X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • ankaa81 Przyjaciółka
    Postów: 128 46

    Wysłany: 29 marca 2016, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie:) Staramy się z mężem o drugie dziecko ale już wiem, że łatwo nie będzie:(Mam PCO i drugi cykl z CLO spisany na straty bo jajniki bardzo leniwe są... Nawet przy zwiększonej dawce 2x1 nie chcą współpracować. Pierwszą ciążę też mialam dzięki stymulacji CLO ale wtedy w drugim cyklu się udało. Minęło 7 lat więc sporo czasu:( Jutro mam wizytę u gina i będziemy próbować z innym lekiem.

  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 29 marca 2016, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej po świętach :)

    Karoluś, ja objedzona średnio, jakoś nie czułam potrzeby się objadania, ale fakt, zdrowe to jedzenie nie było, mnóstwo ciast, wiec trzeba się ogarnąć i zabrać za warzywa :)

    Alicja, ja też nie pomogę, ale moim zdaniem krwawienia w środku cyklu nigdy nie wróżą nic dobrego i trzeba to skontrolować u lekarza.

    my się oswajamy z myślą o ivf, jak dostanę regularnie @, to za jakieś 2 tyg zaczynam stymulację. Zastrzyków się nie boję, już robiłam serie przy iui :) Większy strach, czy w ogóle coś się zapłodni. Póki co pozostaje czekać i pracować, by nadrobić na zapas prace - z tego co wiem, to od transferu dają zawsze 2 tyg zwolnienia :)

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • AQga Ekspertka
    Postów: 186 276

    Wysłany: 29 marca 2016, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, święta się skończyły i czas wracać do rzeczywistości...

    Alicja, ja również nie mam wiedzy w tym temacie, nie znam tego leku.

    Karoluś u mnie jakoś tak nie było zapału świątecznego, więc i apetytu też nie...

    Ankaa witaj w naszym gronie, trzymamy kciuki za skuteczne starania :)

    Natasza cieszę się, że u Ciebie wyraźny plan działania, na mnie to zawsze dobrze działa, jak wiem co i kiedy się będzie działo, tylko że u mnie właśnie jest teraz totalnie na odwrót.

    Jestem po wizycie u endokrynologa i dostałam Letrox 50 na 6 tygodni. Lekarka powiedział, że w tym cyklu mamy zrezygnować ze starań (ciąża jest niewskazana przy takich wynikach - źle dla płodu, możliwość poronienia itp.), i to mnie podłamało... myślałam, że leki będę sobie łykać a tu działania swoją drogą ... i zonk :(

    A Wy dziewczyny co myślicie?

    Aqga
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 29 marca 2016, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AQga, ja bym tam starała się normalnie, na luzaku.
    Nam po łyżeczkowaniu też powiedział 1 lekarz, że mamy czekać 3 miesiace, bo ciąża nie wskazana. Drugi kazał się starać. I co? ciaży nie ma, ale przynajmniej się nie blokowaliśmy psychicznie, że nie możemy sie starać.

    AQga lubi tę wiadomość

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • AQga Ekspertka
    Postów: 186 276

    Wysłany: 29 marca 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natasza będę za tydzień u gina z wynikami nasienia to zapytam co on o tym myśli, ale mi tez strasznie szkoda tego cyklu.

    Aqga
  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 29 marca 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ankaa81 witaj :)

    Nanatasza a co ma się nie zapładnić, zobaczysz wszystko pójdzie koncertowo :D

    Aqga ja bym się może celowo nie ograniczała jeśli czujecie ochotę :) ale z drugiej strony na siłę bym się nie starała. To tylko jeden cykl ;)

    Nanatasza lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 29 marca 2016, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka81 witaj :D powodzenia jutro na wizycie! czekamy na wieści

    Eni_gma - tego, co napisałaś, będę się trzymać :D

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 29 marca 2016, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka81 witaj,
    dziewczyny na te plamienia już dostałam lek Duphaston od nowego cyklu, bardziej zastanawia mnie kiedy ewentualnie testować. Dzisiaj to 37 dc (najdłuższy 38 dni) wcześniej zawsze przed @ lekko plamiłam przez 3 dni, teraz cisza.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 29 marca 2016, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie po świętach! i dzięki za miłe przyjęcie! Mam nadzieję, że ten rok okaże się dla nas owocny bez względu na miesiąc urodzenia ;)

    Greetta lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Maggia Ekspertka
    Postów: 237 343

    Wysłany: 29 marca 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja81 wrote:
    Anka81 witaj,
    dziewczyny na te plamienia już dostałam lek Duphaston od nowego cyklu, bardziej zastanawia mnie kiedy ewentualnie testować. Dzisiaj to 37 dc (najdłuższy 38 dni) wcześniej zawsze przed @ lekko plamiłam przez 3 dni, teraz cisza.

    Alicja81, a masz wykres temp, ktory mozna by podejrzec?
    A jak czujesz? Wiesz ze test nic nie zmieni, prawda? :) moze wyjsc na poczatku negatywny, mimo ciazy :) wiec wszystko zalezy od Twojej psychiki, jak sie z tym czujesz :)
    Ja bym chciala zobaczyc te temperature... :)

    Edit: ok, juz widze, fajnie to wyglada :-) te plamienia w srodku sa faktycznie dziwne, jak wytlumaczyla to pani dr? ze co moze byc przyczyna? Bierzesz juz duphaston? W jakiej dawce?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2016, 21:07

    Olaf - okaz zdrowia i szczęścia 10/10 urodzony 7.05.2016 <3
    f2w3ugpjd54wqphk.png
    atdcwn151udni0f0.png
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 29 marca 2016, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To plamienie a w zasadzie krwawienie to spadek po clo. Duphaston 2x1 od 15 dc- dopiero mam zacząć brać.
    Z tym testem to wiesz od ponad roku co miesiąc tysiąc objawów i testy negatywne, a teraz chciałabym jutro zrobić test ale się boję. Niby zawsze przed @miałam plamienia- teraz tylko delikatne pobolewanie podbrzusza. Masakra

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • AQga Ekspertka
    Postów: 186 276

    Wysłany: 29 marca 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja... dużo tych plamień, ale sama nie wiem ja bym zatestowała...

    nawet bete bym zrobiła, mój gin też wspominał o wczesnych poronieniach, więc nawet jeśli one są to wtarto o tym wiedzieć.

    Ale faktycznie najważniejsze jak Ty czujesz... Nie mam niestety żadnych doświadczeń z tym lekiem...

    A ovu myślisz, że była? Alicja tak bardzo trzymam kciuki - dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych :)

    Szyszka1 lubi tę wiadomość

    Aqga
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 29 marca 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy była owu- nie mierzyłam tempki dopiero teraz zaczęłam. Śluz był przed i po plamieniu więc mam nadzieję, że owu była. zobaczę jutro może jednak się udało.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • AQga Ekspertka
    Postów: 186 276

    Wysłany: 29 marca 2016, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ucałujcie tam mężów przy jajkach :D ;)[/QUOTE]

    Nie no nie mogę cały czas z tego :) BRAWO Natasza!!!
    I jak Staraczki Wam idzie???'

    Dobrej nocki :)

    Nanatasza, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    Aqga
  • Szyszka1 Ekspertka
    Postów: 218 189

    Wysłany: 30 marca 2016, 01:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kobietki!

    Chciałam zameldować, że zrobiłam dzisiaj kolejną betę i przesunęłam lekarza na za tydzień, jako, że plamienie ustało (myślę, że to na serio było osławione plamienie implantacyjne, o którym wcześniej zawsze sobie powtarzałam, ze to urban legend - bo zazwyczaj plamiłam dzień przed okresem;))
    Lekarz który mnie w czwartek na cito zbadał powiedział, że przy bliźnie po cesarskim cięciu mam jakiś obszar płynowy, który trzeba obserwować jak sie będzie zachowywał. W sumie gdyby nie to , to chyba jeszcze bym z tą wizytą czekała, bo 6 kwietnia to będzie u mnie dopiero 4 tygodni i 2 dni...
    A co do moich bet;) z czwartku - 97,27, z dzisiaj - wtorek - 1396. Przyrost jest chyba zadowalający:)
    Alicja, doskonale Cię rozumiem, tez się bałam testować, dlatego do razu na betę poszłam, żeby miec jasność. W 4 poprzednich cyklach - nieudanych - miałam jednak więcej objawów niż teraz;P Przykładowo bolały mnie piersi a teraz nie;P
    Pozdrawiam Was serdecznie!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2016, 08:39

    Nanatasza, hewa81, ktosiowa, Karoluś81, Greetta, Vesper, kattalinna, Lianna lubią tę wiadomość

    c6bc98262226b9dff363104a7b4a8939.png
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 30 marca 2016, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szyszko, piękna beta!!! :D
    ja w 31dc miałam betę 1310, a Ty w 29 wyższą :D kochana, u mnie to zwiastowało bliźniaki :D

    Szyszka1, kattalinna lubią tę wiadomość

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 30 marca 2016, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyszko przyrost pierwsza klasa :D

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 30 marca 2016, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, ja właśnie spanikowałam..
    doczytałam się, że jeśli byłam w ciąży w ciągu 24 miesięcy przed rozpoczęciem programu (dla 35-latek w ciągu 12 miesięcy, ale nie skończyłam jeszcze 35), to nie mogę przystąpić do rządówki ...
    wizyta dopiero w kwietniu.. nie chcę dzwonić do lekarza i mu głowy zawracać..zastanawiam się, co teraz.. lekarz wiedział o ciąży o poronieniu, mają całą dokumentację..
    M wyjechał, jestem słomiana przez kilka dni.. kurczę, nie wiem, co teraz..

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 30 marca 2016, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyszka, piękna beta!

    Natasza, nie wiem co ci poradzić, czy ty nie byłaś w programie przed ciążą?

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 30 marca 2016, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    teoretycznie byłam i zostałam zaklasyfikowana przed ciążą, tyle że zaszłam naturalnie.. i teraz nie wiem..

    na stronie naszego-bociana wyczytałam 2 różne opinie - że powinniśmy zrezygnować z programu a druga, że nie dyskwalifikuje nas to
    i jak tu być mądrym? nic, tylko czekać będę .. ech.. a już miało być na luzaku

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
‹‹ 48 49 50 51 52 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ