X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 83 zapraszam ;)
Odpowiedz

Rocznik 83 zapraszam ;)

Oceń ten wątek:
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma co się doktorować na ten temat...owu moze wystapic przed bolem owulacyjnym jak i po,przed skokiem jak i po skoku,a jesli chodzi o sluz ... to tez roznie :) Zajmijmy te chore głowy czymś innym, bo zostaniemy analitykami :D

    agnes175, Helen lubią tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym sluzem to tez ciezko po seksie analizowac,bo jest juz wymieszany z meskim dodatkiem :P

    gezanew lubi tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:53

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wczoraj nie było męskiego dodatku :) A ja akurat idealnie rozróżniam sluz płodny od nasienia - przed pojawieniem śluzu współżyjemy - to zupełnie innaczej to wygląda:) No ale rozciągliwy teraz mnie zaskoczył :)
    Bardziej mi chodzi o to, że pewnie nie było jeszcze owulacji,ale z takkim dużym pęcherzykiem, to troche dziwne - no nic - w koncu będzie przecież :) Albo się zrobi torbiel - też możilwe - eh... :)

  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelinka2210 wrote:
    A ja mam dalej płodny rozciągliwy - no i co co chodzi? :)
    Co do tego leżenia, to myślę, że trochę pomaga. Bo ja jak wstanę od razu po, to wszystko ze mnie wypłynie :) No choć pewnie te co wystrzeliły dotarły gdzie trzeba ;)
    Agnes do roboty :)

    Śluz płodny możesz miec nawet 5 dni i to raczej nie jest powód do placzu ;) tylko wręcz przeciwnie,jest to najbardziej sprzyjający czas dla plemników i najbardziej odpowiedni czas do reprodukcji więc nie filozofuj ;) tylko grzej łóżko ;)

    A co do upłynnienie nasienia to jak sama nazwa wskazuje jest to czas po którym nasienie staje sie płynne wiec jeśli wasze nasienie ma ten czas równy 20min to po takim czasie może coś z Ciebie wypłynąć wcześniej raczej nie :)

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej to by nam sie takie usg przydało podłączane do kompa i bysmy widziały na czym stoimy :D
    Ewelinka,fakt nie ma u Ciebie na wykresie wyraznego skoku ponad linię podstawową, a pęcherzyk był już duzy jak na 10dc,ciezko cos sensownego wywnioskowac bez tego usg...poki jest sluz ja tam bym szalała ;)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes no to jak wytłumaczysz, że jak wstanę od razu po wspóżyciu, to ze mnie bardzo dużo spermy wypływa? :) Jak poleżę, to jakby to potrafi dopiero na nastepny dzień wypłynąć - wiecie o co mi chodzi :) Z tym upłynnieniem nie o to chyba do końca chodzi, że nie wypłynie, tylko chyba, że potrzebują czasu - coś takiego znalazłam: "Męskie nasienie czyli sperma , ejakulat jest to wydzielina , która chwilę po wytrysku ma gęstą , kleistą, galaretkowatą konsystencję . Przejście z takiego stanu w postać płynną nazywamy upłynnieniem nasienia . Jest to jeden z ważnych parametrów męskiego nasienia gdyż plemniki znajdujące się w spermie gotowe są do zapłodnienia po jej upłynnieniu". No i to co ten ekspert pisał jednej lasce,że ma 60 min leżec, skoro tak długie ma upłynnienie. Może właśni epo to, żeby nie wypłynęlo za duzo tej "galarety". Ale nie wgłębiałam się wtemat :)
    Co do śluzu, to jasne, że dobrze, że jest płodny długo, tylko na monitoringu w poniedziałek lekarka mówiła, że owulacja będzie wtedy, bo duży pęcherzyk, a tu dalej śluz płodny, dlatego się zastanwiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2015, 14:58

  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia szaleć to na pewno będe :) Bo ewidetnie owulacji nie było :)

    paula1 lubi tę wiadomość

  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No no Kasia,powinno być coś takiego jak pogotowie ultrasonograficzne i ktoś mądry kto to obsługuje i jedziesz sobie na takie pogotowie,wsadza Ci pałkę i mówi jak duże jajko,kiedy może pęknąć,jakie endometrium etc. oczywiście otwarte 24h i wszystko na NFZ w ramach profilaktyki przed niepłodnością :) takie coś sobie wymarzyłam hehe :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2015, 07:13

    kasiarzyna, ewelinka2210, gezanew, Helen lubią tę wiadomość

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka,lepiej zeby pekl juz,bo i tak juz byl duzy w 10 dc - 26mm. :)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarka mogła sie pomylic co do dnia owulacji,poki masz sluz R i nie ma wyraznego skoku tempki to do owulki raczej nie doszło ale miałas spadek tempki a to poprzedza owulkę więc tak czy siak widocznie jajko dojrzewa wolniej i owulka nadal przed Tobą :) szkoda,że nie kontynujesz testów owulacyjnych,bo to też by coś pomogło w interpretacji :)

    A skąd wiesz,że to sperma z Ciebie wylatuje? :P Może to Twój sluz w związku z podnieceniem :D

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakbym wstała to tez by sie budyn od razu ze mnie wylal, nie raz tak było :D Dlatego spokojnie spie do rana i budze sie z mokra piżamą bez budyniu jakbym sobie nasikała ;) to tak żeby obrazowo przedstawić :P

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak na chwile bo zauwazylamm ze zastanwiacie nad uplynnieniem nasienia :)

    Czym jest upłynnienie nasienia ?


    Męskie nasienie czyli sperma , ejakulat jest to wydzielina , która chwilę po wytrysku ma gęstą , kleistą, galaretkowatą konsystencję . Przejście z takiego stanu w postać płynną nazywamy upłynnieniem nasienia . Jest to jeden z ważnych parametrów męskiego nasienia gdyż plemniki znajdujące się w spermie gotowe są do zapłodnienia po jej upłynnieniu .
    Prawidłowy czas upłynnienia nasienia to do 30-60 minut.
    Nie jest dobrym objawem jeśli :
    upłynnienie nasienia następuje zbyt szybko czyli już po 5- 10 minutach . Może być to oznaką :
    * azoospermii czyli braku plemników
    * braku występowania dojrzałych plemników
    upłynnienie nasienia następuje dopiero po 60 minutach lub nawet kilku godzinach lub nie występuje w ogóle czyli nadal ma tę samą konsystencję . Oznaczać to może :
    * zbyt dużą ilość plemników
    * nieprawidłową pracę gruczołów dodatkowych
    W przypadkach zbyt długiego czasu upłynniania się nasienia lub jego braku zalecana jest inseminacja (IUI ) .



    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czytałyście jakies artykuły ile właściwie powinien mieć pęcherzyk jak pęka ?

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania no właśnie to samo znalazłam :)
    No Agnes widzę, że to nasienie, bo takich glutów, to nawet w dniach płodnych nie mam :D No może wolniej dojrzewa, bo jak Kasia pisze, już duże było - lepiej, żeby juz pękało. Może mi się tez przez przeziębienie cos pokręciło...
    Oj - to pogotowie ultrasonograficzne byłoby super :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny. dziś nawiedziła mnie @...
    cóż chciałam i próbowałam totalnie odpuścić.... i tak nic nie wyszło... :(

    zaczynam 5 cykl starań... chyba tym razem się dobrze poobserwuje, by jak pójdę do gin. mieć jakiś materiał czy wszystko jest ok.

    Kasiarzyna - "męski dodatek" - fajne określenie uśmiałam się :)

  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gezanew :* Oby to była ostatnia na dłuższy czas :)
    Kasiu ja właśnie czytałam ostatnio w związku z tym dużym pęcherzykiem i różnie piszą - że powinny pękać, jak mają 20-22 mm, ale niektórzy mówią, że od 30 mm, bo im większy tym lepiej, a znowu inni, że od około 26-28 to już się torbiel może zrobić - ciężko z tymi pęcherzykami :)
    Ja biorę luteine w II fazie, więc może jak się nawet torbiele robią, to się wchłaniają dzięki niej - będę musiała jeszcze o to lekarkę dopytać.
    Dalej się fatalnie czuję, ale nie mam gorączki, za to dziś żywej krwi odrobinę... Ale zakręcony ten cykl :)
    Miłego dnia wam życzę :) Te z Polski - u Was tez tak dziś strasznie wieje? Pół nocy nie spałam...

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gezanew zawsze masz takie krótkie cykle?Coś ta II faza mi się krótka wydaje.
    Ewelinka widze tempka idzie do góry,pewnie pękłaś :)
    U mnie nawet ani powiewu wiatru.... :D

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas masakra. Wieje strasznie. Chociaż ciepło jest...
    No idzie Kasiu, tylko ciekawe czy nie od choroby - za 12-14 dni się okaże :)
    A to jaką Gezanew miała II fazę? Ja ma czasem cykle 22 dniowe, ale potrafię miec owulację 11 dc. Choć teraz mi sie lutalna wydłużyla (przez luteinę pewnie), bo była zawsze około 11-12 dni, a teraz do 14 dochodzę :)
    Za dwie godziny będę miec kryzys i zzasypiac po tej nieprzespanej nocy...

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:54

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
‹‹ 106 107 108 109 110 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ