X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natasza uważaj, nie przeforsuj się. Ale fajnie że Cię energia rozpiera.
    Ja już dawno nie byłam tak smutna jak dzisiaj. Jak ja to sobie mam wytłumaczyć? No nie stać mnie dzisiaj na nadzieję w temacie dziecka. Naprawdę bardzo bym chciała nie chcieć tego wszystkiego, nie czuć instynktu macierzyńskiego. Dostanę okres to kolej na badanie nasienia. Jeśli wynik będzie zły to koniec. To znaczy że taki mój los i muszę szybko znaleźć siły i sposób żeby nauczyć się z tym żyć. Dobrze żyć mimo wszystko.
    Pójdę się poryczec do łazienki i zacznę się szykować do drogi. Dobrze że nikt z bliskich mnie nie widzi teraz. Nie chciałbym ich martwić.
    Przepraszam że sieje pesymizm. Ale jak nie Wy to kto zrozumie taką ofiarę jak ja? Masakra.

  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczynki :)
    Tak na szybko Wam tylko napisze ze wszystko jest ok z maleństwem, przynajmniej na tym etapie. Mierzy prawie 6cm, pozostałe parametry, tj przeziernosc karkowa, wszelkie obwody, są w normie. Kość nosowa obecną. Także jestem happy, kamień z serducha mi spadł :)
    Później się jeszcze odezwę :)
    Dzięki za wsparcie <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2016, 15:03

    Karoluś81, kattalinna, Nanatasza, ktosiowa, Vesper, Eni_gma, AQga, Zuzia1, Greetta lubią tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6 cm a ile miłości <3

    Karoluś81, hewa81, Greetta lubią tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewa pięknie :-)
    Dziewczyny mnie już smutek puścił. Przepraszam za marudzenie.

    kattalinna, hewa81, Greetta lubią tę wiadomość

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś, marudzenie też potrzebne czasem. Normalna rzecz :)

    Karoluś81, Greetta lubią tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewa cudne 6cm!! Wspaniałe wiesci :)

    Karolus, po to tu jestesmy żebyśmy sobie czasem pomarudziły :)
    Będzie co ma byc, na wiele rzeczy nie mamy wpływu i chyba to najtrudniej zaakceptować.

    Ja wczoraj miałam taki humor, ze latałam, śmiałam sie i śpiewałam. Jak jechaliśmy do bratanicy na 3 urodziny to mąż mi powiedzial ze jak nie skończę śpiewać fa la la to mnie wysadzi :)
    Potem poszalałam z malutką. Piękny dzień :)

    Dziewczyny sciskam Was i mimo chmur dużo radości! Lecę zrobić zastrzyk ;)

    kattalinna, Vesper, Eni_gma, hewa81, Greetta lubią tę wiadomość

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewa, gratuluję Maleństwa, piękne wieści - rośnijcie zdrowo!

    Nanatasza, czy ta chemia dotkliwa, to dlatego, że to krótki protokół?
    Cieszę się, że humor dobry :)

    Karoluś, przytulam! ja też trafiam na jakąś wadliwą partię ;)

    U mnie cykl na leczenie. Zleci szybciej dzięki wyjazdowi. Taka piękna pogoda, a mnie rozkłada przeziębienie i dręczy (ale bezboleśnie) @ :P

    Dobrej niedzieli, dziewczyny!

    hewa81, Greetta lubią tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper chemia ns luzie póki co. Wczoraj i przedwczoraj zle sie czułam po zastrzyku, dzis jest ok. Nie biorę antyków bo to krótki protokół, wiec w sumie leków mniej. A zastrzyki bezbolesne :) oby do środy.
    Jakos sobie wczoraj uświadomiłam ze na chwile obecna była to najbardziej odpowiednia decyzja :) i jest mi lżej

    Greetta lubi tę wiadomość

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś, widziałam wykres.. przykro mi kochana :(
    ale spójrz na to z 2 strony - zbadacie nasienie, będziecie wiedzieć więcej.
    Nie wolno nam się poddawać - spójrz na mnie weteranka, 9 rok walki :P
    Wierzę w Was, w każdą z nas, że uda się spełnić marzenia wtedy, kiedy będziemy gotowe, by je przyjąć.

    Ja nie wiem, czy panikuję, czy luzuję. W każdym razie, gdyby nie przypomnienia w telefonie nie pamiętałabym o zastrzykach :P
    Wizyta w środę, a ja się zastanawiam, jak się ogarnać z robotą i żeby tam nie nocować, bo tu tyle mierzenia, że szok!

    Miłego dnia kobitki, wysyłam słonko!
    slonce-ruchomy-obrazek-0809.gif

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2016, 07:50

    kattalinna, Karoluś81, Greetta lubią tę wiadomość

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • AQga Ekspertka
    Postów: 186 276

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny,

    weekend szybko minął, za szybko jak dla mnie...

    Karoluś kochana mocno przytulam... a badania jak najbardziej wskazane, trzeba działać i przeć do przodu.

    Hewa to super wiadomości, dobrze że już po i teraz będzie spokojniej :)

    Nanatasza domyślam się, że żadne leczenie nie przechodzi niezauważone przez nasz organizm, ale w sumie nie miałam świadomości, że jest to aż taka stymulacja... Człowiek jak się takimi tematami nie interesuje, to nie wie...
    Ale informuj nas tu na bieżąco co i jak :)

    Co do mnie to chyba szykuję się do @, taką zołzą już dawno nie byłam... no cóż może cały ten cykl się poprzestawiał przez te hormony na tarczycę? Macie może takie doświadczenia? W sumie zaczęłam brać leki przed ovu więc tak się po prostu domyślam, ale nie znalazłam w necie niczego konkretnego na ten temat...

    Ciekawa jestem czy w nowym cyklu mam na co liczyć?

    Vesper moja córeczka ma prawie 10 lat :) Wczoraj byłyśmy we trzy (razem z babcią) na zakupach... no i jak wróciłyśmy do domu i moja młoda pochwaliła się ojcu pierwszym stanikiem - to chłopina zdębiał, wieczorem mi tylko szepnął na ucho, że mu szkoda... bo jeszcze niedawno pieluchy jej zmieniał :)

    Ach... też bym pozmieniała jeszcze te pieluchy :) Parcie u nas największe ze strony córki... więc rozczarowanie moje z kolejnych niepowodzeń ogromne...

    Pozdrawiam wszystkie i miłego tygodnia życzę :)

    Karoluś81, Eni_gma, kattalinna, hewa81, Greetta, Vesper lubią tę wiadomość

    Aqga
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Weekend jak zawsze fajny tylko szybko mija i teraz człowiek budzi się cały poniedziałek.
    Niestety zaczęłam wczoraj nowy cykl. Wiadomo jak @ przyjedzie to nerwy odpuszczają. Najgorzej tuż przed. U mnie było tym razem fatalnie. No ale powoli do przodu. Choć entuzjazmu brak. Mam nadzieję że badanie nasienia będzie dobre. Że przyczyna jest inna. Dobrze że mąż podchodzi pozytywnie do całej sytuacji i ratuje mnie. Pocieszal mnie wczoraj że skoro się nie udało to plusem jest to że przed nami kolejny miesiąc ognia jak On to mówi :-)
    Pisałam Wam kiedyś że już miałam w przeszłości doświadczenia z badaniem nasienia, wyniki były złe i wszystko skończyło się fatalnie. Oczywiście z perspektywy czasu widzę że inaczej być nie mogło i wszystko wyszło mi na dobre. W tym szukam pocieszenia, że i tym razem ma to jakiś sens. Może mamy się lepiej poznać, zbliżyć i wzmocnić naszą więź małżeńską?
    Nataszo podziwiam Waszą wytrwałość. Oby spotkała Was wreszcie nagroda :-)

    Eni_gma, Greetta, Vesper lubią tę wiadomość

  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper wrote:

    Enigma wierzymy w te same cuda ;) Z jakiego powodu będziesz mieć laparo?

    Z powodu braku powodu niepłodności wtórnej ;) Lekarz po prostu szuka przyczyny, a podobno po cc jest większe zagrożenie endometriozą i ja się łapię :D

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś81 wrote:
    Niestety test negatywny..

    E tam, z tymi sikaczami to nigdy nie wiadomo, może jeszcze jest szansa :) Trzymam kciuki :*

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanatasza wrote:
    Ja odzywam radości ze stymulacji.. śmierdzę tak chemią, że sama nie mogę wytrzymać, mocz, pot, nawet skóra, palce, jakbym się tarzała w jakichś roztworach.. oczywiście ból jajników, i metaliczny smak w ustach. Brałam różne zastrzyki, ale nigdy tak nie reagowałam. Te widać są mocniejsze.
    Ale jak to się mówi, to nie pomidorowa, że muszę ten stan lubić, mam go po prostu przejść :)
    :P

    Wszystko to prowadzi Cię do Twojego Maluszka :)

    Nanatasza lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś81 wrote:
    Dostanę okres to kolej na badanie nasienia. Jeśli wynik będzie zły to koniec. To znaczy że taki mój los i muszę szybko znaleźć siły i sposób żeby nauczyć się z tym żyć. Dobrze żyć mimo wszystko.


    Jaki koniec? Kochana suplementacja czyni cuda :) Bądź dobrej myśli

    Karoluś81, AQga, Greetta lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hewa81 wrote:
    Hej Dziewczynki :)
    Tak na szybko Wam tylko napisze ze wszystko jest ok z maleństwem, przynajmniej na tym etapie. Mierzy prawie 6cm, pozostałe parametry, tj przeziernosc karkowa, wszelkie obwody, są w normie. Kość nosowa obecną. Także jestem happy, kamień z serducha mi spadł :)
    Później się jeszcze odezwę :)
    Dzięki za wsparcie <3

    Ojej 6 cm ludzika ma już wszystkie paluszki prawda? To niesamowite :D

    Karoluś81, AQga, Nanatasza, hewa81, Greetta lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Coś nam się cicho zrobiło na forum :-)
    U mnie dzisiaj lepiej. Powoli wychodzę z dołka i spokój wraca. Za chwilę zadzwonię umówić nas na badanie nasienia. I staramy się dalej :-)

    kattalinna, Greetta, Vesper lubią tę wiadomość

  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    ja byłam u fryzjera :P a co!
    wczoraj słabo się czułam, drapało mnie gardło, temp 36,3, maż mi dał czosnku, jejj.. jakich dostałam skurczy żołądka .. masakra.. pewnie po tych wszystkich lekach..
    dziś 2 zastrzyki, ten 2 bolesny.. miałam rumień swędzący, ale już przeszło
    jutro B-k już zaczynam sie stresować :)

    Karoluś, dobrze, że wychodzisz z dołka, zobacz, piękna wiosna, aż motywuje do dalszych działań. Wiadomo, badanie dla faceta bardzo stresujące, ale niestety musi je przejść. Niech się nasi M cieszą, bo przechodzą 1 badanie a nie 300 tak, jak my ;)

    Miłego dnia!!!

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fakt, ich badanie to nawet przyjemność ;)
    Ale czekanie na wynik i często on sam są stresujące. Jestem dobrej myśli. A mąż pełen zapału.
    Długo potrwa ta stymulacja? Natasza kiedy najwcześniej możesz być w ciąży?
    To takie ekscytujące :-) życzę Ci dobrego samopoczucia.

  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj nawet nie patrzyłam tak na to, kiedy najwcześniej, ale jakoś w 1 tygodniu maja chyba. Zależy od punkcji, transferu, czy będą zarodki, jakie, ile czy w ogóle, jakie moje wyniki, czy będzie ok endometrium, hormony. Wiele składowych, Jutro zobaczymy, jakie jajka kurnik wyhodował :)
    Zastrzyki mam jeszcze jutro. Potem nie wiem, co dalej, czy coś mi zmieni, doda odejmie, nie wiem :)

    Pytałam ostatnio na wizycie, czy będziemy mogli zobaczyć embriony, to mówi, że nie praktykują, ale może, jak będzie zdjęcie, to wtedy się uda. Bo tak, to nie można wchodzić do labo
    Się tv naoglądałam, tam pokazywali :P

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
‹‹ 59 60 61 62 63 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ