X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 83 zapraszam ;)
Odpowiedz

Rocznik 83 zapraszam ;)

Oceń ten wątek:
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i to jest w tym wszystkim najgorsze...jest ok a nie jest ok :) Nie wiem na co się leczyć, w końcu chyba na glowę bo dłużej tego nie wytrzymam :)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu dlatego może idź do kliniki, bo może trzeba zrobić jeszcze np. laparoskopię diagnostyczną? Może jest wszystko niby ok, ale trzeba głębiej poszukać? Klninka to dory pomsł, coś się ruszy, a tak to sama iwesz - można czekać i czekać...

    Evaa lubi tę wiadomość

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 22:35

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • Domili Autorytet
    Postów: 1066 496

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiarzyna
    moja siostra ze swoim mężem starali się ok.4 lat. Jeździli do Białegostoku przez rok. Jakieś kuracje, drogie leki itp. a ciąży brak. Stwierdzili, że już mają dosyć i opuszczają. Poszli na jedną wizytę do ginekologa z trojmiasta żeby powiedział jak te badania, które do tej pory zrobili, wyglądają. Ten lekarz dał jeszcze jakiś lek na 3 miesiące. No i w 3 cyklu okazało się, że będzie dzidzia.

    Spróbuj pójść do innego lekarza, poszukaj w necie opinii, niech ktoś inny spojrzy może innym świeżym okiem ?

    Tylko jeszcze dodam , że mojej siostrze w Gamecie powiedzieli, że tylko in vitro. Więc to chyba zależy od lekarza a nie od kliniki...

    Evaa lubi tę wiadomość

    02.2016 - start z Gameta Gdynia (zaniżona rezerwa 0.94 + hashimoto)
    05.2016 - hsg, drożne
    21.10.2016 - pierwsza IUI - nieudana
    26.01.2017 - druga IUI - nieudana
    28.04.2017 - Chińczyk + dieta
    07.2018 - pierwsze IVI 1 zarodek 8aa
    03.2019 - drugie IVI 3 zarodki 4aa, 2x3aa, jest Igi ❤
    02.2021 - krio cykl sztuczny (-)
    03.2021 - krio cykl sztuczny (?)
  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiarzyna wrote:
    Ewelinka ja juz siebie znam zbyt dobrze, tempka w dol i plamienie, wiec dla mnei to jednoznaczne.
    Nie wiem,bije sie z ta inseminacja...zobacze co mi lekarka powie,mam wizyte 6go maja.Juz mam dosyc.Wszystko ok a nic kur..nie jest ok.
    To chyba najbardziej wkurzające, jak człowiek wie na co choruje to może się podleczyc, a tak... :/
    Daj znać jak będziesz po wizycie

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 22:36

    ewelinka2210 lubi tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :)
    Anastazja no masz rację - najgorzej jak nie wiadomo o co chodzi...
    Ja wczoraj znowu miałam te brudzenia -???? O co chodzi? Głupieję... Taki śluz na różowawo podbarwiony - z infekcji tez może coś takiego być? Chyba będę musiaął się do niej przejść.
    U nas słonko piękne, szkoda, że zimno strasznie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2015, 07:42

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczę co mi ginka powie 6go na wizycie, pewnie spróbujemy stymulacji, a jak dalej nic z tego to pewnie pójdę do kogos innego faktycznie żeby spojrzał świeżym okiem.Przymierzam się jeszcze do tego testu na wrogość śluzu.
    O inseminacji pomyśle dopiero w przyszłym roku, nie należę do osób co się łatwo poddają.
    Domili ale chyba u nich była jakaś konkretna przyczyna?
    Poki co u mnie wszystkie badania wzorowe...

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka nie mam pojęcia...ponoć niektóre kobiety tak mają podczas owulacji, a niektóre jak maja nadżerkę, inne jak mają niski poziom progesteronu w 2 fazie.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu no ja mam problem z progesteronem, ale to pod koniec cyklu plamienia mam, a nie zaraz po owulacji...
    Kasiu no ja mam jedną znajomą, która miała niepłodonść idiopatyczną - wszystko ok (może jedynie parametry nasienia troche obniżone), a nie mogło zaskoczyć. Dopiero jak już miała dwójkę z in vitro, to zaszła w ciążę naturalnie.
    To niestety nie zawsze jest, że jak jest niby wszystko ok, to naprawdę jest wszystko ok, bo na płodność składa się tak wiele czynników, że nie zawsze można wszystkio chyba sprawdzić. Dlatego lekarz specjalista może coś więcej powie, bo nasi zwykli ginekolodzy, to nie zzawsze mają wiedzę aż tak dokładną na ten temat. Z drugiej strony w kliniach dość często są nastawieni właśnie głównie na in vitro, ale może jeszcze wymyślą jakie badania można zrobić.
    Ja bym na Twoim miejscu spróbowała ze stymulacją jeszcze, takim super dokładnym monitoringiem (sprawdzić np. czy pękają jajeczka na pewno - miałaś to monitorowane?) i rzeczywiście to badanie na wrogi śluz, to bardzo dobry pomysł - może tu jest problem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2015, 12:12

    renieczka lubi tę wiadomość

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monitoringi miałam conajmniej ze 3...zawsze pękały :)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zwykle jeden-pol dnia przed okresem plamienia...ale to chyba normalne.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlaśnie przed okresem, ale ja miałam do 4 dni przed nawet, ale to brązowawe - te są różowawe - może rzeczywiscie to z tej ektopii? Zobaczymy czy dziś też coś będzie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    przyczyna niemożności zajścia w ciazę musi jakąś być. Tylko medycyna jeszcze czasami nie może tego stwierdzić. Wtedy określa to właśnie jako niepłodność idiopatyczna.
    Mi stawiano kilka diagnoz. Które w sumie się wykluczały. Zaczęli od PCOS, przez które miałam niby nie mieć owulacji. Okazało się ze PCOS nie mam a owulacje występują. Z całym szacunkiem do mojej gin bo jest fajna i przyjazna osoba to w pewnym czasie zrozumiałam ze ona nam nie pomoże. My nie chcieliśmy od razu IVF. Ale profesor nam wytłumaczył ze jeżeli nasienie jest dobre to iui daje takie same szanse jak stosunek naturalny. Ale fakt ze pomaga gdy parametry nasienia są słabsze.
    I to prawda że czasem warto skorzystać z opini innego lekarza.
    U mnie znowu chłodno :( słoneczko świeci ale niestety na upały jeszcze poczekam.
    Witaminizuje się za to i właśnie wypiłam świeżo wciśnięty sok z marchewki jabłka i buraczka :)
    Miłego dnia

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh no to super...czyli mi nawet inseminacja nie pomoże, zajebiście :D

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu sprawdź jeszcze ten wrogi śluz, może tu jest problem? Bo jeżeli to śluz to właśnie jeaszcze wtedy inseminacja ma sens.
    Nie trać nadziei, choć wiem, że jest Ci ciężko...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2015, 12:13

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 22:36

    kasiarzyna lubi tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę sobie to przemyśleć i poukładać, ale powoli mi się w głowie szykuje wizja paru cykli stymulowanych a potem przerwa, z tego względu że odbieram mieszkanie.A po nowym roku jak dalej nic nie zaskoczy, to sie wybierzemy do kliniki, na spokojnie, bo amh mi wyszło ładnie.
    Renieczka ile u Ciebie jesli mogę spytac kosztuje ta cała "impreza" refundowane ivf ?

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelinka2210 wrote:
    Hejka :)
    Anastazja no masz rację - najgorzej jak nie wiadomo o co chodzi...
    Ja wczoraj znowu miałam te brudzenia -???? O co chodzi? Głupieję... Taki śluz na różowawo podbarwiony - z infekcji tez może coś takiego być? Chyba będę musiaął się do niej przejść.
    U nas słonko piękne, szkoda, że zimno strasznie...
    A nie może ci zbadać bezpośrednio tego brudzenia?

    Ja takie brudzenia mam przed i po okresie.
    Ale u mnie mówią ze to przez skape miesiączki bo im mniej krwi tym szybciej się utlenia i dlatego jest takie brudzenie

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • Truskaweczka83 Autorytet
    Postów: 1420 1414

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    cześć dziewczyny.
    ja też mam 32 lata, rocznik 83

    w ciąże staram się zajśc już przez 5 lat około 60 cykli (prawie w każdym próbowałam wstrzelić w ovu) myślę że już nigdy się nie uda, zastanawiam się nad inseminacją - taką państwową, bo nie stać mnie prywatnie, nawet na leczenie prywatne mnie nie stać (umowa do czerwca, co rok mam tylko 10 mieś umowe) kiepsko to widzę.

    Okolo 3 lat temu mialam wszystkie hormony robione kazdy w innym dniu cyklu wszystko dobrze. Usg czy jajeczkowanie jest i ok. Maz mial badanie nasienia wszystko w normie. Dr kazal sie starac dalej bo to nieplodnosc wtorna idiopatyczna pewnie bo wszystko inne w normie. Staralismy sie jeszcze 2 lata i nic a nic. Potem poddalam sie calkiem i za 3 mies zaszlam w ciaze ktora poronilam :(
    To tak w skrocie.
    Moze warto isc do innego lekarza bo mogla to byc niedroznosc jajowodow ale skoro w ciaze zaszlam to nikt mi teraz badan robil nie bedzie.
    Tamten lekarz proponowal mi dalsza prywatna diagnostyke w klinice leczenia nieplodnosci wlasnie badanie niedroznosci itd ale koszty ogromne a mi sie umowa juz konczyla i wiedzialam ze z nowej nici.
    Moje starania trwaja srednio od pazdziernika do marca bo chce sie w 10miesiecznej umowie zmiescic. Moze to powoduje tez stres.

    Malina15 lubi tę wiadomość

    :) Wiktoria ur SN waga 4250, dl 55cm 21.02.2003 :)
    :) Nikola ur SN waga 4130gr,dł 57cm 07.08.2016 :)
    iv09roeqjdjavel4.png
    Aniołek [*] 13 tc 22.01.2015
‹‹ 142 143 144 145 146 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ