X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne staraczki w UK
Odpowiedz

staraczki w UK

Oceń ten wątek:
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 18 maja 2016, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dla mnie te wszystkie tutaj kliniki sa do dupy zarowno nieplodnosci jak i poronien zadnej przyczyny mi nie znalezli a w pl juz kilka badan mi zle wyszlo wiec widac ze tak naprawde wszystko maja gdzies. Na ostatnim usg ubzdurali sobie ze mam ciaze poza maciczna chociaz bylo zero szans na jakakolwiek ciaze po prostu im nie wierze wszystko bagatelizuja nie robia szczegolowych badan
    nie wspominajac ze sie nie przykladaja do niczego zaczynajac od przepisywania clo bez monitoringu co jest niebezpieczne liczac na cud ze moze jednak sie uda i jednej bedzie mnie konczac na przykladaniu sie chociaz do iui i nie zwazajac na ryzyko wykonujac iui przy 7pecherzykach :/ porabani

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2016, 19:01

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2016, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jakoś też nie mam pełnego zaufania do lekarzy tutaj. Jeśli w maju się nie uda w nastepnym miesiącu zamierzam działać i udać się do kliniki niepłodności prywatnie bo przez NHS póki co nie da rady. Tylko że po waszych doświadczeniach nie wiem czy jest sens i czy te pieniądze nie będą zmarnowane :/
    Moze bezpiczniej po prostu latac do Pl I tam dzialac? Nawet jakbym dwa razy w miesiącu latala to pewnie by mnie prywatne leczenie tam taniej wyszło niż tutaj.
    Byłam ostatnio w Polsce i lekarz mi przepisał Luteine, zastanawiam się czy jeśli mi się skończy to lekarz GP by mi przepisał tu?

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 18 maja 2016, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz wiem ze szkoda bylo czasu na klinike nieplodnosci tutaj nie wspominajac o klinice diagnozowania poronien fakt wydalam kupe kasy w prywatnej klinice w pl ale nie zaluje wiele sie dzieki tym badaniom dowiedzialam teraz mam plan dzialania lekarze wiedza jakie leki podawac a tutaj ciagle pchali mnie na kolejne iui widZac ze nie w tym tkwi problem ale co z tego byle bym odbibala wszystkie proby i dowidzenia. Teraz co mi zaproponowano po klinice diagnozowania poronien? Powrot do kliniki leczenia niepodlosci i znowu iui a pozniej ivf i bez tych cudow potrafie zajsc w ciaze a ci dalej? To ich nie intetesuje nawet nie brali pod uwage badan z pl bo oni tutaj nie robia a np. Badania genetyczne o niczym nie swiadcza wedlug nich zapewne jakbym pokazala im badania od immunolga gdzie wiekszosc parametrow nie miesci sie w normie zaprwne tez bym uslyszala ze to nie ma znaczenia ani wplywu. Klinika w pl bylo to najlepsze rozwiazanie na jakie sie zdecydowalam szkoda mi tylko czasu jaki stracilam tutaj ale coz czasu sie nie wroci

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2016, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie, jakies konowaly w tych klinikach w UK. W Polsce leczenie nieplodnosci jest na duzo wyzszym poziomie. Nie ma nawet co porownywac z UK. Po prostu dziadostwo jest tu :/

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 19 maja 2016, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myslalam ze sie przykladaja ale najlepszy byl dowod na to ze sie nie przykladaja jak przeszlam 2 nieudane iui a w kolejnym miesiacu zaszlam bez tych cudow w ciaze tylko te leki rozwalaly mi cykl raz to po 20dn dostalam @ a przy drugim podejsciu strasznie bolal mnie brzuch zero reakcji z ich strony pomineli fakt ze mialam 7pecherzykow strasznie balam sie ze zrobia mi sie cysty bo przeciez luteiny tutaj nie przepisuja :/ do tego musialam wyblagac badanie na progesteron:/. Boje sie kolejnej iui po prostu rezygnuje zdrowie jest najwazniejsze zreszta przeraza mnie ze umywaja rece jak sie cos dzieje mowiac prosze isc do gp jak cos boli :/ nie warto ryzykowac wole zaplacic a miec nalezyta pomoc juz nawet nie zdecyduje sie tutaj na ewentualny porod zreszta moja siostra to najlepszy przyklad ze lepiej rodzic w pl w prywatnej klinice nie warto oszczedzac bo zycie swoje i dziecka jest najwazniejsze

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2016, 01:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza, bardzo Ci Współczuję takich okropnych doświadczeń.
    Faktycznie bardzo dobrze zrobiłaś że zdecydowałas się na leczenie w Polsce. Mam nadzieję że niedługo zaowocuja działania polskich lekarzy.
    Tu w UK często nie akceptują wyników badań z Polski np badań hormonalnych. Tak jakby sobie nie umieli odczytać wyniku czy co. Ja mam wrażenie że oni myślą sobie ze Polacy to jacyś zacofani i pojęcia nie mają.
    Ja jestem mega zawiedziona podejściem w tym kraju do wczesnej ciazy i ogólnie diagnostyki niepłodności.
    Jak usłyszałam od pani GP że moje dość mocne tygodniowe plamienia przed @ to zupełnie normalne i przejdzie jak zajde w ciąże to ręce opadły. Dwutygodniowy okres i faza lutealna 7 dniowa to normalka dla nich.
    Miałam tutaj robiona wymianę całego stawu biodrowego i jestem mega zadowolona. Leczenie miałam na bardzo wysokim poziomie, chirurg ortopeda fantastyczny. Miałam nadzieję że w ginekologii też są dobrzy ale jak zaczęłam starać się o bobasa to kompletnie zmieniłam zdanie o ich poziomie ginekologii. Totalne dno. I strach zaufać takim lekarzom, bo takim podejściem po omacku i na pale to mogą wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku.
    Ja chyba jednak zdecyduje sie na ewentualne leczenie w Polsce.

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 20 maja 2016, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do innych specjalnosci roznie z tym bywa ja tutaj z ich wiedza na temat mojej choroby bym umarla nie wspominajac jak nieudolnie chcieli mnie zdiagnozowac jak nie potrafia wykonac zwyklych badan pokazali mi na co ich stac jak to oni oceniaja stan pacjenta po wygladzie to bylo cos :/ a pozniej w pl okazalo sie ze choroba zajela mi uklad oddechowy nerwowy stawy po prostu bym tutaj umarla a oni by nic nie zrobili smutne ale prawdziwe :( chociaz w szpitalach maja super sprzet to i tak opieraja sie tylko na zwyklym badaniu krwi ressta sie nie liczy ciesze sie ze mam mozliwoac jezdzic do pl i sie leczyc inaczej dzisiaj by mnie juz tutaj nie bylo.
    podejmij sluszna decyzje co do leczenia bo szkoda czasu tutaj ich leczenie mozna wykonywac jak cos dodatkowego a w pl jako cos podstawowego bo na prawde szkoda czasu i nerwow mnie tutaj wykonczyli psychicznie ostatnio uslyszalam ze poronienia to cos normalnego selecja naturalna i dalej mamy probowac :( a to jednak ciezkie przezycie :(

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • karola391 Koleżanka
    Postów: 84 4

    Wysłany: 20 maja 2016, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) czy są tu jakieś dziewczyny ze Szkocji?a konkretnie z Edynburga? Mam pytanie....

  • nieskonczonosc Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 26 maja 2016, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lusia1988 wrote:
    Nam na pierwszej wizycie :)

    My rowniez na pierwszej wizycie zostalismy poinformowani o IVF. Szczerze mowiac byl to dla mnie niemaly szok. Wiem od dziewczyn z Polski o monitoringach, tabletkach. A tu od razu uderzaja w pozaustrojowe zaplodnienie. Do tej pory zreszta do mnie to nie dociera. Jakos zapomnialam na jakis czas o temacie, bo dosyc dlugo czekalam na kolejna wizyte. Az tu dzis przyszedl list, za miesiac druga wizyta. To bedzie 3,5 miesiaca po pierwszej.
    Na drugiej jest juz spotkanie z lekarzem (nas na pierwszej przyjmowala jakas pielegniarka) i szczegolowe planowanie procedury?

    18.08.15 Aniolek[*]
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 26 maja 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc Dziewczyny dawno sie odzywalam bo poki co nic sie u mnie nie dzieje i nic sie jeszcze nie ruszylo. na razie mam wizyte umowiona do ginekologa i sprobuje go namowic zeby zrobil mi monitoring cyklu. Trzymajcie kciuki:) ale jutro jade do polski i tu moje pytanie doradzcie mi jakie powinnam zrobic badania w 6 dniu cyklu zeby sprawd\ic moje hormony. prawdopodobnie mam IO ale bede wiedziala dopiero 5 czerwca bo mam wizyte u lekarza a krzywa cukrowa i insuline juz zrobilam tylko musze wynik skonsultowac:) bede wam wdzieczna za rady :)

    START 2014 ;(
  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 26 maja 2016, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podstawowe badania to tsh ft3 ft4 anty tg I tpo. Jeżeli bierzesz wit D to wapń zjonizowany. Dobrze by było też zrobić krzywa glukozy i insuliny 0 60min 120 min
    Ale jeżeli byś chciała taka pełna diagnostykę zrobić to już trzeba więcej badań w 3-5dc :
    17 oh progesteron, androstendion, dhea-s, testosteron, shbg, lh, fsh I estradiol. Plus obojętnie którego dnia cyklu kortyzol i acth. Te badania zlecil mi endokrynolog

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2016, 22:18

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 26 maja 2016, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi krzywa cukrowa i insuline badalam po 1 i po 2 godz od wypicia gluzkozy 75. teraz wynik musze skonsultowac dalej pakiet tarczycowy chce powtorzyc bo mam hashimoto i od 2 miesiecy biore euthyrox i chce sprawdzic jak wyglada teraz moje tsh i czy endokrynolog nie musi zmienic mi dawki, reszte badan chce zrobic ale to w 6 dniu cyklu bo niestety wczesniej @ przyszla i nie trafilam tak idealnie z lotem :) chyba nic nie da sie normalnie zaplanowac :p androstendion juz mam wynik tez do konsultacji bo sama sie na tym nie znam...ale lh, fsh estradiol prolaktyne zrobie. a te pozostale to na co dokladnie sa 17oh , dhea-s, shbg kortyzol i acth?
    my staramy sie juz18 mieseicy o malenstwo i dalej nic...

    START 2014 ;(
  • betka Autorytet
    Postów: 270 144

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny,

    Ostatnio bylam w szpitalu na wizycie przedoperacyjnej, mam miec usuwanego tego polipa. niestety czekanie mnie dobija, zabieg bede miec najwczesniej lipiec /sierpien. Zanim wroce do ivf to bedzie koniec roku, o ile znow cos nie wyskoczy po drodze.Wszystko czemus słuzy, ale ciezko w sobie znaleźć wystarczajace pokłady cierpliwosci, chyba jak w koncu zajde w ciaze to nie bede mogla uwierzyc ze to prawda:)

    gannhqvkbqom0flu.png

    16.12.2016 Serduszko bije :*
  • Ona88 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jestem tu Nowa. MiesKamy w uk ale lecĘ się się pl... po wielu opowieściach stwierdIlam ze to będzie lepsze... Ale teraz sama nie wiem co robić. W pl wyszło ze mam pcos biorę euthyrox glucophage.. od roku. Ale nic lepeij nie jest...
    Mam częste miesiączki bo co około 2 tygodnie :( boję się ze coś ze mną nie tak bardzo.. ze mu nigdy nie będę mogła mieć dZieciątka :(
    Zastanawiam się czy jest sens iść tu do lekarza jak myślicie poradzić mi jak to tu w Anglii wygląda...

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona88 wrote:
    Hej jestem tu Nowa. MiesKamy w uk ale lecĘ się się pl... po wielu opowieściach stwierdIlam ze to będzie lepsze... Ale teraz sama nie wiem co robić. W pl wyszło ze mam pcos biorę euthyrox glucophage.. od roku. Ale nic lepeij nie jest...
    Mam częste miesiączki bo co około 2 tygodnie :( boję się ze coś ze mną nie tak bardzo.. ze mu nigdy nie będę mogła mieć dZieciątka :(
    Zastanawiam się czy jest sens iść tu do lekarza jak myślicie poradzić mi jak to tu w Anglii wygląda...
    Miesiaczka co dwa tygodnie nie jest normalna.
    Mozesz zajsc do gp. Powiedziec ze w pl leczylas sie na pcos. Bierzesz takie a takie leki. Teraz mieszkasz tutaj i tu chcialabys sie leczyc. I nie wiesz ocb.
    Na poczatku mozesz nie wspominac o staraniach.
    Bo od razu skieruje do kliniki. A tak moze poszuka przyczyny albo skieruje do ginekologa.

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nio nie wiem czy miesiaczka co 2tyg. Nie bedzie dla nich tutaj czyms normalnym bo u mnie bo zabiegach miesiaczka jest skapa czasami zdarza sie ze mam zaledwie 2dni dla mnie to niby nie jest normalne a dla nich jest to ok oni wychodza tutaj z zalozenia ze najwaziejsze ze jest i co regularnie :/ wiec sie nie zdziwie jak powiedza ze okres co 2tyg to ok i najwazniejsze ze jest choviaz dla nas nie jest to normalne. Mysle ze tak czy siak powinnas udac sie do lekarza moze jakims cudem ci tutaj pomoga. Powodzenia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2016, 15:19

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • karola391 Koleżanka
    Postów: 84 4

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcialabym sobie zbadac hormony.Gdzie powinnam sie udac? Czy GP da mi jakies skierowanie ? Jestem zielona jesli chodzi o sluzbe zdrowia w Uk..

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko gp. Ale jak juz mowisz ze starasz sie o dziecko to mow ze minimum 2 lata bezskutecznie. Inaczej to Cie nawet nie wyslucha.
    Wtedy moze pobierze krew na podstawowe badania. Podkreslam ze podstawowe. Nic wielkiego nie bedzie.

    wera 12 lubi tę wiadomość

  • karola391 Koleżanka
    Postów: 84 4

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podstawowe tzn?

  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynka_ wrote:
    Tylko gp. Ale jak juz mowisz ze starasz sie o dziecko to mow ze minimum 2 lata bezskutecznie. Inaczej to Cie nawet nie wyslucha.
    Wtedy moze pobierze krew na podstawowe badania. Podkreslam ze podstawowe. Nic wielkiego nie bedzie.
    Ja sie nie zgodzę. Miałam wszystkie bAdania zrobione włącznie ze skierowaniem na usg jajników.

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
‹‹ 44 45 46 47 48 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ