X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik '87 - Zapraszam :)
Odpowiedz

Rocznik '87 - Zapraszam :)

Oceń ten wątek:
  • minnie_ Autorytet
    Postów: 252 140

    Wysłany: 23 marca 2015, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Giannaa, współczuję :( ale to dopiero początek starań, na pewno Wam się zaraz uda :)

    Ja jutro zaczynam chyba testy owulacyjne, 10dc więc mam nadzieję że uda się z jednym opakowaniem ;) a jak i nie to trudno, byleby wskazania były poprawne. Jeszcze do tego w kwietniu się przeprowadzamy do nowego mieszkania, więc jest masa nerwów, stresu i zamieszania i tak sobie mówię, że pewnie przez to wszystko nic z tego nie wyjdzie, ale same wiecie że zawsze jest nadzieja :)

    Giannaa lubi tę wiadomość


    13.05.2015 - Aniołek 8/6 tc [*]
  • Edycja Autorytet
    Postów: 785 2347

    Wysłany: 26 marca 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) ja również staram się o dziecko.właśnie zaczęłam 5 cykl starań.wcześniej brałam przez 0,5 roku tab. anty. Na wyciszenie jajników i uregulowanie hormonów.Biorę bromergon , ponieważ miałam prolaktyne na pograniczu górnej normy. Od początku tego cyklu (czyli) 3 dzień jestem mega przeziębiona. Dziś chcę kupić olej z wiesiołka na poprawę śluzu a dla męża Salfazin.Korci mnie zbadanie prolaktyny ponieważ wyniki na podstawie których biore bromergon są sprzed 11 m-cy i ciekawa jestem jak działa bromergon.

  • Kokardka44 Autorytet
    Postów: 742 706

    Wysłany: 28 marca 2015, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :) witam 87 :)

    *EwelkA* lubi tę wiadomość

    Bo ja na złe, Reaguję źle...I kurczę się, w sobie zamykam...
    3i49roeqq35mjixs.png
    hchygov3vkk8ck9g.png
  • minnie_ Autorytet
    Postów: 252 140

    Wysłany: 29 marca 2015, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że prawie zwątpiłam w testy owulacyjne. Co prawda zaczęłam chyba trochę za wcześnie je robić, bo w 10dc, choć wg instrukcji powinnam w 12-13, ale jak trzeci dzień z rzędu była tylko jedna kreska to zaczęłam się zastanawiać, czy ja w ogóle mam owulację... A jeszcze mąż - chyba chcąc mnie pocieszyć - powiedział że czytał instrukcję w której napisano, że nie w każdym cyklu musi być owulacja :D no nie powiem, nie było to motywujące ;) ale wczoraj kolejny test i już druga kreska bardzo wyraźna, zastanawialiśmy się tylko czy jaśniejsza od kontrolnej czy w tym samym odcieniu. Dziś zrobię kolejny i zobaczymy. Oczywiście starania zaliczone ;)


    13.05.2015 - Aniołek 8/6 tc [*]
  • Wróbelek Przyjaciółka
    Postów: 86 23

    Wysłany: 29 marca 2015, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :-)

  • Wróbelek Przyjaciółka
    Postów: 86 23

    Wysłany: 29 marca 2015, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno niektore kobiety nie mają wystarczającego pozimu hormonu LH (mimo wyniku w normie), ktory jest wyłapywany przez testy owulacyjne dlatego testy wychodzą negatywne mimo, że do owulacji dochodzi.

  • Giannaa Autorytet
    Postów: 2223 789

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie jestem w trakcie robienia testów owulacyjnych...w zeszłym m-cu miałam ciąże biochemiczną i cały mój cykl się przesunął nie dość, że miesiączkę dostałam tydzień później to wczoraj (19dc) dopiero wyszedł mi pozytywny test owu dzisiaj też... któraś z Was próbowałam robić dłużej testy ? Jak długo wychodzą pozytywnie ? Zastanawia mnie jeszcze to czy istnieje taka możliwość, że testy wykazują szczytowe stężenie LH a do owulacji nie dochodzi ? Czy któraż z Was wie czy jeśli jest cykl bezowulacyjny to poziom LH wzrasta ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2015, 17:46

    a.png
    a.png
  • Czarodziejka87 Autorytet
    Postów: 801 1166

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo jest tu ktoś?;)Zajrzałam na wątek strasznie dziś smutno,właśnie mija 5 cykl starań który raczej nie zakończy się dobrze @ powinna przyjść najwcześniej w czwartek a już dziś pojawiło się jakieś plamienie mam doła:(

    Filip 28.03.2016 <3
  • Dea28 Autorytet
    Postów: 2068 1253

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka ja też sie staram intensywnie 5 cykl bo w sumie od prawie 6 lat sie nie zabezpieczamy :(

    bfarxzdvl5a95qct.pngatdcj44jjj39fx4a.png
  • Czarodziejka87 Autorytet
    Postów: 801 1166

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dea 3mam za Ciebie kciuki oby bieżący cykl okazał się tym szczęśliwym! Jeśli mogę spytać stosujecie jakieś wspomagacze? Ja biorę witaminki kwas foliowy ,magnez z wit.b6,cynk i wiesiołek do owulacji, mojemu narzeczonemu kupiłam Salfazin,dwa cykle stosowaliśmy żel Conceive plus póki co bez rezultatu.A wczoraj plamienie,dziś plamień ani śladu i narobiłam sobie nadzieji,że może jednak..muszę czekać czy @ przyjdzie.

    Filip 28.03.2016 <3
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka tez biorę od niedawna bromka bo miałam w drugiej fazie podwyższona prl. Podobno szybko się zbija. Teraz biorę pol tabletki przez tydzień a później całą. Zobaczymy co wyjdzie z tego. Pije czerwone wino na poprawę endometrium. Bo w 1 fazie miałam 4,5 a w 2 fazie 9. Mam nadzieję że zadziała.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Edycja Autorytet
    Postów: 785 2347

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heja Werni ;p jesteśmy w tym samym wieku:)

    Ja w tej chwili jestem na połówce tab. Bromka.

    Jutro w 12 dpo i 33 dc zamierzam testować . Nie czuje zbyt wielu objawów więc pewnie mi sie tylko cykl wydłużył ( ostatnio miałam cykle 27 dniowe )

    werni lubi tę wiadomość

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez ostatnio mi sie skróciły cykle i miałam skąpe @ to pewnie przez prl. Teraz mam nadzieję ze się ułoży i piersi nie będą tak bolaly. Dziś biorę całą tabletkę. Jak tam test kochana? :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Edycja Autorytet
    Postów: 785 2347

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test negatywny. Z rana byłam jakaś przybita i żle się czułam. Jakbym @ miała. @ jednak nadal nie ma. Kupiłam dziś test to jutro spróbuje jeszcze raz :)
    Kurcze, mogła by to być ciąża, ale wydaje mi się że za dobrze się czuję jak na ciążę ;) np piersi bolą , ale nie raz bolały dużo mocniej.
    A Wy Werni staracie się w tym cyklu?

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam nie być w de w tym cyklu ale przyjechałam, zobaczymy jak będzie.. Mnie tez piersi bolaly przed okresem a w ostatnim cyklu to bardzo, czytalam na necie ze przez prolaktyne mogą bolec. Może w tym cyklu przestaną bolec.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny, dolaczam do rocznika'87:) z mezem staramy sie o dzidziusia 9 cykli, zaczelismy wlasnie 10. Dwa tygodnie temu dostalam leki od endokrynologa. Tsh 3,31 i pidwyzszona prolaktyna. Z ta,prolaktyna jest roznie bo raz mialam przekroczona norme dwa razy, teraz mi spadlo. Ale tez jeszcze podwyzszona. Lekarz mi kazal brac eutyrox 50 i bromergon 1/4tabletki na noc. To tak w skrocie moja historia:) wszyscy wokol mnir zachodza w ciaze, a ja ciagle nic. Martwie sie, tak bardzo sie boje, ze nigdy nie zajde w ciaze. Juz staralam sie nie nastawiac, nie myslec, ale ten cykl mnie tak strasznie zdolowal, ze znow nic. Mam nadzieje, ze przyczyna tego jest to tsh i prl. Tak sobie to tlumacze:(

  • fala dunaju Znajoma
    Postów: 16 10

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry wszystkim :)
    Postanowiłam i ja dołączyć. Staramy się o fasolkę już jakieś 15 miesięcy. Wczesnej poroniłam w 10tc :( ostatnie 3 miesiące sobie trochę odpuściłam, ale teraz z zapałem wracam do obserwacji, badań itd. Postanowiłam w tym miesiącu spróbować pierwszy raz: monitoring (cykle mam strasznie rozjechane, od 23 do 40 a wyjątkowo zdarzały się i bardziej skrajne.),len, żel CONCEIVE PLUS, herbatka Baby$Mama Med płodność.
    Mam przeczucie, że tym razem się uda (chociaż już często tak miałam i nic).
    Na razie to mój 9dc (monitoring mam umówiony na 14dc).
    Dodatkowo mam pytanko. Przez pół roku brałam luteine 2 razy dziennie od 14 dc do pojawienia się @. Tak się ostatnio zastanawiam, czy skoro moje cykle często bywają dłuższe to czy możliwe, że biorąc luteine blokowałam sobie owulację?

  • Andzia87 Ekspertka
    Postów: 128 205

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem bardzo możliwe że mogłaś sobie blokować, nie jest powiedziane że owulacja występuje zawsze książkowo tj. w 14 dc. Zwłaszcza w przypadku dłuższych cykli. Mój gin (na zgłoszony przeze mnie problem dłuższych cykli 40-45 dni) stwierdził że progesteron (luteina,dupek)ureguluje tylko długość cyklu - i to też nie zawsze-ale nie wpłynie w żaden sposób na wystąpienie owulacji, a wręcz może ją zahamować jeśli zaczniemy zażywać progesteron w nieodpowiednim momencie (czytaj przed owulacją). Dlatego zdecydowałam się spróbować inofolic zamiast progesteronu - cykle mi się skróciły, czuję pracę jajników - no ale w ciąży jeszcze też nie jestem więc umiarkowany optymizm:)
    życzę szczęścia w tym cyklu:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2015, 11:22

    km5scwa1hx65oe99.png
    relggu1r0laeq3qv.png
  • fala dunaju Znajoma
    Postów: 16 10

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuję za odpowiedź. Wychodzi na to, że bardzo prawdopodobne, że przez pół roku sama sobie blokowałam owulację. Ach Ci lekarze... Dobrze, że są takie miejsca jak to i zawsze to co powie lekarz można tu z wami zweryfikować.
    Jakie działanie ma inofolic? Czytam w internecie i nie bardzo rozumiem :)

  • lobelia Koleżanka
    Postów: 35 6

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam pytanie czy jest możliwa implantacja 12 dnia po owulacji ?
    nie boli mnie brzuch jak na @ zauważyłam troszkę brązowego śluzu na papierze.
    mam nadzieje że któraś mi odp

‹‹ 96 97 98 99 100 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ