X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 83 zapraszam ;)
Odpowiedz

Rocznik 83 zapraszam ;)

Oceń ten wątek:
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak,tak witaj gezanew,lepiej trawić nie mogłaś :P

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mogę dołączyć? :) U nas 11 cykl starań, jesteśmy po przejściach - w zeszłym roku w grudniu poroniłam (dokładnie dziś mija rok od zabiegu), potem w marcu ciąża biochemiczna i od tamtej pory czekamy...
    dodam jeszcze, że poroniłam pierwszą ciążę w 2011 roku w lutym, potem była kolejna - cykl rozpoczęty w styczniu 2012 i synek :) Teraz nad rodzeństwem pracujemy...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe dziewczyny. Rozgosccie sie.
    Ewelinko mam nadzieję ze zła passa sie juz dla ciebie skonczyla i kto wie, moze pod choinkę los szykuje Ci prezent. Tego życzę z calego serca kazdej z nas.

    Evaa, Nona, kasiarzyna lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:46

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam dziewczynki ? :)
    Ewelinka witaj, powodzenia :)
    Ja dzis rano bylam na badaniach:FSH,LH,estradiol,DHEAS i androstendion.Ciezko mieli.Za 5 razem udalo im sie pobrac krew.Masakra,pierwszy i ostatni raz robie badania w 3 dniu cyklu podczas okresu brrr.Ledwo zywa jestem.Wyniki po swietach.
    W styczniu wizyta, czeka mnie HSG :)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kasiarzyna, dobrze że zabierasz się za to HSG :) Co do pobierania krwi to ja nie mam z tym problemu. Żyły mam jak autostrady, a w ogóle jestem HDK więc widok igły w łokciu i krwi nie jest mi straszny :)

    Co to za badanie DHEAS?

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:33

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.labtestsonline.pl/tests/DHEAS.html?tab=3

    Troche mnie martwi wypadanie włosów i krosty,które mi się pojawiaja od czasu do czasu, a nie mam juz 12 lat w okresie dojrzewania,i drazniacy jest fakt,ze musze codziennie myc włosy, po 2 dniach wygladam jakbym ich tydzien nie myła.Testosteron mam ok, wiec chce zobaczyc jeszcze te pozostale androgeny.I wykluczyc na 100% pcos, bo ponoc na usg nie zawsze to widac.Ale cykle mam bardzo regularne,wiec nie wiem...moze moje nadnercza za bardzo pracują.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A...i mieli promocję świateczna, dodatkowo za darmo mi zrobili TSH,T3i T4 :)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej laseczki
    gezanew wrote:
    nie zamierzam próżnować.... dziś mam zamiar uwieść męża :) (jeśli po 9 latach małżeństwa jeszcze się da :) )(
    skąd ja to znam ;) my już 11 lat po ślubie :)
    Nona wrote:
    ja zaglądam tu z sentymentu. fajny kameralny i bardo płodny wątek :-)
    ummm bardzo płodny? To dobrze trafiłam ;)
    Evaa wrote:
    Wiec Jade dzis go ubrac bede wybierac ...moj nie cierpi zakupow... :D ja uwielbiam....

    u nas to samo, ja mogę łazić codziennie a on....eh

    agnes175 ja w wynikach zupełnie nie pomogę bo się nie znam :/
    Evaa wrote:
    :) przyjelismy Cie .... Bo jestes nasz rocznik czyli najlepszy hihi
    o tak, tak, tak, dobrze gada dziewczyna polać jej soku proszę ;)

    ewelinka2210 witaj ;)

    u mnie już 9 cykl starań jak w styczniu się nie uda to w lutym też porobię wyniki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2014, 11:25

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super :) Tarczycę przy okazji sprawdzisz.
    Ja też jak skończę stymulację to planuję zrobić znowu wszystkie badania. Ale to w naturalnym cyklu bez wspomagaczy. Wyniki przydadzą mi się do insyminacji, a i zobaczę co tam w trawie piszczy.
    Jeju jak sie cieszę że dziś już piątek, od jutra czeka mnie wir świątecznych przygotowań. Nawet się cieszę że będę mocno zapracowana, może nie będę miała czasu myśleć o głupotach i przeżywać, że znów na pewno się nie udało.
    Co do PCOS to nie jest to jedna choroba i z tego co pamiętam (czytałam artykuł) że muszą być przynajmniej 3 z wymienionych czynników żeby stwierdzić Zespół policystycznych janików.
    U mnie hormony wskazywały na Pcos, obraz jajników już nie, cerę mam taką problemową, ale włosy raczej suche, szybko sie nie przetłuszczają. U mnie tylko Gin podejrzewa ale nie potwierdza PCOS

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tzn jakie hormony Ci wskazywały na PCOS?

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FSH I LH były rozchwiane, na ich podstawie podejrzewa PCOS

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczymy co u mnie wyjdzie po swietach,bo nigdy nie badalam FSH i LH...tyle,ze ja mam bardzo regularne miesiaczki, progesteron 7 dni po owu wysoki,testosteron w normie,cukier tez.Hmm...moze to hsg mi pomoze...

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:46

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem,wiem pamietam jak robiłaś ... :)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia je też mam problem z przeltuszczajacymi sie wlosami,musze je myc codziennie zeby jakos wygladaly ale znalazlam na to patent,zeby chociaz 1-2 dni ich nie myc a jest nim dry shampoo,w rosmanie ostatnio byl za chyba 6zł firmy Isana-cos takiego,ten jest ok ale sa i drozsze dry shampoo,kiedys nawet widziałam w pl Biedronce angielska marke tych szamponów tzn.Batiste-ten jest swietny,polecam go bardzo i uzywam w uk ale to chyba byla jakas akcja tematyczna i to rzucili,cos ok 10zł kosztowal z tego co pamietam.
    Ja dzisiaj robilam morfologie,mocz i glukoze w diagnostyce.
    Czekam na @ i w poniedzialek znow na badanie pędze tym razem to co Ty Kasia,LH,FSH i estradiol w 3dc.
    Żonek odebrał wyniki nasienia,jak dla mnie laika są ok ale to ginka musi zobaczyc,bo przeciez ja sie nie znam ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2014, 13:01

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnes175
    jako chwilowe rozwiązanie to mogę ci doradzić abyś samą skórę głowy myła szamponem http://sklep.greenpharmacy.pl/szampony-do-wlosow/23-szampon-pokrzywa-zwyczajna-5904567050254.html
    jest do kupienia w Rossmanie, ma to do siebie, ze nie ma tych mocnych silikonów co są w pantene i innych szamponach, przez co one nie oblepiają skóry głowy i tych włosów przy czuprynie.
    Takie tymczasowe rozwiązanie póki cie nie zdiagniozują.
    Do tego na pewno są dobre płukanki na koniec mycia, np w wodzie z rumiankiem, zalewasz rumianek wrzątkiem i jak już naciągnie dolewasz do wody z miską i płuczesz nimi włosy i skórę głowy.
    Ogólnie wizaż na ten temat jest kopalnią wiedzy, bardzo dobre szampony z Rossmana są tez z firmy Alterra, tam mają delikatniejsze spieniacze, tylko moze wez sobie, dwa do przetluszczajacych aby myc skore glowy a juz wloski myj sobie jakims nawilzajacym(np.granat i aloes)
    Zewnętrznie mozesz sobie w ten sposób pomóc i na pewno nie stosuj masek na skórę głowy tylko smaruj tak od wysokości uszu, jakby na kitkę tylko.
    Dry szampoo jest bardzo dobry, kiedys tez go stosowałam jak miałam problem, tylko tu trezba z rozwagą go stosować bo zawiera talk, który zapycha pory na skórze głowy i jak przesadzić z jego używaniem to będa włosy wypadać, od zapchania cebulek itp.
    spórbuj sobie psikać tylko przy czole ale nie całą głowę.
    Tyle ze swojego doświadczenia mogę ci doradzić.
    a i jeszcze jedno mi się przypomniało, na takie sprawy jest też bardzo dobrze stosować cynk, najlepszy jest ten organiczny, ale jesli nie ma to bierz póki co zwykły, choć przy planowaniu ciąży zawsze są lepsze te naturalne sumplementy.
    Jako kurację stosuje sie podwójną dawkę niż jest w ulotce, są wieloletnie badania na ten temat, ze nie szkodzi, a wręcz pomaga i leczy wiele chorób ze skórą itp.

    agnes175, Nona lubią tę wiadomość

    feegu6l.png
  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No a ja tak z innej beczki.
    Właśnie zaczęłam dwutygodniowy urlop..... Jeeeeeeee, ciesze się jak dziecko ;)

    Evaa lubi tę wiadomość

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:33

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
‹‹ 68 69 70 71 72 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ