X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki 2016
Odpowiedz

Staraczki 2016

Oceń ten wątek:
  • BELÉN Ekspertka
    Postów: 202 89

    Wysłany: 8 listopada 2015, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już lecę do kuchni coś na kolację przygotować. Nabrałam smaka na pizzę,ale taką samorobkę, nie kupną.
    Żabko, a jak dzisiaj z pogodą na Śnieżce? Może uda mnie się małżonka namówić na wypad w góry jeszcze w tym roku? Uwielbiam się wspinać, zatem żadnej okazji nie przepuszcze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2015, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo ludzi z dziećmi strasznie wiało bliżej szczytu ale do zniesienia

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2015, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena super przepisy ;)
    Ja jeszcze staram się eliminować gluten ze względu na endometriozę wiec jadam chleb bezglutenowy i używam mak np. ryżowej kukurydzianej. Ale napewno zaczerpne trochę z Twoich przepisów ;)

  • mika1987 Autorytet
    Postów: 970 1097

    Wysłany: 8 listopada 2015, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej:)alez sie tu ozywilo:)odpowiem na pytanie,dlaczego staramy sie od lipca:)po piewrwsze chce dwoch lat od cc,a po drugie mamy czeski wychowaczy do naszej Majuli prawie trzech lat:)

    iv09krhme1fe56cn.png

    f2w3rjjgc0akmsfq.png
  • BELÉN Ekspertka
    Postów: 202 89

    Wysłany: 8 listopada 2015, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabko, w zeszłym roku w listopadzie podobna pogoda, wtedy wiatr wiał tam z prędkością 140 km/h przez co nawet nie dotarlismy na szczyt. Świetną wycieczkę zafundowal Wam mąż :)

    Mika, czeski wychowawczy? Mieszkacie za granicą? :)

    Głowa już mi paruje od nauki, zatem mówię pas i lecę do spania. Spokojnej nocy :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2015, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :-)
    Nie jest tak źle jak myślałam ruszam się gdzieś tam coś boli ale lekko:-) to pod tym względem jest u mnie ok wstałam i mam doła,miałam chory sen! Śniło mi się że byłam w ciąży poszłam zrobić betę i byłam zła że organizm nie dał mi żadnych znaków ale nie bylam w ciąży. Takie emocje mi towarzyszyły w tym się że szok.
    Zaraz jedziemy na zakupy z mężem przy okazji podrzuci moje l4, dziecko wprzedszkolu pogoda okropna. To chyba depresja jesienna

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2015, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika fajnie macie :-)
    Belen mój mąż tak ma. Lubi zwiedzać i jeździć. Następne rejony jakie zwiedzimy to jeziorka kolorowe :-) piękne na zdjęciach w necie a w rzeczywistosci pewnie jeszcze piękniejsze :-)
    Marzy mi się z dzieckiem pochodzić po sztolniach. Kiedyś sami jeździliśmy :-)
    A i jeszcze jaskinia niedźwiedzia ale boję się że dziecko odwagi szopke pod ziemia hihi

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • antylopaa Autorytet
    Postów: 1128 374

    Wysłany: 9 listopada 2015, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej! Dawno mnie tu nie było :) Jak się macie?? Jakieś leniwe i śpiące ostatnio mam dni. Wczoraj o godz. 20.00 musialam isc spać. Mam jeszcze kilka takich 'objawów' które powodują, że moje myśli kierują się tylko szafki z testem. A test mam zrobić dopiero za tydzień :/ Ale do tego czasu chyba będę musiała kupić nowy stanik, bo cycki mi zaraz eksplodują :) Szkoda, że zawsze takich nie mogę mieć.

    ex2bdf9hnbh57908.png

    Udało się w <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2015, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziulla a z tej mąki da się zrobić naleśniki, pierogi??? Robiłaś coś takiego?
    Lena tworzę dzisiaj twoja szyneczke do kanapek mąż się ucieszył jak usłyszał :-)
    Pożarlam się z moim mezem rano i na zakupy wybrałam się sama takie biedne aby zakryć światełko w lodówce. Sory ale ja nie wielbłąd!!!!!!niech też się do czegoś przyda pewnie jutro pójdziemy na takie big zakupy :-)
    Antylopa hmmmm zapowiadające te twoje objawy trzymam kciuki
    Wracam do garow obiad robić i szyneczke pilnować do potem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2015, 11:06

  • antylopaa Autorytet
    Postów: 1128 374

    Wysłany: 9 listopada 2015, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żabka, oby. Życzę smacznej tej szynki :P

    żabka04 lubi tę wiadomość

    ex2bdf9hnbh57908.png

    Udało się w <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2015, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję przepis jest 1 stronę wstecz :-) od Leny hihihi

  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 9 listopada 2015, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,
    wczoraj po 6tygodniach przyszla @ wiec juz nie czekam.

    widze ze duzo stron jest nowych od piatku, juz je przeczytalam,
    jutro jade z córką do kardiologa na kontrolę do innego miasta, a w piatek juz do genetyka, czas leci szybko

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 9 listopada 2015, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)

    Ja bym sie chetnie napiła ale nie mam co i nie mam z kim. Moze przełomu mi to kaszlowe dziadostwo. Po pracy dzisiaj poszłam do apteki i prawie sie popłakałam pani farmaceutce zeby mi cos skutecznego dała bo nie daje rady ....

    Antylopa to moze Ty tu z nami do 2016 nie dotrwasz? Hmmmm? Tego Ci zycze :)

    Pati pomyślnej wizyty.

    Żabcia no tak na szyneczkę to sie cieszy ;). Pochwal sie potem jak wyszla :).

    To jeszcze jeden przepis który swojego czasu robilam czesto dla mojej Nastolatki jak jeszcze jadła wędliny. Ekologiczna, delikatna w smaku i tańsza niz sklepowe delikatne wędliny dla dzieci.

    Potrzebujemy ok 3/4 piersi z kurczaka (ok 2-3 dużych sztuk) i łyżkę soli (ciągle namawiam do używania morskiej lub himalajskiej bo zwykła sól szkodzi a te sa pożyteczne) i pieprz. Jak dziecko (albo duze dziecko zwane mąż) lubi to kilka ząbków czosnku.

    Piersi myjemy dokładnie, suszymy, odcinamy kostki itd. Przedzielają na połówki.
    W garnku przygotowujemy solankę - litr wody, sól, pieprz, czosnek. Mozna zioła prowansalskie czy chilli na ostro albo majeranek. Zagotowujemy i gotujemy 10 minut. Usuwamy przyprawy i studzimy. Potem zaniżamy w niej piers alby była cała przykryta. Jak trzeba to obciążamy czyms wypalonym np talerzykiem. Wkładamy do lodowki na kilka godzin.
    Wyciągamy piers i ciasno zawijamy w folie spożywcza w takie cukierki. Dodatkowo obwiązujemy to wokol "kiełbaski" ktora nam sie pośrodku zrobiła.
    Nagrzewamy piekarnik na 85 stopni i do niego wkładamy garnek z piersią zanurzona w wodzie. I tak na 1,5 godziny. Po wyciągnięciu z piekarnika studzimy wędlinę w wodzie.

    I juz .....

    Wiecej wędlin domowych nie znam :P

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • BELÉN Ekspertka
    Postów: 202 89

    Wysłany: 9 listopada 2015, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)

    Lena, ten garnek, który idzie do piekarnika to ma być z piersiami już zawiniętymi w folię? Brzmi smakowicie. Taką wędline to nawet i ja spróbuje, bo tylko kurczaka jadam jeśli chodzi o mięso.. Dzięki za przepis :)

    Żabko, z tymi snami mam podobnie. Czasem śnie tak realistycznie i tak okropne rzeczy, że później chodze pół dnia przybita i nie mogę dojść do siebie.

    Pati, ale szybko leci ten czas. Piątek już tuż tuż. Powodzenia u lekarza :) Trochę się nam rozpisały dziewczyny od ostatniego piątku, zatem masz sporo zaległości, głównie kulinarnych, do nadrobienia :)

    Antylopa, trzymamy za Ciebie kciuki :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2015, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Lena błyszczysz kochana jakiegoś masz zdolności. Szyneczke przechodzi ostatnia faze gotowania i studzenia. Ciekawe co to wyjdzie mi :-)
    Lena a może jakiś deserek?Znajdziesz coś na zab?????:-) :-)

    Pati trzymam kciuki żeby było ok u lekarza :-)

  • BELÉN Ekspertka
    Postów: 202 89

    Wysłany: 9 listopada 2015, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na deser to i ja reflektuje :) Lena, wyciągniesz z rękawa jakiś przepis na ciacho albo co?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena szuka ......:-)
    belen kiedy masz te egzaminy ?a moze juz jestes po?

  • BELÉN Ekspertka
    Postów: 202 89

    Wysłany: 9 listopada 2015, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym być po :) w przyszłym roku dopiero, dokładnie nie wiem kiedy, ponieważ voucher jeszcze nie wykupiony. Ale uczymy się już teraz, bo to straszna kobyła jest. Egzamin trwa 6 godzin, chodzą słuchy, że po 2 godzinach człowiek glupieje, po trzech zapomina jak się tam znalazł i jak się nazywa a pod koniec to mu w sumie wszystko jedno czy zda czy nie, byle tylko go wypuścili z sali. Zatem będzie się działo :)

  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 9 listopada 2015, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Żabcia szynka wyjdzie pycha .... Mowie Ci :D

    Chyba mnie troche z tym gotowaniem przeceniacie ....

    A cos słodkiego ....

    Mowicie i macie.....

    To nie jest nic malokalorycznego ale to ciasto robi furorę od 2 lat u mnie. Piekłam je nawet na prosbe kolezanki na urodziny burmistrza jako wielki tort.

    Jesli zniechęcacie sie obecnością szpinaku to od razu mowie ze w ogole go tam nie czuc a moj Wu ktory nie chciał go na poczatku jesc teraz co rusz sie dopytuje. To ciasto laduje na stole na wszystkie okazje od urodzin przez swieta i sylwestra i jeszcze najbardziej wybredni w smaku nie powiedzieli nic innego jak to ze jest przepyszne ....

    Skład:

    Na ciasto
    450 g mrożonego szpinaku
    250 g cukru
    3 duże jajka
    1 szklanka oleju
    1 szklanka mąki tortowej
    1 szklanki mąki krupczatki
    3 łyżeczki proszku do pieczenia

    I na Masę:
    300 ml śmietany 36%
    2 śmietanki fixy
    Mozna dodac cukru pudru łyżkę lub dwie ale ja nie daje.

    Na wierzch owoc granatu.


    Szpinak rozmrażamy i odciskamy wodę. Mieszamy wszystkie składniki ciasta łyżka dokładnie ale nie potrzebujemy miksera. Pieczemy w 180 stopniach przez godzinę (sprawdzamy patyczkiem).
    Ubijamy śmietanę na sztywno, dodajemy śmietan fix i cukier.
    Odkrawamy 1/4 ciasta z wierzchu. Na spod ciasta wykładamy śmietanę a reszte ciasta kruszymy na wierzch i potem obsypujemy owocem granatu.

    Kiedyś odchodziłam to ciasto i zamiast maki białej użyłam maki orkiszowej. Ciasto mniej wyrosło ale było dobre w smaku. Śmietanę mozna zastapic jogurtem naturalnym. 800 ml jogurtu greckiego ubijamy na sztywno i pod koniec dodajemy galaretkę cytrynowa lub agrestowa rozpuszczona w 1/3 szklanki wody. Tez dobre :)


    image.jpg

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2015, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    ahhhhhh znalazła hihi
    Lena nie gniewaj się nie lubie szpinaku na samo słowo się krzywie i jakoś nie przemawia za mna to cisto ale.........może kiedyś bo wygląda pięknie!!!!!!
    A może coś jeszcze wynajdziesz?
    belen współczuje tego egazaminu,mogę spytać gdzie ty pracujesz?

‹‹ 26 27 28 29 30 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ