X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 17 października 2019, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi- co tam u ciebie? Już się pewnie stymulujesz przed IUI. Odezwij się.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 17 października 2019, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście na poczatku elvi super ze operacja sie udała i niech teraz malutka wraca do zdrowia szybciutko i zabieraj ja wreszcie do domku :)


    ams twoja charlotte za chwilkę kończy roczek jejku jak to szybko leci .

    Em80 oby ten twój jeden malutki trzymał sie mocno mamusi i niech juz zostanie na pokładzie a ta średnia blastka będzie rodzeństwem dla maluszka w przyszłości :)


    Nathalie witaj napisz coś o sobie długo sie juz staracie i wszytko naturalnie czy ze pomoca medyczna ?

    ElleDe jak tam twój leniwiec dalej cie nie opuszcza odpoczywaj jak możesz, żeby sie dało na zapas było by świetnie ale niestety

    Miło ze pytasz nie pisałam nic bo trochę zwariowany tydzień z racji że to ostatni tydzień szkoły przed feriami to miałam zebranie rodziców, wiec na ta okazje pieczenie ciasta no i halloween wiec kostium i poszukiwanie dodatków najgorsze to znaleźć rajstopy w motywie halloweenowym a zapomniałam zamowić ...

    W tym tygodniu miałam wizytę w klinice juz jakiś czas temu dzwonili ze szpitala że nasze dokumenty zostałay zaakceptowane. dr przepisała leki no i z 4 iui podchodzimy do trzech. Narazie biorę provames na przygotowanie pózniej od 4dc mam stymulacje gonalem ale trochę mnie martwi fakt ze mam robić zastrzyk do 9 dc bez usg wiec sie obawiam że te pecherzyki za duże urosna albo za dużo ich urośnie musze pogadać o tym z dr jeszcze raz bo jak byłam stymulowana to ja robiłam tylko 2 zastrzyki i dr kazał więcej nie robić bo pecherzyki szybko rosły a tu 5 bez monitoringu ? no a pózniej Fyremadel po to aby te pecherzyki przetrzymać i za szybko nie pękły no i standard ovitrelle i duphaston po iui od 15dc

    Któras z was mial ten zastrzyk fyremadel ?

    Na razie czekam na okres mam nadziej ze przyjdzie na dniach bo jak sie opóźni to mi iui wypadnie na ten weekend świateczny ;/

    ams, eM80 lubią tę wiadomość

  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 17 października 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi a jaka dawke masz gonalu ? , ja tez poczatkowo mialam jakos tak monitoring 9dc , ale raz mi narosly wielkie pecherzyki po 27 mm (na menopurze 150j, ale juz na innych lekach bylo w miare ok) i wtedy niestety cykl stracony , pozniej mowilam ze nie moge przyjsc 9dc i umawialam z sekratarka na 8 a nawet 7 ;)

    kciuki za ten przyszly cykl ! :)

    Witaj Nathalie i powodzenia :D

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 18 października 2019, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 ja mam mała dawka 62,5 j , ale to i tak większa dawka niż przy stymulacji bo ja za pierwszy razem brałam dwa zastrzyki po 50 j , a za drugim razem 2 zastrzyki po 50j a trzeci zastrzyk 37,5 j wiec jak ona mi teraz da 5x 62,5 to ja nie wiem czy to jest dobry pomysł tzn może i dobry tylko żeby miedzy czasie sprawdziła jak o sie rozwija żeby mnie nie przestymulowała.

  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 18 października 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi ale mowilas jej jak wygladaly wczesniejsze stymulacje ? czy to ten sam lekarz ? , moze teraz ci sie wyniki zmienily , a dawke faktycznie masz malutka , leki tez ponoc potrafia poprawic conieco komorki , zawsze wczesniej tez mialas te 3 pecherzyki ? - bo moja tu za kazdym razem dazyla do 3 , a szczerze to mysle i ze wiecej (bo przez dwa dni potrafilo mi ze 2 pechyki zniknac zeby bylo 3 w papierach ...)

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 18 października 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to inny lekarz opowiedziałam jej cala historie no ale zobaczymy ja ogólnie mam po minimum 10-14 pęcherzyków na każdy jajnik ostatnio naliczyła 29 , ale dominujacych za pierwszym razem miałam dwa a za drugim jeden teraz musieliśmy wyrazić zgodę na stymulacje 2-4 pęcherzyków ... chociaż myśle że najwiecej 2 bo przy moich wynikach 4 to za duże ryzyko bo nawet jak te dwa sie przyjma a pózniej jeszcze podziela... wiec myślę ze dr tez sie tego obawia i będzie dażyła żeby było tylko 2 bo ona mówiła ze pcs i problemami z owulacja stymuluje 4 .Wyniki mam podobne przy stymulacji tez za wiele sie nie róznia zawsze mój organizm reaguje podobnie ogólnie poprzedni gin twierdził że moje pecherzyki sa ksiażkowe ta też tak mówi bo i kształtem i wymiarem sa idealne i rosna 2mm na dzień nic mi nigdy nie zanikło. Będę próbować wymusić wizytę w 3-4 dniu stymulacji tak żeby mi sprawdziła po 2-3 zastrzykach jak rosna.

  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 18 października 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi powodzenia! Ja sie nie znam na dawkach, wiec nie pomoge.
    Nasza pierwsza wizyta juz za niecaly tydzien..

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 18 października 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri powodzenia niech wizyta przebiegnie pomyslnie i juz od nastepnego cyklu bedziesz sie stymulowac :)

  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 21 października 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny

    oczywiscie nie wytrzymalam i zrobilam sikanca ;p , niestety biel wizira ... lekara kazala mi zrobic bete 12 dpt ale ide jutro 11dpt (jak ma cos wyjsc to wyjdzie a juz tablety daja mi sie we znaki, wiec szybciej odstawie), trzymajcie kciuki prosze bo tu naprawde potrzeba cudu jakiegos.
    pozdrawiam

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 21 października 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 - trzymam kciuki za betę. Sikance nie wszystkim wychodzą.

    eM80 lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 21 października 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 spokojnie, pamietaj, ze mialas podany tylko 3 dniowy zarodek - 10dpt to jeszcze bardzo wczesnie na jakikolwiek test.

    eM80 lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 21 października 2019, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 sikancem sie ne przejmuj pamietaj ze hcg w moczu wzrasta od 7-12 dni czyli jak ty mialas 3 dniowy zarodek to masz 13 dpo poprostu twoje malenstwo pozniej se zagniezdzilo i stezenie hcg w moczu masz niskie wiec domowy test ci nie wyszedl trzymam kciuki aby jutro test z krwi byl wysoki :)

    eM80 lubi tę wiadomość

  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 22 października 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki dziewczyny , czekam , okropne to czekanie , jeszcze dzis sie okazalo maja wszystkie laby strajk !(klika dni) , dopiero w szpitalu mi zrobili, ale zanim tam sie przedarlam przez te korki to minelo, takze poczekam sobie pewnie dluzej .

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 22 października 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety dziewczyny , nie udalo sie , beta < 2 ;(

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 22 października 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 widziałam wczoraj Twoja wiadomość i mimo że brakło mi czasu żeby odpisać to trzymałam mocno kciuki. Przykro mi bardzo że się nie udało :(
    :( :(

    Ams 100latek dla naszej Charlotte!

    Neytiri kciuki za wizytę.

    Mimi już zaczęłaś stymulacje?

    Olcia odezwij się do Nas :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 22 października 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 - bardzo mi przykro :(

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 22 października 2019, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 kurcze szkoda, mi równiez przykro...ah , macie plan co dalej ?

    Eveli jak twoje maleństwo ?

    ams no tak to dziś mała Charlotte kończy roczek, samych słodkości kruszynko sto lat ! :)

    Neytiri jak tam wizyta ?

    Eveli biorę tabletki ale zastrzyki od środy bo mi sie okres przesunał, więc tak jak przypuszczałam iui przypadnie mi na długi weekend ;/ I do tego moja dr na urlopie idę do jakieś innej na zastępstwo wiec watpie aby zmieniła mi dawkę mam nadziej ze chociaz to echo kontrolne wymusze...

  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 22 października 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki dziewczyny , juz mi troche emocje opadly, poplakalam sobie i pewnie za jakis czas znow bedzie lepiej .

    co do planow, to napisalam do lekarki maila z wynikami , na co mi odpisala : prosze odstawic leki, pozdrawiam ...
    takze tak , wysilila sie trzeba jej przyznac, jeszcze nie postanowilam co dalej, najpewniej zrobie cykl przerwy (musze dac oddychnac organizmowi po prochach , bo mam wieksze ryzyko zakrzepow i tak faszerowac cykl w cykl konskie dawki estrogenow to ryzykowne) , pozniej napisze do szanownej P. Dr z zapytaniem czy mozemy zrobic kolejny transfer tej blaski co zostala.
    Chcialabym w koncu znaleźć lekarza ktory by zaproponowal cos wiecej , moze badania w kierunku immunologii , moze receptywnosc endometrium, a moze ktos by sie przyjrzal tym "idealnym" plemnikom meza , ale na to wszystko potrzeba czasu, pieniedzy a nasza blastka z tej procedury jest slaba , wiec znow nie ocenie czy podanie np sterydu/innych lekow (niestety dosc "inwazyjnych" i przepisywanych przez immunlogow i nie uznawanych przez wiekszosc ginekologow) cos da czy nie, bo tu z kazdej strony od poczatku moga byc problemy .
    Musze to wszystko przemyslec ...

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 22 października 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje sie dziewczynki :)
    Mimi witaj w naszym gronie trzymam kciuki zeby wszystko poszlo po Twojej mysli
    Em80 kurcze przykro mi ze sie nie udalo, mam nadzieje ze nastepnym razem sie uda, ze znajdziesz lekarza ktory szczegolowo zbada czemu tak sie dzieje.
    Evli ciesze sie ze z malenka wszystko wporzadku!
    Ja dzisiaj zostalam ciocia i to razy 2. Mojemu bratu urodzily sie blizniaczki :) nasz Kordianus bedzie wojowal z kuzynkami. U nas wszystko dobrze, powoli do przodu. Chodzimy cwiczymy oczka. Za miesiac idziemy z malym do szpitala beda szukac przyczyny zacmy mam nadzieje ze sie dowiemy ale lekarz powiedzial ze 80% rodzicow nie znalazla przyczyny do dzis a badali sie od stop do glow po badania genetyczne i nic. Ciekawe jak bedzie u nas, zobaczymy jezeli badania wyjda wszystkie naprawde dobrze mamy w glowie cichy plan na przyszly rok :)
    Neytiri jak u Ciebie?
    EllaDe jak samopoczucie?

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 25 października 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Dziś w końcu po długich 5 tygodniach rozintubowali mi dziecko!! Yeah :D :D
    Jutro nie odpuszczam, przytulanko obowiązkowe po takim czasie!

    Olcia a to ten Twój brat co stracił dziecko w 9 tyg?
    Super że Kordianek zyskał dwie kuzynki :)
    Czyli niedługo szykuje mu się też rodzeństwo ;D super!

    Neytiri jak wizyta ?

    Dziewczyny piszcie co tam u Was :)

    eM80, ams lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 108 109 110 111 112 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ