X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 92- starania
Odpowiedz

Rocznik 92- starania

Oceń ten wątek:
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Ma jeszcze młodszą siostrę która mieszka w Gdańsku i nie przyjeżdża za często :) ale teściowa ma po prostu taki charakter, ona uważa że wszystko robi najlepiej i trzeba robić tak jak ona

    Czyli tak jakby był jedynakiem (w mentalności teściowej ;))

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Terka no i ja tak robię :) czyli po swojemu :) no i fakt taki trochę z niego jedynak bo córka uciekła i teraz tylko jego tu ma

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miłego dnia:-)
    My dzisiaj na urodzinki do ciotki jedziemy. Takż

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Terka, oj staram sie panowac nad soba ;) z reszta chyba mam to do siebie, ze zazwyczaj duzo wyolbrzymiam. Wiem doskonale o tym. Jestem panikara, wertyje internety a jak znajde cos co mi „podpasuje” do paniki to koniec. Wiem, ze tak nie mozna. Wlasnie parze sobie melise- od 3 dni staram sie ja pic. Tak dwa kubki dziennie rano i na wieczor. Z reszta musze uzbroic sie w cierpliwosc, bo dzwonili do mnie z przychodni z samego rana, ze moje badanie ma stan 67% i najprawdopodobniej wynik bedzie dopiero w srode:( mam nadzieje, ze do czwartku sie wyrobia bo mam wizyte u swojej gin i mialam przyjsc ze wszystkimi badaniami...

    Miss, tesciowe tak maja ;) moja czasami jak cos palnie to nie wiem co powiedziec :p ale ja lubie mimo wszystko:) staram sie zazwyczaj to co mowi wpuszczac jednym uchem a wypuszczac drugim- rzadko jej cos odpowiadam, wole zachowac cisze i spokoj :p

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tak od niechcenia weszłam na swoje konto w diagnostyce z nadzieją że są już wyniki prolaktyny i się okazało że nie ma ale jest wynik tsh :/
    Znowu mi wzrosło na 2.66 :( no ja już nie wiem co mam robić... biorę letrox 75 i pewnie mi dawki nie zwiększy

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss hmm. No to faktycznie. Może cos innego tak dziala na tarczycę że ten lek tego nie zbija?

    3i49krhm19wid3ce.png
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już sama nie wiem co jest nie tak :( kuźwa jestem na diecie, nie jem słodyczy, regularnie biorę lek a i tak gowno to daje... siedzę i rycze bo już nie mam sił :( myślałam że będzie już tylko lepiej a jest gorzej niż przedtem...

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss a jaki miałaś wynik wcześniejszy? Jak bardzo Ci uroslo i w jakim czasie?
    Nie byłaś nie wiem zmęczona wkurzona mega szczęśliwa itd? Bo to zmienia wynik

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 13:15

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    Miss a jaki miałaś wynik wcześniejszy? Jak bardzo Ci uroslo i w jakim czasie?
    Nie byłaś nie wiem zmęczona wkurzona mega szczęśliwa itd? Bo to zmienia wynik
    Próbuje sprawdzić wyniki na koncie i jak to zrobię to napisze
    Wydaje się że poszłam tak jak zawsze na badanie ani jakaś wkurzona, zestresowana ani nic :( A teraz po prostu mi jest przykro bo robię wszystko żeby było lepiej, przeorganizowalam całe swoje życie a i tak nic to nie dało :( byłam pewna że wynik będzie lepszy albo że przynajmniej będzie na podobnym poziomie ale czego takiego się nie spodziewałam... zobaczymy co endokrynolog na to powie

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss, a mozesz mi powiedziec dlaczego bierzesz akurat letrox nie euthyrox? Chodzi o brak laktozy?
    Powiem Ci tak, jako osoba ktora niedoczynnosc ma juz kilkanascie dobrych lat ;) nigdy nie mialam tsh na tym samym poziomie. Zawsze skacze, raz jest w normie, pozniej troche w gorze, pozniej spada jest ponad norme. Wszystko moze miec wplyw na wynik tsh. Machnij sobie jeszcze ft4:) i nie stresuj sie tym tak! Ja tez nie moglam opanowac tsh, a wiem ze przed ciaza powinna byc 1-1,5. Lekarze oczywiscie twierdzili, ze tsh na poziomie 2,9 jest ok przeciez w normie ale sama wiedzialam ze jest cos nie tak i zwiekszalam dawke. Dzieki temu zeszlam do tsh 1,2 i zaszlam wtedy w ciaze. Jak jeszcze nie wiedzialam o tym, ze jestem w ciazy to moje tsh spadlo do 0,2. 4 tygodnie pozniej bylo juz 2,42, czyli za duzo. Znowu zwiekszenie dawki do 112. Teraz w tym tygodniu tez ide na badania tsh, zeby zobaczyc jak wyglada moje tsh i ft4 po prawie miesiacu brania 112tki.
    Prosze nie ryczec, a dawke widocznie trzeba ciut zwiekszyc :)

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, diagnostyka mi się zacieła przez co wkurzyłam sie jeszcze bardziej :/
    Przeszukałam papierowe wyniki i napiszę Wam całą moją historie z tsh...
    -pierwsze robiłam w styczniu-4,74
    -na początku lutego robiłam tsh z całym panelem tarczycowym- wtedy było 2,85
    -po tych dwóch badaniach miałam endokrynologa- dostałam euthyrox 50mg
    -zbadałam w marcu- spadło na 1,58
    -zbadałam w kwietniu przed wizytą u endokrynologa - 2,95- dostalam euthyrox 75mg
    -po zwiekszonej dawce zbadałam na początku czerwca i zamiast spaść to wzrosło na 3,22- endokrynolog wtedy stwierdziła ze nie ma co zwiększać dawki leku
    -pod koniec czerwca zrobiłam znowu cały panel tarczycowy i wtedy wynik był już niższy-1,97, ale wtedy też sie dowiedziałam o hashimoto bo już przeciwciała były w kosmosie
    -pod koniec sierpnia znowu zrobiłam cały panel- przeciwciała były bez zmian a tsh 1,45

    Wiec ostatni wynik mam z końca sierpnia i był 1,45 :( a teraz 2,66... dodam tez że od tygodnia biore letrox zamiast euthyroxu- pisałam wam że przy wykupowaniu leków aptekarka dała mi go jako zamiennik nawet nie pytając o zdanie- ale w sumie to dobrze bo przecież i tak mi laktozy nie można... wiec raczej zmiana leku nie miała wpływu na wynik tsh

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lelek wrote:
    Miss, a mozesz mi powiedziec dlaczego bierzesz akurat letrox nie euthyrox? Chodzi o brak laktozy?
    Powiem Ci tak, jako osoba ktora niedoczynnosc ma juz kilkanascie dobrych lat ;) nigdy nie mialam tsh na tym samym poziomie. Zawsze skacze, raz jest w normie, pozniej troche w gorze, pozniej spada jest ponad norme. Wszystko moze miec wplyw na wynik tsh. Machnij sobie jeszcze ft4:) i nie stresuj sie tym tak! Ja tez nie moglam opanowac tsh, a wiem ze przed ciaza powinna byc 1-1,5. Lekarze oczywiscie twierdzili, ze tsh na poziomie 2,9 jest ok przeciez w normie ale sama wiedzialam ze jest cos nie tak i zwiekszalam dawke. Dzieki temu zeszlam do tsh 1,2 i zaszlam wtedy w ciaze. Jak jeszcze nie wiedzialam o tym, ze jestem w ciazy to moje tsh spadlo do 0,2. 4 tygodnie pozniej bylo juz 2,42, czyli za duzo. Znowu zwiekszenie dawki do 112. Teraz w tym tygodniu tez ide na badania tsh, zeby zobaczyc jak wyglada moje tsh i ft4 po prawie miesiacu brania 112tki.
    Prosze nie ryczec, a dawke widocznie trzeba ciut zwiekszyc :)
    Tak jak pisałam wyżej- z tym letroxem to takie nieporozumenie wyszło, jeszcze moja endo o tym nie wie ze biorę letrox zamiast euthyroxu :) ale myśle że sama by mi to zamieniła na wizycie we wtorek co pojde bo nie toleruję nabiału więc pewnie samej laktozy też... no i własnie mi też bardzo skacze- chyba to zależy od dnia w którym się bada :P pewnie jakbym poszła jutro czy wczoraj to byłby inny wynik - może niższy... ft4 już nie badam na swoją rękę bo zawsze mi wychodzi w granicy 1,7 czyli ciut ponad normę

    No ale nic, spróbuję się nie stresować i jakoś wytrzymać do tej wizyty we wtorek... zobaczę co endo powie na to :/ jak mi znowu walnie ze jest ładne tsh i nie ma potrzeby zwiększać dawki leku to ją chyba opluje jadem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 13:53

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie skacze Ci to tsh.:/

    3i49krhm19wid3ce.png
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panipuchatkowa wrote:
    Faktycznie skacze Ci to tsh.:/
    Kurcze a ja głupia myślałam że jak się wezmę za siebie, zacznę zdrową diete, odstawie słodycze to bedzie szło ku dobremu a jest gorzej :( ja nie wiem co ja robię nie tak...
    i wiem że to ta cholerna tarczyca mi miesza wszystko i przez to się nie udaje z ciążą... wiem, że niektóre dziewczyny zachodzą z wysokim tsh ale pewnie u mnie akurat tak się nie da :(

    Ale pociesza mnie fakt że zawsze moglo być gorzej :) tak jak np w czerwcu gdzie mimo zwiększonej dawki leku tsh wzrosło zamiast spaść

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 13:58

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss, trzeba zwiekszyc i skontrolowac po miesiacu :) i sie tym nie stresuj, z tarczyca nie ma tak kolorowo niestety. Mi dieta nie pomagala, wiec odpuscilam totalnie. Jak masz teraz 75 to moze trzeba bedzie dac 88 ale wydaje mi sie, ze to moze byc troszke duzo. Moze trzeba bedzie pomieszac dawkowanie kilka dni 75 kilka 88 ;) ja przez dluzszy czas mialam 88 i 100 na zmiane , z czego 88 bralam 4x w tyg a 100 3x. Teraz 7 dni biore 112.

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lelek wrote:
    Miss, trzeba zwiekszyc i skontrolowac po miesiacu :) i sie tym nie stresuj, z tarczyca nie ma tak kolorowo niestety. Mi dieta nie pomagala, wiec odpuscilam totalnie. Jak masz teraz 75 to moze trzeba bedzie dac 88 ale wydaje mi sie, ze to moze byc troszke duzo. Moze trzeba bedzie pomieszac dawkowanie kilka dni 75 kilka 88 ;) ja przez dluzszy czas mialam 88 i 100 na zmiane , z czego 88 bralam 4x w tyg a 100 3x. Teraz 7 dni biore 112.
    Nie wiem,zobaczę co mi ta endokrynolog powie :( mam nadzieje ze nie oleje tylko coś wymyśli sensownego...
    Teraz się zalogowałam w końcu do diagnostyki i spojrzałam na tabelkę z tsh (w tabelce tak wszystko jaśniejsze się wydaje) i doszłam do wniosku że może faktycznie jakiś gorszy dzień na badanie miałam i dlatego taki wynik? bo badałam 5 czerwca i wtedy było 3,22, a jak pózniej zrobiłam caly panel 23 czerwca to już było 1,97... więc w kilkanaście dni spadło o ponad 1... to możliwe? albo ewentualnie dopiero wtedy zaczeła działać ta zwiekszona w kwietniu dawka leku... kurde sama nie wiem co o tym myśleć :( czy przejmować sie tym wynikiem czy uznać że skacze bo skacze inic z tym nie zrobię

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak się przedstawia wykres :(


    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f943821e41fe.png


    Edit. Dobra, już przestaje Was spamować moim tsh :/ tylko prosze powiedzcie mi że jakos to bedzie :/ bo już nawet przy meżu się rozryczałam z niemocy... ide lepić te pierogi, może przestanę myśleć ech... pewnie w poniedziałek będzie kolejna załamka kiedy dostanę wyniki prolaktyny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 14:19

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana tarczyca nigdy nie będzie dawała Ci takiego samego wyniku.
    Nie wiem czemu się tak zmienia, ale tak działa...
    Z tego co ja się orientuję to badania powinno się robić 6tygodni po zmianie czy wprowadzeniu leku. Bo dopiero wtedy zaczyna coś tam działać do porządku

    Może to z czapy pytanie ale dobra dawkę babeczka w aptece Ci wydała?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 14:34

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    Kochana tarczyca nigdy nie będzie dawała Ci takiego samego wyniku.
    Nie wiem czemu się tak zmienia, ale tak działa...
    Z tego co ja się orientuję to badania powinno się robić 6tygodni po zmianie czy wprowadzeniu leku. Bo dopiero wtedy zaczyna coś tam działać do porządku

    Może to z czapy pytanie ale dobra dawkę babeczka w aptece Ci wydała?
    Ja w kwietniu zwiększyłam dawkę z 50 na 75 a w czerwcu zbadalam i było jeszcze więcej niż w kwietniu... ot kurde zagadka naukowa ta moja tarczyca :(

    Tak tak miałam mieć euthyrox 75 A dostałam zamiennik letrox 75 :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 14:37

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss nie załamuj się słońce! Musi być dobrze.. Lep te pierogi i się odstresuj.:*

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

    3i49krhm19wid3ce.png
‹‹ 1968 1969 1970 1971 1972 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ