X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne staraczki z Białegostoku
Odpowiedz

staraczki z Białegostoku

Oceń ten wątek:
  • MalPog Autorytet
    Postów: 1237 789

    Wysłany: 12 maja 2017, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Etom wrote:
    Monitoringu nie miałam,moje obserwacje śluzu i temp.pokrywały się się na wizytach u WASILEWSKIEGO i stwierdzał że owulacja była.Mam tylko brac wit C D3 i od 3 dnia po owulacji luteine.Tomaszewski powiedział że po laparoskopii daje do 6 miesięcy,a wasilewski kazał się zgłosić w 3 cyklu.Mamy jeszcze czas ale każdy stracony miesiąc daje się we znaki :-(

    Etom przytulam :* Swoją drogą, dr Wasilewski nie robi monitoringu? To u niego standardowa procedura? Na jakiej podstawie stwierdza, że owulacja była? Obserwacja tempki i śluzu nie jest przecież 100% potwierdzeniem, że owu wystąpiła, tylko że organizm był gotowy do owulacji. Jeśli się mylę, to wyprowadźcie mnie z błędu ;)

    Chatte, Marikita, moremi lubią tę wiadomość

    55c44e79ce.png

    🍀 22.09.2021 - KRIOBANK, druga procedura, pierwszy transfer śnieżynki, cykl naturalny 🍀 7dpt beta 95 🍀 9dpt beta 266 🍀 13dpt beta 1811 🍀 20dpt beta 22853 🍀 30dpt jest serduszko ❤️🍀

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️ (2 x 1AA i morula)
  • Katt77 Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 14 maja 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.Mam pytanko. Czy taki monitoring jest platny? czy jesli chodze do gin na nfz to też monitoring mi zrobi bezplatnie? a jak to jest w napromedice wlasnie? 1 czerwca ide do dr Wasilewskiego ale na nfz (wizyta umowiona z 4 miesice temu).

  • Agnieszka_A. Autorytet
    Postów: 1108 1074

    Wysłany: 14 maja 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalPog wrote:
    Etom przytulam :* Swoją drogą, dr Wasilewski nie robi monitoringu? To u niego standardowa procedura? Na jakiej podstawie stwierdza, że owulacja była? Obserwacja tempki i śluzu nie jest przecież 100% potwierdzeniem, że owu wystąpiła, tylko że organizm był gotowy do owulacji. Jeśli się mylę, to wyprowadźcie mnie z błędu ;)

    Właśnie tak u mnie oceniał czy owu była...po naklejkach w karcie i wynikach pgr. Żadnego monitoringu nie było nawet gdy dawał mi leki na owulację.
    Tego się nawet komentować nie chce... W końcu jajowody były niedrożne i tak.

    Ja jutro idę na kontrolę do Tomaszewskiego. Musimy sprawdzić czy polip zniknął. Mam nadzieję, że go nie ma bo nie uśmiecha mi się kolejna histero.
    My dajemy sobie czas do stycznia do moich 30 urodzin. Potem jeśli nic nie wyjdzie to zgłosimy się do OA.

  • monia10291 Przyjaciółka
    Postów: 172 41

    Wysłany: 14 maja 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doszłam do podobnych wniosków. Wasilewskiego metody odnośnie odbytej owulacji to jak wróżenie z fusów. Mi też nigdy nie zasugerował nawet żeby pełny monitoring zrobić więc sama się za to wzięłam bo wiele tu historii że śluz piękny, ból ovu, skok temperatury A z owulacji nici. Na szczęście mnie nie faszerował hormonami więc też nie zaszkodził ale za te niemałe pieniądze które się u niego zostawia mógłby być bardziej fachowy

    03.2015 - początek starań
    13.01.17r - laparoskopia ( niedrożne jajowody, endometrioza 1 st.- naprawione)
    Czekamy na efekty
  • monia10291 Przyjaciółka
    Postów: 172 41

    Wysłany: 14 maja 2017, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka daj znać co Tomaszewski Ci powie. uważam go za rozsądnego doktora i ciekawi mnie co wymyśli. Ja wybieram się do niego w czerwcu. Z napro rezygnuje bo nie mam ochoty na kolejną porcję witamin ;-) i tak mi to nie pomoże

    Marikita lubi tę wiadomość

    03.2015 - początek starań
    13.01.17r - laparoskopia ( niedrożne jajowody, endometrioza 1 st.- naprawione)
    Czekamy na efekty
  • Agnieszka_A. Autorytet
    Postów: 1108 1074

    Wysłany: 14 maja 2017, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monia10291 wrote:
    Agnieszka daj znać co Tomaszewski Ci powie. uważam go za rozsądnego doktora i ciekawi mnie co wymyśli. Ja wybieram się do niego w czerwcu. Z napro rezygnuje bo nie mam ochoty na kolejną porcję witamin ;-) i tak mi to nie pomoże

    Do Tomaszewskiego trafiłam w grudniu i od tego czasu wyleczył infekcje, udrożnił jajowody, usunął mięśniaka i polipa. I po jego zaleceniach coś ruszyło i jajniki lepiej pracują. Tylko teraz to podejrzenie kolejnego polipa...ale mam nadzieję,że go nie ma jednak ;)
    Póki co wszystkie jego działania i zalecenia były strzałem w 10 :)

  • monia10291 Przyjaciółka
    Postów: 172 41

    Wysłany: 14 maja 2017, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka_A. wrote:
    Do Tomaszewskiego trafiłam w grudniu i od tego czasu wyleczył infekcje, udrożnił jajowody, usunął mięśniaka i polipa. I po jego zaleceniach coś ruszyło i jajniki lepiej pracują. Tylko teraz to podejrzenie kolejnego polipa...ale mam nadzieję,że go nie ma jednak ;)
    Póki co wszystkie jego działania i zalecenia były strzałem w 10 :)
    Trzymam kciuki za Ciebie. Już dość przeszkód usunięto z twojej drogi do szczęścia. Teraz musi być dobrze :-)

    03.2015 - początek starań
    13.01.17r - laparoskopia ( niedrożne jajowody, endometrioza 1 st.- naprawione)
    Czekamy na efekty
  • Marikita Autorytet
    Postów: 286 134

    Wysłany: 15 maja 2017, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski mam wrażenie, że jesteście na tak zaawansowanych etapach starań, że aż mi wstyd się udzielać ...

    Już nie chcę nawet mówić o tym, że po lekkim załamaniu jakie miałam w lutym/marcu to olałam nawet robienie testów OVU ... ale po organizmie wiem, że OVU nie było ... poza tym muszę schudnąć, bo jak taka zajdę do gina to znowu się nasłucham :-(

    wczoraj dostałam @ ... 5 dni za wcześnie, 24 dc.... super!

    f2w3pc0zmldpbhp7.png
    duphaston, kwas foliowy, acard
    fdd0d780f1.png
  • monia10291 Przyjaciółka
    Postów: 172 41

    Wysłany: 15 maja 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No myślę że po ponad dwóch latach można nazwać moje starania zaawansowanymi ;-)
    Markita U Ciebie też już trochę to trwa. Jakąś diagnozę postawiono? I gratuluje rzucenia palenia. Suwak mówi że długi czas nie palisz. A ja niestety się złamałam i od miesiąca jaram jak głupia. Stresują mnie porażki, zawiedzione nadzieje, kłótnie z mężem związane ze staraniami :-( I po prostu muszę zapalić

    Marikita lubi tę wiadomość

    03.2015 - początek starań
    13.01.17r - laparoskopia ( niedrożne jajowody, endometrioza 1 st.- naprawione)
    Czekamy na efekty
  • think_positive Przyjaciółka
    Postów: 90 41

    Wysłany: 15 maja 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja też jestem z Białegostoku i leczę się u dr. Pierzyńskiego. Staramy się 2 lata i nic. Teraz od nowego cyklu mam brać cyclo-progynovę przez 2 mesiące i później znowu stymulacja letrozolem. Dodam, że miałam stymulowany cykl przez 4 miesiące wcześniej i nic. Niby wszystkie badania są ok. Moim problemem są plamienia międzymiesiączkowe.

    Marikita lubi tę wiadomość

    f2w33e3ktamljwlx.png

    20tc - nasz aniołek
  • monia10291 Przyjaciółka
    Postów: 172 41

    Wysłany: 15 maja 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    think_positive wrote:
    Hej dziewczyny ja też jestem z Białegostoku i leczę się u dr. Pierzyńskiego. Staramy się 2 lata i nic. Teraz od nowego cyklu mam brać cyclo-progynovę przez 2 mesiące i później znowu stymulacja letrozolem. Dodam, że miałam stymulowany cykl przez 4 miesiące wcześniej i nic. Niby wszystkie badania są ok. Moim problemem są plamienia międzymiesiączkowe.
    Hejka! Sprawdzałaś drożność jajowodów?

    03.2015 - początek starań
    13.01.17r - laparoskopia ( niedrożne jajowody, endometrioza 1 st.- naprawione)
    Czekamy na efekty
  • Agnieszka_A. Autorytet
    Postów: 1108 1074

    Wysłany: 15 maja 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie. Polip jest więc czeka mnie histero. W czwartek będzie wynik wymazu. Jeśli jest ok to zabieg w poniedziałek. Jeśli nie to leczenie, kolejny wymaz i zobaczymy. Powoli już mam tego dość.

    Marikita lubi tę wiadomość

  • MalPog Autorytet
    Postów: 1237 789

    Wysłany: 15 maja 2017, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, Aga, przykro mi :( Trzymam kciuki, żeby udało się szybko zrobić zabieg i usunąć tego polipa. Możesz napisać skąd się one biorą? Po usunięciu będziesz mogła normalnie się starać czy zalecana jest jakaś przerwa? Cholera, jak nie urok, to... Przytulam!

    55c44e79ce.png

    🍀 22.09.2021 - KRIOBANK, druga procedura, pierwszy transfer śnieżynki, cykl naturalny 🍀 7dpt beta 95 🍀 9dpt beta 266 🍀 13dpt beta 1811 🍀 20dpt beta 22853 🍀 30dpt jest serduszko ❤️🍀

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️ (2 x 1AA i morula)
  • Agnieszka_A. Autorytet
    Postów: 1108 1074

    Wysłany: 15 maja 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalPog zapytałam dziś o to. Ponoć od zaburzeń hormonalnych, a skoro ja je mam to mogę mieć te polipy co jakiś czas. Starać się można albo od razu albo w kolejnym cyklu.
    Myślałam, że już wychodzimy na prostą a tu znowu coś. Oczywiście kasa znowu do wydania. Ciekawe jeszcze czy w wymazie będzie czysto. Znając moje szczęście to znowu coś będzie i wszystko się w czasie odwlecze.

    Marikita lubi tę wiadomość

  • MalPog Autorytet
    Postów: 1237 789

    Wysłany: 15 maja 2017, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marikita wrote:
    Laski mam wrażenie, że jesteście na tak zaawansowanych etapach starań, że aż mi wstyd się udzielać ...

    Już nie chcę nawet mówić o tym, że po lekkim załamaniu jakie miałam w lutym/marcu to olałam nawet robienie testów OVU ... ale po organizmie wiem, że OVU nie było ... poza tym muszę schudnąć, bo jak taka zajdę do gina to znowu się nasłucham :-(

    wczoraj dostałam @ ... 5 dni za wcześnie, 24 dc.... super!

    Markitia, jak wstyd?! Kobieto na forum nie ma głupich pytań, objawów czy podejrzeń :P Jesteśmy tu by się wspierać, więc jeśli coś Cię trapi, albo chcesz się czymś pochwalić, to pisz śmiało. Ja też kiedyś nie miałam pojęcia "co i jak", ale kolejne niepowodzenia i poszukiwanie ich przyczyn poszerzyły moją wiedzę na ten temat. Oczywiście wolałabym żyć nieświadomie i teraz tulić swoje maleństwo, niż "doktoryzować się" z niepłodności, ale nie ma lekko...
    Tulę z powodu małpiszona :* Pamiętaj, że nowy cykl, to nowe szanse!

    Marikita lubi tę wiadomość

    55c44e79ce.png

    🍀 22.09.2021 - KRIOBANK, druga procedura, pierwszy transfer śnieżynki, cykl naturalny 🍀 7dpt beta 95 🍀 9dpt beta 266 🍀 13dpt beta 1811 🍀 20dpt beta 22853 🍀 30dpt jest serduszko ❤️🍀

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️ (2 x 1AA i morula)
  • MalPog Autorytet
    Postów: 1237 789

    Wysłany: 15 maja 2017, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka_A. wrote:
    MalPog zapytałam dziś o to. Ponoć od zaburzeń hormonalnych, a skoro ja je mam to mogę mieć te polipy co jakiś czas. Starać się można albo od razu albo w kolejnym cyklu.
    Myślałam, że już wychodzimy na prostą a tu znowu coś. Oczywiście kasa znowu do wydania. Ciekawe jeszcze czy w wymazie będzie czysto. Znając moje szczęście to znowu coś będzie i wszystko się w czasie odwlecze.

    Najgorsze jest to czekanie, no i kasa niemała :/ Daj znać jak odbierzesz wynik.

    55c44e79ce.png

    🍀 22.09.2021 - KRIOBANK, druga procedura, pierwszy transfer śnieżynki, cykl naturalny 🍀 7dpt beta 95 🍀 9dpt beta 266 🍀 13dpt beta 1811 🍀 20dpt beta 22853 🍀 30dpt jest serduszko ❤️🍀

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️ (2 x 1AA i morula)
  • Agnieszka_A. Autorytet
    Postów: 1108 1074

    Wysłany: 15 maja 2017, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalPog wrote:
    Najgorsze jest to czekanie, no i kasa niemała :/ Daj znać jak odbierzesz wynik.

    Oj nie mała. I co najgorsze te polipy mogą się pojawiać znowu. Koszmar jakiś.

  • Marikita Autorytet
    Postów: 286 134

    Wysłany: 16 maja 2017, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monia10291 wrote:
    No myślę że po ponad dwóch latach można nazwać moje starania zaawansowanymi ;-)
    Markita U Ciebie też już trochę to trwa. Jakąś diagnozę postawiono? I gratuluje rzucenia palenia. Suwak mówi że długi czas nie palisz. A ja niestety się złamałam i od miesiąca jaram jak głupia. Stresują mnie porażki, zawiedzione nadzieje, kłótnie z mężem związane ze staraniami :-( I po prostu muszę zapalić

    Rozumiem Ciebie doskonale, niby normalnie funkcjonujesz, a pewnego dnia dopada Ciebie taki dół, że ryczałabyś cały dzień pod kocem ...

    Rzuciłam palenie i w sumie dobrze mi z tym, ale też czasami mam taką ochotę na zajaranie, że aż mnie skręca !!! :P
    Myślę, że przez to też ciężko mi jest zrzucić zbędne kilogramy ...

    U nas tak:
    nasienie męża oki! - rzucił palenie razem ze mną :) fakt zdarzyło mu się kilka razy kupić paczkę, ale jestem skłonna mu to wybaczyć ;-)
    u mnie problemem jest to, że nawet jak się pojawia OVU to nie pęka mi pęcherzyk a przekształca się w torbiel :(

    f2w3pc0zmldpbhp7.png
    duphaston, kwas foliowy, acard
    fdd0d780f1.png
  • Marikita Autorytet
    Postów: 286 134

    Wysłany: 16 maja 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    think_positive wrote:
    Hej dziewczyny ja też jestem z Białegostoku i leczę się u dr. Pierzyńskiego. Staramy się 2 lata i nic. Teraz od nowego cyklu mam brać cyclo-progynovę przez 2 mesiące i później znowu stymulacja letrozolem. Dodam, że miałam stymulowany cykl przez 4 miesiące wcześniej i nic. Niby wszystkie badania są ok. Moim problemem są plamienia międzymiesiączkowe.
    też się leczę u doc Pierzyńskiego :-) powodzenia i trzymam kciuki!

    f2w3pc0zmldpbhp7.png
    duphaston, kwas foliowy, acard
    fdd0d780f1.png
  • Marikita Autorytet
    Postów: 286 134

    Wysłany: 16 maja 2017, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2017, 08:20

    f2w3pc0zmldpbhp7.png
    duphaston, kwas foliowy, acard
    fdd0d780f1.png
‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ