X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik '84 stara się o dzidziusia :)
Odpowiedz

Rocznik '84 stara się o dzidziusia :)

Oceń ten wątek:
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bratek wrote:
    U mnie to samo. Tę podstawową PRL mam blisko laboratoryjnej, górnej granicy (chociaż z tego, co się orientuję, wg niektórych Klinik za dużą) - natomiaat moja nowa gin-endo też powiedziała, że od obciążania się odchodzi.

    nowatorka, jeśli nie zaskoczy w najbliższych miesiącach, może pokusisz się o monitoring cyklu?
    No bede musiala dalej dzialac ;)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • josephinka84 Autorytet
    Postów: 324 248

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowatorka,

    Ja cykle mam ok 28 dniowe. Dziś odebrałam resztę wyników i tak:

    Progesteron w 22 dniu cyklu mam: 74,42 nmol/l
    drugi wynik (progesteron jednost.): 23,37 ng/ml

    P-ciałap/peroksydazie tarczycowej : 9,53 (<34)

    Testosteron: 1,29 (0,22-2,9)

    Będę bardzo wdzięczna za interpretacje:)

    lprkanlitozyeyf7.png
    w57v3e3k4mnv7j6b.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowatorka, ja brałam Bromergon i nie zaszłam szybko w ciążę. Potem w ciąży brałam go do 12 tc, bo ponoć powinno się go brać do tego okresu w dawce na jakiej się zaszło w ciążę.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    josephinka84 wrote:
    Nowatorka,

    Ja cykle mam ok 28 dniowe. Dziś odebrałam resztę wyników i tak:

    Progesteron w 22 dniu cyklu mam: 74,42 nmol/l
    drugi wynik (progesteron jednost.): 23,37 ng/ml

    P-ciałap/peroksydazie tarczycowej : 9,53 (<34)

    Testosteron: 1,29 (0,22-2,9)

    Będę bardzo wdzięczna za interpretacje:)


    Progesteron wysoki, także widać, że owulacja była.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia wrote:
    Nowatorka, ja brałam Bromergon i nie zaszłam szybko w ciążę. Potem w ciąży brałam go do 12 tc, bo ponoć powinno się go brać do tego okresu w dawce na jakiej się zaszło w ciążę.
    Moj mi kazal robic test i jak wyjdzie pozytywny to od razu przestac brac bromka a wznowic dupka. Na ulotce tez jest napisane ze nie powinno sie brac w ciazy

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja prl tez mialam w normie, i lekarz mowil, ze z obciazeniem nie bedziemy robili, bo sa nowe zalecenia.
    A jesli chodzi o bromka, to zgadzam sie z Milcia. Do 12 tc wg mojej wiedzy powinno sie brac. Ale lepiej sluchac lekarza.
    Paula, ha nie mam takich boli, ale wiem, ze dziewczyny miewaja.
    Mi juz coraz ciezej przewracac sie z boku na bok. Ale zycze Wam tego z calego serca!
    Dobrej nocy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2015, 23:50

    83c27385cd.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 28 sierpnia 2015, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja endokrynolog znowu mówi, że są dwie szkoły. Jedna, że się odstawia i ona tak swoim pacjentkom radzi, a druga, że się bierze do 12 tygodnia i mówiła, że obie szkoły są ok.

    nowatorka lubi tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 28 sierpnia 2015, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co, czasem co lekarz to teoria

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, lekarze mają często odmienne opinie. Ja odstawiłam Bromka jak zobaczyłam dwie kreski :)

    nowatorka lubi tę wiadomość

  • Walcząca Autorytet
    Postów: 526 683

    Wysłany: 29 sierpnia 2015, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:)
    Witam nową Koleżankę:)

    Jeżeli chodzi o Bromka to Pani Doktor u której sie leczyłam ( z mojego miasta) jest ze szkoły odstawienia Bromka po uzyskaniu dwóch kresek. Aż muszę się zapytać swojej Pani Doktor z Novum jak według niej powinno się postąpić. Zgadzam się z Wami, że czasami to można się pogubić w tym co lekarze mówią bo każdy inaczej gada.

    czytałam też sporo na temat AMH. Jedna Dziewczyna miała AMH na poziomie 1 i lekaż jej powiedział, że ma 5% szans na powodzenie in vitro (bo inne metody odpadają) a druga przy AMH 0,2 zaszła naturalnie w ciążę. Tak więc staram się pocieszać, że może nie będzie tak źle:)

    Jak spędzacie Dziewczynki weekend? Ja już odpoczywam od czwartku od 16:00 bo wczoraj miałam odbiór za 15 sierpnia:)

    Bratek, nowatorka, Rudziutka7 lubią tę wiadomość

    Dwie nieudane IUI
    2 nieudane ICSI - 3 transfery - dwie ciąże biochemiczne
    Szczepienia immunologiczne
    do 31.12.2016 liczymy na naturalny Cud potem 3 procedura
    Od­puść, od­pocznij, odzys­kaj siły... Do­piero wte­dy będziesz mógł zacząć na no­wo walkę, do­piero wte­dy będziesz mógł wygrać.
  • Bratek Autorytet
    Postów: 1744 2331

    Wysłany: 29 sierpnia 2015, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Walcząca - i powiało optymizmem - o to chodzi! :)

    Ja już po wizycie :) Oczywiście, jak to w życiu - wyszłam z bananem na twarzy... a wieczorem się poprztykałam z Mężem (co rzadko nam się zdarza) i ów banan zrobił odwró o 180stopni.... Echh... No nic, obydwoje jesteśmy zmęczeni - dziś pogadamy na spokojnie, na żywo (pokłóciliśmy się przez telefon ;) ) i mam nadzieję, że sobie wszystko do końća wyjaśnimy.

    Okazuje się, że w 10dc udało się namierzyć całkiem porządnie wyglądający pęcherzyk - 16mm. Do tej pory na USG miewałam raczej wiele pęcherzyków mniejszych, więc trzeba przyznać, że to dość ciekawe i pocieszające zjawisko. Na wypadek, gdyby ów pęcherzyk zamierzał dalej rosnąć, ale zapewne nie chciałby pęknąć (wiecznie negatywne testy owulacyjne korespondują z poziomem LH z wiosny...), dostałam Pregnyl, który mam sobie dziabnąć jutro w zadek.

    Kto wie, może pierwszy raz w zyciu przekonam się, co to znaczy czuć owulację? Bo przyznam, że w życiu nic nie czułam :P

    Endometrium - ładne, puchate, nie pamiętam już, jaka grubość - chyba 7, albo 9mm. Ale serio - wyglądało... przyjaźnie :P :P :P

    Pani dr zadowolona z reakcji mojego organizmu. Mówi, że teraz trzeba się skupić na Mężu, bo o mnie mniej się już martwi. Stwierdziła: "W ciąży Pani będzie, pytanie tylko - kiedy". Pewnie chciała pocieszyć, bo dobrze wiem, iż to nie jest takie proste, ale fakt - fajnie, że coś się rusza.
    Wspominała o IUI, jak nie zaskoczymy do końća roku, ale na razie o tym nie myślę...
    Na szczęście moje eksperymenty ziołowe jej nie przeszkadzają ;) Chyba średnio w nie wierzy :P ale odstawiać nie kazała :) Zresztą powiedziałam jej na koniec: "Pani dr... Pomijam, że już kilkukrotnie natura potrafiła pomóc lepiej, niż "zwykłe" leki... Ale tu chodzi o jeszcze jedną ważną rzecz: SPOKÓJ :) Jakoś mi tak lepiej na duszy, jak sobie wsuwam te ziółka - więc warto je chyba wsuwać choćby właśnie dla tego spokoju duszy ;) ".

    Kciuki proszę trzymać :-*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2015, 12:48

    Rudziutka7 lubi tę wiadomość

    W 12 cs... <3 :) SYN <3 :-D
    3jvz2n0asudxzqnn.png
  • Walcząca Autorytet
    Postów: 526 683

    Wysłany: 29 sierpnia 2015, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bratku ja nie cały miesiąc temu czułam swoją pierwszą w życiu owulację. I teraz po czasie stwierdzam, że wcześniej nie odczuwałam kompletnie nic. ja niestety po podwójnej dawce pregnylu bo po jednej nic mi nie pękło.

    Edomentium masz cudne, pęcherzyk również więc trzymam mocno kciuki za powodzenie misji:)

    Co do mojego optymizmu to jak tak mam, że jak się dowiem czegoś złego od lekarza to się załamuję ale nie mija doba i pozytywne myślenie na nowo się załącza. Płacząc i lamentując niestety sobie nie pomogę więc trzeba walczyć bo na pewno się uda:) I głęboko w to wierzę, że każdej z nas się uda:)

    Bratek lubi tę wiadomość

    Dwie nieudane IUI
    2 nieudane ICSI - 3 transfery - dwie ciąże biochemiczne
    Szczepienia immunologiczne
    do 31.12.2016 liczymy na naturalny Cud potem 3 procedura
    Od­puść, od­pocznij, odzys­kaj siły... Do­piero wte­dy będziesz mógł zacząć na no­wo walkę, do­piero wte­dy będziesz mógł wygrać.
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 29 sierpnia 2015, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wieciw co ja mojego lekarza starannie sobie wybralam i ma bardzo dobre wyniki w pomaganiy swoim pacjentkom zajsc. Podobami sie w nim batdzo ze nie straszy. Pyta, odpowiada zawsze bardzo profesjonalnie ale nie ocenia i nie wysuwa negatywnych prognoz. Ja poszlam do niego pierwszy raz w zyciu na usg (!) i spodziewalam sie opieprzu ze nigdy go wczesniej nie mialam a tu nic. O owulke tez ja sama spytalam czy byla, odpowiedzial szczerze ze wg niego nie ale nie mowil nic w stylu : ooo pani nie ma owulacji ;). W sprawie wynikow tez mowi miejmy nadzieje ze nie beda bardzo zle ale dostosujemy sie do nich i bedziemy dzialac :)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 29 sierpnia 2015, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps. Jakie powinno byc prawidlowe endometrium i od czego to zalezy ?

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Walcząca Autorytet
    Postów: 526 683

    Wysłany: 29 sierpnia 2015, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem dokładnie ile powinno wynosić endometrium ale jeszcze jak chodziłam do Pani doktor u siebie w mieście to w 15 dniu cyklu miałam endometrium 15 mm (cykle miałam po 31-33 dni)i Pani Doktor stwierdziła, że jestem przed owulacja i endometrium jest za duże. Odkąd zaczełam się leczyć w Novumi przyjmować leki moje cykle wynoszą 28 dni. Przed pierwszą inseminacją miałam robione USG w 10 dniu cyklu. Pęcherzyk miałam 20 mm a endometrium 9 mm i Pani Doktor stwierdziła, że zarówno endometrium jak i śluzówka bardzo ładnie wyglądają. Wnioskuję więc, że endometrium w okolicach owulacji powinno wynosić nie więcej niż 10 mm i nie mniej niż 6 mm.

    Ja również teraz trafiłam na fajną Panią Doktor, która podobnie jak u Ciebie Nowatorka nie ocenia, nie dołuje i zawsze daje nadzieje. Tak jak teraz spadło mi AMH wiec leki nie pomagają to nie powiedziała, że moje szanse maleją tylko, że musimy wszystko przyspieszyć żeby było bardziej efektywne;)

    Najgorsze jest to czekanie niestety bo każdy cykl wiąże się z kolejnym miesiącem czekania i ewentualnej zwłoki. mam nadzieje, że w tym cyklu torbiel sie wchłonie i pod koniec września będzie kolejna inseminacja (czy się uda, czy nie to będzie już ostatni).

    nowatorka lubi tę wiadomość

    Dwie nieudane IUI
    2 nieudane ICSI - 3 transfery - dwie ciąże biochemiczne
    Szczepienia immunologiczne
    do 31.12.2016 liczymy na naturalny Cud potem 3 procedura
    Od­puść, od­pocznij, odzys­kaj siły... Do­piero wte­dy będziesz mógł zacząć na no­wo walkę, do­piero wte­dy będziesz mógł wygrać.
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 29 sierpnia 2015, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Walczaca trzymam kciuki za twoja inseminacje. Moim zdaniem sie uda :)
    Ja pamietam ze mialam endo 1 cm pod koniec cyklu ale nic doktor nie komentowal czy to dobrze czy zle

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 29 sierpnia 2015, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja gin mówiła, że endometrium powinno mieć minimum 8 mm.

    Ja się urlopuje nad morzem. Nasze pierwsze wspólne wakacje we trójkę.

    nowatorka, Rudziutka7 lubią tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 29 sierpnia 2015, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia wrote:
    Moja gin mówiła, że endometrium powinno mieć minimum 8 mm.

    Ja się urlopuje nad morzem. Nasze pierwsze wspólne wakacje we trójkę.
    Ja wlasnie sie nie moge doczekac morza z maluszkiem. Mam nadzieje ze szybko sie spelni moje marzenie

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Walcząca Autorytet
    Postów: 526 683

    Wysłany: 29 sierpnia 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam takie marzenie i też mam nadzieje, że się spełni:)

    nowatorka lubi tę wiadomość

    Dwie nieudane IUI
    2 nieudane ICSI - 3 transfery - dwie ciąże biochemiczne
    Szczepienia immunologiczne
    do 31.12.2016 liczymy na naturalny Cud potem 3 procedura
    Od­puść, od­pocznij, odzys­kaj siły... Do­piero wte­dy będziesz mógł zacząć na no­wo walkę, do­piero wte­dy będziesz mógł wygrać.
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 30 sierpnia 2015, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Walczaca : wlasnie przeczytalam o twoich walorach fsh. Czytalam kiedys ze jest specjalna dieta zeby je obnizyc, ponadto powinno sie brac wit b6 i cynk. No i jest takie ziolo niepokalanek pospolity ktore podobno pomaga :)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
‹‹ 131 132 133 134 135 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ