X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik '87 - Zapraszam :)
Odpowiedz

Rocznik '87 - Zapraszam :)

Oceń ten wątek:
  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 10 maja 2016, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co się orientuję to przed.

  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 10 maja 2016, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owieczqa wrote:
    Dziewczyny, bo już się gubię. Jak śluz jest rozciagliwy i gęsty to znaczy, że jest ovulka, czy już po?

    Ogolnie rozciagliwy traktujemy jako super plodny, powinien byc plynny, szklisty, sliski - dzialajcie, bo to najlepszy czas PRZED owulacja :) Moze to Twoj najplodniejszy dzien cyklu i jutro sluz calkiem sie zmieni :)

    Owieczqa, sosenka lubią tę wiadomość

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2016, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owieczqa wrote:
    Dziewczyny, bo już się gubię. Jak śluz jest rozciagliwy i gęsty to znaczy, że jest ovulka, czy już po?
    że jest przed :P
    opis z kilku stron:
    "śluz (płodny) zmienia się z dnia na dzień, staje się coraz bardziej obfity, przejrzysty, rozciągliwy, śliski, podobny do surowego białka jaja kurzego. Czasami może zawierać niewielkie ilości krwi. Taki śluz daje wyraźne odczucie mokrości, śliskości, naoliwienia w przedsionku pochwy. W takim śluzie plemniki mają możliwość wędrówki do jajowodów. Najbardziej dokładnym wyznacznikiem momentu owulacji jest utrzymywanie się śliskości śluzu. Ostatni dzień obecności takiego śluzu (dającego odczucie naoliwienia) nazywa się dniem szczytu lub szczytem objawu. Owulacja występuje najczęściej w dniu szczytu, albo w dniu następnym"
    "wraz ze zbliżaniem się do momentu owulacji, śluz nabiera cech tzw. śluzu wysoce płodnego – staje się rozciągliwy, przejrzysty, szklisty, błyszczący, przypomina surowe białko jaja kurzego, i daje odczucie mokrości, śliskości, naoliwienia w przedsionku pochwy"
    "Zbliżenie może zatem odbyć się pod koniec trwania objawu śluzu płodnego, gdy jest on najbardziej rozciągliwy i obfity lub gdy jest najmocniejsze odczucie mokrości; czasami (według badań hormonalnych) dniem jajeczkowania jest pierwszy dzień wysychania śluzu po dniu szczytu, a niekiedy owulację sygnalizuje jednodniowy spadek temperatury, poprzedzony kilkudniową obecnością śluzu płodnego, dlatego współżycie rano w takim dniu spadku temperatury może być bliskie owulacji. Również pierwsza podwyższona poranna temperatura (po dniach ze śluzem i dniach z temperaturą niższą) może wystąpić w kilkugodzinnym odstępie od jajeczkowania - współżycie rano w tym dniu może być również bliskie owulacji. Badania wykazały też, że dzień owulacji przeważnie wypada w bardzo bliskim sąsiedztwie dnia szczytu śluzu. Warto także nauczyć się obserwacji zmian w szyjce macicy - jej uniesienie się, miękkość i otwarcie są bardzo wiarygodnymi sygnałami zbliżającej się owulacji."
    :)

    Owieczqa lubi tę wiadomość

  • Alexiaa Autorytet
    Postów: 371 249

    Wysłany: 11 maja 2016, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze mam taki idealnie płodny w dniu owulki a ma następny dzień juz sie zmienia w niepłodny

    rfxgvfxmlhof5yo3.png
    km5stv73t4xzfb4j.png
    ......
    Moje bliźniaczki Liwia <3 :-* i Adrianna (35 tc [*] :-( Nasz Aniołek...) - Z miłości powstałaś miłością pozostaniesz ... ;-( Dozobaczenia córeczko ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2016, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexiaa czyli masz owu w dzień "szczytu śluzu" :)
    U mnie owu jest najczęściej po dniu szczytu, kiedy śluz z przejrzystego, mokrego zaczyna być kremowy. W obecnym cyklu mam więcej śluzu płodnego niż w poprzednich cyklach (tym razem był 5 dni, a nie 2 czy 3), ale u mnie za to charakterystyczny jest spadek temp. przed skokiem :)

  • Alexiaa Autorytet
    Postów: 371 249

    Wysłany: 11 maja 2016, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według moich obserwacji tak by wychodziło ,na następny dzień po owu robi sie juz biały i mało ciągnący ... Chociaż powiem Ci ze ostatnie pare cykli ten śluz bul taki lichy i tylko przy szyjce moze przez dupek i clo bo po tym sie zmieniło,kiedyś miałam piękny .Ten cykl wspomagałaby sie żelem zobaczymy czy coś z tego wyjdzie :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2016, 09:33

    Kamila ;) lubi tę wiadomość

    rfxgvfxmlhof5yo3.png
    km5stv73t4xzfb4j.png
    ......
    Moje bliźniaczki Liwia <3 :-* i Adrianna (35 tc [*] :-( Nasz Aniołek...) - Z miłości powstałaś miłością pozostaniesz ... ;-( Dozobaczenia córeczko ...

  • Alexiaa Autorytet
    Postów: 371 249

    Wysłany: 11 maja 2016, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda to ciesz sie ze masz dłużej ,większe szanse dla chłopaków :-D moze ładniejszy śluz bo hormony Ci sie wyrównują :-)

    rfxgvfxmlhof5yo3.png
    km5stv73t4xzfb4j.png
    ......
    Moje bliźniaczki Liwia <3 :-* i Adrianna (35 tc [*] :-( Nasz Aniołek...) - Z miłości powstałaś miłością pozostaniesz ... ;-( Dozobaczenia córeczko ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2016, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexiaa wrote:
    Według moich obserwacji tak by wychodziło ,na następny dzień po owu robi sie juz biały i mało ciągnący
    ale odbytą owu oceniasz wyłącznie po zmianie śluzu? A co z szyjką i temperaturą? Potwierdzają to? Bo to, że się śluz zmienił na gorszy, nie oznacza że jest po owu.
    Owu może być do trzech dni po szczycie śluzu (u mnie akurat ten trzeci dzień to pierwsza poranna wyższa temperatura). Szyjkę mam nisko zamkniętą dopiero w drugą wyższą temperaturę...

    program mi wyznaczył owu na niedzielę (w dniu pozytywnego testu LH, spadku temperatury,dzień po szczycie śluzu). Chciałabym się z nim zgodzić, ale w subiektywnych odczuciach nie do końca potrafię :P
    W pon co prawda temp poszła lekko do góry, no ale szyjka była praktycznie nie osiągalna. Więc gdybam, że owu była w nocy z nd na pon... lub w pon rano...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2016, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexiaa wrote:
    moze ładniejszy śluz bo hormony Ci sie wyrównują :-)
    oby :)

  • Owieczqa Ekspertka
    Postów: 204 120

    Wysłany: 11 maja 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. U mnie w 12dc glutek, potem ciągle mokry, jakby wodnisto i wczoraj w 16dc znów glutek. Też mam długo śluz. Jakoś w tym cyklu co prawda bez spiny, więc nie kochamy się tak często, ale mam większą chętkę na serduszka :)

    34bw9jcgm80ieq8u.png
    PKXvvWz.jpgPKXvp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owieczqa wrote:
    Jakoś w tym cyklu co prawda bez spiny, więc nie kochamy się tak często, ale mam większą chętkę na serduszka :)
    u nas bez spiny jest od paru cykli :) Pamiętam z początku starań jak w każdy dzień płodny <3 no bo płodny :P
    Teraz mamy średnio co drugi dzień, a po pozytywnym teście LH <3 dwa dni z rzędu ;) Tak dla pewności xD

  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 11 maja 2016, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Korzystajcie z <3 ja teraz mam celibat :-D

    ma6n13bx3stfpcr8.png
  • Owieczqa Ekspertka
    Postów: 204 120

    Wysłany: 11 maja 2016, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie dziś boli podbrzusze. Masakra normalnie, jak na okres. Czyżby ból owulacyjny? Chyba wezmę nospe. Jak nigdy, jakiś ten cykl intensywny.

    34bw9jcgm80ieq8u.png
    PKXvvWz.jpgPKXvp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2016, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila czemu masz zakaz?

  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 11 maja 2016, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda- chyba wiekszosc lekarzy zaleca wstrzymac sie/ograniczyc wspolzycie w I trymestrze, zwlaszcza jesli ciaza jest zagrozona, wystepuje plamienie/krwawienie, bole brzucha albo infekcja. Po poronieniu, tez wiele osob zapobiegawczo ogranicza stosunki.

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2016, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagah rozumiem :)

  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 11 maja 2016, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie tak jak pisze Jagah, gin powiedział ze jak nie wytrzymamy to delitaknie <3 Ale po pierwszej wczorajszej wizycie wlaczyl mi luteine dowcipna i komfortowo sie po niej nie czuje, mam nadzieję ze to normalne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2016, 22:33

    ma6n13bx3stfpcr8.png
  • Alexiaa Autorytet
    Postów: 371 249

    Wysłany: 11 maja 2016, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez mieliśmy zakaz przez cała ciąże.I tez pózniej było delikatnie <3 ale to poczekaliśmy do 3 miesiąca ;-)

    rfxgvfxmlhof5yo3.png
    km5stv73t4xzfb4j.png
    ......
    Moje bliźniaczki Liwia <3 :-* i Adrianna (35 tc [*] :-( Nasz Aniołek...) - Z miłości powstałaś miłością pozostaniesz ... ;-( Dozobaczenia córeczko ...

  • Alexiaa Autorytet
    Postów: 371 249

    Wysłany: 12 maja 2016, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem mega szczęśliwa za namową mojego m. zrobiłam dziś o 23 test i wyszły 2 kreseczki :-)
    kpj8dsbnz0qg_t.jpg

    :-))) w końcu po tylu miesiącach :-D
    test robiony w 16 dpo :-) rano powtórzę :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2016, 01:02

    werni, Jagah, Owieczqa lubią tę wiadomość

    rfxgvfxmlhof5yo3.png
    km5stv73t4xzfb4j.png
    ......
    Moje bliźniaczki Liwia <3 :-* i Adrianna (35 tc [*] :-( Nasz Aniołek...) - Z miłości powstałaś miłością pozostaniesz ... ;-( Dozobaczenia córeczko ...

  • Alexiaa Autorytet
    Postów: 371 249

    Wysłany: 12 maja 2016, 01:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śle wiruski zarażajcie się 415emuxfw3vx_t.jpg

    rfxgvfxmlhof5yo3.png
    km5stv73t4xzfb4j.png
    ......
    Moje bliźniaczki Liwia <3 :-* i Adrianna (35 tc [*] :-( Nasz Aniołek...) - Z miłości powstałaś miłością pozostaniesz ... ;-( Dozobaczenia córeczko ...

‹‹ 234 235 236 237 238 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ