X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne staraczki w UK
Odpowiedz

staraczki w UK

Oceń ten wątek:
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer a moge wiedziec co to za diagnoza byla? wiesz ja juz pytalam czy jesli wczesniej uda mi sie wykonac to badanie w polsce czy mi go tu uznaja, - powiedzieli ze tak ale chcieli by zebym przetlumaczyla wynik badania wiec mam je ze soba w razie czego. a tego badania hsg szczerze nie chcialabym TU powtarzac bo nawet wziernika nie potrafil mi szybko zalozyc, az zaczal mnie skrobac tym po szyjce nie przyjemne uczucie.ja mam termin wizyty w poradni leczenia nieplodnosci na koniec stycznia wiec mam nadzieje ze tam zaczan cos robic bo tak to jakas porazka. Kiedys rozmawialam ze znajoma irlandka opowiadala ze jej corka leczy sie juz od ponad 6 lat na pcos i lekarze dali jej warunek ze musi schudnac dopiero zaczna ja leczyc :)

    START 2014 ;(
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera mi zdjagnozowal wodniaka jajowodu jednak laparoskopia potwierdziła jedynie dwie niezłośliwe cysty po obu stronach ktore wyćieto podczas operacji. Laparo miałam razem z HSG.

    To dobrze by było gdybys miała juz ten dokument przetłumaczony na spotkanie w styczniu. Tak mysle... zaoszczędzisz sobie czasu,

    A jelsi chodzi o otyłość to zgadza sie, lekarze nie chca leczyć jesli ma sie BMI powyżej lub poniżej normy. Zawsze to w klinice sprawdzają, Tak samo nawet o IVF nie ma co marzyć. Moja kuzynka miala ogromna nadwagę i musiała bardzo duzo schudnąć zeby mogła sie leczyć, najpierw bardzo długi okres miała spotkania z dietetykiem. I dopiero kiedy schudła mogła podejść do IVF. I takie same zasady sa w Polsce.

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzisz tego nie wiedzialam ale rzeczywiscie na pierwszej wizycie w szpitalu kiedy mialam spotkanie z ginekologiem to wazyli mnie mierzyli i okreslali wlasnie BMI. CarPer masz juz ustalona wizyte z klinice?

    START 2014 ;(
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mam kolejna wizyte na 17 maja ale to juz bedzie wstęp do IVF.
    Poki co jestem na Clo przez 6 cykli. Czyli wlasnie do maja ;). Ale po pierwszym cyklu wcale nie zareagowałam ma CLO to znaczy zareagowałam tak ze mi owu całkowicie zlikwidowało. Wczesniej na naturalnych cyklach temperatura pokazywała skok i testy wychodziły pozytywne. W tym miesiącu po tych tabletkach nic. Cisza.

  • Klaudiia87 Ekspertka
    Postów: 174 133

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Jestem tu nowa. Staramy się z mężem o jeszcze jedno dziecko. Obecnie 4 cykl starań, koleżanka poleciła mi OvuFriend.

    p19ucsqvnm5skatr.png
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, z pierwszym dzieckiem zaszlas od razu? Miałas jakies badania wcześniej robione?

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera. Bede zadawac glupie pytania, bo nie bardzo wiem jak to diagnozowanie tu funkcjonuje ;)

    Jak poszlas na pierwsza wizyte do GP to kazali Ci monitorowac te hormony przez 3 cykle? Ja myslalam, ze dadza skierowania na jeden i tyle. Czy u Ciebie bylo jakies szczegolne wskazanie do tego?

    Jak wyglada ten monitoring w Dublinie? Jezdzisz tam kilka razy w cyklu? Wizyta kosztuje 40f? Do tego gina o ktorym mi pisalas?
    Ja to mialabym z tym problem, bo pewnie musialabhm brac urlop. Raz mozna ale kilka razy to juz problem, bo niewiele mi zostalo.

    Czyli lepiej sklamac, ze sie staramy 2 lata?

    Ja tez mloda juz nie jestem, mam skonczone 35 lat, wiec chcialaabym zaczac diagnozowanie jak najszybciej.

    Super, ze pojawil sie drugi pecherzyk. Trzymam kciuki, zeby pekl :)

    CarPer. Ciesze sie, ze u Ciebie to tak sprawnie przebiega :) Na IVF jestes umowiona z jakiejs konkretnej przyczyny? Zastanawiam sie jakie warunki trzeba tu spelniac.
    Cos czytalam, ze jak nie ma zdiagnozowanej konkretnej przyczyny nieplodnosci to trzeba sie starac 3 lata, zeby do tego podejsc.

    Klaudia87. Witaj. Skad jestes? :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Klaudiia87 Ekspertka
    Postów: 174 133

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem z Doncaster, mam 29 lat i dwójkę dzieci. 7 letniego syna i 2 letnia córkę. Staramy się w mężem o 3 dziecko. O syna staraliśmy się 1,5 roku. O drugie dziecko zaczęliśmy się starać gdy sny skończył rok. W tym czasie poroniłam 3 razy, pierwszą ciążę w 15 tygodniu, drugą w 11, trzecią w 14. Stwierdzono u mnie zespół antyfosfolipidowy. W październiku 2014 szczęśliwie urodziłam córkę. Rok temu kolejne poronienie w 12 tygodniu. Dodam jeszcze, że od 19 lat choruje na cukrzycę.

    p19ucsqvnm5skatr.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia. Wspolczuje tych wszystkich przezyc. Dobrze, ze dwojke juz masz :) Zycze, aby trzecie przyszlo bez problemu :)
    Dostalas cos na donoszenie ciazy? Czytalam, ze dziewczyny z tym zespolem dostaja Acard i to pomaga.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie po laparoskopii z HSG udrożniono mi oba jajowody. Jednak jak to lekarz stwierdził "oba sa w bardzo złym stanie". Dlatego jesli w ciagu tych 6 ,miesuecy nie zaskoczy to nie ma dla mnie innego wyjścia jak IVF. Staramy sie prawie dwa lata a ja zaraz bede miała 35 lat. zwykle lekarze dają szanse na 6 miesiecy po laparo bo pozniej robia sie zrosty i trzeba operacje powtarzać... niestety. Ja juz tego czasu nie mam zeby nim rozporządzać ;)

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer. Jeżeli oba są w złym stanie to faktycznie jest poważne wskazanie. Ja to bym ich naciskała, żeby od razu IVF, bo mam już 35 skończone ;)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Klaudiia87 Ekspertka
    Postów: 174 133

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie w ciąży z córką brałam właśnie acard i zastrzyki z heparyny całą ciążę i 6 tyg. po porodzie.

    p19ucsqvnm5skatr.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mam nadzieję, że i teraz pomoże :)

    Klaudiia87 lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    CarPer. Jeżeli oba są w złym stanie to faktycznie jest poważne wskazanie. Ja to bym ich naciskała, żeby od razu IVF, bo mam już 35 skończone ;)

    Ja wiele bym dała zeby udało sie naturalnie :(. Dla mnie IVF to jest juz decyzja ostateczna kiedy mam czyste sumienie ze spróbowałam wszystkiego co mogło wypalić ale nie wypaliło.
    w IVF brakuje mi tej magii z ktora ciąża mi sie zawsze kojarzyła. Nie potrafię siebie do tego przekonac ale wiem ze jesli nie bedzie innego wyjścia to IVF bedzie ostateczna decyzja :).

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer. Magia, magią, ale dziecko jest najważniejsze ;) Dla mnie nie ma znaczenia w jaki sposób dochodzi do zapłodnienia ani w jaki sposób się rodzi, ważne, że jest :)

    wera 12 lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 tak wskazania byly takie ze staralismy sie juz o dzidzie jakies 1,5 roku troszke oczywiscie to podkolorowalam i dobrze bo teraz jest juz naprawde ponad 2 lata. badania hormonow mialam przez 3 miesiace i tak naprawde ja sie zwalnialam latalam jak glupia i moze 2min zajelo mojemu gp spojrzenie na badania i nic wiecej z tym nie zrobili.Jednak tak trzeba jesli chcesz zeby zapisali cie do kliniki. Takze ja juz przestalam w nich wierzyc.Wieksze nadzieje mam na te klinike, ale zobaczymy jak tam podejda do sprawy. Co do wizyt w dublinie to dzis mialam 3 a z racji ze wyszlo ze mam pozne owulki to bedzie4 w tym cyklu. Pierwsza wizyta kosztuje 80euro i kazda nastepna 30, slyszalam od dziewczyn ze jak ktoras sie dosc dlugo u niego leczy to czasem poprostu nie placa.za 2 rozne leki zaplacilam dzis5 euro na ta niebieska karte, wiec naprawde nie wiele!!
    Dzis lekarz przepisal mi clo i metformine bo dosc wolno rosna mi pecherzyki i czasem cykle mam dlugie i owulacja wyglada jakby wogole dosc pozno wystepowala ok 2o dc.

    START 2014 ;(
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wera 12. Dzięki za odpowiedź. 30 za kolejne wizyty to nie tak dużo. Leki też niezbyt drogie, pewnie dzięki karcie NHS. Tak o tym opowiadasz i sama mam ochotę się wybrać na monitoring ;)
    Na razie brak funduszy i bardzo kiepsko z urlopem, więc nie wiem jak to będzie, ale będę myśleć.
    W poniedziałek mój T ma wizytę u GP a we wtorek ja. Już się zaczynam troszkę stresować jak to będzie i czy dostaniemy wszystkie skierowania ;)

    Edit: Wera, a słyszałaś coś o polskiej ginekolog w Belfaście - Agnieszce Zawislak? Czytałam coś, że u niej drogo, ale z dojazdami do Dublina może wyszłoby na to samo ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2016, 11:09

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czytalam i nawet dzwonilam do niej, jednak odebrala babka w recepcji i nie mialam mozliwosci z nia rozmawiac jedynie gdybym sie umowila prywatnie to bym mogla porozmawiac a za sama taka wizyte powiedziala mi 180£ i to bez usg wiec podziekowalam. Annie1981 moze tobie szczescie dopisze i tobie uda sie z nia porozmawiac. Wrazie czego daj znac :)
    Powodzenia na rozmowie z lekarzem:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2016, 21:42

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    START 2014 ;(
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera. Dzieki. Ja kiedys na jakims forum wyczytalam, ze ona za wizyte z USG bierze 250 f, ale nie chcialo mi sie wierzyc. Skoro Tobie podali taka cene to pewnie tak jest.
    Chyba jednak jechac do Dublina wyjdzie taniej. Widzialam, ze ona zajmuje sie wczesna ciaza, np plamieniem. Moze zostawie sobie ja na taka okolicznosc, bo tu wczesna ciaza nikt sie nie przejmuje przeciez.

    Moj Tz ma dzis wizyte u GP. Trzymajcie kciuki, zeby dostal skierowania na badanie nasienia i hormony. :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, byłam dziś u GP po skierowania na badania hormonów i jestem mega zadowolona :) Dostałam wszystko co chciałam, a nawet więcej :)
    Lekarka tyle mi tłumaczyła o całej procedurze diagnozowania niepłodności, że aż mi ciężko wszystko spamiętać ;)
    Pobrali mi dziś krew na profil hormonalny (tarczyca, FSH, progesteron), badanie na cukrzycę, nerki, ogólna morfologia (żeby wykluczyć anemię). Dostałam też patyczki, żebym sobie w domu sama wzięła wymaz na infekcje, w tym infekcje bakteryjne macicy oraz wymaz na choroby przenoszone drogą płciową. Jakie szczęście, że dziś akurat 8 dpo!
    Lekarka od razu zapisała mnie do kliniki niepłodności i mam otrzymać list z zaproszeniem w ciągu 6 miesięcy. Jesteśmy na liście priorytetowej, bo ja mam skończone 35 lat a mój Tż 45 :)
    Opowiadała, że tam będą robić AMH oraz jakieś badania, których nie pamiętam. Jeżeli wszystko wyjdzie ok to zrobią USG narządów oraz drożność jajników. Jeżeli dalej ok to zapiszą na IVF a w międzyczasie jest możliwa inseminacja :)
    Mój Tż wczoraj dostał skierowania na badanie nasienia, ale niestety dopiero jest umówiony na 23 lutego.
    Jestem tak zadowolona, że nie może ze mnie zejść ta ekscytacja :) Tak się bałam, że odeślą mnie z kwitkiem a dostałam więcej niż chciałam, nawet do kliniki nas zapisali :)
    Mówiła, że mam oczywiście dalej się starać, bo często tak jest, że jak pacjentki zaczną badania czy oczekują na termin w klinice, to zachodzą bez problemu, bo mają poczucie, że ktoś się tym zajął i schodzi z nich ciśnienie. Ze mnie bardzo duże ciśnienie dziś zeszło, czekałam na tą wizytę 2 miesiące ;)
    Mam dużą nadzieję, że ta wizyta w klinice nie będzie konieczna, że w ciągu tych 6 miesięcy damy radę sami. Liczę nawet na ten lub przyszły cykl, bo grudzień działa na mnie bardzo kojąco :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
‹‹ 67 68 69 70 71 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ