X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik '84 stara się o dzidziusia :)
Odpowiedz

Rocznik '84 stara się o dzidziusia :)

Oceń ten wątek:
  • eweline Koleżanka
    Postów: 90 17

    Wysłany: 8 marca 2014, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam HSH na FNZ należy się więc czemu macie płacić jak ogólnie leczenie jest bardzo drogie. Podanie kontrastu troche boli ale dosłownie kilka sekund i ból mija. Byłam tam sama i sama wróciłam do domu> Z tego co sie orientowałam to każda kobieta inaczej je odczuwa ale ogólnie nie takie to straszne. Przed badaniem dostałam zastrzyk z ketonalu i reeceptę na 3 tabletki unidoxu ( antybiotyk) osłonowo. Dodam że przed baaniem miałam zrobioną biocenozę pochwy w tym samym szpitalu za którą też nie płaciłam

    eweline
  • eweline Koleżanka
    Postów: 90 17

    Wysłany: 8 marca 2014, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    assia wrote:
    No to daj znać, jak poszło. A oprócz tego braku śluzu, to jeszcze przy Clo mam szyjkę zamkniętą, ja już naprawdę nie wiem czy to jest dobry pomysł to brać... Nie ma jakichś innych sposobów na dobre rośnięcie pęchrzyków?

    A co do długości starań, to mi teraz leci 33 cykl - w maju będzie 3 lata. Myślałam, że pójdzie jak po maśle, przez pierwsze trzy miesiące byłam w ciężkim szoku, że się nie udało, ehhh

    Na rośnięcie pęcherzyków jst jeszcze Femara (letrozolum) nie jest antyestrogenem jak clo nie uposledza endometrium i jest ładny sluz przy niej. jest to lek nowej generacji podobno silniejszy od clo ale na każdego działa co innego. Zapytaj lekarza by ci przepisał

    eweline
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 8 marca 2014, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy na NFZ długo się czeka na HSG?

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 8 marca 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia,

    Okolo miesiaca. Zreszta to zalezy od szpitala. Musiala bys zadzwonic i zapytac i szczegoly.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 8 marca 2014, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boję się trochę tego co by mogli wykryć. Ale jak będzie trzeba to pójdę.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! Ja w październiku skończę 30 lat.
    Od 3 lat nie stosujemy z partnerem żadnej antykoncepcji mimo to wciąż nam się nie udaje. W zeszłym roku byłam u lekarza, zrobiono mi badanie krwi i hormonów w trakcie owulacji i wygląda na to, że wszystko jest ok.
    Dzisiaj jestem w 29 dniu cyklu, to "już" jeden dzień po terminie. Test z rana negatywny ale jest jeszcze nadzieja...

  • owca121 Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 8 marca 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet, życzę Wam wszystkim upragnionych dwóch kreseczek :D

    angel trzymam kciuki :)

    bąbel ja miałąm zastrzyk w poniedziałek o 13 i lekarka kazała nam działać przez 3 dni zaczynając od dnia zastrzyku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2014, 10:36

  • arlenka Autorytet
    Postów: 677 1044

    Wysłany: 8 marca 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eweline pewnie, że się należy. Nikt mnie z resztą w klinice nie namawiał jakoś bardzo, lekarz powiedział, że nie ma problemu jak chcę zrobić na NFZ. Zastanawiałam się chwilę, ale po tym jak się dowiedziałam, że w zasadzie to mam jeden jajnik, to chcę wiedzieć jak najszybciej na czym stoję. Więc zdecydowałam się za względu na krótki termin, ale też ponieważ podobno to jest dokładniejsze i bez RTG. Po tradycyjnym HSG część lekarzy odradza w tym cyklu starania ze względu na promieniowanie. To też dodatkowy argument.
    Rozmawiałam też o ewentualnych dalszych badaniach i w zasadzie jak HSG by było ok, to już tylko czekają mnie "normalne" wizyty w "normalnych" cenach. Więc to by był z zasadzie jedyny większy wydatek. Jak wyjdzie źle...to pewnie będę musiała odpuścić.

    Milcia ja też się boję i rozumiem, ale postaraj się nie nakręcać na zapas. Pierwsza wizyta dopiero przed Tobą, poczekaj i zobacz co powie Twoja lekarka:)

    V.2014 I ICSI :( X.2014 II ICSI :( V.2015 III ICSI :(
    XII.2015 IV ICSI transfer 12.12. <3
    gg6415nmbr1yje5o.png
  • arlenka Autorytet
    Postów: 677 1044

    Wysłany: 8 marca 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    owca121 wrote:
    Witajcie wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet, życzę Wam wszystkim upragnionych dwóch kreseczek :D


    owca121 dziękujemy:) Tobie również tego samego;)

    V.2014 I ICSI :( X.2014 II ICSI :( V.2015 III ICSI :(
    XII.2015 IV ICSI transfer 12.12. <3
    gg6415nmbr1yje5o.png
  • kasiuleks Autorytet
    Postów: 266 172

    Wysłany: 8 marca 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arlenka jaki jest u mnie problem ??? Dobre pytanie , bo nie wiem. Niby wszytko jest ok ale jednak nie wychodzi z ta to badanie hsg. A co do tego , ze prawy jajowod musi byc sprawny , bo lewego nie mam. Mialam ciaze pozmaciczna w 2011r i musieli mi usunac ten jajowod niestety. W sumie od tamtego czasu nie moge zajsc w ciaze. Ale dodam , ze przy usuwaniu tego lewego mialam sprawdzony prawy i bylo wszytko ok. Nie wiem moze przez ten czas cos sie stalo z tym prawym :(

    h44e3e3kpp3ne81z.png
    03.08.11 - Aniolek 8tc cp
    22.01.15 - Aniolek 7tc
    19.06.15 - Aniolek - 5tc
    11.11.15 Aniolek - 6tc
    12.12.16 Aniołek - 7tc
  • kasiuleks Autorytet
    Postów: 266 172

    Wysłany: 8 marca 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego wszystkim kobietkom :)

    picgifs-flowers-6981366.gif

    vanessa lubi tę wiadomość

    h44e3e3kpp3ne81z.png
    03.08.11 - Aniolek 8tc cp
    22.01.15 - Aniolek 7tc
    19.06.15 - Aniolek - 5tc
    11.11.15 Aniolek - 6tc
    12.12.16 Aniołek - 7tc
  • arlenka Autorytet
    Postów: 677 1044

    Wysłany: 8 marca 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia wrote:
    A czy na NFZ długo się czeka na HSG?

    Milcia jeszcze mi się przypomniało: jeśli bedziesz miała robić HSG i zdecydujesz się na NFZ to moja poprzednia gin polecała szpital na lutyckiej, podobno tam maja najlepszy sprzęt. Ale jakie są terminy niestety nie wiem.

    V.2014 I ICSI :( X.2014 II ICSI :( V.2015 III ICSI :(
    XII.2015 IV ICSI transfer 12.12. <3
    gg6415nmbr1yje5o.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 8 marca 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mam dziś dołaaaa... :(

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • cherry84 Debiutantka
    Postów: 12 10

    Wysłany: 8 marca 2014, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa nie ma co sie dołowac dzis nasz dzien!!!Trzeba sprawiac dzis sobie same przyjemnosci ;) Słonko świeci wiec łapmy pozytywna energie ;)
    WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KOBITKI I WYMARZONEJ DRUGIEJ KRESECZKI!!!!!

  • arlenka Autorytet
    Postów: 677 1044

    Wysłany: 8 marca 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja głupia w sumie nie złożyłam Wam życzeń! :P
    Całemu rocznikowi 84 wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!!

    vanessa głowa do góry:) coś się stało czy dopadł Cię gorszy dzień?

    V.2014 I ICSI :( X.2014 II ICSI :( V.2015 III ICSI :(
    XII.2015 IV ICSI transfer 12.12. <3
    gg6415nmbr1yje5o.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 8 marca 2014, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arlenka jak będzie wskazane, żeby to zrobić, to zapytam gdzie najlepiej według nich wykonać. Ja u siebie widzę dwa ewentualne problemy. Albo będzie coś nie tak z lewym jajnikiem albo patrząc na ostatnie trzy cykle, źle celowiśmy, chociaż był monitoring.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 8 marca 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja spędzę nasze święto na myciu okiem w naszym remontowany M :)

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2014, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się dołączam do życzeń:)
    Ta niepewność mnie zabije. Niby co miesiąc to samo a jednak człowiek wierzy, że w końcu musi się udać...

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 8 marca 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arlenka wrote:

    vanessa głowa do góry:) coś się stało czy dopadł Cię gorszy dzień?
    To raczej ten jeden z gorszych dni tak po prostu bez powodu...
    Dzięki dziewczyny za odzew i słowa otuchy :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • assia Przyjaciółka
    Postów: 87 21

    Wysłany: 8 marca 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweline, dzięki, w poniedziałek mam wizytę-monitoring, to zapytam o tą Femarę.

    A jeszcze mam pytanie apropos testów owulacyjnych... czy przy clo one w ogóle mogą dobrze wychodzić? Bo mi nie wychodzą...

    Arlenka, przykro mi, że masz taką sytuację... trzymam kciuki, aby Ci to HSG wyszło w 100% dobrze.

    I też wam wszystkim życzę 2 kreseczek, niech ten Dzień Kobiet się na coś przyda! :)

    0d1y90bv78miqftl.png
‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ