X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne staraczki w UK
Odpowiedz

staraczki w UK

Oceń ten wątek:
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 11 lutego 2015, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej rowniez mieszkam w Uk, wlasnie dzisiaj mialam pierwsza wizyte u GP Dostalismy oboje skierowanie na badania krwi oraz moj maz na badanie nasienia.
    Staramy sie 2 lata, niecaly rok temu mialam laproskopie, stwierdzono endometrioze 1 stopnia, kilka lat temu poronilam, wykonali mi 2 lyzeczkowania po tym poronieniu bo 1 schrzanili.Od tego momentu nic sie nie udaje :(.
    co lekarz proponuje po tych podstawowych badaniach? Czy w ogole toleruja tutaj wyniki z PL? w sumie moge sie wszystkiemu poddac byle bym ponownie nie przechodzila HSG, ktore mialam robione w PL. Czy te wszystkie procedury dlugo trwaja?

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 18 lutego 2015, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko jak Ja dawno tu nie zaglądałam ;o
    Kochane a więc tak , we wrzesniu 2014 roku ... miałam cykl ze stymulacja CLO i udało się , zaszłam w ciąże lecz poroniłam w 6 tygodniu ciązy ;( a teraz mimo clo sie nie udawało , miesiace bez staran był teraz zaczynamy znów jak dostane @ tylko , ze z podwójna dawką .
    zuza1212 powiem Ci szczerze , ze nie wiem więc nie odpowiem osobiscie na to pytanie ale nie sądze by akceptowali wyniki z PL bo nie beda potrafili ich odczytać chyba , ze pojdziesz do tłumacza i on te wszystkie wyniki przetłumaczy na jezyk angielski , nie wiem


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • sylvucha Znajoma
    Postów: 18 9

    Wysłany: 21 lutego 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny myślę że jeśli mieszkamy w UK to jesteśmy zdane same na siebie.
    Ja poronilam tu 2 razy i powiedzieli mi "przykro nam ale jak pani poroni trzeci raz to zaczniemy badać gdzie jest tego przyczyna ..." . Ręce mi opadły :(.
    Ale nie poddaje się, bardzo echce być mamą.
    jak zapytałam o badanie toksoplazmozy (bo mam 2 koty ) to zapytali mnie co to jest.zrobilam w Polsce i okazało się ze byłam zarazona. przywiozlam przetłumaczone wyniki do GP - powiedzieli ze nie uznają wyników i badań z innego kraju- muszą powtórzyć.ok. Pierwsze wyniki zgubili a drugie (których zobaczyć nie mogłam ) wyszły pozytywnie - znaczy ze nie jestem chora. Sama już nie wiem :(.
    Wierzę że jestem zdrowa i mam szansę mieć zdrowe dziecko - chce wierzyć !
    Pozdrawiam dziewczyny i wszystkim życzę zielonych kropeczek!

    Drabinka lubi tę wiadomość

    Tosia

    2 Aniołki ♡♡♡
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 22 lutego 2015, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna oczywiscie wszystkie wyniki chce przetlumaczyc u tlumacz przysieglego, zlezy mi na tym zeby byli dobrze poinformowani o tym co sie ze mna wczesniej dzialo czyli ze mialam laparoskopie i jakie sa wyniki po niej i przy okazji to badanie HSG zalezy mi na czasie bo wiem ze tutaj na wszystko sie dlugo czeka. Dopiero zrobilam badania krwi a moj maz musi czekac na badanie nasienia miesiac do tego zapewne ze 3 tygodnie na wyniki i tak niestety czas leci a w sumie nic nie ma sie zrobionego.
    sylvucha ja tez poroninilam ale fakt tylko jeden raz, tyle ze my juz staramy sie 2 lata wiec nas od razu zabrali na badania. W UK jest tak ze zawsze trzeba naginac prawde, nie od jednej osoby to slyszalam.

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • sylvucha Znajoma
    Postów: 18 9

    Wysłany: 22 lutego 2015, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza1212 my się staramy juz 3 lata ; (

    Tosia

    2 Aniołki ♡♡♡
  • Katiesz16 Przyjaciółka
    Postów: 119 88

    Wysłany: 22 lutego 2015, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Ja tez UK

    Widzę ze jest nas trochę więcej po kilka na innych forach z wysp ale sie jakoś solidnie zebrać nie możemy.
    A jak każdy wie mamy trochę mniej pomocy ze strony medycznej niż reszta rodaczek w Polsce wiec fajnie by było sie zebrać razem :)
    Znalazłam jeszcze 2 z wysp ale po kilka dziewczyn do tego jakiś czas temu założyłam forum
    Londyn, UK staramy sie, ale tez trochę ucichło wiec dalej szukam :)

    Pozdrawiam :)

    sylvucha lubi tę wiadomość

    w4sqvfxmrcz0kbtk.png

    gann90bvdh315n97.png
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 23 lutego 2015, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katiesz16 faktycznie niezbyt nas tutaj duzo. Nie wiem dokladnie jak jest w UK z ta pomoca medyczna bo jestem na poczatku zapewne dlugiej jeszcze drogi. Wiadomo na wszystko trzeba dlugo czekac, chociaz mozna nauczyc sie cierpliwosci :)
    sylvucha a moze lekarze inaczej rozpatruja osoby ktorym udaje sie chociaz dojsc do etapu zaplodnienia? i moze inaczej wtedy rozpatruja takie przypadki niemoznosci donoszenia ciazy. U mnie to zapewne juz w ogole nie biora pod uwage tego poronienia bo to mialo miejsce 5 lat temu, potem 2 zabiegi lyzeczkowania po jednym poronieniu czuje ze to skutkuje teraz na to ze nic sie nie udaje:(

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • sylvucha Znajoma
    Postów: 18 9

    Wysłany: 27 lutego 2015, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza1212, smutne jest to ze jeśli idziesz do GP i mówisz "udało się jestem w ciazy " to dowiesz się tylko ze za 8 tygodni skontaktuje się z Tobą położna . ( do tego czasu "radz sobie sama") uważają ze jeśli sama nie dotrzymasz ciąży do 8 tyg to znaczy ze zarodek "chory" i naturalnie oragizm go nie przyjął...nie pomagają utrzymać :(.
    A o duphastonie i luteinie to nawet n8e słyszeli. Nie uznają tych leków tu gdyż nie jest udowodnione w 100% ze one pomagają zarodkowi się zagnizdzic... :(

    Tosia

    2 Aniołki ♡♡♡
  • sylvucha Znajoma
    Postów: 18 9

    Wysłany: 27 lutego 2015, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet nie 4obia podstawowego badania krwi wrrr

    Tosia

    2 Aniołki ♡♡♡
  • tapir19 Koleżanka
    Postów: 63 9

    Wysłany: 27 lutego 2015, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Ja tez z Londynu.Dopiero trzeci cykl staran. W zeszlym roku leczylam sie borelioze pare miesiecy duza iloscia silnych antybiotykow. Oczywiscie w Polsce bo tu GP mi powiedzial ze to nerwica.Dlatego jak zdecydowalismy sie na dziecko od razu poszlam prywatnie do polskiej ginekolog. Dostalam od razu skierowanie ne szereg badan. Wiem ze to kosztuje ale nie chce juz isc do GP.Zycze wam wszystkim powodzenia

    ganndqk3s0oeyp3v.png
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 2 marca 2015, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej tapir19 :) oooo ktos w podobnej sytuacji do mnie:). Mam zamiar sie tutaj badac GP dal mi skierowania i jestem w trakcie ich robienia. Wczoraj akurat wrocilam z PL od lekarza od borelki i mam zakaz starnia sie o dzidziusia:( czeka mnie ponownie szereg specjalistycznych badan i dopiero wtedy moge ze swoim zaczac myslec o dziecku. Zreszta uslyszlam ze przez cala ciaze bede brala antybiotyki i jeszcze jakies inne leki by chronic dziecko. Ciezka droga czeka mnie do ujrzenia dwoch kresek a pozniej kolejny ciezki etap by wszystko bylo dobrze z dzidziusiem.

    tapir19 lubi tę wiadomość

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • tapir19 Koleżanka
    Postów: 63 9

    Wysłany: 2 marca 2015, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza1212 ja leczylam borelioze przez 8 miesiecy. Wyniki robilam we wrzesniu zeszlego roku i wyszly dobrze. Lekarz powiedzial ze mam czekac 2 miesiace aby oczyscic organizm z tabletek i wtedy zaczac starania.Tez mialam powiedziane ze jak tylko zajde w ciaze to mam przyleciec po antybiotyki. No i oczywiscie zakaz karmienia piersia. A te badania to bedziesz robila tu w UK? Moj GP jak poszlam do niego to googlowal przy mnie bo nie mial zielonego pojecia o czym ja mowie...
    Wiem co czujesz.. Ja tez rok temu bylam bezsilna i zalamana. Kiedy bedziesz te badania robic?

    ganndqk3s0oeyp3v.png
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 2 marca 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poszlismy do GP przepisal badania krwi ogolne oraz jak sie pozniej dowiedzialam hormonalne( zorientowalam sie dopiero jak rozszyfrowalam nazwy z kartki niestety juz po wykonaniu badania ), moj maz dostal skierowanie na badania jakis hormonow(nie wiem dokladnie o co chodzilo) oraz badanie nasienia. Podstawa pojscia na wizyte i dostania skierowania jest mowienia ze staracie sie o dziecko juz 2 lata ( nawet jesli tak nie jest) akurat u nas to prawda. Dzis dowiedzialam ze badania krwi u meza sa ok a u mnie cos nie tak ( spodziewalam sie tego bo gula lekarz nie powiedzial mi ze bede miala wykonywane badania hormonalne i ze robi sie je w okreslone dni tylko powiedzial ze mozemy badania krwi wykonac zaraz od reki :/- narazie to moje przypuszczenia ze wlasnie o to chodzi bo w PL kazali mi robic badania hormonalne w okreslone dni cyku). Na badanie nasienia czekamy dalej( czyli jakis miesiac) ale naszczescie to juz niedlugo:). Co do borelki to akurat wczoraj wrocilam z PL od lekarza i zakazal starania sie o ciaze :/, musze zrobic szereg badan wraz z mezem. Jak wszystko bedzie ok dopiero bedzie zielone swiatlo. Pozniej przy ewnetualnej ciazy bede brala ciagle antybiotyki, po urodzeniu znowu kilka tygodniu oraz zalecenie karmienie persia( moj lekarz jest przeciwny temu zeby nie karmic)

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja tez z UK mam za soba strate blizniat I czworke dzieci co do leczenia w uk przeszlam praktycznie wszytskie procedury bo dosc dlugo staralam sie o ostatnie dzieci 10 razy podchodzilam do ivf co do badan to wszytsko zalezy jak lezy:) jedni gp daja inni nie dupka I lutke moga przepisac bo takie leki tutaj sa co do tlumaczenia badan nigdy sie nie spotklam z czyms takim ze nie akceptuja badan z innych krajow ja zawsze dawalam orginalne wyniki plus moje tlumaczenie teraz staram sie juz drugi cykl jak narazie lekarz I pielegniarka w mojej nowej przychodni wysmiali mnie :) malo wazne dla mnie badania I leki zalatwiam sobie inna droga poniewaz jestem pracownikiem nhs jakbyscie mialay jakies pyt odnosnie calych procedur tutaj w uk to chetnie moge odpowiedziec :)

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 2 marca 2015, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama290 mam tylko nadzieje ze mi tutaj w UK uznaja badanie HSG bo nie chce ponownie przez nie przechodzic, mam zamiar wszystkie badania przetlumaczyc u tlumacza przysieglego, zeby miec zrobione to profesjonalnie (zreszta mam jeszcze kilka waznych badana ktore chcialabym zeby w klinicie zobaczyli). Wiem ze roznie z tym moze byc albo uznaja je albo nie.

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2015, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza HSG raczej nie bede ci robic odnowa zbyt inwazyjny zabieg pewne badania maja swoje daty przydatnosci I trzeba je powtarzac c jakis czas mam kolezanke ktora chorowala na nowotwor I cala dokumentacje medyczna tlumaczyla jej onkolog z polski I to bylo uznane zreszta najlepeij to sie zapytac w klinice jak chca te badania miec przetlumaczone ja pewne wyniki to nawet nie pokazywalam tylko recytowalam z kartki a lekarz wpisywal w system co do badania w okreslonym dniu cyklu to poziom Progesterone dziwne ze ci je zrobili od reki nigdy tak nie mialam ostanio jak mialam badany poziom to zaszlam w ciaze I moje cuda mja juz prawie dwa lata niestety nastepna ciaze tez blizniacza stracilam

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 2 marca 2015, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama290 HSG mialam robione okolo 1,5 roku temu wszystko drozne ,ale pozniej po kilku miesiacach mialam robiona laparoskopie. Wszystkie te badania jednak swiadcza o tym ze w srodku wszystko jest w porzadku (podobno nawet jak ma sie niedrozne jajowody to przy laparoskopii je udrozniaja, chociaz w moim przypadku nie musieli tego robic). Nie wiem jakie dokladnie mi robiono badania hormonalne nie mam zielonego pojecia (jak dostalam karte to nic mi te nazwy nie mowily), pytalismy sie lekarza czy to za zwykle badania krwi (fakt byly tam wypisane m.in OB, cos zwiazane z watroba bo to akurat kojarzylam, ale bylo tam cos napisane takiego jak fertility panel, GP panel i inne cuda ktorych nie rozumialam). Dzis sie dowiedzialam ze cos jest nie tak z moimi wynikami badan i musze umowic sie na wizyte.

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2015, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fertility panel to Fsh(Hormon folikulotropowy )
    Estradiol(Estrogen)
    Luteinizing Hormone Level(Hormon luteinizujący-lutropina)
    Prolactin (Prolaktyna)
    Androgen(Androgeny)
    Serum Progesterone (Progesteron potocznie zwana luteina)wszystko to sa hormony plciowe a reszta to pewnei podstawowa morfologia plus proby watrobowe pewnie masz czegos za ,malo albo za duzo z tad ta wizyta

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 2 marca 2015, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale mi sie wydaje ze te hormony powinno robic sie w odpowiednie dni cyklu a ja to wszystko zrobilam jak dobrze pamietam w 10dc. Chyba ze UK jest inaczej.

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron tak ale reszte mozna zrobic normalnie a iprolaktyne z obcizeniem ale pewnie lekarz tak ogolnie chce zobaczyc jak to jest u ciebie

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ