X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne staraczki w UK
Odpowiedz

staraczki w UK

Oceń ten wątek:
  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 31 października 2016, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera oblicz sobie wskaznik HOM-IR . Glukoze też 3 punktowa robiłaś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2016, 10:33

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 2 listopada 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuza gdzie sie podziewasz??????

    carper jajowody drozne oba, lekarz nic nie mowil ile mam sie starac po laparo. To juz 4 cykl po zabiegu. Czekam na list w sprawie ivf. Coz, bardzo ciezko mi z ta mysla, ale skoro nie moge zajsc naturalnie to trzeba sie wspomoc aby miec wymarzonego bobasa. Oby ivf sie powiodlo. Staram sie pozytywnie myslec o ivf, wzbranialam sie tego, odpedzalam mysli o tym, ze moze mnie to kiedys spotkac, ale chyba trzeba dojrzec w koncu i pogodzic sie z losem ...

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 2 listopada 2016, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi nie, prawy jest całkiem niedrożny przyrośnięty to sciany macicy. Drugi w "katastroficznym" stanie. Kontrast przeszedł ale tylko w lewym. Dali mi 6 miesiecy staran i IVF... 17 listopada mam wizyte w klinice zeby wszytsko omówić, rowniez pobrane próbki ktore wysłano do analizy.

    A Tobie jaka w koncu diagnozę postawili??? Chirurg nie powiedział Ci jakie masz szanse??? To w koncu był ten wodniak czy nie??? Oba masz drożne? Przepraszam, ale juz nie pamietam co pisałaś wcześniej??? Co napisali Ci na wypisie ze szpitala?

    U mnie to jednak nie był wodniak. Tylko zwykła cysta z płynem ktora opróżnili... niestety jednak moje plany na przyszłość tez nie sa obiecujące... zaraz przyjdę do wątku o IVF.

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 2 listopada 2016, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi, zle zrozumiałam, myslalam ze mnie pytasz czy oba jajowody drożne...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2016, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi powiem Ci ze ja dlugo sie oswajalam z mysla, ze potrzebne bedzie ivf. I ciezko mi bylo zaakceptowac, tym bardziej, ze u nas nie ma jednoznacznej przyczyny niepowodzen.
    Nie jestem przeciwna ivf ale tak dlugo trzymalam sie tej nadziei, ze uda sie naturalnie i ze zadne in vitro nie wchodzi w gre.

    Teraz mam inne spojrzenie.
    Doceniam to, ze mam taka mozliwosc, ze nhs za to zaplaci, choc nie pieniadze sa w tym wszystkim najwazniejsze, to jednak trzeba sie z tym liczyc.

    Ale oswajanie sie zajelo mi troche czasu...




  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 25 listopada 2016, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ktos miał tutaj monitoring kiedykolwiek?
    Chodzi mi o to czy komus kiedys lekarz przepisal CLO???

    Brałam CLO przez 5 dni teraz czekam na skan w 12 dniu... i zastanawiam sie czy to bedzie jeden, jedyny skan czy więcej i czy podadzą mi cos na pęknięcie? Lekarz powiedział jedynie ze mam sie umówić na skan miedzy 12 a16 dniem cyklu....

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 25 listopada 2016, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer. Ja nie miałam, ale z tego co czytałam to na monitoringu nie podaje się nic na pęknięcie, tylko patrzy się czy pęcherzyk rośnie lub czy sam pękł.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 25 listopada 2016, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    CarPer. Ja nie miałam, ale z tego co czytałam to na monitoringu nie podaje się nic na pęknięcie, tylko patrzy się czy pęcherzyk rośnie lub czy sam pękł.

    Dziekuje Annie, tak wlasnie mi sie wydawało... szkoda :(. Zobaczymy...

    A wiesz moze czy bede jakies inne skany po tym pierwszym??? Bo mi telefonicznie umówiono na 10 dc czyli pierwszy ewentualny dzien płodny. Ale to dopiero początek drogi...

  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 25 listopada 2016, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz z nimi walcze ponad rok o cokolwiek. Z laski mi zrobili badania hormonow jeden cykl przed Clo, jeden w trakcie. Nawet wynikow z drugiego cyklu mi nie wyslali konowaly. Clo mi dali, nie monitoruja wrrr.

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 25 listopada 2016, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer. W Polsce dziewczyny chodzą kilka razy na monitoring przed owu a potem po, żeby zobaczyć czy pęcherzyk pękł. Tutaj to wątpię, tak jak pisze Kat83.
    Ja się zastanawiam czy nie pójść tu prywatnie na monitoring, ale na razie tylko zaczynam myśleć.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 26 listopada 2016, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Anni, troche mnie zaniepokoilyscie, bo faktycznie jesli tylko raz to nawet nie wiadomo czy pękł :(.

    a prywatnie to gdzie sie chodzi. U mnie to chyba nawet nie mozna prywatnie...

  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 26 listopada 2016, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez wlasnie nie wiem za bardzo. 20 grudnia mam wizyte u gina to ich popcham troche znowu. Ale ja mialam w Pl usg poltora roku temu (!!!) i mowie tym cymbalom tutaj, ze mialam cysty na jajnikach, pewnie jajka nie schodzily. Chyba nie wezme Clo w grudniu i niech sie dzieje co chce.
    Milego weekendu dziewczyny :)

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 27 listopada 2016, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer. Monitoring można podobno zrobić u gina prywatnie i jedna wizyta kosztuje 40 funtow. Tak mi jedna dziewczyna powiedziała na forum, ale to różnie w różnych regionach jest. Np. szukałam u siebie prywatnego laboratorium, które robiłoby betę i nie znalazłam ani jednego!
    Jeżeli chodzi o monitoring to też słyszałam, że kliniki płodności też mogą coś takiego robić.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 27 listopada 2016, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarz z kliniki skierowal na to USG do "early pregnancy clinic" ide w srode i zapytam jak to wyglada. Tez sama bym nawet zapłaciła ale nawet nie wiem czy jest to mozliwe.
    Napisze jak sie dowiem :)

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 27 listopada 2016, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat83 wiem ze jest prywatna klinika w dublinie przyjmuja tam polscy ginekolodzy i spokojnie obserwacje cyklu mozesz zrobic. Gdyby ktoras z was zainteresowalo to moge podac kilka adresow.

    START 2014 ;(
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 28 listopada 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wera 12. Na monitoring do Dublina to raczej się nie wybiorę, bo mam za daleko, ale jak będę w ciąży to pewnie już się tam przejadę. Jak masz jakąś sprawdzoną klinikę/ginekologa to poproszę o namiary :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 28 listopada 2016, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dr.n.med. Robert Dybkowski
    Specjalność: ginekolog, położnik
    www.ginekolog.ie
    w przzyszlym miesiacu wybieram sie do niego na monitoring wiec wiecej cos bede mogla napisac. Za pierwsza wizyte bierze 80 euro i kazda kolejna 30.Wiec cenowo napewno dosc dostepny. Bardziej opaca sie jechac do dublina niz leciec do polski. a sama musze jakies ponad 2 godz w jedna strone spedzic w autobusie zeby dotrzec do dublina

    Annie1981 jak daleko masz do dublina?

    START 2014 ;(
  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 28 listopada 2016, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werka wszystko fajnie, ale ja mam jakies 300 mil do Dublina ^^
    Mieszkam w Walii. Takze tego :) Rocky road to Dublin i Whack follol de rah! hahaha

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 30 listopada 2016, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wera 12. Dziękuję za namiary. To sprawdzony gin czy dopiero pierwszy raz się do niego wybierasz? Cena bardzo przystępna, szkoda tylko że na paliwo muszę dołożyć drugie tyle.
    Za monitoring też bierze tylko 30? Daj znać koniecznie jak po wizycie :)
    Ja mieszkam w Irlandii Północnej i mam do Dublina 1,5h samochodem. A Ty jesteś z Irlandii Południowej?

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj byłam na skanie i tak jak mówiliście... był to jeden jedyny skan na sprawdzenie ilości pęcherzyków :(więcej nie bedzie. Jedynie mam sie umówić na progesteron 7 dni po owulacji, tylko ze nawet nie wiem kiedy owu bedzie. Sikam na paski ale biało ciagle.
    Progesteron mam sprawdzać trzy cykle pod rząd i wtedy na podstawie wyników podejmą decyzje czy zwiększyć dawkę CLO czy nie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2016, 12:43

‹‹ 65 66 67 68 69 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ