X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • Maggia Ekspertka
    Postów: 237 343

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najslodsze Szalone Mamuski i przyszle Mamuski, dziekuje Wam za slowa wsparcia, to dla mnie mega mega wazne <3 bardzo mi to pomaga. Dzisiaj juz jest lepiej i powoli wylania mi sie obraz sytuacji: pojawienie sie dziecka wymusza uporanie sie z pewnymi bolesnymi sprawami i przede wszystkim przyspiesza ostatnie szlify charakteru. Moje slabe strony, ktorych w sobie nie lubie, bardzo sie teraz uwidocznily, ale to chyba po to, zeby je szybko zidentyfikowac i w koncu do reszty wyplenic, zeby nie bylo siary przed dzieckiem. Czuje ogromna odpowiedzialnosc wobec Olafa aby byc dobrym godnym szacunku czlowiekiem.

    Fajnie dzisiaj porozmawialam z ukochanym (choc rano bylo juz "pakowanie walizek";)) i jestem optymistycznie nastawiona. Mamy piekne zdrowe dzieciatko :)

    Wasze slowa o wyluzowaniu i nabraniu dystansu - bezcenne :) dziekuje!

    Nanataszko trzymam kciuki za jajeczka <3 !

    hewa81, Greetta, Eni_gma, Alicja81 lubią tę wiadomość

    Olaf - okaz zdrowia i szczęścia 10/10 urodzony 7.05.2016 <3
    f2w3ugpjd54wqphk.png
    atdcwn151udni0f0.png
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NATASZKO, dziś Twój podwójny Wielki Dzień. Życzę Ci z całego serducha, żeby okazał się tym najważniejszym w życiu. Życzę Ci też uśmiechu na co dzień i wielu pięknych chwil z ukochanym. Niestety wino odpada, ale pije za Twoje wielkie szczęście lampkę soku z czarnej porzeczki :) 100 lat Kochana <3 <3 <3

    Karoluś81, Greetta, Alicja81 lubią tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natasza, kciuki ściskam za dzisiejszy dzień!

    Greetta, Nanatasza lubią tę wiadomość

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NATASZA powodzenia :-) jesteśmy z Tobą myślami.
    HEWA ten brom to faktycznie jest na prolaktyne ale ma wpływ na owulke. Często ostatnio byłam u gina, robił usg i oglądał wykresy i myślę że on wie co robi. Póki co mu ufam więc będę brała te leki. Może ten brom ma coś ustawić pod pregnyl który mam brać w przyszłym cyklu (zastrzyki). Prolaktyne zbadam za tydzień.
    HEWA odpocznij nad jeziorem i oby spokój dopadł też Twoje ciśnienie :-)
    MAGGIA teraz to już musi być dobrze w Twojej Rodzince. Tylko miłość i zrozumienie. Nie wymagaj od siebie i męża cudów. Jeden już się stał, ma na imię Olaf :-) A życie życiem, nigdy nie jest idealne. Trzymam kciuki żebyście zawsze radzili sobie z problemami i z sobą wzajemnie:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2016, 08:06

    Greetta, hewa81, Alicja81, Nanatasza lubią tę wiadomość

  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś81 wrote:

    Podobno cuda się tam dzieją, ludzie są bardzo doświadczani, wręcz widac jak fizycznie pod wpływam modlitwy dzieją się z nimi "dziwne" rzeczy. Zastanawiam się, czy to, że w tak krótkim czasie od dwóch różnych osób usłyszałam o tym miejscu, to nie jest dla mnie znak? Muszę to przemyśleć.

    Karoluś na początek w wolnej chwili zerknij sobie jak to wygląda (https://www.youtube.com/user/WMiMJ ), myślę że Cię zainteresuje <3 a może nawet większe grono :)

    Pomodliłam się za Was moje drogie rówieśniczki <3 <3 <3 i nadal będę to robić <3

    Nataszko, Kochanie wszystkiego najlepszego w dniu urodzin <3 <3 spełnienia tego upragnionego marzenia <3 abyś miał swoje dzieciątka nie tylko w niebie ale i tu na ziemi <3 <3 ściskam mocno i czekamy na wieści <3

    Pozdrawiam <3 :)

    Karoluś81, hewa81 lubią tę wiadomość

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • AQga Ekspertka
    Postów: 186 276

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jestem ja :)

    dziewczyny poszłam ja dzisiaj do laboratorium zrobić badania i tak:

    LH 10,0 mIU/ml - f.pęcherzykowa 2,4-12,6, f.owulacyjna 14-95,6, f.lutealna 1,0-11,4

    Estradiol 46 pg/ml - faza folikularna 12,4-233, faza owulacji 41,0-398, faza lutealna 22,3-341

    Myślałam, że jestem ze dwa dni przed owulacją a tu wygląda na to że chyba już po... dziś temp. była nisko ale jeśli jutro skoczy znaczy, że po prostu nie zdążyłam zrobić tych badań na czas... Jest jeszcze jedna opcja, że komórka niedojrzała albo jajeczko puste i w ogóle wyniki do d...

    Jutro jestem u gina może powie, co tam widzi...

    Karolus a jak twoje wyniki z wczoraj???

    Wiecie co sama juz nie wiem z tymi badania, niby dwa tylko a 50 zł pooooszło :(

    jak myślicie???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2016, 16:37

    Aqga
  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nataszko jak tam? Cały dzień myślę o Tobie :*

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Dziękuję za zyczena, jesteście kochane!!!

    Wróciliśmy marnie sie czuje, bol glowy i gardła :( kurczę.. Nie mogę się rozchorować..
    Punkcja poszła.dobrze. Bylo 10 pęcherzyków. 2 puste, pobrano 8 jajeczek, wiec w szoku jestem ze tak dużo. Czy będą dojrzale i jakiej jakości okaże sie we czwartek po południu

    Jutro odpisze na Wasze posty, dzis klade sie spać. I tak pół drogi przespalam.
    Dziękuję Wam.za wsparcie !! Buziaki wielkie wszystkim Wam!!

    Greetta, hewa81, Alicja81 lubią tę wiadomość

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    8 jajeczek wow :D Pięknie
    Trzymam kciuki za czwartek :D

    Greetta, hewa81, Alicja81 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AQga badania drogie. Ja w cztery dni wydalam 900 zł. Staram się o tym nie myśleć i tylko taka mała uwaga - a co jakbym nie miała tych pieniędzy?
    Nie miałam czasu odebrać dzisiaj wyników. Jutro pojadę. Twoje wyniki nie wskazują na fazę owulacyjna. Ciekawe co powie gin. Niech zrobi usg koniecznie.
    Kupiłam bromergan. Dwa opakowania tylko 6 zł. Chociaż to na plus. Za to ulotka brzmi jak farmaceutyczny koszmar. Bardzo mnie ciekawi jak będę reagować na ten lek.
    Oglądam w biegu pierwsza połowę meczu bo na 19 idę na basen.
    NATASZA odpoczywaj. Myślę że punkcje można uznać za udaną. Jest na czym pracować :-)
    Dzisiaj pozegnalam się z dzieciakami na czas wakacji. We wrześniu wznawiam dyżury na świetlicy :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2016, 18:40

    kattalinna lubi tę wiadomość

  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, witam wieczorową porą po meczu :)

    AQGA moim zdaniem też jeszcze nie ma fazy okoloowulacujnej. Jeśli tak by bylo to ESTRADIOL byłby zdecydowanie wyzszy, na każdy dojrzały pecherzyk ESTRADIOL jest w granicach 200. Także ja uważam ze jeszcze troche do owulki.

    NATASZA, 8 jajeczek, cudny wynik, bardzo się cieszę. Wierzę w to ze punkcja będąca w Twoje urodziny to dobry znak. Niech te 35 urodziny będą najszczesliwsze :) Jeszcze raz wszystkiego naj,naj....

    KAROLUS, dobrze ze ufasz dr. To jest najważniejsze. W moim poście nic złego nie miałam na myśli, tak tylko dla potwierdzenia zapytalam czy ten lęk ma związek z prolaktyną. Mam nadzieje, ze nie masz mi za złe :)
    9 stów wydane w 4 dni ... nieźle. Ja też się kiedyś zastanawiałam co by było gdybym nie miała oszczędności :( Jedna wielka porażka ... Przypominam sobie jak jeszcze nie dawno brałam clexane za ok 350 zl/mc. I to było przez 3 m-ce. A to tylko 1 lek ...

    No a my z mężem wypoczywamy. Jest bosko. Mamy kwaterę z dala od ulicy i zgiełku. I od jeziora też (ok 1,5 km), ale przynajmniej jest spokój a o to nam chodziło. Ptaszki śpiewają i w ogóle jest przyjemnie :) Nasze futro ma koleżankę, taką 3x większą ale nieziemsko przyjazną i łagodną :)
    Jutro relax nad jeziorem z książką w ręku.

    Pozdrawiam Was gorąco :)

    Greetta, Karoluś81, Eni_gma lubią tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HEWA luz :-) pisz co chcesz, bardzo cenię Twoje zdanie. Lek oczywiście jest związany przede wszystkim z prolaktyna. Ale dobrze też działa na owulacje. Wiadomo, pewna wszystkiego nie jestem, ale mam nadzieję że jestem w dobrych rękach...
    Wziąłem te 1/4 tabletki i jest ok. Idę spać. Zobaczymy jutro :-)
    Dobranoc :-)

    hewa81 lubi tę wiadomość

  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 22 czerwca 2016, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff wracam do żywych :)

    Karoluś, mi się też bromergon kojarzył z prolaktyną, ale lekarz wie, co robi. Widziałam, że jest gdzieś wątek o breomergonie, więc tam dziewczyny będą wiedziały więcej.
    Pięknie napisałaś "jestem pełna nadziei" życzę Ci, byś szybciutko była pełna tej nadziei w swoim łonie :)

    Hewa, urlopuj i odpoczywaj, słuchaj ptaków i całuj ukochanego :) łap wolne chwile. Co ciekawego czytasz? Dla mnie życie bez ksiażek byłoby puste, tylko teraz cieżko mi znaleźć na czytanie tyle czasu, ile bym chciała :)

    Gretto kochana, dziękuję za modlitwę. Ja sama daleko odeszłam od modlitwy, ale wiem, że jest grono osób, które sie za mnie modli i wiem, że to właśnie trzyma mnie w pionie :)

    Katta - moim zdaniem hormony ok, stosunek lh do fsh ok, trochę fsh już podwyższone, co może świadczyć o obniżaniu się rezerwy, ale specjalistą to ja nie jestem :) Wybieranie samochodu fajna sprawa :D życzę dużo sił dla Twojego M, by nie stresował się badaniem żołnierzy :)

    AQga może właśnie jesteś przed owu? wyniki nie są jednoznaczne. Zgadzam sie z Hewą, na 1 pęcherzyk dojrzały przypada około 250 estradiolu. Lekarz Ci zlecił badanie w środku cyklu czy sama? Mi jak badali estradiol, to sprawdzali raczej przyrost od 3dc co kilka dni.

    Dziewczyny jeszcze raz dziękuję za wsparcie i piękne życzenia :D
    sama się zdziwiłam tymi 8 jajeczkami. To 2 razy więcej, niż ostatnio. Zapłodnią tylko 6, bo to program nfz, ale zawsze to wiecej. Liczę na doświadczenie embriologa, że będzie wiedział, które wybrać.
    Jajniki jeszcze bolą, wszystko w środku spuchnięte, ale po takim kłuciu, to norma. Przejdzie za 2 dni :)
    Wczoraj z bólu głowy nawet meczu do końca nie obejrzałam.. ale trudno, jakos to przeżyję :P kiedyś namiętna fanka piłki (nawet raz egzamin zawaliłam, bo były fazy grupowe i oglądałam po 3 mecze dziennie, no nie miałam czasu na naukę ;) teraz jakoś mi się pozmieniało. Ale pewnie jak będą 1/8, 1/4 i wyżej finału to będę przed tv ślęczeć :D

    U nas cudna pogoda, a ja mam tyle pracy przed komputerem.. ale chociaż mam zieleń i mnóstwo ptaków za oknem :D

    Miłego dnia!!

    Karoluś81, Greetta, hewa81, Eni_gma, Alicja81 lubią tę wiadomość

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 22 czerwca 2016, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :-)
    NATASZA z tylu jajek to Ty jeszcze się zalapiesz na 500+ :-)
    Naprawdę wygląda na to, że szanse są tym razem duże.

    HEWA ale masz fajnie :-) ja jeszcze 10 dni muszę poczekać na taką rozkosz jak relaks nad jeziorem. Odpoczywaj i ciesz się ostatnimi spokojnymi tygodniami. Później będzie tylko weselej :-)

    A ja już nie wiem co z tym moim cyklem. Obawiam się, że jednak do owulki nie doszło, że pecherzyk nie pękł. 16 dzień i temperatura nie skoczyla. Tylko sobie powoli rośnie o jeden stopień z dnia na dzień. Jednak dobrze że te leki biorę. Pregnyl zamówiłam, dzisiaj odbiore z apteki i będzie czekał na następny cykl. Dziewczyny na wątku o pregnylu pisały, że trudno go dostać. Mnie się udało w pierwszej aptece (położna też mówiła że nie każda apteka sprowadza, dlatego wcześniej miałam kupić).

    Po wczorajszej tabletce ok. Bardziej byłam zestresowana ulotką.
    AQga a jak u Ciebie? Dzisiaj odbiore wyniki i zobaczę czy dobre. Przez tą przesunięta/odwolana owulacje nie wiem kiedy robić progesteron i prolaktyne. We wtorek mam endokrynologa i chciałam w poniedziałek zrobić badania żeby na wtorek były wyniki ale nie wiem czy to nie za wcześnie. HEWA jak to było? 7dni po owulacji się je bada? Nie wiem co z tym zrobić.

    Nanatasza, hewa81 lubią tę wiadomość

  • AQga Ekspertka
    Postów: 186 276

    Wysłany: 22 czerwca 2016, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Nanatasza super waidomości :) Oby wszystko poszło zgodnie z planem.

    Ja czuję,że jestem po owulacji, która miała miejsce wczoraj. Doczytałam, że przed sama owulka hormony spadają jak właśnie LH i estradiol, szkoda, że nie zdążyłam zrobić ich wcześniej wygląda na to że powinnam je była zrobić w niedzielę, ale wtedy laboratorium nieczynne. Na badanie wysłałam się sama, bo endo powiedziała,że ten estradiol w 3 dc był trochę niski, chciałam sprawdzić jak wzrósł.

    Mimo wszystko nawet jeśli tak było to wg mnie ten estradiol powinien być wyższy, może tu leży problem... U gina będę po 14 więc pewnie powie mi więcej.

    Nanatasza, hewa81 lubią tę wiadomość

    Aqga
  • AQga Ekspertka
    Postów: 186 276

    Wysłany: 22 czerwca 2016, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopinam info od mądrych babeczek z forum nasz bocian:

    "Od momentu, gdy dominujący pęcherzyk niejako pędem biegnie do owulacji, wytwarza on w szybko wzrastających ilościach estradiol. Ów estradiol stymuluje wytwarzanie śluzu szyjkowego, jednocześnie sprowadzając wytwarzanie FSH do stężenia poniżej wartości progowej. Staje się to czynnikiem znoszącym podtrzymujące działanie FSH na pomniejsze pęcherzyki jajników, które również podążały w wyścigu do jajeczkowania.

    Spadek FSH uruchamia z kolei mechanizm dojrzewania dominującego pęcherzyka. Dzięki temu staje się on zdolny przyjąć drugą gonadotropinę przysadki mózgowej: LH. Wysokie stężenie estradiolu uaktywnia również pozytywne sprzężenie zwrotne w podwzgórzu, dzięki czemu przysadka mózgowa uwalnia masywny wyrzut hormonu LH. Pojawienie się LH w masywnej ilości staje się mechanizmem spustowym, który zapoczątkowuje pęknięcie pęcherzyka, tzn. powoduje jajeczkowanie-owulację. Dzieje się to w przybliżeniu w 37 godzin od rozpoczęcia wyrzutu LH, względnie w 17 godzin po szczycie jego występowania.

    W ramach tego odcinka czasowego przed owulacją spada gwałtownie wytwarzanie estradiolu z jajnika. Po owulacji pęknięty pęcherzyk przekształca się w ciałko żółte. Od tego momentu wzrasta szybko produkcja drugiego hormonu jajnikowego: progesteronu, wytwarzanego wraz z estradiolem. Wspomniany progesteron powoduje nagłą zmianę cech charakterystycznych śluzu szyjki, których wyrazem staje się Szczyt objawu śluzu. Z kolei zaś spadek progesteronu pod koniec cyklu powoduje wystąpienia krwawienia, tzn. miesiączkę." http://www.woomb.org/bom/hormones/index_pl.html

    Gdyby nie było spadku estradiolu przed owulacją nie doszło by do zmian w pęcherzyku, które warunkują jego pęknięcie i uwolnienie komórki jajowej. Pęcherzyk by sobie po prostu dalej rósł jak gdyby nigdy nic"

    Mam tylko nadzieję, że u mnie właśnie tak było, jedyna rada to zrobić E2 i progesteron w 7 dpo, czyli tak jak Karoluś wcześniej wspominała. :)

    Karoluś81, hewa81 lubią tę wiadomość

    Aqga
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 22 czerwca 2016, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :)

    AQGA, może być też tak jak piszesz z poziomem estradiolu, on faktycznie spada tuż po ovu, wiec jeśli masz przeczucie ze już po to tak jest. Zbadaj proga i estradiol w następny wtorek (7dpo) i będziesz widzieć. Prog najlepiej jak będzie ponad 13, a estradiol ponad 150. Takie wyniki oznaczają dobrą pracę ciała żółtego, tym samym ze ovu była. Podejrzałam Twój wykres i dzisiejszy skok temp wskazuje na to ze faktycznie ovu miałaś wczoraj. Z wykonaniem badania w takim czasie ciężko trafić, szczególnie jak sie ma wahania w terminie ovu. W kazdym bądź razie powodzenia, bo teraz to tylko odliczanie.

    KAROLUS, a jakiej wielkości był u Ciebie pecherzyk dominujący na ostatnim podgladaniu? I kiedy to było? On rośnie ok 1,5-2mm na dobę, wiec policz sobie. Jeśli na dzień dzisiejszy wyjdzie ze może mieć już ponad 30mm a temp Ci nie skoczyła, to moze to oznaczać ze faktycznie przerósł i nie pękł. Ale podejrzałam Twój wykres i nie martw się póki co.coś tam leci do gory temp. Musisz poobserwowac. Jeśli of wyznaczy ovu to zrób proga i prolaktyne 7dpo. Wynik proga pokaże czy ovu była, tak jak wyżej pisałam. A prolaktyne to chyba nie ma znaczenie kiedy zrobisz.

    NATASZKA, czekamy na dobre wieści od embriologa. Może dziś one będą? Zaciskam mocno kciuki. A zaczęłam czytać 4 część Millennium. Ogolnie ostatnio w kryminalach sie obracam.

    Buziaki Dziewczęta :****

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 22 czerwca 2016, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HEWA w poniedziałek miałam usg. I pecherzyk już był prawie gotowy. Możliwe że jutro skoczy temperatura, ale w sumie nie spodziewam się ciąży po tym cyklu.
    W poniedziałek też najmocniej mnie bolał jajnik więc coś tam się działo.

    Ja od dwóch lat slucham audiobookow. Od czasu laserowej korekcji wzroku. Nie wyobrażałam sobie wtedy że nie mogę czytać, oglądać tv, filmów więc wypożyczyłam kilka płyt i wkrecilam się. Teraz nie wyobrażam sobie gotowania, sprzatania czy prasowania bez audiobooka :-) i też pokochałam kryminały. Polecam Charlotte Link :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2016, 10:45

    hewa81 lubi tę wiadomość

  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 22 czerwca 2016, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś polecam Jo Nesbo seria z Harrym Holem, mój nr 1, zaraz po nim Camilla Lackberg :)

    hewa81, Karoluś81 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • AQga Ekspertka
    Postów: 186 276

    Wysłany: 22 czerwca 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewa dzięki wielkie za słowa otuchy :)

    Karolus a gdzie Twoje wyniki, porównałybyśmy :)

    hewa81 lubi tę wiadomość

    Aqga
‹‹ 92 93 94 95 96 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ