X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik '87 - Zapraszam :)
Odpowiedz

Rocznik '87 - Zapraszam :)

Oceń ten wątek:
  • lunka87 Koleżanka
    Postów: 51 21

    Wysłany: 11 marca 2016, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie weekend niestety w pracy :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2016, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lunka87 - ooo tez nowa, jak ja! :D
    ja weekend w domu ale praca bedzie mi towarzyszyc haha

    staram sie nie myslec o terminie @ w nast srode - chyba zapisze sie na aerobic i tluszczyk spale ;)

  • lunka87 Koleżanka
    Postów: 51 21

    Wysłany: 11 marca 2016, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja @ dopiero za 12 dni ale może tym razem się udało i nie przyjdzie :)

  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 11 marca 2016, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj lunka87 :) Zapraszamy :)

    ma6n13bx3stfpcr8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2016, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie dziewczyny możecie mi napisać w jakich dniach cyklu powinno się robić odpowiednie hormony. Zastanawiam się czy nie iść sobie badania zrobić. Jesteśmy przed owulką, niby wszystko ok a martwię się, że coś może być nie tak z moimi hormonami.

    Martwię się, że jakaś trefna jestem...

  • lunka87 Koleżanka
    Postów: 51 21

    Wysłany: 11 marca 2016, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie bardzo się na tym znam, ale z tego co kiedyś wyczytałam, badania można robić w każdej fazie cyklu, tylko że poszczególne fazy maja różne normy danego hormonu

  • Alexiaa Autorytet
    Postów: 371 249

    Wysłany: 11 marca 2016, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie nowe dziewczyny :-)

    Dziewczyny a prolaktyna w którym dniu cyklu najlepiej sprawdzić ? Po weekendzie pójdę zbadać jednak te przeciwciała i tsh powtórzę.
    Jagah mamy córcie w podobnym wieku :-) ile sie juz staracie o drugie ?

    rfxgvfxmlhof5yo3.png
    km5stv73t4xzfb4j.png
    ......
    Moje bliźniaczki Liwia <3 :-* i Adrianna (35 tc [*] :-( Nasz Aniołek...) - Z miłości powstałaś miłością pozostaniesz ... ;-( Dozobaczenia córeczko ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2016, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ines_Ban wrote:
    Drogie dziewczyny możecie mi napisać w jakich dniach cyklu powinno się robić odpowiednie hormony. Zastanawiam się czy nie iść sobie badania zrobić. Jesteśmy przed owulką, niby wszystko ok a martwię się, że coś może być nie tak z moimi hormonami.

    Martwię się, że jakaś trefna jestem...

    Kurde no, nie znam cie kobieto a nakopalabym do tylka! :D nie mow tak! nie mow! nie jestes trefna! niektore dziewczyny zachodza od razu, wpadaja a niektore musza troche dluzej na swoje szczescie poczekac! tez czekam - raz lapie dola, raz wkurwa.... ale uda sie, zobaczysz uda! uda! musi sie udac!

    mi moja gin powiedziala, ze u kobiet ponizej 35 roku zycia daje sie rok czasu na starania - ja wiercilam jej dziure w brzuchu to dostalam skierowania na hormony a inaczej bzykalabym sie dalej z zapalona tarczyca hahaha

    nie wiem kiedy dokladnie sie jaki bada ale progesteron to chyba w drugiej fazie, inne dziewczyny tobie pewnie pomoga

    badalas tarczyce? teraz co druga ma nadczynnosc, niedoczynnosc :/

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 11 marca 2016, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ines_Ban wrote:
    Drogie dziewczyny możecie mi napisać w jakich dniach cyklu powinno się robić odpowiednie hormony. Zastanawiam się czy nie iść sobie badania zrobić. Jesteśmy przed owulką, niby wszystko ok a martwię się, że coś może być nie tak z moimi hormonami.

    Martwię się, że jakaś trefna jestem...
    Ines nie mów tak o sobie! Zbadaj się,ja robiłam tsh,ft3,ft4 (to można w każdym dniu cyklu). Między 3 a 5 dc zaleca się prolaktynę,estradiol i lh. 6-7 dni po owu bada się progeteron. To podstawowe hormony,później możesz badać jeszcze inne. Mam nadzieję,że coś pomogłam,powodzenia:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2016, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ines_Ban wrote:
    Drogie dziewczyny możecie mi napisać w jakich dniach cyklu powinno się robić odpowiednie hormony.
    najlepiej dopytać w swoim laboratorium :)
    W moim laboratorium wykonuje się poszczególne badania:
    - FSH, LH -3 a 5 dc
    - progesteron 7-8 dpo
    - prolaktynę, tarczycę można wykonać przez cały cykl chyba że ginekolog zleci konkretny dzień :)
    rozowyflaming wrote:
    a tak to mialam pol roku bzykanka z zapaleniem tarczycy, niedoborem wit D i wysoka prolaktyna :D
    u mnie to samo :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2016, 23:41

  • Dea28 Autorytet
    Postów: 2068 1253

    Wysłany: 12 marca 2016, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam nowe dziewczyny :)

    nie odzywałam się ostatnio bo byłam w szpitalu ale na szczęście wróciłam w trójpaku :)

    Alexxia no to super :)

    Kamila ja brałam olej z wiesiołka dwa cykle i akurat zaszłam :D olej bierzesz od pierwszego dnia cyklu do owulacji a potem odstawiasz.

    werni lubi tę wiadomość

    bfarxzdvl5a95qct.pngatdcj44jjj39fx4a.png
  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 12 marca 2016, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dea28- to określenie: dwupak, trojpak - zawsze mnie tak dobrze nastraja ;) Cieszę się, że wszystko ok, bo nie ma jak w domu ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2016, 19:16

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • Alexiaa Autorytet
    Postów: 371 249

    Wysłany: 13 marca 2016, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Dea to dobrze,że juz wróciłaś i wszystko ok :-) może tez zainwestuje w wiesiołek :-D

    rfxgvfxmlhof5yo3.png
    km5stv73t4xzfb4j.png
    ......
    Moje bliźniaczki Liwia <3 :-* i Adrianna (35 tc [*] :-( Nasz Aniołek...) - Z miłości powstałaś miłością pozostaniesz ... ;-( Dozobaczenia córeczko ...

  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 13 marca 2016, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dea28 super ze wszystko dobrze :)

    Ja za późno ogarnęłam temat wiesiołka bo u mnie 4dc wiec zaczęłam pic siemie lniane nie przepadam za nim. Jeśli w tym cyklu znów będzie porażka to w nast. zacznę brać olej z wiesiołka.
    Kupuje tez tez żel, żeby nie było już pustyni :D :D


    Jak wasz weekend, ja wczoraj byłam na imprezce i dziś kiepściutko sie czuje :D a zaraz wyjazd do Sosnowca i wieczorem odwiedziny teściowej wrrr....!




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2016, 13:06

    ma6n13bx3stfpcr8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila ;) wrote:
    Kupuje tez tez żel, żeby nie było już pustyni :D :D
    widzę, że masz podobne odczucia do moich :P
    Kamila ;) wrote:
    wyjazd do Sosnowca i wieczorem odwiedziny teściowej wrrr....!
    jesteś z okolic? :)

    Dzisiaj udało się wykorzystać ostatni dzień płodny :)
    teraz zostało odliczanie :)

  • sosenka Ekspertka
    Postów: 151 75

    Wysłany: 13 marca 2016, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lunka87, witaj :)

    Kamila, łłłłłłłłaaaaaaaaaaaa współczuję wizyty :P, mam nadzieję, że przeżyjesz bez szwanku.

    Ines_Ban, odnośnie badań dokładnie nie wiem jak ale napewno Na początku cyklu zbadaj przykładowo w 3dc :TSH, FT3, FT4, prolaktyna i ogólną morfologie, a po owulacji też progesteron. Chociaż tarczycę można robić w każdym dniu cyklu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda87 - teraz najgorszy okres wyczekiwania, trzymam kciuki!!!! :D

    Kamila - trzymaj sie, tesciowe sa fajne - na odleglosc hahaha :D glupie pytanie - masz siemie lniane mielone czy cale? zalewasz wrzatkiem? to jest na owu?

    Alexia - ale masz sliczna corcie!!

  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 13 marca 2016, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowy Flaming- siemię jest głównie na śluz, na poprawę i zwiększenie ilości i jakości ;) Oprócz tego działa świetnie na skórę, włosy i paznokcie. Osobiście jestem w stanie przełknąć tego glutka, zalewam wrzątkiem zazwyczaj jedną łyżkę zmielonego siemienia, przykrywam i działam ;) Dużo osób dodaje siemie do kisielu, żeby mniej odczuwać konsystencję :P I jeszcze ważne info, staram się pić siemie rano, bo jest kaloryczne, poza tym w ciągu dnia trzeba dużo wody, żeby wszystko w organizmie zaczęło dobrze działać ;) U mnie przyspiesza tez procesy regulacji także same plusy ;)

    Kamila ;) lubi tę wiadomość

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • lunka87 Koleżanka
    Postów: 51 21

    Wysłany: 13 marca 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja łykam wiesiłka, w sumie to dopiero pierwszy cykl, ale jak na mnie podziałało wiec ja polecam, siemię lniane to nie dla mnie przełknąć nie mogę, podziwiam, że Wam się udaje

    Kamila ;) lubi tę wiadomość

  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 13 marca 2016, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siemię lniane mam w całości ale miele w młynku :-) tak samo jak Jagah zalewam przygotowaną woda, jak ostygnie mozna dodac miód. Szybko wypijam glutka :-D w smaku jest jak dla mnie neutralne. Konsystencja dziwna ale da sie wypić :-)

    Magda87 tak, jestem z Śląska.

    Sosenka dalam rade :-D

    Dobrej nocy :-)

    sosenka lubi tę wiadomość

    ma6n13bx3stfpcr8.png
‹‹ 207 208 209 210 211 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ