X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 83 zapraszam ;)
Odpowiedz

Rocznik 83 zapraszam ;)

Oceń ten wątek:
  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelinka2210 wrote:
    Anastazjaa a czemu nie można zmieniać lekarza? I jak to możliwe, że nie można płatnie nic zrobić?
    Bo tu nie ma prywatnych gabinetów. Mieszkam w Nl i jedyne co mogę wybrać sama to szpital do którego chce przynalezec, wybierając szpital wybieram automatycznie lekarzy z tego szpitala.

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki.
    Ja już w pracy, brzuch boli okresowo, piękny początek tygodnia :(
    No nic, dzis zaczynam bromek, czekam na piatkowe wyniki i umawiam sie na hsg.
    Ciekawe jak bede reagowac na ten lek, bo opinie są mało różowe.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazjaa no to może zmień szpital, jak lekarz Ci ni epasuje? Nie wiem co doradzić... Przeciez też pewnie są jakieś kliniki leczenia niepłodności.
    Kasiu ale jeszcz ni edostałaś @? Często boli okresowo w początkowej ciąży - póki ni ema miesiaczki jest nadzijea :* Bo bromek masz brac od nowego cyklu? No też słyszałam różne opinie na temat tego leku, ale podobno pomaga jak się go bierze na wieczór, bo wtedy się często przesypia te negatywne objawy.
    A ja dziś wymaz zrobiłam na mycoplazme i ureaplazmę i tak z rozbiegu te estrogeny jeszcze raz - a co tam :)
    Jeszcze troche, koniec tygodnia i potem hsg - może to pomoże. Trzeba byc dobrej myśli :)
    Miłego dnia Wam wszystkim życzę :)

    renieczka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka dobrze mówi, nie ma małpy wiec wszystko jeszcze może się zdarzyć :)
    Tez czytałam ze zalecają Bromka brać na noc i przespać te objawy niepożądane.
    Ja dziś robiłam badania okresowe do pracy. Wiecie śmieszy mnie ta sluzba zdrowia. Lekarz dowiadując się ze jestem HDK nie kieruje mnie w ogóle na żadne badania. Ani na krew czy rtg czy choćby do okulisty (noszę okulary) wpisał papier,skasował 40 zł i do domu! Wszystko to jedna wielka ściema.
    A jeszcze jutro idę do lekarza rodzinnego, fajna starsza babeczka, zna mnie od dziecka. Powiem jej o moim problemie i może ona mi da skierowanie na jakieś badania albo skierowanie do endokrynologa.
    Kurcze jak ja nie lubię poniedzialkow :(
    Miłego dnia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2015, 09:23

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:43

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa kurcze to poważnie zwolnij trochę, a moze te zawroty glowy cos innego zwiastują :) Oby <3
    Anastazja ja pomyślałam tak samo jak Ewa. Jak masz mozliwosc wpasc do Polski na kilka dni to bys zrobiła wszystkie badania i skonsultowala sie z jakims dobrym lekarzem. Szkoda czasu na bezproduktywne czekanie. Ja dzis żałuję ze odkladalam na poźniej macierzyństwo. Ale czlowiek swiadomie chcial sie przygotowac do tego. Wiec najpierw praca, slub, samochód, mieszkanie, remont i tak zawsze cos bylo jeszcze do zrobienia. A dzis co? Dupa w kwiatach. Mam tylko nadzieje ze ta moja walka przyniesie skutek.

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest i menda :)
    Showtime
    cudny poniedziałek ;)
    renieczka sama zaczynam żałować,że wczesniej sie nie zaczelam starac, czlowiek byl mlody i chcial sie nacieszyc mlodoscia i mlodym malzonkiem,zwlaszcza ze przed slubem bylismy w innych miastach,a potem slub i wieczne anginy a jak sie juz wykaraskalam to teraz nie mogę zajsc.W koncu mieszkanko nam się buduje a dziecka nadal nie ma, ze tez wszytsko musi nam isc jak krew z nosa...

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze 4 lata temu się dziwiłam jak to możliwe tak długo się starać i nie byc w ciąży...jedna z przyjaciolek starała się 2 lata, lekarka kazala jej wprowadzic kwas foliowy i wit.E i zaszła.Pamietam,ze strasznie sie dziwiłam jak to mozliwe.Ciekawa sprawa.A teraz samą mnie to spotyka ;)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:43

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:44

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia tulę, umawiaj sie na hsg i do roboty od razu po :) Choc ja pamietam ze bylam troche obolala. Ale ginka mowila ze trzeba od razu po badaniu bo jajowody sa poszerzone a śluzówka macicy pobudzona i najwieksze szanse :)
    Kurcze posucha tu u nas ostatnio :(

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:44

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • paula1 Autorytet
    Postów: 663 1162

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam dzisiaj wyniki robione w 16 dc( według moich obserwacji 2dpo, wg OF 1dpo)i: progesteron (miała być zrobiona prolaktyna, ale może kobitki się pomyliły przy wypisywaniu) 17,38 nmol/l ( norma 2,1-13,3 owulacja i 21-91 lutealna), estriadol 123,35 pq/ml(norma 93-409 owulacja i 29-318 lutealna). W środę chce zrobić jeszcze raz progesteron, żeby zobaczyć czy wzrasta ,prolaktynę - miałam trochę za wysoką, bo robiłam badania 2 m-ce po odstawieniu anty i estriadol. Te wyniki mieszczą się w normie (nawet jeśli wystąpił błąd i powinna być prolaktyna - zrobię jeszcze raz w środę to będzie wiadomo).
    Ale spójrzcie jeszcze dziewczyny swoim okiem jeśli możecie:-)

    Odnośnie tego dziewczyny co piszecie, mam wrażenie, że sprawdza się gadanie, że Ci co nie chcą to mają maleństwa, a Ci co bardzo by chcieli nie mogą albo długo muszą czekać.
    Ale zawsze trzeba być dobrej myśli :)

    ewelinka tu masz jeszcze jeden artykuł o estradiolu:
    http://portal.abczdrowie.pl/estradiol

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2015, 15:02

    Nasza księżniczka Zuzia już jest z nami od 15.09. :)
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiarzyna mocno przytulam.
    A ja ma wyniki estriadolu - 5 pg/ml (no dramat - owulacyjna - 43,8-211, po przekwitaniu 5,0-54,7) laski to jest jakieś nieporozumienie. Przecież na pewno jest coś nie tak...
    Teraz to się zamłamałam... Coś jest grubo nie tak jak być powinno...
    Paula dobre wyniki :)
    No zgadzam się - jak nie chcesz to jest...

  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się po pracy,
    Renieczka łącze się w bólu - tez nie lubię poniedzialkow....
    Evaa takie zawroty głowy olala czyżby fasolinka?
    Kasiu przykro mi z powodu @ :/

    Co do mnie to tu jest bardzo dobre leczenie niepłodności, wszystko refundowane ale... Niestety dopiero po roku nieudanych starań.
    Mi rok minie w marcu i jeśli do tego czasu nie zajde ostro będą mnie badać i ustalać przyczynę. Moim zdaniem rok to za długo, później kika miesięcy na podleczenie ewentualne i traci się z półtora roku....

    Do pl jadę w maju, wiec jak zaczną mnie leczyć w marcu to odpuszczę badania w pl a jeśli będą coś kręcić to porobie tyle na ile czas mi pozwoli

    Evaa lubi tę wiadomość

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:44

    Anastazjaaa, renieczka lubią tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my za ciebie

    Evaa, renieczka lubią tę wiadomość

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczynki,jestem caly czas ale sie nie udzielam za bardzo,bo w sumie nic ciekawego sie nie dzieje,oprocz tego,ze w uk wieje gorzej niż w kieleckim ale jest ciepło nawet 15st.C
    Ja jestem na etapie czekania na testowanko i czas troche mi sie dłuży wiec czytam,ogladam filmy.Już mogłaby być niedziela,bo za tydzień mam teściora do wysiurania hehe :) Oby byl szczesliwy to beda imieniny mojego niedobrego żonka (ma ze mną na pieńku) i nie musiałabym szukać innego prezentu ;)

    Polecam Wam piękny film,oczywiście wyłam jak bóbr:

    http://www.cda.pl/video/16667943/Still-Alice-2014-Napisy-PL

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • paula1 Autorytet
    Postów: 663 1162

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelinka2210 wrote:
    A ja ma wyniki estriadolu - 5 pg/ml (no dramat - owulacyjna - 43,8-211, po przekwitaniu 5,0-54,7) laski to jest jakieś nieporozumienie. Przecież na pewno jest coś nie tak...
    Teraz to się zamłamałam... Coś jest grubo nie tak jak być powinno...
    To idź z tym do lekarza, może dadzą Ci jakieś leki i będzie dobrze. Nie załamuj się. Ja jak robiłam za pierwszym razem też miałam poniżej normy, a teraz po 2 m-cach się poprawiły.

    Ja też trzymam kciuki za Nas wszystkie :)

    Agnes, oby były 2 kreseczki wysiurane ;) Ja też będę testować koło dnia babci, aczkolwiek nie nastawiam się zbytnio, bo pewnie niewielkie szanse, żeby plemniczki poczekały 4-5 dni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2015, 18:16

    ewelinka2210 lubi tę wiadomość

    Nasza księżniczka Zuzia już jest z nami od 15.09. :)
  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnes175 wrote:
    Hejka dziewczynki,jestem caly czas ale sie nie udzielam za bardzo,bo w sumie nic ciekawego sie nie dzieje,oprocz tego,ze w uk wieje gorzej niż w kieleckim ale jest ciepło nawet 15st.C
    Ja jestem na etapie czekania na testowanko i czas troche mi sie dłuży wiec czytam,ogladam filmy.Już mogłaby być niedziela,bo za tydzień mam teściora do wysiurania hehe :) Oby byl szczesliwy to beda imieniny mojego niedobrego żonka (ma ze mną na pieńku) i nie musiałabym szukać innego prezentu ;)

    Polecam Wam piękny film,oczywiście wyłam jak bóbr:

    http://www.cda.pl/video/16667943/Still-Alice-2014-Napisy-PL
    Nie chce mi się otworzyć ten filmik :/
    Ja testuje zaraz pontobie ;)

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
‹‹ 83 84 85 86 87 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ