X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik '84 stara się o dzidziusia :)
Odpowiedz

Rocznik '84 stara się o dzidziusia :)

Oceń ten wątek:
  • eweline Koleżanka
    Postów: 90 17

    Wysłany: 8 marca 2014, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia wrote:
    A czy na NFZ długo się czeka na HSG?

    Ja nie czekałam wcale. Lecze się u lekarki która pauje w szpitalu. Kiedy postanowiłyśmy że czas na HSG dostałam miesiaczkę zadzwoniłam w 5 dc żeby umówic się i juz za 3 dni miałam sie zgłosic na badanie

    eweline
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 8 marca 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w którym dniu cyklu najlepiej robić?

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • eweline Koleżanka
    Postów: 90 17

    Wysłany: 8 marca 2014, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    assia wrote:
    Eweline, dzięki, w poniedziałek mam wizytę-monitoring, to zapytam o tą Femarę.

    A jeszcze mam pytanie apropos testów owulacyjnych... czy przy clo one w ogóle mogą dobrze wychodzić? Bo mi nie wychodzą...

    Arlenka, przykro mi, że masz taką sytuację... trzymam kciuki, aby Ci to HSG wyszło w 100% dobrze.

    I też wam wszystkim życzę 2 kreseczek, niech ten Dzień Kobiet się na coś przyda! :)[/QU

    Powiem szczerze że jakoś nie mam przekonannia do tych testów owulacyjnych sama zrobiłam może ze 3 cykle. Jesli masz monitoring to to chyba niepotrzebne aby je robić. Wydaje mi się że branie leków nie zakłóca piku LH i test powinien wyjść

    eweline
  • eweline Koleżanka
    Postów: 90 17

    Wysłany: 8 marca 2014, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia wrote:
    A w którym dniu cyklu najlepiej robić?

    HSG robi sie przed owulacja ale po zakonczeniu krwawienia miesiaczkowego. Najlepiej miedzy 7-9 dc

    Milcia lubi tę wiadomość

    eweline
  • assia Przyjaciółka
    Postów: 87 21

    Wysłany: 8 marca 2014, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mnie właśnie zastanawia, dlaczego przy tym clo nic nie wychodzi dobrze... tzn. testy nie pokazują 2 kresek, mimo że pęcherzyk jest, a w cyklach bez clo testy ładnie wychodzą + brak śluzu i zamknięta szyjka, martwi mnie to.
    No z drugiej strony bez clo też nie wychodzi, więc trzeba chyba zaryzykować

    0d1y90bv78miqftl.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 8 marca 2014, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie przy clo śluzu w ogóle nie było, a o endometrium nie wspomnę. Teraz mam drugi cykl bez, póki co przed owulacją, ale w tym pierwszym zauważyłam znaczną poprawę jednego i drugiego.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • arlenka Autorytet
    Postów: 677 1044

    Wysłany: 9 marca 2014, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    assia dzięki :)

    vanessa tak już mamy, czasem lepszy, czasem gorszy dzień...oby następne były te lepsze :)

    A dziś trochę poczytałam o tym moim potworniaku i powiem Wam - w ramach ciekawostek - że nawroty w tym samym jajniku występują u 3-4% pacjentek. Może pogram w lotto z moim szczęściem...

    V.2014 I ICSI :( X.2014 II ICSI :( V.2015 III ICSI :(
    XII.2015 IV ICSI transfer 12.12. <3
    gg6415nmbr1yje5o.png
  • yourself Ekspertka
    Postów: 228 106

    Wysłany: 9 marca 2014, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dołączam:) również mi strzeli 30stka w tym roku :)

    Jeżeli szczęście nie przyszło jeszcze do Ciebie to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.
  • owca121 Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 9 marca 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    assia wrote:
    Ale mnie właśnie zastanawia, dlaczego przy tym clo nic nie wychodzi dobrze... tzn. testy nie pokazują 2 kresek, mimo że pęcherzyk jest, a w cyklach bez clo testy ładnie wychodzą + brak śluzu i zamknięta szyjka, martwi mnie to.
    No z drugiej strony bez clo też nie wychodzi, więc trzeba chyba zaryzykować

    assia a pęcherzyk pęka ?

    yourself witaj :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2014, 11:25

  • yourself Ekspertka
    Postów: 228 106

    Wysłany: 9 marca 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja clo bralam 8 m-cy bez przerwy.... chodzilam do jednego z niby lepszych lekarzy i ufalam,ze wie co robi. A niezbil prolaktyny. Nie zbadal tsh. Faszerowal mnie a ja ciagle mialam nadzieje. Bylam na skraju zalamania. Zrobilam pol roku przerwy,zmienilam lekarza. Poszlam do endokrynologa ustaeil mnie hormonalnie,potem zrobilam hsg. Moj endo chcial zaryzykowac drugi raz clo(choc sie tego nie praktykuje,bo ponic jak sie nie zaskoczy to juz nie pomoze,ale uargumentowal to tym,ze gdy clo bralam pierwszy raz nie bylam ustawiona hormonalnie); niestety drugie podejscie tez nie przynioslo rezultatow) odstawilam wszystko. Zostawilam euthyrox i femibion. Dolaczylam ziola ojca sroki i modlilam sie no i zobaczylam II kreski. Niestety ciaza nie zakonczyla sie sukcesem. Teraz nadal ziolka,femibion,magnez,wit b6, wiesiolek do ovu,siemie lniane,woda z octem,orzechy(brazylijskie,sacha inchi, migdaly),pestki dyni i wiecej owocow no i maca:) zobaczymy ile bede czekac i czy sie doczekam. Walczymy od X 2010.

    Jeżeli szczęście nie przyszło jeszcze do Ciebie to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.
  • eweline Koleżanka
    Postów: 90 17

    Wysłany: 9 marca 2014, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    assia wrote:
    Ale mnie właśnie zastanawia, dlaczego przy tym clo nic nie wychodzi dobrze... tzn. testy nie pokazują 2 kresek, mimo że pęcherzyk jest, a w cyklach bez clo testy ładnie wychodzą + brak śluzu i zamknięta szyjka, martwi mnie to.
    No z drugiej strony bez clo też nie wychodzi, więc trzeba chyba zaryzykować


    Clo jest antyestrogenem. Hamuje syntezę estrogenów a estrogeny sa odpowiedzialne za produkcje śluzu szyjkowego i wzrost endometrium stąd te problemy.Przez hamowanie estrogenów przysadka mysli że ich nie ma i zaczyna produkować wiecej hormonu FSH który pobudza pęcherzyki do wzrostu. Nie ma recepty na to ja juz się z tym pogodziłam . jedni reaguja na clo inni na femare jeszcze inni dopiero na gonadotropiny.trzeba próbować wszystkiego po trochę i wydaje mi sie że czasem zrobic przerwe od leków by popróbować na naturalnych cyklach

    eweline
  • eweline Koleżanka
    Postów: 90 17

    Wysłany: 9 marca 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i sprawdź czy pecherzyki pękają bo jeśli nie to by tłumaczyło negatywne testy owulacyjne bo może nie ma piku LH> jesli by nie pekały daje się zastrzyk z pregnylu lub ovitrelle

    eweline
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 9 marca 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina, ja właśnie teraz zrobiłam sobie przerwę od leków. Chcę zobaczyć, co będzie przy naturalnym cyklu.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 9 marca 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pojawił się u mnie śluz kremowy, rozciągliwy. To chyba za szybko patrząc na moje poprzednie 40-dniowe cykle..

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • eweline Koleżanka
    Postów: 90 17

    Wysłany: 9 marca 2014, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia ja tez własnie zaczełam cykl bez leków. Zamówiłam w aptece dong Quai i jutro mam go odebrac. Chce spróbować na naturalnych cyklach albo raczej zrobic przerwę w staraniach.A na wakacje chciałabym spróbować inseminacji

    eweline
  • yourself Ekspertka
    Postów: 228 106

    Wysłany: 9 marca 2014, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eweline
    też myślę o inseminacji, ale ostatnio oglądam nagranie z jakiegoś sympozjum chyba z dr pawelczykiem z polnej i mówił, że odchodzi się od inseminacji to tylko 11-12% szans. zastanawiam się czy jest sens czy od razu uderzać na in vitro, tyle tylko, że na nfz pewnie trzeba czekać milion lat :(

    Jeżeli szczęście nie przyszło jeszcze do Ciebie to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 9 marca 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yourself jesteś z Poznania??

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • yourself Ekspertka
    Postów: 228 106

    Wysłany: 9 marca 2014, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak :) Ty też?

    Jeżeli szczęście nie przyszło jeszcze do Ciebie to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.
  • assia Przyjaciółka
    Postów: 87 21

    Wysłany: 10 marca 2014, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owca, Eweline...
    Fakt, że przy clo te pęcherzyki mi na ogół nie pękają, więc będzie Pregnyl. A przy naturalnym cyklu pękają, tyle że są słabej jakości (niski progesteron). Dlatego jeszcze spróbuję kilka razy z clo, choć jestem do niego negatywnie nastawiona, i zobaczymy, czy to coś da.

    Yourself, ja też piłam zioła o. Sroki przez wiele miesięcy. Nie żałuję, wydaje mi się, że dzięki nim mi się unormowały cykle, ale w zajściu w ciążę niestety nie pomogły.

    0d1y90bv78miqftl.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 10 marca 2014, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    yourself wrote:
    tak :) Ty też?
    Też Poznań i Arlenka. Do tej samej kliniki nawet jesteśmy zapisane.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ