X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki 2016
Odpowiedz

Staraczki 2016

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 listopada 2015, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena_83 wrote:
    Aniu ....
    Zapewne wszystko za chwile sie wyjasni.
    dobr a juz przywlekl dupsko :) padła mu komorka :p

    Lena_83 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 8 listopada 2015, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry :D

    No to obiad nasz dzisiejszy ....

    Obiad: pierś, kasza i warzywa

    Składniki na jedną porcję:

    Mięsko:
    - piers z kurczaka (taka mala ok 120 g)
    - oliwa z oliwek 1 łyżeczka
    - pieprz (ja jestem fanką kolorowego świeżomielonegi), ostra i słodka papryka, curry, zioła prowansalskie, tymianek, sól (mino wszystko polecam morską z młynka)

    Kasza ziołowa:
    - 50 g kaszy dowolnej (jaglana, orkiszowa jaka tam jest w domu i jaką się lubi)
    - suszone pomidory 3 sztuki
    - po pol pęczka posiekanego koperku i natki pietruszki
    - sól a jak ktos używa kostki rosołowej to kostka

    Warzywa:
    - połowa dużej papryki
    - dynia ok 150 gram (może ziemniak jak ktoś nie lubi albo kabaczek itd)
    - duża marchew

    Na sos do warzyw:
    - 6 łyżek oliwy z oliwek extra vitgin
    - 3 łyżeczki soku z cytryny
    - 2 łyżeczki musztardy
    - ząbek czosnku
    - łyżka miodu
    - sól i pieprz

    Piers z kurczaka nacieram przyprawami (oprocz soli) i odstawiam na godzine. Potem sól i do piekarnika na 30-35 minut na 180 stopni.
    Kasze gotuje ze sola (mozna z kostkami rosołowymi. Potem mieszam z posiekanymi pomidorkami i ziołami.
    Warzywa kroje na plastry i grilluje na patelni grillowej bez tłuszczu. Potem je polewam sosem.

    Ania_84, BELÉN, żabka04, Madziulla lubią tę wiadomość

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 listopada 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena chyba zaczne korzystac z przepisów :P

    dzis do 3 nad ranem przechodziłam atak woreczka ..ten kamyk mnie dobija :/

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • BELÉN Ekspertka
    Postów: 202 89

    Wysłany: 8 listopada 2015, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)

    Lena, brzmi przepysznie! Ja nie potrafię doprawiać potraw, ale widzę, że mam się u kogo uczyć. Podkradam sobie Twój dzisiejszy przepis na obiad :)

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 listopada 2015, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja sie witam w 1 dc :D

    Lena_83, żabka04, Asiula86 lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • BELÉN Ekspertka
    Postów: 202 89

    Wysłany: 8 listopada 2015, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, czyli w końcu przyszła? :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 8 listopada 2015, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    a ja sie witam w 1 dc :D


    Czyli tak jak sobie powiedziałaś :D - ósmy dzisiaj :P

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 listopada 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    noo co prawda poki co jest lekka ale ..

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja. :-)
    Lena pyszne dawaj przepis na każdy dzień tygodnia a jakieś specjalne przepisy na śniadanie albo kolacje to ty masz???:-)

    Ania

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2015, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i ucielo k.....a!!!!
    Aniu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2015, 14:01

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2015, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Później napiszę bo Już 6 raz nie będę pisać tego samego!!!!! '

  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 8 listopada 2015, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Lena chyba zaczne korzystac z przepisów :P

    dzis do 3 nad ranem przechodziłam atak woreczka ..ten kamyk mnie dobija :/


    Ojej współczuję :(
    Nie ma na to jakiejś rady?
    Jak Cię tak złapie w cięży?

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 8 listopada 2015, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żabka04 wrote:
    Później napiszę bo Już 6 raz nie będę pisać tego samego!!!!! '


    Chyba Cię rozumiem.
    Ja z Ovu przeważnie korzystam w iPhonie i też ucieka, zacina się itd. Miałam ochotę kilka razy o tym napisać do jakiegoś admina.... ale skasowało mi wiadomość ....

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 listopada 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena_83 wrote:
    Ojej współczuję :(
    Nie ma na to jakiejś rady?
    Jak Cię tak złapie w cięży?
    no własnie teraz jestem troche w kropce.. bo jedni mowia zeby usunac przed ciaza .. drudzy ze maly jest to nie ma potrzeby tlyko dieta..
    i teraz jakbym sie zdecydowala usunac.. to pewnie polaparoskopowym trzeba odczekac zanim sie zajedzie w ciaze.. :(

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 8 listopada 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dobra jestem z laptopa (ale dziwnie ;)) to popisze trochę.

    Żabciu jeśli chcesz zacząć wprowadzanie zdrowych nawyków żywieniowych i schudnąć polecam na początek 3:
    1. wypijacie na czczo codziennie po wstaniu szklankę wody letniej z cytruną (sok z połowy)- przyśpiesza metabolizm, odkwasza organizm a zakwaszenie jest jedną z przyczyn otyłości
    2. naucz się jeść śniadania takie jak podaje poniżej- żadnych kalorii z całego dnia nie spalisz jak ze śniadania bo metabolizm jest najszybszy rano. Na początku możesz tego nie odczuć ale już po pewnym czasie kiedy organizm zaskoczy, że od rana dostaje odpowiednią dawkę odżywczą będzie się domagał mniej jedzenia w ciągu dnia.
    3. każdy posiłek poprzedź wypiciem łyżki octu jabłkowego rozcieńczonej w połowie szklanki wody (20-30 minut przed)


    Co do śniadań to u nas sa takie warjacje:

    1. kasza jaglana z jabłkiem i bananami
    Kasze koniecznie trzeba wypłukac pod letnią bieżaca wodą aby nie była gorzka. Ugotować pół szklanki kaszy w szklance wod 12-15 minut. Podaję z kawałkami bananów i tartym jabłkiem.

    2. Ryż brązowy (nie biały) z owocami.
    1 szklanka ryżu brązowego ugotowana w 2 szklankach wody. Dodaję do tego 2-3 łyżki jogurtu naturalnego, garść owoców, cynamon, orzechy.

    3. Owsianka bez mleka
    Płatki owsiane zalewam wodą wieczór wczesniej z odrobiną cytryny (łyżka soku). Rano to zagotowuję. Dodaję 2 łyżki sezamu, 2 łyżki miodu i owoce.

    4. Omlet
    1 pomidora kroję na kawałki w wrzucam na rozgrzaną patelnię. Podpiekam 2-3 minuty. 2 jajka bełtam z solą, pieprzem i szczypiorkiem i wylewam na patelnię. Smażę z dwóch stron.

    5. Granola truskawkowo- waniliowa
    150 gram płatków owsianych lub zbozowych
    250 gram truskawek
    1 laska wanilii
    20 g sezamu
    20 g pestek słonecznika łuskanych
    20 g pestek dyni

    Truskawki miksuję. Dodaje środek laski wanilii. Mieszam z pozostałymi skłądnikami. Wykłądam blaszkę do pieczenia papierem, nastawiam piekarnik na 160 stopni. Masa na blaszkę i piekę ok 40 minut co 10 minut mieszam. Tak przyrządzoną granolę mozna przechowywac ok 2 tygodni. Je się z jogurtem/mlekiem. Granolę można tez zrobić z innych owoców (maliny, banany, dodac gorzkiej czekolady itd).

    6. placuszki jaglane (przeważnie na niedzielę/sobotę).
    1 szklanka mąki jaglanej
    1 szk jogurtu naturalnego
    1 łyżeczka proszku do pieczenia
    1 łyżeczka roztopionego masła
    2-3 łyzki ksylitolu (cukru)
    1 laska wanilii lub kilka kropel olejku waniliowego aromatu
    1 jajko
    Mieszamy mąke z proszkiem. Dodajemy jogurt, ksylitol, wanilię, jajko i masło. Ciasto odstawiamy na 30 minut. Nakładamy na patelnię porcjami i pieczemy na złoty kolor. Można podawać z konfiturą, jogurtem, mielonymi orzeszkami, owocami itd.

    Tak wyglądają nasze śniadania :).
    Truskawki kupuje w TESCO cały rok mrożone. Mają 1 kg za 9 zł. Owoce wiadomo latem sezonowe a jesienią-zimą kombinuję. Czasem kupię banana, gruszkę, awokado itd a czasem coś mrożonego.

    Jeśli chodzi o II śniadania do pracy to jest to przewaznie chleb pełnoziarnisty + porcja surowych warzyw. Czasem robie surówki (z pora, czerwonej kapusty, brokuła, papryki) ale przeważnie jemy surowa paprykę lub marchew.
    A z czym chleb? I tutaj tez różnie.
    Chodzą na przemian pasty do kanapek. Te najulubieńsze to:
    1. z jajek (to nie prawda, że sa niezdrowe i powodują wzost cholesterolu a w zamian za to mają mnóstwo witamin i minerałów; nie powiino sie jednak jeść ich częściej niż 3 razy w tygodniu gdyż cżłowiek dorosły nie potrzebuje tyle białka)
    2 jajka na twardo
    1/2 łyżeczki musztardy
    1/4 niewielkiej cebuli
    jogurt naturalny
    szczypiorek
    sól i pieprz

    jajka gotujemy, obieramy. Dodajemy resztę składników. Jogurt dodajemy stopniowo aby uzyskac odpowiednią konsystencję pasty. Blendujemy.

    2. pasta z tuńczyka
    140 g tuńczyka z puszki, w oleju lub sosie własnym
    50 g miękkiego masła
    sól, piperz, zabek czosnku.
    Blendujemy na gładką masę i smarujemy pieczywo ;)


    3. pasztet z soczewicy.
    ten przepis jest dobry--->>> http://www.poezja-smaku.pl/pasztet-z-czerwonej-soczewicy/

    4. Jesli Twój Mąż musi już tak koniecznie do pracy kanapki z wędliną to polecam zrobić gotowaną szynkę w domu. Zajmuje chwilkę ale nie jest trudne. Trzeba tylko troszkę cierpliwości.

    1 kg szynki wieprzowej musisz szukac takiej niepłaskiej w formie kulki
    2 łyżeczki soli (polecam morską iezmiennie)
    1 łyżeczk pieprzu (może kolorowy świeżomielony ? ;))
    1 łyżka majeranku
    1 łyżeczka czosnku granulowanegp
    1 łyżeczka słodkiej papryki(w oryginale paprykiwędzonej kazali użyć ale ja takiej jeszcze nie widziałam)
    2 łyżki oleju
    Szynke trzeba umyć, osuszyć ręcznikiem papierowym, natrzeć solą i przyprawami, skropić olejem, włożyć do miski, przykryć folią i odstawić do lodówki na ok 30 godzin.

    Przygotowac zalewę:
    2 litry wody
    2 łyżki majonezu
    1 łyżka musztardy
    2-3 łyżki soli
    2 liście laurowe
    kilka ziarenek ziela angielskiego
    2 ząbki czosnku
    Ja dodaję łodygę świeżego rozmarynu

    Zalewę wlewamy do garnka i wkładamy szynkę, która musi być cała pod wodą. Zagotowujemy a potem zmniejszamy gaz i jeszcze gotujemy 10 minut. Wszystko studzimy ok 3 godzin. Potem znowu zagotowujemy. Zmniejszamy ogień i gotujemy 10 minut. Studzimy 3 godziny i jeszcze raz zagotowujemy i gotujemy 10 minut. Przechowujemy w lodówce.
    Może chwile trwa przygotowanie ale skomplikowane nie jest. Szynka jest naprawde dobra, bez całej zbędnej chemi i ukepszaczy i wiemy co jemy. No i to sama szynka a nie napompowany balon. Co wiecej nie psuje się tak szybko jak szynka ze sklepu (po 2 dniach nie obślizguje). Można mrozić. Fajnie się tnie na plastry do chleba.

    Czasem robi,ę sałatke do pracy:

    woreczek brązowego ryżu
    pomidorki koktajlowe
    pół zielonej papryki
    pół żółtej papryki
    cebula
    sól
    pieprz
    olej (najlepiej kokosowy – ma najmniej kalorii)
    Ryż gotujemy tak, jak zawsze. Na patelni rozgrzewamy olej i dodajemy pokrojoną w kostkę cebulę. Smażymy cebulę na złoty kolor i dodajemy resztę warzyw pokrojonych w kostkę. Zdejmujemy z patelni warzywa i na tym samym oleju podsmażamy ryż. Po chwili dodajemy warzywa oraz przyprawy według uznania.

    Na III śniadanie ... tak tak bo tryb naszej pracy to wygląda tak, że obiad jemy ok 17:00-17:30 więc nie ma podwieczorka tylko III sniadanie to owoc. 2 razy w tygodniu to jakiś biały ser (twaróg z rzodkiewką).

    Kolacje nasze nie są sycace bo jak się je obiad o 17:00 czy 18:00 to już nie ma jak. Przeważnie jest to sałatka: sałata, groszek, fasola i kukurydza z puszki plus pomidory i ogórki. Wu do tego jada 1-2 kromki chrupkiego pieczywa lub styropianu ;) (wafle ryżowe).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2015, 15:25

    BELÉN, żabka04, Madziulla lubią tę wiadomość

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 8 listopada 2015, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena, widzę, że jakieś fajne przepisy podajesz :)

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 8 listopada 2015, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A się zmęczyłam tym pisaniem :D

    To jeszcze pulpety na parze.
    250 g mielonej piersi z kurczaka
    1 jajko
    3 łyżki otrąb owsianych
    koperek, sól, pieprz
    1/3 szklanki mleka
    3 łyżki jogurtu naturalnego
    2-3 łyzki mąki kukurydzianej

    Do mięsa dodajemy jajko, otręby, przyprawy i połowe pęczka koperku. Mieszamy. Formujemy niewielkie pulpeciki i ontaczamy w mące. Wkładamy na parę (jesli nie mamy mozliwości to mozna w wodę, wody tyle aby przykryc pulpeciki).

    Robimy sos: mleko mieszamy z jogurtem i 2 łyżkami mąki. Zalewamy tym pulpeciki i zagotowujemy (jesli gotowaliśmy na wodzie to nie dodajemy wody a jesli na parze to dodajemy pół szklanki wody). Dodajemy koperek.
    Najlepsze z brązowym ryżem i ogórkami wszelakimi (tzn kiszonymi, konserwowymi itd).

    Żabciu jesli chodzi o mięso to nie bardzo więcej pomogę. My mięso jemy 2 razy w tygodniu. Z czego raz to jest mięso w pęczetto albo w risotto a drugi raz w niedzielę w formie piersi z kurczaka. Czasem zrobię pulpeciki jak wyżej. Czasem jak Wu ma wielką ochote to robię mu krwisty stek albo karkówkę pieczoną w piekarniku ale to jest naprawdę raz na 3-4 miesiące.

    1-2 razy w tygodniu jest ryba. Obiady drugo-daniowe jemy zatem 3-4 razy w tygodniu (niedziela z piersią z kurczaka, raz-dwa risooto/pęczetto, raz-dwa ryba). Reszta to 3 razy w tygodniu zupy i z raz jakies placki/makarony przeważnie bezmięsne.

    BELÉN, żabka04, Madziulla lubią tę wiadomość

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • BELÉN Ekspertka
    Postów: 202 89

    Wysłany: 8 listopada 2015, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena, aż się chce gotować patrząc na Twoje przepisy :) Pomysłów na posiłki wystarczy mi chyba do końca roku dzięki Tobie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2015, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem wróciłam z wyprawy.Mąż nas porwał do Karpacza podjechał pod wyciag kazał jechać a potem się wspinać na sniezke!!!! Klnelam i sapalam jak babcia oczywiście dziecko na plecach taty się wdrapalo z nim na sniezke daliśmy radę :-)
    Widoki i miny uśmiechnięte bezcenne :-)
    Ufffff Lena jesteś kochana i wielka dziękuję!!!!!!
    Aniu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2015, 18:50

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Belen no cóż trzeba uderzać na kuchnię i pichcic te smakowite potrawy od Leny :-)

‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ