X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 14 maja 2016, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanatasza wrote:
    Foty ni zżerało wiadomości jak wstawiałam emoty z telefonu.

    Vesper, jasne ze każdy powiem miec możliwość wyboru i państwo powinno pomagać. Czyli jak ktos chce napro to nfz, jak ivf nfz.
    3 lata temu nie brałam absolutnie pod uwagę inseminacji czy ifv. Teraz wiem, ze to dla.nas jedyna szansa i napro w zyciu by nam nie pomogła..

    No, właśnie - a tu nawet zwykła refundowana diagnostyka leży. Gdyby nie prywatni lekarze i forum, to przez rok bujałabym się z szukaniem problemów ze swoją płodnością, bo na NFZ nie byłoby szansy tego zweryfikować. Miałam np TSH 2,2. Piękne (nawet dla ginki) i nikt nie widział potrzeby zrobienia przeciwciał. Zrobiłam je nauczona doświadczeniem koleżanek. Anty TPO wyszło w normie, po miesiącu zrobiłam dla spokoju sumienia anty TG. Norma przekroczona ponad dwukrotnie. USG potwierdziło zmiany w tarczycy. ITD ;)

    Karoluś, ściskam <3

    Doty, udanych kajaków!

    A Wam wszystkim udanego weekendu!!! :D

    Greetta, Karoluś81, AQga lubią tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 14 maja 2016, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesp, a jakie zmiany Ci wyszły? Bo ja tarczycy nie badałam ale usg miałam robione

    zem3qps6in5tddof.png
  • doty22 Autorytet
    Postów: 536 607

    Wysłany: 14 maja 2016, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje się, cała i zdrowa po kajakach i ognisku. Było fajnie. Pogoda dopisała tylko wiatr wiał strasznie i troszkę zmarzlam. Ogólnie bilans wyszedł na plus.
    Bardzo się cieszę że tak wyszło i że przełamałam swój strach przed wodą.

    hewa81, kattalinna, Nanatasza, Karoluś81, Vesper lubią tę wiadomość

    Antek ur.24-06-2005 Janek ur. 29-04-2017
    Aniołki [*] (14 tc) 15-09-1998, (9 tc) 02-04-2008 (6tc) 26-03-2018, Gabrysia 11.06.2018 (11tc)
    Szósta ciąża w toku
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 15 maja 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj porozmawiałam z moim M i okazao się, że małż chce drugie dzieko, ale bez żadnych klinik, badań nasienia etc. jak zajdę to On się będzie cieszył, a jak nie to też ok- w końcu już jedno dziecko mamy. także ten...
    Jakos to bardzo spokojnie przyjęłam, może jednak sie uda?

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 15 maja 2016, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja oby się udało. Ja też myślałam że nic nie będę robić, jak się uda to super, jak nie to trudno. Ale jednak spróbuję. Grunt że mąż współpracuje ze mną. On sprawdzony i działa jak trzeba ;) teraz ja się poświęcę. Najgorsze że pewnie trzepnie nas po kieszeni, ale jeśli tylko coś małego trzeba poprawić? Szkoda byłoby nie zawalczyć.

  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 15 maja 2016, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym bardziej że my nie mamy dziecka.

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 15 maja 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc mocno kibicuję, jakoś bardzo nad tym nie ubolewam- tak na spokojnie.
    Tym brdziej, że mieszkamy w małej miejscowości a do Gdańska czy Gdyni mam 100 km w jedną stronę, do tego praca- u mnie grafik zmienia się bardzo często więc trudno cokolwiek zaplanować.
    Bedzie dobrze- wierzę w to (moja kuzynka w wieku 39 lat zaszła w trzecią ciążę, różnica wieku pomiędzy tą najstarszą a maleństwem, które się urodzi to 17 lat)

    Karoluś81, doty22 lubią tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Maggia Ekspertka
    Postów: 237 343

    Wysłany: 16 maja 2016, 01:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    doty22 wrote:
    Ejjjj.... Ucina mi wiadomości :-(

    Ejjj, mi tez ucielo mojego posta i to sporo :( a ja caly porod specjalnie dla Was opisalam lezac jeszcze w szpitalu, buu :(

    Moze jutro sprobuje wkleic z laptopa, zamiast komorki.


    Hewa z tym piatkiem to juz takie objawy ciazowego mozgu :) normalka :D

    Kochane, tesknie za Wami, poczytalam sobie Was troche :)

    Z Olafem karmimy sie wg potrzeb, wiec w nocy mamy dwa karmienia kiedy maly kwilek mnie delikatnie budzi swoimi odglosami, ok 1 i ok 4 - staram sie byc wtedy cala soba przy Babelku i tylko na nim skupiac uwage, laskotac go po policzku, zachecac do ssania, dodawac odwagi, ale dzisiaj jakos tak wyszlo, ze po karmieniu wzielam tel w reke (zamiast spac ;) jutro bede zalowac ;)) i poczytalam Was.

    Co do napro, ja mierzylam temp i obserwowalam sluz i wiedzialam, kiedy mam owu. Duzo dala mi obecnosc w grupie NPR - Naturalne Planowanie Rodziny na facebooku, czy ktoras z Was tam jest moze?

    Kattalinko, Nanataszko, ja mialam w ogole przygotowana juz dla Was odpowiedz na Wasze pytania/komentarze w dniu 7 maja, ale nie dalam rady juz tej odp skonczyc, bo mialam juz skurcze co 6 min i nie bardzo moglam sie skupic, tracilam wene, wiec zachowalam te odp w notatniku z nadzieja, ze wkleje ja jak mi skurcze mina;) lol a tu sie okazalo, ze kilka h pozniej mialam juz 3cm rozwarcia :)

    Wiec oto wklejam teraz! :) hahaha

    Kattalinko, ja mieszkam na Mokotowie, niedaleko Mordoru i GalMok, a Ty gdzie?

    W ogole Dziewczyny, zanim mi to wypadnie z glowy, kiedys sie spowiadalysmy tutaj ile ktora ma dzieci, czy w ogole juz ma. Co byscie powiedzialy, jakby kazda napisala, z ktorej czesci Polski jest (tzn gdzie mieszka)? Moze bedzie nam jakos tak jeszcze razniej? Ja bym chetnie sie podjela zrobienia takiego spisu nas wszystkich :)

    A wracajac do lekarza/rzy :) dzieki Nanataszko za mile slowo, planuje z ukochanym napisac ksiazke na 40 urodziny, owszem, ale taka do uzytku naszego,,domowego :D opiszemy w niej nasze perypetie, bezrobocie, poronienia, odwrocenie sie niektorych przyjaciol od "meza", po tym jak nie mial pracy, starania o maluszka, odtruwanie "meza" z glutenu, otworzenie oczu na podstepnosc alkoholu przez "meza", problemy w jego domu rodzinnym, moje chwile rezygnacji i totalnej zalamki i proby wyprowadzki w swiat, ktora nigdy nie doszla do skutku...ach, bedziemy siedziec na werandzie swojego domu (przyszlego), miec oko na nasze dzieci bawiace sie w ogrodzie, i bedziemy spisywac swoja zawila, kreta historie, bo wydaje mi sie, ze to, ze wytrwalismy mimo wszystko przy sobie, jest piekne i warto to opisac i moze nawet kiedys kiedys hen hen sie tym z szerszym gronem podzielic ;)
    Ja chodzilam do dwoch lekarzy prywatnie (po dwoch poronieniach uwazam, ze sa to najlepiej wydane pieniadze i nie ma co oszczedzac na tak waznym temacie jak prokreacja), pani dr Marzena Debska (nie wiedziala ze chodze jeszcze do innego dra) i pan Dr Piotr Czempinski - cudowny fantastyczny cieply wspaniay, delikatny, oczywiscie wiedzial, ze glowna prowadzaca jest Debska. Swoja droga Marzena jest cudowna rowniez, jejku oni oboje...niesamowici fachowcy. Polecam z calego serca Kattalinko.
    Dr Debska jest zona prof Debskiego, maja slicznego wielkiego jak na swoj wiek, synka :)
    I jeszcze jakby tego bylo malo, to wszystkie bad lab robilam w medicover (tam mam abonament z pracy) i tam tez czasami do swojej ginekolog pokazywalam sie na wizycie i ona (Dr Kesicka) to juz w ogole wiedziala o obojgu, i o Czempinskim i o Debskiej :) ale o Kesickiej tamta dwojka wiedziala tez, ze jest, ze mi skierowania wypisuje jakie tylko sobie wymarze (tzn jakie Dr Debska zaleci ;)). No smiesznie bylo, nie licze ile to kosztowalo, bo to nie ma absolutnie zadnego najmniejszego znaczenia. To jest byl i bedzie najwazniejszy cel mojego zycia i ciesze sie, ze moglam na to przeznaczyz zarabianie przez siebie pieniadze.

    Kattalinko, polecam Ci dr Czempinskiego na poczatek, on Cie wyslucha i w magiczny sposob zaczaruje tak, ze nastepnego miesiaca bedziesz w ciazy, on jest aniolem po prostu. Poza tym jest mega jako facet, jak on bada....ach :) ;) <3

    Caluje Was wszystkie, te nowe Dziewczynki tez :) bedziemy sie wspierac forever ! <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2016, 02:07

    Greetta, Karoluś81, hewa81, kattalinna, Vesper, Szyszka1, doty22 lubią tę wiadomość

    Olaf - okaz zdrowia i szczęścia 10/10 urodzony 7.05.2016 <3
    f2w3ugpjd54wqphk.png
    atdcwn151udni0f0.png
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 16 maja 2016, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej babeczki :)

    Maggia, jak miło, że piszesz. Ale żeby w nocy nie korzystać ze spania :D
    Wszystkie młode mamy zawsze narzekają, że dzieci spać nie dają, a tu proszę :)
    Hah, czyli utrafiłam z tą książką :D

    Alicja, trzymam za Was kciuki. My dojeżdżamy 200km w 1 stronę do kliniki, ale życzę Wam, byście tych 100 nie musieli robić :)

    Dotty to pierwsze kajaki za Tobą! Mam nadzieję, że nie ostatnie ;)

    Vesp - prawda, diagnostyka na poziome pierwszych lekarzy ginekologów leży.. ja mam wrażenie, że wiem więcej o leczeniu niepłodności od nich.
    Tylko raz trafiłam na lekarza, który stymulował clo, zrobił hsg i powiedział, że nie wie co dalej i lepiej, żebym udała się do kliniki z prawdziwego zdarzenia.
    Oczywiście dla żadnego tsh powyżej 3 nie budziła zastrzeżeń. No ma pani w normie, no piękne wyniki.. ee szkoda słów.

    Popieram pomysł Magii
    więc
    ja jestem z Mazur, z Mrągowa
    wczoraj za oknem miałam ogromne trzy tęcze :D
    i pochwalę się, że w końcu skończyłam inwentaryzację drzew uffff siedziałam całą sobotę i niedzielę, ale oddałam w terminie :D
    niech sobie składają teraz całość do urzędów, ZUDów i nic mnie nie rusza :D

    miłego dnia!!!

    Greetta, hewa81, Maggia, Vesper lubią tę wiadomość

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 16 maja 2016, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow Mrągowo, lubię :-)
    Ja swoje życie dzielę między Sieradz a wioskę oddalona o 10 km :-)
    Pozdrawiam Was serdecznie i życzę ciepłego tygodnia :-)

    Nanatasza, Greetta, Maggia, Vesper lubią tę wiadomość

  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 16 maja 2016, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umowilam się na wizytę w środę wieczorem. Ginekolog zrobi mi usg, to będzie 6 dc. Zobaczy co i jak, może przepisze mi jakiś lek podkrecajacy jajka i owu. Pogadam z nim o badanich hormonów. Ogólnie jestem podekscytowana że coś się dzieje, że jestem coraz bliżej celu, choć wiem że to może jeszcze trochę potrwać. Ale jestem dobrej myśli :-)

    doty22, hewa81, AQga, Maggia lubią tę wiadomość

  • AQga Ekspertka
    Postów: 186 276

    Wysłany: 16 maja 2016, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    tak miło czyta się Wasze posty, jakaś pozytywna siła płynie z tych wpisów, że aż się przyjemniej na duszy człowiekowi robi...

    Chciałam Wam tylko powiedzieć, że podziwiam Wasza wolę walki i siłę w upartym dążeniu do celu, bo nie ma nic piękniejszego na tym świecie jak słodki uśmiech własnego dziecka, dla którego mama i tata to najważniejsze osoby w życiu.

    Oby te wszystkie nasze wyrzeczenia, leki i badania przyniosły wreszcie skutek :)

    Alicja81 my chyba jesteśmy w tej samej sytuacji - u mnie też jedno dziecko i poza podstawowymi badaniami ewentualne leczenie w klinice nie wchodzi w grę.

    Pozdrawiam wszystkie i miłego słonecznego dnia życzę :)


    Karoluś81, Vesper, hewa81, Greetta, Maggia lubią tę wiadomość

    Aqga
  • doty22 Autorytet
    Postów: 536 607

    Wysłany: 16 maja 2016, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczyny,

    Mój T. też chce drugiej istotki małej w domu ale bez szumu i zabawy w lekarzy i ja też odpuściłam. Jak się uda to super a jak nie to widać tak ma być.

    Magia - ja z Zielonej Góry

    Miłego poniedziałku wszystkie dziewczyny

    Karoluś81, Maggia, hewa81 lubią tę wiadomość

    Antek ur.24-06-2005 Janek ur. 29-04-2017
    Aniołki [*] (14 tc) 15-09-1998, (9 tc) 02-04-2008 (6tc) 26-03-2018, Gabrysia 11.06.2018 (11tc)
    Szósta ciąża w toku
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 16 maja 2016, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanatasza a na festiwale country chodzisz?

    Ja pomorskie, Kwidzyn

    Maggia, hewa81 lubią tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 16 maja 2016, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja81 wrote:
    Nanatasza a na festiwale country chodzisz?

    Ja pomorskie, Kwidzyn

    hahaha no kiedyś chodziłam, raczej pobawić się ze znajomymi, niż słuchąć muzyki, a teraz raczej wyjeżdżam, jak ten spęd się zaczyna ;) ode mnie z okien widać amfiteatr a i o jeziorze niesie się, więc wszystko słychać.
    Country jak country, ale jak disco polo zagra to już w ogóle spać nie można .. ;)

    ale na Dni Mrągowa w tym roku Coma, więc się wybieram :D

    Karoluś81, Maggia, Greetta lubią tę wiadomość

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 16 maja 2016, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój kolega mieszka w Ostródzie- tam odbywa się festiwal Disco Polo (kolega nie znosi tej muzyki, a od niego z okna to jakieś 500m), wcześniej też wyjeżdżał, ale teraz jak ma takiego 3- latka, który kica przy takiej muzyce to i on jest zmuszony słuchać:)-co się nie robi dla syna!

    Karoluś81, Maggia lubią tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 16 maja 2016, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! :)

    Maggia <3 wspaniale się czyta wiadomości od Ciebie <3 plan na książkę bardzo mi się podoba! Kibicuję!
    Jestem z Krakowa, z moim od 14 lat, w tym roku 11 rocznica ;) życie kładło nam wiele kłód pod nogi, ale powoli wychodzimy na prostą. Żadne z nas nie ma dzieci ;)
    I tu, nie obraźcie się dziewczyny, ale nawet jeśli byśmy już je mieli, to podejście "bez badań", by u mnie nie przeszło ;) Uważam, że mężczyzna jest odpowiedzialny w połowie za materiał genetyczny i ma w obowiązku o siebie zadbać. Ale nie wcinam się w Wasze wzajemne ustalenia. Jeśli ustalenia odpowiadają obu stronom związku, to nie mnie oceniać decyzję potencjalnych rodziców. W końcu, życie i tak jest wystarczająco nieprzewidywalne ;)

    Katta, u mnie liczne mikrozmiany, max do 3mm, obraz USG tarczycy charakterystyczny dla Hashi.

    Nanatasza, też czasem mam poczucie, że wiem więcej od lekarzy ;). Ostatnio gienia pytała mnie o poziom progesteronu w 21 dc (!). Więc zaczęłam jej odpowiadać, że 7 dpo wynik był taki i... Dostałam połajankę, bo ona chce wynik z 21 dc; nie chciało mi się nawet kłócić ;) (to był akurat wynik z 20 dc, więc mi się upiekło ;)).

    Miłego wieczoru, dziewczyny! Witaj Andzia :)

    andzia81, Karoluś81, hewa81, Maggia, Greetta lubią tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • andzia81 Nowa
    Postów: 5 12

    Wysłany: 17 maja 2016, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki ja jestem z Bielska-białej :-)

    hewa81, Maggia, Greetta lubią tę wiadomość

    Co cię nie zabije to cię wzmocni
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 17 maja 2016, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wow Andzia, to same góry masz za oknem :)
    a w każdym razie blisko

    Doty przez Zielona tylko przejeżdzałam, jak do Żar na Woodstock jeździłam ;P

    Vesper, my w tym roku 9 rocznica ślubu, a razem 10 lat. Ależ do zleciało :)

    hewa81, doty22, Vesper lubią tę wiadomość

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 17 maja 2016, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :-)
    To mamy przekrój przez całą Polskę na naszym forum - od gór do morza :-)
    W centrum słońce od rana ale zimno.
    My jesteśmy razem 5 lat, w lipcu będziemy obchodzić pierwszą rocznicę ślubu.
    Miłego dnia :-)

    Vesper, Maggia, Greetta lubią tę wiadomość

‹‹ 74 75 76 77 78 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ