X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rodzinka.pl - starania o 3, 4, 5... szczęście 😀
Odpowiedz

Rodzinka.pl - starania o 3, 4, 5... szczęście 😀

Oceń ten wątek:
  • Nowa3231 Koleżanka
    Postów: 54 15

    Wysłany: 9 kwietnia, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już podjęłam decyzję, w głowie muszę poukładać tylko kilka obaw ale myślę że z czasem się ułoży. Muszą się poukładać. Tak jak mówicie, nikt za mnie dzieci nie wychowuje, nie wstaje do nich nie troszczy się o nie. Z mężem też należymy do rodzin wielodzietnych.. wiem że teraz niektórym się wydaje oh rodzina wielodzietna = patologia czy inne opinie ale jak my się spotykamy ze swoimi bliskimi co święta (ciężko spotykać się na codzien spora różnica km) brzydko powiem jest zajebiście. Każdy z nas ma rodziny jest naas naprawdę sporo. 🤭 I tego życzę nam w przyszłości by chociaż w święta każdy się spotykał i doceniał rodzeństwo. Mimo że jesteśmy daleko jest ta myśl że jakby coś się komuś stało każdy wskoczy za kogoś w ogień.

    Dziś dzwonię do ginekologa i umawiam się na wizytę na przyszły tydzień. Mam nadzieję że da zielone światło i czas pokaże co Bozia da.

    Przed spirala miałam poronienie też jakoś to w głowie siedzi ale mam pozytywne nastawienie i dzięki wam utwierdzam się w przekonaniu że dobrze idę kierując się sercem

    Sara, ludzie są bezduszni mówiąc że pobieracie podatek czy jakieś inne świadczenia, nie robicie tego dla siebie lecz dziecka. Jak jest możliwość korzystania z różnych form pomocy trzeba korzystać zwłaszcza przy niepełnosprawnych.
    W rodzinie mamy też dzieci z autyzmem (nie u nas ale z męża strony) i mega ich każdy wspiera. Szukamy wspólnie pomocy, różnego rodzaju wsparcia . I to jest piękne w dużych rodzinach.
    Za was też trzymam kciuki

    Dziękuję Wam

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1533 436

    Wysłany: 9 kwietnia, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja uważam że pomoc państwa na chore dzieci się poprostu należy nie mogę zrozumieć jak może być tak że życie dziecka nie raz zależy od tego czy rodzice zbiorą pieniądze na leki a urzędnicy wydają tak ogromne sumy na pierdoly. Ludzie widzą tylko to że na chore dziecko dostaje się zasiłek ale nie widzą tego że ten zasiłek to są śmieszne pieniądze pewnie nie jeden polityk tyle zostawia w restauracji za porządny obiad.
    Przepraszam ale jestem strasznie wyczulona na tym punkcie bo to wstyd żeby rodzice musieli zbierać na leczenie dziecka bo rząd nie potrafi im pomóc na tyle żeby mogli zająć się tym chorym dzieckiem a nie walka o to czy nazbierają na leki rehabilitację czy operację

    Sara30, Nowa3231 lubią tę wiadomość

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5420 5647

    Wysłany: 9 kwietnia, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie. Zwłaszcza, że te pieniądze to kropla w morzu potrzeb.

    Inna sprawa, że gwarantuje, że każdy rodzic dziecka z niepełnosprawnością oddałby te pieniądze z pocalowaniem ręki w zamian za zdrowie dziecka 🥲

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5386 6276

    Wysłany: 9 kwietnia, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara30 wrote:

    Inna sprawa, że gwarantuje, że każdy rodzic dziecka z niepełnosprawnością oddałby te pieniądze z pocalowaniem ręki w zamian za zdrowie dziecka 🥲
    Dokładnie.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Nowa3231 Koleżanka
    Postów: 54 15

    Wysłany: 9 kwietnia, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, każdy rodzic chyba zrobiłby wszystko by jego dziecko było zdrowe. To dla każdego najważniejsze. Ostatnio u mojego bratanka wykryli padaczkę, ma tak silne napady że momentami odcina do na 1/2min... Są dostępne takie aparaty by sygnalizowały napady ale co? Drogie w cholerę. Na NFZ jest możliwość ale trzeba czekać na orzeczenia od lekarzy że ma ta padaczkę itp.. co lekarz to opis, potem ZUS... Zanim maly M. Dostanie orzeczenie minie kilkaaa ładnych tyg. Rodzice żyją w niepokoju codziennie.
    A polsko rząd co robi? Całe *ówno. Zamiast zrobić refundację leków, sprzętów dla dzieci to tylko kłody pod nogi ... A widząc np. więźnia który leży na oddziale za próbę porwania i on czeka na jakiś zabieg bez kolejki, bo to więzień szlak człowieka trafia. ->miałam taki obrazek jak leżałam na laryngologii.. czekałam 5tyg na zabieg a jego wzięli bez kolejki bo to wiezien..

    Skacze trochę z tematem ale wiedząc jakie ludzie mają problemy z chorymi dziećmi a jak państwo im pomaga to szlak trafia.

  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5420 5647

    Wysłany: 9 kwietnia, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dokładnie wiem o co chodzi 🤦🏻‍♀️ i to nóż się w kieszeni otwiera 🤦🏻‍♀️
    Moja T też z padaczką ale na szczęście jakoś tak już mamy dobrane leki, że odpukac napady są rzadko.
    Z resztą u nas padaczka to taki bonus. Padaczka, autyzm, skolioza, wady wzroku i słuchu. Ot - gratisy 🫢

    A najbardziej mnie wkurza mydlenie oczu. Moi dziadkowie np nie rozumieją czemu człowiek narzeka jak ma refundację. Ale te kwoty są śmieszne. Przykładowo pampersy. Co z tego że jest refundacja jakieś 50 zł jak prawie 300 muszę zostawić co miesiąc w sklepie medycznym 😂
    Tak samo jak okulary. Moi dziadkowie myśleli że Tola ma okulary za darmo 😂

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Nowa3231 Koleżanka
    Postów: 54 15

    Wysłany: 9 kwietnia, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję z całego serca choroby twojej T. na pewno jest niesamowitym szkrabem 🥰
    Ok to "starsze" pokolenie.. brak słów czasami.
    Moja babka stwierdziła że polska za dużo daje rodzicom a jej zaledwie dwie 13tki... I kłóci się że my mamy za dobrze... Jakbyśmy te pieniądze sobie brali a dzieci na ulicy pod mostem siedziały.. eh. Ze skrajności w skrajność. 🫣

  • Nowa3231 Koleżanka
    Postów: 54 15

    Wysłany: 11 kwietnia, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mój ginekolog który prowadził moje poprzednie ciążę znów przyjmuje ❤️ zapisałam się na przyszły piatek. Jestem happy że nie muszę szukać nikogo innego nowego . ☺️ To chyba dobry pierwszy znak 🤭

    edka85, Sara30 lubią tę wiadomość

  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5420 5647

    Wysłany: 12 kwietnia, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa3231 wrote:
    Kochane mój ginekolog który prowadził moje poprzednie ciążę znów przyjmuje ❤️ zapisałam się na przyszły piatek. Jestem happy że nie muszę szukać nikogo innego nowego . ☺️ To chyba dobry pierwszy znak 🤭

    Super! Teraz tylko czekać na 🟩 i ogień 🔥 😁

    Nowa3231 lubi tę wiadomość

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Nowa3231 Koleżanka
    Postów: 54 15

    Wysłany: 13 kwietnia, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że da mi zielone światło. Chociaż po 3 ciąży mówił że nie zaleca mi 4…. Od tamtej pory minęło 4lata wiec może w środku już się wszystko zrosło jak powinno. Sama trzymam kciuki i jestem pełna obaw, jakbym szła na pierwszą wizytę w życiu 🫣

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1533 436

    Wysłany: 14 kwietnia, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa3231 wrote:
    Mam nadzieję że da mi zielone światło. Chociaż po 3 ciąży mówił że nie zaleca mi 4…. Od tamtej pory minęło 4lata wiec może w środku już się wszystko zrosło jak powinno. Sama trzymam kciuki i jestem pełna obaw, jakbym szła na pierwszą wizytę w życiu 🫣
    Mam koleżankę w sierpniu urodziła córeczkę wcześniej 3 synów i wszystkie porody cc między 3 a 4 ciążą też było 4 no prawie 5 lat ale wszystko bez problemowa tyle że co organizm to inaczej ja rodziłam w styczniu cc w listopadzie na wizycie gin stwierdził że nie widzi przeciwwskazań do kolejnej ciąży tyle że miedzy moja córką a synem jest 17 lat i 8 miesięcy różnicy bo u nas zajść w ciążę to graniczy z cudem

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Nowa3231 Koleżanka
    Postów: 54 15

    Wysłany: 16 kwietnia, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że i u nas będzie udana wizyta, w piątek się okaże 🤭 Angela najważniejsze że się udało zajść, różnica wieku nie jest ważna ;)

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1533 436

    Wysłany: 16 kwietnia, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa3231 wrote:
    Mam nadzieję że i u nas będzie udana wizyta, w piątek się okaże 🤭 Angela najważniejsze że się udało zajść, różnica wieku nie jest ważna ;)
    Tak to prawda każdego dnia dziękuje losowi za ten cud i nie obrażę sie jak dało by się jeszcze jeden 😁😁
    To trzymam kciuki za piątek i mam nadzieje że będzie dobrze 🙂

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1533 436

    Wysłany: 19 kwietnia, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa3231 wrote:
    Mam nadzieję że i u nas będzie udana wizyta, w piątek się okaże 🤭 Angela najważniejsze że się udało zajść, różnica wieku nie jest ważna ;)
    I jak wizyta już była?

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Nowa3231 Koleżanka
    Postów: 54 15

    Wysłany: 19 kwietnia, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie będę jechać. Mam na 16.30 wizytę. Stresuje się okropnie. Dam znać

  • Nowa3231 Koleżanka
    Postów: 54 15

    Wysłany: 19 kwietnia, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam zielone światło. !!! Wkładka wyciągnięta, na USG widać że nie ma przeciwwskazań do zajścia .. lekarz mówił że zawsze jest ryzyko zwłaszcza że to byłaby 4ciaza ale rana po ostatnim cięciu ładnie zagojona więc on daje zielone światło ❤️❤️

    Angela1108, Sara30, edka85 lubią tę wiadomość

  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5420 5647

    Wysłany: 19 kwietnia, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa3231 wrote:
    Dziewczyny mam zielone światło. !!! Wkładka wyciągnięta, na USG widać że nie ma przeciwwskazań do zajścia .. lekarz mówił że zawsze jest ryzyko zwłaszcza że to byłaby 4ciaza ale rana po ostatnim cięciu ładnie zagojona więc on daje zielone światło ❤️❤️

    Ekstra!!!

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1533 436

    Wysłany: 19 kwietnia, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa3231 wrote:
    Dziewczyny mam zielone światło. !!! Wkładka wyciągnięta, na USG widać że nie ma przeciwwskazań do zajścia .. lekarz mówił że zawsze jest ryzyko zwłaszcza że to byłaby 4ciaza ale rana po ostatnim cięciu ładnie zagojona więc on daje zielone światło ❤️❤️
    Super wieści ❤️ cieszę się bardzo 🙂🙂🙂

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Nowa3231 Koleżanka
    Postów: 54 15

    Wysłany: 20 kwietnia, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się cieszę... ❤️ Zwłaszcza że nie muszę czekać tylko od razu możemy działać 🤭❤️

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5386 6276

    Wysłany: 20 kwietnia, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa3231 wrote:
    Dziewczyny mam zielone światło. !!! Wkładka wyciągnięta, na USG widać że nie ma przeciwwskazań do zajścia .. lekarz mówił że zawsze jest ryzyko zwłaszcza że to byłaby 4ciaza ale rana po ostatnim cięciu ładnie zagojona więc on daje zielone światło ❤️❤️
    No i elegancko. Ja mam dziś 18 DC, ale jeszcze na horyzoncie nie widać owu 🙄

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
‹‹ 159 160 161 162 163 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ