X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STARACZKI Z 2017 r., które dalej się starają
Odpowiedz

STARACZKI Z 2017 r., które dalej się starają

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć;) Assunta, Multiwitamina trzymam kciuki;) Ja wczoraj zażyłam pierwszą tabletkę bromka i przeżyłam szok. Ledwo wyszłam spod prysznica i musiałam się położyć na podłodze, czułam że zaraz zemdleję. Po 5 minutach się podniosłam i chwilę później znowu leżałam na podłodze:\ Mąż przyniósł mi szklankę wody...powoli doszłam do łóżka i wolałam nie wstawać. Do 2 w nocy miałam lekki sen...później było już ok dospałam do rana;) Powiem Wam że jestem w szoku...słyszałam że bromek daje popalić, ale nie spodziewałam się że aż tak.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2018, 09:20

  • Assunta Autorytet
    Postów: 884 105

    Wysłany: 17 lipca 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie sprawa trochę inaczej wygląda bo ja mam cykl stymulowany gdzie w 9 DC już miałam zastrzyk ovitrelle podany po monitoringu potwierdzone 3 ciałka żółte i wprowadzone leki duże dawki progesteronu + duphastonu. No i jutro mija w sumie 17 dzień od zastrzyku i lekarz odrazu kazał robić betę i albo utrzymuje leki albo odstawiam i czekam na @. Objawów @ się nie doszukuje bo przy zaleconym progesterone raczej @ mogę się nie spodziewać więc tylko wynik bety będzie decydował o powodzeniu lub nie :)

    A jutro będzie dopiero 26dc stymulacja zdecydowanie skróciła mi cykle.

    Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość
    r.87 Starania od maja 2016 o pierwsze dziecko,
    niedoczynność tarczycy
    AMH - 2,7 (02.2019)
    MTHFR C677T heterozygota, PAI-1 homozygota
    08.18- prawy jajowód niedrożny
    p/ciała antykardiolipiniowe, B-glikoproteina, p. antygenom jajnika, p. plemnikowe - Ujemne

    KIR BX( nieobecny 2DL4 norm, 2DL52 gr1 i 2), 2DS1, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1)

    NK-15,2% po aktywacji 39,1%

    Allo MRL - 0% (z M) seria szczepień 34,4%(zM) 51,7% (z innym dawcą) --> starania z Accofilem

    Powtórka Allo MRL 6 m-cach 0%(zM) 65,9%(z innym dawcą)

    HLA C : ONA C*07,17 ON C*05*07

    KARIOTYPY: oboje prawidłowe
  • Assunta Autorytet
    Postów: 884 105

    Wysłany: 17 lipca 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imari ja brałam Bronka dosłownie 3-4 dni po pół tabletki bo gin przepisała a andykrynolog kazała odstawić ja w tym czasie nie mialam żadnych dolegliwości. Ale też dziewczyny piszą o duphastonu że źle się po nim czują a ja nic. Natomiast jak byłam stymulowana symletrolem to przez 5 dni brania tych tabletek czułam się bardzo źle nogi mnie bardzo bolały przy zmianie pozycji.

    Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość
    r.87 Starania od maja 2016 o pierwsze dziecko,
    niedoczynność tarczycy
    AMH - 2,7 (02.2019)
    MTHFR C677T heterozygota, PAI-1 homozygota
    08.18- prawy jajowód niedrożny
    p/ciała antykardiolipiniowe, B-glikoproteina, p. antygenom jajnika, p. plemnikowe - Ujemne

    KIR BX( nieobecny 2DL4 norm, 2DL52 gr1 i 2), 2DS1, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1)

    NK-15,2% po aktywacji 39,1%

    Allo MRL - 0% (z M) seria szczepień 34,4%(zM) 51,7% (z innym dawcą) --> starania z Accofilem

    Powtórka Allo MRL 6 m-cach 0%(zM) 65,9%(z innym dawcą)

    HLA C : ONA C*07,17 ON C*05*07

    KARIOTYPY: oboje prawidłowe
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 lipca 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multiwitamina wrote:
    ja jutro najpierw test, a jak wyjdzie dodatni beta pierwszy raz...dziś dopiero jadę kupić teściora. wczoraj /dziś termin okresu, w niedziele 14 dni od zastrzyku. Aż sama jestem ciekawa czy coś się wykluło w tym miesiącu.
    Jakieś objawy ,robiłaś zwykły test , spóźnia się?

    Kal Magda dostałyście okres?

    obie nie :/

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 17 lipca 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a Ty tak od razu na całej? Ja zaczynałam od 1/4 i przeszłam na połówki po 3 czy 4 dniach. Nie łącz bromka z alkoholem, ja w pierwszych dniach wypiłam lampkę wina to miałam zjazd ..teraz tak pół piwa , nawet całe mi przejdzie , ale więcej to nawet nie próbuję bo mnie łapało takie " duszenie głowy". jakby mi ciśnienie uderzyło czy coś, bardzo nieprzyjemne uczucie.

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 17 lipca 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    obie nie :/
    ;/ to się ładnie pokićkało

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Assunta ja też do tej pory uważałam się za dosyć niewrażliwą na skutki uboczne leków. Jak wczoraj zażyłam, to po jakiejś godzinie wydawało mi się, że mam jakieś lekkie zawroty głowy...ale to zignorowałam. Ugotowałam obiad, pooglądałam telewizję i poszłam pod prysznic. Dziś najpierw się ogarnę i dopiero go zażyję...już w łóżku;)

    Multiwitamina mam zapisaną jedną na noc...słyszałam, że czasem się stopniuje. Lekarz nie dał mi takich wytycznych. Daję sobie 3 dni jak dalej będzie tak mnie zcinać to dzwonię do niego. A alko bym się nie odważyła z tym wypić i tak czułam się jak po flaszce;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2018, 09:37

  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 17 lipca 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imari wrote:
    Assunta ja też do tej pory uważałam się za dosyć niewrażliwą na skutki uboczne leków. Jak wczoraj zażyłam, to po jakiejś godzinie wydawało mi się, że mam jakieś lekkie zawroty głowy...ale to zignorowałam. Ugotowałam obiad, pooglądałam telewizję i poszłam pod prysznic. Dziś najpierw się ogarnę i dopiero go zażyję...już w łóżku;)

    Multiwitamina mam zapisaną jedną na noc...słyszałam, że czasem się stopniuje. Lekarz nie dał mi takich wytycznych. Daję sobie 3 dni jak dalej będzie tak mnie zcinać to dzwonię do niego. A alko bym się nie odważyła z tym wypić i tak czułam się jak po flaszce;)
    pewnie tak, no właśnie ja biorę albo przy ostatnim posiłku , albo przed samym pójściem spać.

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 lipca 2018, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multiwitamina wrote:
    ;/ to się ładnie pokićkało
    no co zrobić...

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 17 lipca 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multiwitamina wrote:

    Kal Magda dostałyście okres?
    Nie....

    Akceptacja!
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 lipca 2018, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL wrote:
    Nie....

    KAL, a Ty miałaś robione coś z tego co mi endo zalecił (amh, MTHFR, homocysteina, ANA3)?
    boje się trochę tych wyników :/

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 17 lipca 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest powalone ehhh ja mam dość niech mi to ktoś wyjaśni jak krowie na rowie co się kurwa dzieje z moim organizmem już 2 msc nie mam @ ja tam za nią nie tęsknię ale kurde noooo jak bym w ciąży była to fajnie no ale nie jestem.... Menopauza czy ki ciul?

    Multiwitamina kciukam z całych sił &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&$

    Assunta i za Ciebie & & & & & & & & & & & & & & & & & & & & & & & & & & & &

    Akceptacja!
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 17 lipca 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam homocysteine i wyszła mi w górnej granicy normy ale gin powiedziała że jest ok...

    Akceptacja!
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 lipca 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL wrote:
    Miałam homocysteine i wyszła mi w górnej granicy normy ale gin powiedziała że jest ok...
    ok, to jak dziś dostane wynik, to się do Ciebie zgłoszę :D

    Mnie endo kazał teraz odpuścić starania na 2-3 cykle. Nie wiem co myśleć, ale na razie nie ma nowego cyklu więc zostawiam to na potem :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2018, 12:42

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Assunta Autorytet
    Postów: 884 105

    Wysłany: 17 lipca 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL dzięki za kciuki . A może prolaktyna płata figle albo dużo stresu miałaś w ostatnim czasie i się organizm zbuntował.

    Magda-mbc

    Ja badałam też homocysteine i miałam na poziomie 11 i to ponoć jest za duzo przy staraniach że powinna być 6-8. Przy tym też miałam niski kwas foliowy. I to by się zgadzało że zdiagnozowaną mutacja MTHFR.

    Co do AMH ja jak odebrałam wynik to byłam w sumie zadowolona bo był na poziomie mediany dla mojego wieku ale lekarz stwierdził że tragedii nie ma ale szału też nie.

    Narazie nie nastawiaj się źle. A te badania masz wykonać w jakimś dniu cyklu bo mi kazało wykonywać 2-3 DC. Choć przy AMH piszą E niby nie ma to znaczenia który dzień.

    Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość
    r.87 Starania od maja 2016 o pierwsze dziecko,
    niedoczynność tarczycy
    AMH - 2,7 (02.2019)
    MTHFR C677T heterozygota, PAI-1 homozygota
    08.18- prawy jajowód niedrożny
    p/ciała antykardiolipiniowe, B-glikoproteina, p. antygenom jajnika, p. plemnikowe - Ujemne

    KIR BX( nieobecny 2DL4 norm, 2DL52 gr1 i 2), 2DS1, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1)

    NK-15,2% po aktywacji 39,1%

    Allo MRL - 0% (z M) seria szczepień 34,4%(zM) 51,7% (z innym dawcą) --> starania z Accofilem

    Powtórka Allo MRL 6 m-cach 0%(zM) 65,9%(z innym dawcą)

    HLA C : ONA C*07,17 ON C*05*07

    KARIOTYPY: oboje prawidłowe
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 lipca 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Assunta wrote:
    KAL dzięki za kciuki . A może prolaktyna płata figle albo dużo stresu miałaś w ostatnim czasie i się organizm zbuntował.

    Magda-mbc

    Ja badałam też homocysteine i miałam na poziomie 11 i to ponoć jest za duzo przy staraniach że powinna być 6-8. Przy tym też miałam niski kwas foliowy. I to by się zgadzało że zdiagnozowaną mutacja MTHFR.

    Co do AMH ja jak odebrałam wynik to byłam w sumie zadowolona bo był na poziomie mediany dla mojego wieku ale lekarz stwierdził że tragedii nie ma ale szału też nie.

    Narazie nie nastawiaj się źle. A te badania masz wykonać w jakimś dniu cyklu bo mi kazało wykonywać 2-3 DC. Choć przy AMH piszą E niby nie ma to znaczenia który dzień.

    ja dostałam taki pakiet:
    AMH, inhibina B, wit. D, wit. b12, kwas foliowy, homocysteina, ANA3, obie mutacje MTHFR (kupiłam w necie taniej jeszcze z innymi chyba PAI i trombofilią, bo za same MTHFR we Wro chcieli 560, a tam za 6 mutacji 330zł), powtórka mojego shbg, który jest moim winowajcą (7.6 przy normie 70-90) i krzywe, ale po jedzeniu, nie po roztworze.

    Endo powiedział, że nie ma znaczenia dzień cyklu więc zrobiłam dziś (36dc) wszystko oprócz shbg (bo to chce mieć super świeże, jak będę wysyłać wyniki) i krzywych nie robiłam, bo muszę siedzieć w pracy, bo wszyscy na urlopach. No i czekam na paczkę z MTHFR.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Assunta Autorytet
    Postów: 884 105

    Wysłany: 17 lipca 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pakiet dał ci dobry do zbadania ja nie robiłam tych witamin i jeszcze tego badania ANA3. Najważniejsze żeby lekarz który właśnie widzi tę wyniki potrafił je dobrze zinterpretować. A ty chodzisz do endokrynologa i do ginekologa. Czy masz 2 w 1?

    Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość
    r.87 Starania od maja 2016 o pierwsze dziecko,
    niedoczynność tarczycy
    AMH - 2,7 (02.2019)
    MTHFR C677T heterozygota, PAI-1 homozygota
    08.18- prawy jajowód niedrożny
    p/ciała antykardiolipiniowe, B-glikoproteina, p. antygenom jajnika, p. plemnikowe - Ujemne

    KIR BX( nieobecny 2DL4 norm, 2DL52 gr1 i 2), 2DS1, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1)

    NK-15,2% po aktywacji 39,1%

    Allo MRL - 0% (z M) seria szczepień 34,4%(zM) 51,7% (z innym dawcą) --> starania z Accofilem

    Powtórka Allo MRL 6 m-cach 0%(zM) 65,9%(z innym dawcą)

    HLA C : ONA C*07,17 ON C*05*07

    KARIOTYPY: oboje prawidłowe
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 17 lipca 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    ok, to jak dziś dostane wynik, to się do Ciebie zgłoszę :D

    Mnie endo kazał teraz odpuścić starania na 2-3 cykle. Nie wiem co myśleć, ale na razie nie ma nowego cyklu więc zostawiam to na potem :D

    Ja za wstrzymanie ze staraniami to sie śmieje... bo nie bierzesz nic innego, nie masz szkodliwych leków nic, to po co się wstrzymywać? a nóż się uda... ja wprost powiedziałąm mojej gin jak mi móiła by się wstrzymać to zapytałam po co... przecież komrka jajowa albo bedzie dobra albo zła i albo się zapłodni albo nie to czy się wstrzymam ze staraniami czy nie to nie ma wpływu tak jak mówię ja bym działała, ani nie poroniłaś, ani nie zmieniłaś leków na szkodliwe przy staraniach, nie masz laparo więc bezsens tracić 3 cykle a nóż w którymś pyknie...

    Prolaktyne też mam w normie juz dwa razy badałam i zawsze była ok. Mam wysokie LH i ginek mówi że przez to problem z rśnięciem jajek... no ale miałąm stymulacje Lamettą i od tamtej pory okres się nie pojawił ostatni raz był 20 maja potem nie pojawiła się małpa 3 37 dc poszłam do gin okazało się ze jestem przed owu ale krwawienia nie było i teraz znowu nie mam małpy a wychodzi w usg ze owu miałam 29 czerwca... ja już się pogubiłam z moim organizmem wcześniej przed staraniami wszystko było gites a teraz od kiedy miała CB to się wszystko sierdzieloło... czyli od początku roku coś jest nie tak...

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    Akceptacja!
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 17 lipca 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wytrzymałam test nie jest z porannego moczu. Trzymajcie kciuki za betę proszę, żeby tym razem rosła jak na drożdżach.

    dfa19d09523e9ac6med.jpg

    Magda - mbc, KAL, SylwiaLu, Imari, Olga_89, Natalia91!, MałaMi90, Sung lubią tę wiadomość

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 lipca 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL wrote:
    Ja za wstrzymanie ze staraniami to sie śmieje... bo nie bierzesz nic innego, nie masz szkodliwych leków nic, to po co się wstrzymywać? a nóż się uda... ja wprost powiedziałąm mojej gin jak mi móiła by się wstrzymać to zapytałam po co... przecież komrka jajowa albo bedzie dobra albo zła i albo się zapłodni albo nie to czy się wstrzymam ze staraniami czy nie to nie ma wpływu tak jak mówię ja bym działała, ani nie poroniłaś, ani nie zmieniłaś leków na szkodliwe przy staraniach, nie masz laparo więc bezsens tracić 3 cykle a nóż w którymś pyknie...

    Prolaktyne też mam w normie juz dwa razy badałam i zawsze była ok. Mam wysokie LH i ginek mówi że przez to problem z rśnięciem jajek... no ale miałąm stymulacje Lamettą i od tamtej pory okres się nie pojawił ostatni raz był 20 maja potem nie pojawiła się małpa 3 37 dc poszłam do gin okazało się ze jestem przed owu ale krwawienia nie było i teraz znowu nie mam małpy a wychodzi w usg ze owu miałam 29 czerwca... ja już się pogubiłam z moim organizmem wcześniej przed staraniami wszystko było gites a teraz od kiedy miała CB to się wszystko sierdzieloło... czyli od początku roku coś jest nie tak...

    lubię oczywiście tylko pierwszą część - wezmę Twoją radę i będę normalnie uprawiać seks, tak jak mówisz a może coś się uda.

    co do braku mojego okresu, to ja ostatnio pozwalałam sobie na przyjemności i teraz mam - tak myślę ;)
    ale od dziś już koniec. ZERO. :)

    KAL lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ