X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 92- starania
Odpowiedz

Rocznik 92- starania

Oceń ten wątek:
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 6 listopada 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An_ja wrote:
    A tak btw to mam taaaaaaaaaaaaaaaaaką ochotę na kebeba, że chyba sobie zamówię bo nie zdzierżę ;D

    Hahahah :D mnie odrzuca od budek z kebabem na kilometr :D

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • An_ja Przyjaciółka
    Postów: 102 21

    Wysłany: 6 listopada 2017, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patulka wrote:
    ja mam ciężko odmówić sobie słodyczy... Chociaż raz albo dwa razy wytrwałam w postanowieniu ponad pół roku...

    chyba czas najwyższy znów zacząć się odchudzać... wtedy może mi jakoś łatwiej pójdzie :D

    a ja jednak do pracy nie idę jutro, tylko w środę, dodatkowy dzień wolnego dla mnie :D


    przed zajściem w ciąże schudłam prawie 11 kg, od końca lipca do połowy października. Planowałam 17 ale teraz każdy kilogram ciążowy przyjmę z chęcią. Wcześniej nie działały na mnie diety lub postanowienia, tzn działaby ale na krótko, a teraz poszłam do p dietetyk i zadziałała GŁOWA!

    To, że idę do niej płace te 8 dych, i za miesiąc wstyd by mi było iść i powiedzieć "Pani, bo ja po tygodniu odpuściłam" i tak to zadziałało, a potem przywykłam do ważenia tych posiłków a do słodyczy nigdy mnie nie ciągneło za to słone po odstawieniu też przywykłam i teraz nie smakuje już tak dobrze ;)


    na razie nie waże, jem w miarę normalnie acz zdrowo (taaa....dzisiaj chcica na kebab :D), jak będzie z Dzidzią wszystko ok to pójdę do dietetyczki po jakieś wskazóki, żeby się nie roztyć

    27.06.15r. <3

    hchy3e3kmfm4vcg0.png
  • Patulka Autorytet
    Postów: 794 172

    Wysłany: 6 listopada 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An_ja, ja nie byłam na żadnej diecie, po prostu odpuściłam sobie słodycze i fastfoody. Poza tym jadłam wszystko tylko mniej i częściej. Do tego ruch i efekty były powalające. A teraz lenistwo i brak czasu dają się we znaki.

    iv09gu1rb7ycgb9v.png
    Jagoda, 13.10.2018 52cm 2,700g <3
  • An_ja Przyjaciółka
    Postów: 102 21

    Wysłany: 6 listopada 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    znam to!

    a jeszcze prokrastynacja jesli chodzi o ćwiczenia to moje drugie imię :D

    27.06.15r. <3

    hchy3e3kmfm4vcg0.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 6 listopada 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ze mną się dzisiaj coś niedobrego dzieje... Od rana nie mogłam na kawę patrzeć. Specjalnie szybciej do pracy poszłam, żeby sobie zrobić kawę i zjeść śniadanie. Kanapkę zjadłam, a kawy nie zrobiłam bo na samą myśl mi się niedobrze zrobiło i trzymało mnie do południa. Może zwiększona dawka Euthyroxu tak na mnie działa.
    Jutro pewnie luz w pracy, dzieci będzie mniej. Akurat bostonka dopadła te dzieci, które mają korby w tyłkach i są niegrzeczne :D

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 6 listopada 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Ze mną się dzisiaj coś niedobrego dzieje... Od rana nie mogłam na kawę patrzeć. Specjalnie szybciej do pracy poszłam, żeby sobie zrobić kawę i zjeść śniadanie. Kanapkę zjadłam, a kawy nie zrobiłam bo na samą myśl mi się niedobrze zrobiło i trzymało mnie do południa. Może zwiększona dawka Euthyroxu tak na mnie działa.
    Jutro pewnie luz w pracy, dzieci będzie mniej. Akurat bostonka dopadła te dzieci, które mają korby w tyłkach i są niegrzeczne :D

    Kochana a powiedz mi czy Ty tylko na kawę tak reagujesz czy ogólnie masz często mdłości? I jak tolerujesz mleko i przetwory mleczne?

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 6 listopada 2017, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj na kawę, ale ogólnie to kawoszem jestem, więc nie wiem o co chodzi... A z mlekiem i przetworami nie mam problemu. Dzisiaj bardzo mi się jogurtu chciało

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 6 listopada 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się rozpisałyście. I pomyśleć, że ostatnio byłam tu koło 16 ;)

    Co do diet to potwierdzam, małe ilości i kg same lecą w dół. No, ale trzeba mieć tą siłę i motywację. U mnie zazwyczaj się kończy po 2 miesiącach.

    alex0806, Twój objaw jakby ciążowy, ale chyba jeszcze za wcześnie ;)

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 6 listopada 2017, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nic zaczynam tę nierówną walkę z rejestracją... Pewnie się dziś nie dodzwonię, ale warto chociaż spróbować.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 6 listopada 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Dzisiaj na kawę, ale ogólnie to kawoszem jestem, więc nie wiem o co chodzi... A z mlekiem i przetworami nie mam problemu. Dzisiaj bardzo mi się jogurtu chciało

    Pytałam o to bo niektórzy zle reagują na laktoze zawarta w Euthyroksie. Najczęściej z Hashi sie łączą problemy z trawieniem i tolerancja laktozy. Wtedy zmienia sie lek na Letrox ;)
    Faktycznie brzmisz ciążowo :D

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 6 listopada 2017, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alegzi wrote:
    No nic zaczynam tę nierówną walkę z rejestracją... Pewnie się dziś nie dodzwonię, ale warto chociaż spróbować.

    Haha ja przegrałam moze Ty wygrasz i wyrównamy walkę :D

    alegzi lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 6 listopada 2017, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie normalnie nie wierzę :) Wystukałam numer, dzwonię, dzwonię, przeglądam forum, a tu za chwilę słyszę "Halo, słucham". Jestem w takim szoku, że szkoda gadać. Odebrali po jakiś 15 sekundach... Zapiałam się do kliniki niepłodności na 12 grudnia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2017, 17:43

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 6 listopada 2017, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An ja zobaczysz wszystko bedzie w porządku. Alegzi wow! Oby wszystko bylo w porządku. Ja robię obiad z mężem.

    An_ja lubi tę wiadomość

    3i49krhm19wid3ce.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 6 listopada 2017, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alegzi wrote:
    Słuchajcie normalnie nie wierzę :) Wystukałam numer, dzwonię, dzwonię, przeglądam forum, a tu za chwilę słyszę "Halo, słucham". Jestem w takim szoku, że szkoda gadać. Odebrali po jakiś 15 sekundach... Zapiałam się do kliniki niepłodności na 12 grudnia :)

    Wooo jak szybko! :D no to troszeczkę ponad miesiąc i znów z czymś do przodu będziecie ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 6 listopada 2017, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No cieszkam się bardzo :) Już się nie mogę doczekać grudnia :) :)
    Mam nadzieję, że to dobry znak na przyszłość.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 6 listopada 2017, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alegzi wrote:
    No cieszkam się bardzo :) Już się nie mogę doczekać grudnia :) :)
    Mam nadzieję, że to dobry znak na przyszłość.

    Na pewno :)

    alegzi lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 6 listopada 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panipuchatkowa wrote:
    An ja zobaczysz wszystko bedzie w porządku. Alegzi wow! Oby wszystko bylo w porządku. Ja robię obiad z mężem.

    My już po obiadku. Dziś była rybka. Postanowiliśmy, że chociaż raz w tygodniu będziemy na obiad jedli rybę. Pychotka :)

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 6 listopada 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alegzi, świetne wieści :) To nieco ponad miesiąc :) Ja na 11 grudnia idę do szpitala, może ten czas będzie dla nas zbawienny.

    Ciążowo raczej nie, to za wcześnie żeby cokolwiek odczuwać raczej. Z mdłości przeszło mi w zgagę, bo jednak się tej kawy napiłam po pracy. Całkiem niedawno też miałam przez jakiś czas mdłości. Może po prostu od jakichś zawahań hormonów tak mam? I tego Euthyroxu. Przez to wszystko nawet obiadu nie zjadłam. Coś nawet głodna nie jestem, wczoraj tak samo było. Ehh, niech to już się unormuje w końcu bo zwariuję. Wolałabym wymiotować na kilometr, byleby w tej ciąży w końcu być. Wtedy przynajmniej zna się przyczynę dolegliwości

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2017, 18:09

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 6 listopada 2017, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Alegzi, świetne wieści :) To nieco ponad miesiąc :) Ja na 11 grudnia idę do szpitala, może ten czas będzie dla nas zbawienny.

    Ciążowo raczej nie, to za wcześnie żeby cokolwiek odczuwać raczej. Z mdłości przeszło mi w zgagę, bo jednak się tej kawy napiłam po pracy. Całkiem niedawno też miałam przez jakiś czas mdłości. Może po prostu od jakichś zawahań hormonów tak mam? I tego Euthyroxu. Przez to wszystko nawet obiadu nie zjadłam. Coś nawet głodna nie jestem, wczoraj tak samo było. Ehh, niech to już się unormuje w końcu bo zwariuję. Wolałabym wymiotować na kilometr, byleby w tej ciąży w końcu być. Wtedy przynajmniej zna się przyczynę dolegliwości

    O to trzymam podwójnie kciuki - 11 i 12 grudnia. Musi być dobrze! :)

    Pamiętam, że ostatnio tez miałaś te mdłości. Nawet Twój gin. się śmiał, że to może jednak ciąża. A patrzyłaś może na skutki uboczne Euthyroxu? Może to faktycznie przez niego. Ja się śmiałam do P, że całą ciążę mogłabym się źle czuć, mieć mdłości itp. byleby tylko zajść w końcu.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 6 listopada 2017, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alegzi, ja to samo. Mogę rzygać dalej niż widzieć, naprawdę :D Mogę spać całe dnie w przerwach na wymioty. Byleby zajść w ciążę i zdrowo ją donosić :) Pytałam mojej endo o te mdłości. Mówiła, że to jest niespecyficzny objaw i raczej nie od leków. Chyba, że może mi trochę siadać na żołądek. Właśnie podgrzałam sobie obiad i nawet nie mam ochoty się za niego zabrać.
    Ja już się przestaję na cokolwiek nastawiać chyba. Ważne, że się normuje wszystko, bo i śluz jest i tempka się ładnie trzyma. Może po prostu wrócą normalne cykle i będziemy mogli się starać na spokojnie, bez problemów.

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
‹‹ 115 116 117 118 119 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ