X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Sierpniowe testowanie - pamiątki z wakacji :)
Odpowiedz

Sierpniowe testowanie - pamiątki z wakacji :)

Oceń ten wątek:
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 31 lipca 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć 🙂 jutro ruszamy z sierpniem, oby był dla nas szczesliwy.
    Ja w poniedziałek dowiem się czy będę miała w tym cyklu iui. Mam nadzieję że tak, nie mam siły już dłużej czekać.

    Pani Ciasio, Agaalexa90, boo123, Ignissa lubią tę wiadomość

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 31 lipca 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    UlaFalka wrote:
    Staramy się w sumie od kwietnia czyli mija 4 miesiąc starań (5-6 cykl), ale biorąc pod uwagę mój wiek (36 lat) i chorobę (endometriozę) to każdy cykl jest na wagę złota, bo mam niska rezerwe jajnikową.

    Ale skoro jakimś cudem zaszłam w jedną ciążę, to jest szansa na drugą :)
    Za pierwszym razem zajęło nam to 5 miesięcy, ale nikt nie dawał nam szans na naturalne poczęcie. Bylismy nawet w klinice leczenia niepłodności, dostałam skierowanie na badanie drozności jajowodów i zanim zrobiłam badanie zaszłam w ciążę.

    A co do oznak zwiastujących ciążę, to myślę, że to normalne, że szukamy tych oznak ciąży, bo każda z nas na tym forum chce w niej być.
    Pytałam Cię już kiedyś ale może Ci umknęło jakie masz amh? Chyba że nie chcesz odpowiadać to ok 🙂

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • SylwiaLu Autorytet
    Postów: 505 429

    Wysłany: 31 lipca 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, poproszę o dopisanie na 13 sierpnia :)

    22.06.2020 Luiza :*
    XII 2018 poronienie zatrzymane; Łucja - 10tc [*]
    Hashimoto od 2007
    Starania od XII 2015
    jajowody drożne, histeroskopia ok
    Mąż - morfologia 6%
    AMH 8,07; 3 x UIU :(
    X 2018 elektrokauteryzacja jajnika, usunięcie ognisk endometriozy
    mthfr hetero, kwas metylowany i wit prenatalne
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marylove wrote:
    Jejku widzę, że nie jestem z takimi myślami sama - w kupie raźniej :)) od listopada "na czuja", a od sześciu miesięcy z mierzenie temperatury, badaniem śluzu i szyjki. Metodą (chociaż podchodzilam do niej z dystansem) jestem naprawdę zachwycona i polecam,mimo że póki co jest bezowocna 🤦‍♀️ biorę leki na polepszenie owulacji, w połowie sierpnia mam wizytę u gina i zobaczymy co powie. Staram się nie panikowac, bo to niby niecały rok starań, ale co mam Tobie tłumaczyć, sama wiesz jak to jest :p
    A Ty Sleepyhead jak długo się starasz?
    Od maja 2018. I do tej pory zupełnie nic. Frustruje mnie strasznie, że nawet biochema nie uświadczyłam i nie miałam możliwości cieszyć się nigdy z dwóch kresek.
    Życzę powodzenia i szybkiego zobaczenia dwóch kresek :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2019, 11:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaalexa90 wrote:
    Ja jestem przed owulacja i czuję się jakoś kiepsko , mam bóle jajnika już i w ogóle. Teraz mam 12dc normalnie owu mam w 14 DC. W tym.cyklu mam wyższa temperature niż ostatnio. Też tak macie że w każdym cyklu jest różnica?
    Zdarza się. Zazwyczaj ovu miałam koło 13 - 14 dnia, a ostatnio mi się zdarzyło mieć nawet 11. W opisie masz, że jesteś na stymulacji. Może też stąd jajniki dają o sobie znać? Ja pierwszy raz byłam stymulowana i generalnie jeden z jajników czułam prawie od początku brania Aromku.

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 31 lipca 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi się chyba przesunie termin testowania, bo owulacja miała być niedziela/poniedziałek, a tymczasem jest środa i wiem jedynie, że już blisko.

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2020, 09:09

    Angela lubi tę wiadomość

  • Agaalexa90 Koleżanka
    Postów: 62 15

    Wysłany: 31 lipca 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    UlaFalka wrote:
    Staramy się w sumie od kwietnia czyli mija 4 miesiąc starań (5-6 cykl), ale biorąc pod uwagę mój wiek (36 lat) i chorobę (endometriozę) to każdy cykl jest na wagę złota, bo mam niska rezerwe jajnikową.

    Ale skoro jakimś cudem zaszłam w jedną ciążę, to jest szansa na drugą :)
    Za pierwszym razem zajęło nam to 5 miesięcy, ale nikt nie dawał nam szans na naturalne poczęcie. Bylismy nawet w klinice leczenia niepłodności, dostałam skierowanie na badanie drozności jajowodów i zanim zrobiłam badanie zaszłam w ciążę.

    A co do oznak zwiastujących ciążę, to myślę, że to normalne, że szukamy tych oznak ciąży, bo każda z nas na tym forum chce w niej być.


    Moja szwagierka też miała zdiagnozowana endometrioze ale ma trójkę zdrowych dzieci. O pierwsze starała się 3 lata od drugie 2 lata, o trzecie rok. Dwójkę rodziła po trzydziestce .Więc trzymam kciuki.

    -20 cykli
    -2 cykl na stymulacji
    Aromek, ovitrell, duphaston
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 31 lipca 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    UlaFalka wrote:
    Przed pierwszą ciążą AMH wynosiło 0,56 :)
    I udało się naturalnie ? Super, czyli jednak te cyferki nie tam dużo znaczą 🙂

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po krótkich nadziejach (spóźniona o dzień @ i cieni cienia na dwóch testach) przenoszę się na sierpień. Proszę mnie wpisać na 28 :)

    justyna1719 lubi tę wiadomość

  • Agaalexa90 Koleżanka
    Postów: 62 15

    Wysłany: 31 lipca 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sleepyhead wrote:
    Zdarza się. Zazwyczaj ovu miałam koło 13 - 14 dnia, a ostatnio mi się zdarzyło mieć nawet 11. W opisie masz, że jesteś na stymulacji. Może też stąd jajniki dają o sobie znać? Ja pierwszy raz byłam stymulowana i generalnie jeden z jajników czułam prawie od początku brania Aromku.

    No ja zaczęłam drugi cykl właśnie. Brałam Aromka , dzisiaj mam wizytę u ginekologa. Zobaczymy co tam wyjdzie ...

    -20 cykli
    -2 cykl na stymulacji
    Aromek, ovitrell, duphaston
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaalexa90 wrote:
    No ja zaczęłam drugi cykl właśnie. Brałam Aromka , dzisiaj mam wizytę u ginekologa. Zobaczymy co tam wyjdzie ...
    To życzę ładnych pęcherzyków! Trzymam kciuki! :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2020, 09:09

    Angela lubi tę wiadomość

  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 31 lipca 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    UlaFalka wrote:
    Tak, udało się naturalnie. Dlatego zawsze powtarzam, że cyferki to nie wszystko.
    Natura ma swoje prywatne plany i nawet złe wyniki nie musza byc do końca złe :)

    Moja gin mówi, że potrzebna jest jedna zdrowa komorka jajowa, więc niska rezerwa jajnikowa moze utrudniać zajście w ciążę, ale wystarczy powalczyć o jedno, dobrej jakości jajeczko i się uda :)
    A bierzesz coś na polepszenie komórek? Słyszałam że Wit d, koenzym Q10 są dobre, biorę już kilka miesięcy do tego zaczełam pić inofem od poprzedniego cyklu.

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Wik89 Autorytet
    Postów: 3785 5602

    Wysłany: 31 lipca 2019, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sleepyhead to jestesmy dokladnie na tym samym etapie, u mnie tez 15 cs. Oby sie wkrotce udalo... :)

    Malwcia, eh, szkoda :( trzymam kciuki za sierpniowy cykl! :)
    U mnie dzis 5dpo i zero objawow czyli tak jak w zeszlym miesiacu :( (duphaston mi niweluje objawy pms)

    Malwcia89 lubi tę wiadomość

    II 2020 22 cs szczęśliwy
    👶 X 2020
    XII 2022 6 cs szczęśliwy
    👧 IX 2023
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wik89 wrote:
    Sleepyhead to jestesmy dokladnie na tym samym etapie, u mnie tez 15 cs. Oby sie wkrotce udalo... :)

    Malwcia, eh, szkoda :( trzymam kciuki za sierpniowy cykl! :)
    U mnie dzis 5dpo i zero objawow czyli tak jak w zeszlym miesiacu :( (duphaston mi niweluje objawy pms)
    Więc jest nas więcej :) Powodzenia, oby się udało :) jak nie w tym miesiącu to chociaż jeszcze w tym roku, żebyśmy nie musiały mówić, że w przyszłym uda się napewno :)

  • Agaalexa90 Koleżanka
    Postów: 62 15

    Wysłany: 31 lipca 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sleepyhead wrote:
    To życzę ładnych pęcherzyków! Trzymam kciuki! :)


    No kicha. Pęcherzyka nie widać:-( kolejną wizytę mam w sobote rano. Pani doktor mówi że jeszcze może urosnąć .Coś widziała na USG , może to polip ale mówi że z histeroskopia jeszcze poczekamy może się uda. Chodzimy prywatnie do kliniki i koszty już nas przewyższają. Nie wiem czy uda mi się jakiegos konkretnego ginekologa z NFZ znaleźć. Byłam w Medicover bo miałam pakiet z pracy ale tam podejście lekarzy było kiepskie.

    -20 cykli
    -2 cykl na stymulacji
    Aromek, ovitrell, duphaston
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2019, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaalexa90 wrote:
    No kicha. Pęcherzyka nie widać:-( kolejną wizytę mam w sobote rano. Pani doktor mówi że jeszcze może urosnąć .Coś widziała na USG , może to polip ale mówi że z histeroskopia jeszcze poczekamy może się uda. Chodzimy prywatnie do kliniki i koszty już nas przewyższają. Nie wiem czy uda mi się jakiegos konkretnego ginekologa z NFZ znaleźć. Byłam w Medicover bo miałam pakiet z pracy ale tam podejście lekarzy było kiepskie.
    A ktory masz dzien cyklu? Moze jeszcze za wcześnie?

  • Agaalexa90 Koleżanka
    Postów: 62 15

    Wysłany: 31 lipca 2019, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 12 dzień cyklu. Owulację mam zazwyczaj w 14 dc więc faktycznie jeszcze dwa dni. No zobaczymy

    -20 cykli
    -2 cykl na stymulacji
    Aromek, ovitrell, duphaston
  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 31 lipca 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka wrote:
    Dziewczyny jak u was wyglada okres bo u mnie w sumie dwa dni bylo krwawienie a teraz to juz plamienie od dwoch dni.Nie wiem czy tonormalne bo zawsze okres mislam obfity.Czy mizliwe ze ovarin cos ma wspilnego z tym.
    A nie bralas żadnych leków? Ja wcześniej też miałam normalne obfite @.. A po clo... Tak mam że jeden dwa dni krwawienie i to też nie aż tak mocne a potem plamienia, boje się że endometrium za małe.. Na lekarza będę musiała jeszcze poczekać bo teraz to nie bardzo mam kiedy się wybrać... Po prostu będziemy się starać a czy coś wyjdzie to czas pokaże..

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ