X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Są jakieś staraczki z rocznika '89? :)
Odpowiedz

Są jakieś staraczki z rocznika '89? :)

Oceń ten wątek:
  • Marcia89 Autorytet
    Postów: 263 456

    Wysłany: 27 października 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skąd ja to znam :) już od roku, co miesiac mysle, że jestem w ciazy. Ostatnio juz nawet zrobilam bete, bo: bylam dziwnie senna, bolaly mnie tylko sutki a nie cale piersi jak przed okresem, nie chcialo mi sie jesc, nawet ulubionych rzeczy, okres spoznial mi sie juz 4 dzien... niestety beta <0.01... Obiecałam sobie, ze juz nigdy wiecej nie bede sie doszukiwac objawow. Nie da sie. Ciagle o tym mysle, zawsze gdzies siedzi z tylu glowy nadzieja, ze moze sie udalo... bo przeciez "nigdy tak nie mialam".

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2015, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety to chyba nieodłączna część akcji pod kryptonimem "starania", trzeba się z tym pogodzić, zaakceptować swoje małe zboczenia i nie obwiniać się o paranoję. Kiedyś też obiecywałam sobie, że zero obserwacji, zero interpretacji, zero forum i że się odcinam ale kiedy tylko pojawiło się jakieś ukłucie w brzuchu, dziwny śluz czy wrażliwe piersi i tak wiązałam to z potencjalną ciążą a dodatkowo miałam dziwne poczucie winy, bo przecież miałam nic nie interpretować. Aż w końcu stwierdziłam, że taka jestem, że będę się doszukiwać bo przecież nie robię sobie tym krzywdy. Zaakceptowałam swoje zachowanie.

  • agape Autorytet
    Postów: 730 316

    Wysłany: 27 października 2015, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację Paprota, każda z nas świadomie starająca się o dziecko i mająca z tym problem, będzie chcąc nie chcąc bardziej obserwować się,czy doszukiwać rożnych objawów, niż te dziewczyny, które starania dopiero rozpoczynają,czy podchodzą do tego mniej emocjonalnie.

    paprota lubi tę wiadomość

    Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwycięzcami...
    PCO
    wysoka prolaktyna
    Prawie 20 miesięcy starań ...
    październik 2015 - 6tc (*) :(
    Sierpień 2016- HSG - drożne jajowody
    Wrzesień 2016- seminogram M. - wyniki dobre, jedynie obniżona nieco ilość plemników o prawidłowej budowie
  • pleasure Autorytet
    Postów: 1414 354

    Wysłany: 27 października 2015, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiem, ze teraz mi latwo mowic ale sama przez 2 lata widzialam wiecej objawow niz bylo to mozliwe ;)

    Marzec x 2 <3 <3
  • Marcia89 Autorytet
    Postów: 263 456

    Wysłany: 27 października 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie. Ja tez juz sie przyzwyczailam do swojego zachowania. Doszukuje sie i bede sie doszukiwac :) cale szczescie, ze są takie fora jak to, ze mozna sie wygadac. Ja tak naprawde nawet nie mam z kim pogadac, wszystkie kolezanki, szwagierki, kuzynki zaszly wtedy kiedy chcialy, bez problemu i chyba ciezko im jest mnie zrozumiec jak im mowie, ze to nie jest takie latwe. Trudno, moze kiedys w koncu sie uda :)

    paprota lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2015, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pleasure aż w końcu sie doczekałaś! w tym szaleństwie jest metoda :) musi być.

    Marcia też nie bardzo mam się przed kim wygadać, u mnie tak samo jak u Ciebie wszystkie koleżanki wiatropylne, do niedawna jeszcze większość znajomych nie miała dzieci ale teraz coraz więcej brzuszków na facebooku, chyba weszłyśmy w "ten" wiek kiedy posiadanie dziecka staje się normą... A niestety ktoś, kogo problem niepłodności nie dotknął nie bardzo potrafi sie wczuć w drugiego człowieka. Ulubionym "pokrzepiającym" tekstem moich znajomych jest "zastanówcie się, to wcale nie jest takie fajne"... Jakbym nie miała czasu żeby to przemyśleć, mam ochotę krzyknąć, że myślę o tym bezustannie od prawie dwóch lat i że jak im tak źle to chetnie wezme ich bobasa :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2015, 15:01

  • Marcia89 Autorytet
    Postów: 263 456

    Wysłany: 27 października 2015, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, mam to samo! a te co są już w ciązy to chodza i marudzą jak to im ciezko i ze mecza ich mdlosci... Ostatnio juz sie wkurzylam i powiedzialam do siostry mojego meza, ktora jest z drugim dzieckiem w ciazy, zeby nie narzekala tylko sie cieszyla, z tego co ma... bo niektorzy chcieliby byc w jej sytuacji. Wiem, ze kazdy ma swoje problemy i swoje priorytety ale dla mnie akurat teraz najwiekszym problemem jest to, ze nie moge miec dziecka. My zaczelismy sie starac szybciej niz nasi znajomi a teraz... kolezanki rodzą za miesac a ja sie dalej staram...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2015, 17:14

  • Lottie Przyjaciółka
    Postów: 175 34

    Wysłany: 28 października 2015, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z objawów to strasznie bolą mnie sutki przy dotyku i stałam się przewrażliwiona na zapachy... Też w każdym cyklu obserwowałam u siebie wszystkie możliwe objawy ciąży :)

    paprota lubi tę wiadomość

    Starania od maja 2013

    Aniołki
    13.11.2015 - [*] 7 tc
    22.01.2016 - [*] 11 tc
  • monirek Autorytet
    Postów: 319 237

    Wysłany: 28 października 2015, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)

    Lottie gratuluję :):) Świetna nowina!

    U mnie za każdym razem jak byłam w ciąży odnotowałam większy niż zazwyczaj wzrost tempki po owulacji i oczywiście wrażliwe piersi. I to tyle bo tak jak szybko ciąża się pojawiła tak zaraz też uciekła :(

    Ale przed terminem @ żadnych objawów.

    04.12.2014 - 7 tc :(
    22.07.2015 - 6 tc :(:(
    07.01.2016 - Maleństwo ma juz 1,5 cm :)

    09.08.2016 23:55 - na świat przyszła moja kochana Córeczka<3
  • Lottie Przyjaciółka
    Postów: 175 34

    Wysłany: 28 października 2015, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i koniec radości... Beta spada :(

    Starania od maja 2013

    Aniołki
    13.11.2015 - [*] 7 tc
    22.01.2016 - [*] 11 tc
  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 28 października 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lottie wrote:
    No i koniec radości... Beta spada :(
    lottie leć do lekarza ja bym poszła odrazu...

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • agape Autorytet
    Postów: 730 316

    Wysłany: 28 października 2015, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lottie wrote:
    No i koniec radości... Beta spada :(
    Skąd ja to znam... Trzymaj się kochana :* Może nie wszystko jeszcze stracone!

    Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwycięzcami...
    PCO
    wysoka prolaktyna
    Prawie 20 miesięcy starań ...
    październik 2015 - 6tc (*) :(
    Sierpień 2016- HSG - drożne jajowody
    Wrzesień 2016- seminogram M. - wyniki dobre, jedynie obniżona nieco ilość plemników o prawidłowej budowie
  • Lottie Przyjaciółka
    Postów: 175 34

    Wysłany: 29 października 2015, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam, powiedział, że musimy czekać i nic nie zrobimy... Mam zrobić betę za 2 dni sprawdzić czy nadal spada... Niech to się już wszystko skończy :(

    Starania od maja 2013

    Aniołki
    13.11.2015 - [*] 7 tc
    22.01.2016 - [*] 11 tc
  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 29 października 2015, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lottie wrote:
    Byłam, powiedział, że musimy czekać i nic nie zrobimy... Mam zrobić betę za 2 dni sprawdzić czy nadal spada... Niech to się już wszystko skończy :(
    Trzymam nadal kciuki

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2015, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lottie mam nadzieję, że jednak wszystko będzie dobrze... :(

  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 29 października 2015, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też mam dziś doła, wszystko mnie drażni usiadłabym i krzyczała... albo płakała...jestem zmęczona tym czekanie niepewnością....

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2015, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariaa chyba coś wisi w powietrzu bo ja też dzisiaj snuje się przybita jakbym dźwigała na plecach wór ze wszystkimi smutkami tego Świata. Poczytałam jeszcze, jak głupia, jakieś publikacje o endometriozie, o szansach na naturalną ciążę i łzy same napływają do oczu. Czuję, że znowu się nie udało.

    Ściskam, jutro będzie lepiej.

  • agape Autorytet
    Postów: 730 316

    Wysłany: 29 października 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba dzisiaj jakiś taki kijowy dzień... Ja kupiłam dzisiaj test i wrzuciłam do komody, za kilka dni powinnam dostać pierwszy normalny okres po poronieniu, więc kupiłam go chyba tylko po to, żeby kusił niepotrzebnie.

    Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwycięzcami...
    PCO
    wysoka prolaktyna
    Prawie 20 miesięcy starań ...
    październik 2015 - 6tc (*) :(
    Sierpień 2016- HSG - drożne jajowody
    Wrzesień 2016- seminogram M. - wyniki dobre, jedynie obniżona nieco ilość plemników o prawidłowej budowie
  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 29 października 2015, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi się zaczeło od wczorajszego kijowego dnia dziś się nasiliło... i zaraz ide sie myc i spać a co będę sobie żałować.

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2015, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agape, bezsensowne kupowanie testów... skąd ja to znam, nawet nie chce liczyć ile kasy na to badziewie wydałam. Teraz próbuję sobie tłumaczyć, że nie wolno mi testować bo w razie ciąży biochemicznej wolałabym o niej w ogóle nie wiedzieć, ale wiadomo, różnie się to kończy. Wystarczy, ze okres przesunie się pół dnia a ja, jak świr, lecę na złamanie karku do apteki po test.
    Na razie próbuję powstrzymać sraczkę testowania i doszukiwania się objawów ale mam jeszcze tydzień do @ także pewnie wszystko przedemną.

‹‹ 666 667 668 669 670 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ