X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne staraczki w UK
Odpowiedz

staraczki w UK

Oceń ten wątek:
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer. I jak pęcherzyki? Nie mówili kiedy można spodziewać sie owulacji?

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    CarPer. I jak pęcherzyki? Nie mówili kiedy można spodziewać sie owulacji?

    Sa dwa na lewym jajniku jeden miał wczoraj 16mm drugi 13,5mm. Mowi ze moga pęknąć za kilka dni. Czyli kontynuować serduszka. Ciekawa jestem czy cos na paskach wyjdzie... bo według owu musże zaklepać czas na progesteron czyli 7 dni pozniej. Inaczej nie wiem kiedy isc na pobranie krwi bo teraz to mi sie jakos wszytsko przesunęło. Wczesniej zawsze miałam @ jak w zegarku.

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer. Ja to się nie znam na pęcherzykach, ale podobno one ileś rosną na dobę i przy jakiejś określonej wartości pękają, więc może doczytaj sobie. Do tego rób testy owulacyjne i może uda Ci się oszacować owulację :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat83 to faktycznie dosc daleko, ale zapewne gdzies u ciebie tez przyjmuja jacys polscy gini :) Ja u siebie sie pytalam w prywatnych klinkach jakie sa ceny za monitoring i rzuccili mi cenami typu 180£ za jedna wizyte takze raczej finansowo bym nie wyrobila:P i wole spedzic 2 godz w autobusie :D

    Annie1981 tez mieszkam w irlandii polnocnej i juz sie poddaje z tutejszymi lekarzami:) chyba nie odbieramy na tych samych falach :P co do gina to wybieram sie pierwszy raz choc mam 2 kolezanki ktore go chwalily. Zobacze za tydzien i dam znac jakies wrazenia mam po wizycie

    START 2014 ;(
  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No masakra wiem. Ja juz patrze przez palce na tych tutaj lekarzy :/
    Niedlugo wizyta to ich podpytam, juz liste robie hihihi

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wera 12. Jak miło, że jesteś z NI :) Możesz powiedzieć skąd dokładniej?
    Takie ceny za monitoring u nas? Masakra.
    Ja 13 grudnia mam pierwszą wizytę u GP, gdzie chcę dostać skierowania na badania. Mam nadzieję, że się uda i że nie będę musiała się poddać jak mówisz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2016, 18:39

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie ja Ci dobrze radze, Ty cygan ze sie starasz juz z rok co najmniej. Albo poltora. Jak im powiesz 5-6 miesiecy, to Ci kaza wrocic za poltora roku. Serio. I nie ma za bardzo znaczenia, ze po 30stce. Mnie tez odeslali z kwitkiem najpierw, musialam lekarza zmieniac i marudzic do skutku :) No chyba ze juz maja w papierach wpisane, to po ptokach.
    Nie daj sie zbyc, zrob liste rzeczy, ktore chcesz zalatwic. Ja polowy z nerwow zapomnialam ostatnio :P
    Ja mam gina tydzien po Tobie ;)

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat83. Dzięki za rady. Też słyszałam, że trzeba ściemniać, więc już sobie postanowiłam, że powiem ponad rok. Bałam sie na początku, bo oni mają w kompie, że mi leki antykoncepcyjne dawali i mogą nie uwierzyć, ale wymyśliłam, że powiem, że je brałam tylko w przerwie jak pracę zmieniałam (bo mają tylko kilka miesięcy, wcześniej dostawałam z Polski).
    Listę też planuję zrobić, cały czas zbieram na forach informacje o co mam prosić :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No GP cudow nie zdziala, to tylko przystanek ;) Trzeba go zmolestowac troche i przekonac, zeby Cie skierowal do szpitala na badania i tyle. Potem sie czeka nie wiadomo ile, wiec im wczesniej odwiedzisz GP tym lepiej. Ja czekalam 3 miesiace na wiadomosc od gina, ze jestem na liscie oczekujacych i 9 miesiecy na sama wizyte :/

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To fakt na wszystko trzeba czekac ale do mojego problemu podeszli Bardzo profesjonalnie. GP od razu wysłał mnie na badania krwi, skany(miałam trzy rożne) i do kliniki. Jestem naprawde pod wrażeniem jak to tutaj wszytsko sprawnie funkcjonuje.
    Anni mysle ze ze względu na wiek powinni sie Toba od razu zajac. Naciskaj! Powinni tez od razu wysłać Tz tez na badania.
    Teraz to juz bedzie około 5 miesiecy jak sie staracie???

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat83. Tak długo się czeka na badania z krwi?

    CarPer. Mam nadzieję, że zajmą się mną tak jak Tobą :) Wybrałam GP, który ma bardzo dobrą opinię, że sie przejmuje i nie odsyła.
    Nie wiem czy z racji samego wieku sie mną zajmą, bo tu ten graniczny wiek jest 36 a nie 35 lat, więc jeszcze trochę mi brakuje ;) Tak, piąty cykl już leci, ale myślę jednak, że jak powiem, że się staram ponad rok to dadzą mi te skierowania :)
    Tz jest umówiony do GP na poniedziałek a ja na wtorek :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie na badanie krwi podstawowe mnie gp zapisal od razu. Poczatek i koniec cyklu, standard.

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie chcę zbadać hormony z krwi i USG, na nic poważniejszego nie liczę.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny Annie1981 co do usg to bedziesz musiala na nie poczekac i to dosc dlugo ja czekalam na samo usg jakies 7 miesiecy a i tak nic z tego wielkiego nie wyniklo.Zbadali i stwierdzili ze wszystko jak najbardziej wyglada super. a ta wizyta byla okola marca i do tej pory cisza :)jutro bede dzwonic i chce sie umowic na badania progesteronu zeby potwierdzic czy byla u mnie owulacja ze wzgledu na monitoring na ktory jezdze. tak to u nich wyglada. Dziewczyny podzielcie sie co macie juz na swoich listach o co zamierzacie
    pytac ??
    Annie1981 ja jestem z antrim

    START 2014 ;(
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera. 7 miesiecy to faktycznie dlugo. Chcesz robic progesteron panstwowo? Myslisz, ze Cie skieruja?
    A monitoring robisz w Dublinie?
    Ja nie mam jeszcze listy. Chce nad tym usiasc w weekend, bo wizyta we wtorek, ale na razie to chyba tylko bede prosic o skierowania. Ewentualnie zapytam jak to wyglada ze zrobieniem bety w przyszlosci.
    Antrim to nie tak daleko, ciesze sie, ze jest tu ktos z moich okolic :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2016, 18:40

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez sie ciesze:) zawsze mozemy sie wyienic spostrzezeniami:) co do progesteronu to wiekszych problemow nie mialam zeby dostac skierowanie na takie podstawowe badania hormonalne w pierwszych i ostatnich dniach cyklu gorzej juz bylo dostac wyniki do reki i zeby ktos wogole na nie zerknal:) dzis mialam kolejna wizyte w dublinie za soba. wiem ze pierwszy pecherzyk ktory byl dominujacy nic z niego nie bedzie natomiast pojawil sie drugi i w nim jest cala nadzieja teraz tylko obserwacja czy rosnie i jak sie zachowa w kolejnych dniach

    START 2014 ;(
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wera 12 wrote:
    hej dziewczyny Annie1981 co do usg to bedziesz musiala na nie poczekac i to dosc dlugo ja czekalam na samo usg jakies 7 miesiecy a i tak nic z tego wielkiego nie wyniklo.Zbadali i stwierdzili ze wszystko jak najbardziej wyglada super. a ta wizyta byla okola marca i do tej pory cisza :)jutro bede dzwonic i chce sie umowic na badania progesteronu zeby potwierdzic czy byla u mnie owulacja ze wzgledu na monitoring na ktory jezdze. tak to u nich wyglada. Dziewczyny podzielcie sie co macie juz na swoich listach o co zamierzacie
    pytac ??
    Annie1981 ja jestem z antrim

    Ja mieszkam tutaj dopiero niecały rok. Na pierwsze USG czekałam około 1 miesiąca, pozniej skierowano mnie na rezonans brzucha i na spotkanie z ginekologiem od spraw rakowych.
    W tez chwili jestem juz po laparoskopii zrobionej tutaj. Obecnie dostałam CLO na 6 Miesiecy. Podczas pierwszego cyklu na CLO miałam jedno, jedyne USG. Teraz mam zrobic progesteron w 21 dniu i powtarzać w ciagu trzech kolejnych cykli. Wsyztsko na NHS natomiast więcej Usg nie chca mi juz zrobic na tej dawce. Powiedziała ze jesli po trzecim mieciacu progesteron wyjdzie znowu niski to powiększa mi dawkę CLO i wtedy (jak uważam) powtórzą USG zeby sprawdzić ilośc pęcherzyków. I Znowu powtórka z progesteronu. Po 6 miesiącach mam juz umiwiaona wizyte w sprawie IVF 17 maja 2017...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2016, 19:55

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wlasnie widze ze u ciebie jakos to wyglada zupelnie inaczej.Ja na pierwszej wizycie sklamalam ze staramy sie ponad rok i to byl moj blad bo z wizyta ginekologiczna kazali mi czekac do 2 lat czyli ok 7 miesiecy. Jednak lekarka wypisala mi skierowanie na progesteron w 21 dc i na pozostale hormony w 3dc, i tak przez 3 cykle. stwierdzili ze czasem mialam ladny progesteron jednak z jakiegos powodu dalej w ciaze nie zachodze i dostalam skierowanie ze szpitala na hsg na ktore czekalam 4 miesiace i tu najlepsze - nie potrafili mi zalozyc cewnika wiec nie wykonali mi tego badania za to wrocilam do domu obolala i chorenie bylo mi przykro bo jednak pewne nadzieje pokladalam w tym,po tym mialam dziwne skurcze macicy i plamilam kilka dni.Mieli sie ze mna skontaktowac zeby powtorzyc badanie ale pod narkoza bo stwierdzili ze bylam spieta i pewnie dlatego nie dalo rady, i do tej pory sie nie odzywaja a to bylo 3 miesiace temu. Wkurzylam sie i zrobilam je w polsce w prywatnej klinice i wiecie co zero jakichs dolegliwosci po, znioslam to naprawde nie zle. Takze ja mam juz o nich zdanie wyrobione lenie i patalachy!!!!!!

    START 2014 ;(
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Wera. 7 miesiecy to faktycznie dlugo. Chcesz robic progesteron panstwowo? Myslisz, ze Cie skieruja?
    A monitoring robisz w Dublinie?
    Ja nie mam jeszcze listy. Chce nad tym usiasc w weekend, bo wizyta we wtorek, ale na razie to chyba tylko bede prosic o skierowania. Ewentualnie zapytam jak to wyglada ze zrobieniem bety w przyszlosci.
    Antrim to nie tak daleko, ciesze sie, ze jest tu ktos z moich okolic :)
    Tak chce poprosic o skierowanie na progesteron w 21 dc przynajmniej to bedzie za darmo a obserwacje robie w dublinie bo mam dosc czekania, mloda juz nie jestem.

    START 2014 ;(
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera a moze powinnaś zadzwonić i sie upewnić co z tym badaniem??? Bardzo mi przykro ze musiałaś przechodzić przez to , faktycznie bardzo nieprzyjemne doświadczenie musiało byc :(.

    Ja na moja laparoskopię tez czekałam 4 miesiace i to dlatego ze częste sa strajki lekarzy... jak zadzwoniłam zeby sie upewnić to powiedzieli E juz jestem 4 na liście i zeby czekac na list z kliniki i dostałam jakos po dwoch tygodniach.
    niestety obawiam sie ze jesli chcesz kontynuować leczenie tutaj na NHS to niestety ale nie uznają Ci badania w Polsce bedzies musiała je powtórzyć tutaj.

    Moze u mnie poszło tak łatwo ze względu na wiek bo mam juz grubo po 30. Poza tym leczenie wczesniej rozpoczęłam mieszkając w innym państwie i idąc tutaj do GP miałam juz przygotowana "diagnozę" lekarza z innego kraju. Jednak, nie uznali jej tutaj a jedynie kazali mi powtórzyć badania w UK. Natomiast po laparoskopii okazało sie ze diagnoza z popszedniego kraju była błędna...

‹‹ 66 67 68 69 70 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ