
    Jednak już sobie poczytałam :)
    Pierwsza to taki widzę zestaw na poruszenie krwi, odżywienie krwi i zatrzymanie dalszej utracie krwi
    A druga to odżywienie Yin.
    Potem dostaniesz coś na Yang - po owu i ewentualnie czwarta mieszankę na Qi. :)

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 26 maja 2019, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Dziewczyny, co zbadać przy bolesnym miesiączkowaniu? W rodzinie męża jest młoda dziewczyna, strasznie cierpi. Dostała progesteron i zapowiedź, że jak nie pomoże to będą antyki. Nawet porządnych badań nie miała... Chcę podpowiedzieć coś mamie. Pierwsze co mi się kojarzy to endometrioza ale to nie jedyna możliwa przyczyna bolesności. Coś podpowiecie? Bertha, Ty na pewno wiesz i to 😊
    1. Ból przed lub podczas @ czy po @?
    2. Kolor krwi - ciemna, gęsta, skrzepy małe, skrzepy duże, czy jasna, rozwodniona, cyz normalna (jak z palca)
    3. Czy ból zmniejsza się przy ucisku czy nietolerującą dotyku bo się bol zwiększa, czy ciepło (termofor) pomaga czy jest gorzej
    4. Czy ból nieumiejscowiony, boli cały obszar podbrzusza, czy ból kłujący w konkretnym miejscu
    5. Ból stały czy naprzemiennie narasta i słabnie.
    6. Czy ma problemy z emocjami, np jest wybuchowa,
    7. Czy miewa bóle głowy, jeśli tak to jakie
    8. Czy są problemy ze snem
    9. Czy ręce stopy zimne czy raczej ciepłe
    10. Stolce - normalne regularne czy biegunki czy zaparcia,
    11. Czy jest jakaś nadwaga
    12. Czy generalnie przy @ ma uczucie gorąca czy zimna
    13. Apetyt ok?
    14. Ból lędźwiowy, dzwonienie w uszach
    15. Suche oczy, ogólna suchość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 27 maja 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha a te objawy co napisałaś tona co mogą wskazywać?- dużo z nich ja mam.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 27 maja 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja81 wrote:
    Bertha a te objawy co napisałaś tona co mogą wskazywać?- dużo z nich ja mam.
    Po nich mogę stwierdzić jaki tzw wzorzec patologii ma kobieta. Jak chcesz to napisz tu lub na Priv swoje odpowiedzi plus info dodatkowe jakie masz objawy (bo tu wiedzieliśmy ze dziewczyna ma problem z bólem podczas @) - a ty jeszcze może jakieś dodatkowe rzeczy typu plamienia, ból przed, w czasie, po @, bol przy owu, opisz go jeśli jest,
    Tu jeszcze widzę ze zapomniałam dopytać o mocz - czy jest często, kolor - jasny wodnisty czy ciemny skondensowany.

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 28 maja 2019, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha, dzięki. Jak uda mi się zdobyć odpowiedzi to napiszę.


    zem3qps6in5tddof.png
‹‹ 475 476 477 478 479 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ