X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 31 października 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi jeśli proponują kangurowanie to znaczy że stan maluszków jest dobry, inaczej nie wyciągaliby ich z inkubatorkow. Ja też na początku nie miałam nic ani dla siebie ani dla małej. Jedynie co żałuję to za bardzo rozpedzilam się z kupowaniem ciuchów na zapas i większości jednak nie ubierze, bo albo nie rozpinanaja się z przodu (w szpitalu obowiązkowe z przodu rozpinane) albo za ciepłe (w szpitalu gorąco) albo tą sa ciuchy typu swetry, bluzy itp.
    Jednak dziś nie przenoszą nas bo na oddział nie biorą z wąsami (tlen+powietrze) , musi być na czystym tlenie. Także zmienili jej wentylację ale trzeba poczekać 24h czy dobrze toleruje.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 31 października 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe co u Ciebie? Olcia ? Ams ?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 31 października 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny za porady, jutro podjade do apteki i zaktualizuje moja carte vitale :)

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 31 października 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, u mnie wszystko dobrze. Za 2tyg mam polowkowe I czekam z niecierpliwością :) lenistwo już trochę minęło i miewam naprawdę aktywne dni, ale nie codziennie ;)
    Dziś wnocy jak się przekrecalam z boku na bok poczulam chwilowy ból w górnej części brzucha. Na szczęście szybko przeszło. Za to dziś obudziłam się z brzuchem bardziej przypominającym piłkę, a nie takim 'rozlanym', jak dotąd, więc chyba mi w nocy maluch przemeblowal wnętrzności :D

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 31 października 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri - coś czuję, że po listopadowej wizycie dość szybko zaczniesz stymulację i pewnie od razu wam się uda.

    Mimi - kciuki za 'TEN' pęcherzyk

    Evli - zawsze z niecierpliwością czekam na kolejne nowinki od ciebie co do stanu Alice.

    Neytiri lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 31 października 2019, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eveli niech malutka dobrze znosi sam tlen abyście jutro mogli sie przeprowadzać :)

    EllaDe o to już niedługo podgladniesz maluszka, ja właśnie sie dowiedziałam na połówkowym o płci, dzięki za kciuki albo i nie dzięki aby nie zapeszyć oby Ten był szczęśliwym :)

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 1 listopada 2019, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi kciuki za jutro!
    Ja dokładnie 2 listopada wysikałam moje pierwsze dwie kreski :)

    EllaDe moja też się tak przekrecila raz w nocy że masakra. Przekrecalam się na drugi bok i nagle bumm, jakby mi ktoś pięść wbił od wewnątrz i wyszła przodem :O
    My już po przeprowadzce :) zobaczymy co zadzialaja. Narazie weekend także dużo się pewnie nie ruszy.

    EllaDe, Neytiri lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 2 listopada 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyna ja już po, dziś leze nie robie nic ;p

    Ogolnie sama inseminacja spoko nie wiem ile mi zaaplikowano ale lekarz mowil ze nasienie ma super parametry i jest duzo no i dzis i jutro poprawic bo w spermie sa dobre enzymy ktore sa sprzyjajce przy iui.
    Nie mialam usg wiec nie wiem na jakim etapie jest pecherzyka ale ja mama mega bol owulacyjny juz rano czulam a pozniej sie juz tylko nasilał i lekarz mowil ze widac ze jestem w trakcie owulacji bo i sluz i jeszcze cos tam przez wziernik widziala .Lezalam 2 minuty pozniej troche plynu z krwia wyciekla ale mowila ze to normalne i ze to nie nasienie wiec super no i chyba moj pecherzyk pekl w drodze powrotniej bo mnie mniej teraz boli. Teraz tylko trzymac kciuki za 16 dni mam testować. A i od dziś duphaston 2 razy dziennie 1 tabletka.

    Evli, EllaDe, Neytiri, eM80 lubią tę wiadomość

  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 2 listopada 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi to w takim razie czekamy razem z toba :)
    Evli trzymam kciuki, zebyscie na Swieta byli juz w domu :*
    EllaDe, czas szybciutko leci, zaraz sie dowiesz kto tam u ciebie mieszka :D jestem bardzo ciekawa!

    Ja dzis pojechalam zrobic wymaz, mam nadzieje, ze zadnych powaznych bakterii tam nie ma. Przy okazji uaktualnilam carte vitale w labo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2019, 16:06

    EllaDe, Evli lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 3 listopada 2019, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri dobrze ze pojechałaś i uaktualniłaś karte i oby wymaz był prawidłowy

    Eveli pisz jak tam u was i tak jak Neytiri pisze obyście już na świeta miei krusznke w domu ;)

    EllaDe oczywiście daj znać jak twoj lokator pokaże co tam ma za niespodzianke :D

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 3 listopada 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) U nas w sumie z jednej strony ok a z drugiej nie może być idealnie.. Mała oddechowo poszła jak burza - odłączenie od respiratora-maska-wąsy i od razu czysty tlen w ciągu niecalego tygodnia. W piątek zmieniała serwis na 3litrach a w sobotę zmniejszyli jej aż do 0.2l (nawet próbowali ja całkowicie odłączyć (!)) i chyba przez to ma wysokie ciśnienie i wymiotuje :/ (zła eleminacja dwutlenku węgla). Heh.. à suivre..
    A i lekarz mówił że będę mogła ją wziąć na spacer na zewnątrz! 😍 (oczywiście jak sytuacja z ciśnieniem się zmieni) ciesze mordke że będę mogła jej pokazać coś innego niż 4 ściany :)

    EllaDe, eM80, Neytiri lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 6 listopada 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eveli JAk malutka przyzwyczjla sie nie wymiotuje juz ?

    Neytiri Jak tam wymaz wszytko ok ?

    EllaDe ty juz za tydzien polowkowe

    Olcia jak Kordianek ?

    Ams napisz jak tam impreza urodzinowa Charlotte

    em80 umówiłas sie do gina na te badania imunologiczne ?

    Nathalie nadal nas podczytujesz ?

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 6 listopada 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Mimi, tak polowkowe w przyszłym tygodniu. Już się nie mogę doczekać... Ogólnie ten czas między 17 tyg a polowkowymi jakoś tak strasznie mi się dluzy. Maluch robi się coraz aktywniejszy. Te 'większe' ruchy można już wyczuć przez brzuch, a prawie codziennie Maluch robi sobie wieczorna gimnastykę, najchętniej tak po 23 wieczór. :D chce już wiedzieć, czy to chłopiec, czy dziewczynka, żeby zacząć wyprawkę ogarniać (w sumie raczej przed końcem grudnia i tak nie planuje, ale mam obiecane ciuszki po dzieciakach z rodziny, więc chcę wcześniej zobaczyć co się nadaje, żeby skompletować resztę). Jak na razie, nie mam absolutnie nic. Podczytuje inny wątek na fioletowej stronie (kobitki rodzace w marcu, jak jak) I zastanawiam się, czy ja jestem dziwna, że jeszcze nie wpadłam w szał zakupów, czy one są nadgorliwe ;)

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 7 listopada 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe masz zupelna racje, ja chyba tez bym czekala z zakupami az poznam plec :) w sumie ten pierwszy trymestr to i tak zawsze taki niepewny, wiec raczej malo kto cos kupuje, a potem to juz rzut beretem do poznania plci, wiec chyba warto przeczekac :)

    Odebralam wyniki wymazu i raczej wszystko w normie, flora normalna, dostalam ocene 1 ;) znalezli tylko jakies nieliczne kolonie paciorkowca i coli, takze nie wiem czy beda to chcieli jakos podleczyc. Jak myslicie dziewczyny? Napisane jest, ze paciorkowiec « quelques colonies » a bacteria E. coli « rares colonie ».
    Poza tym wszystko gra :)

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 7 listopada 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe ja czekałam az poznam płeć a właśnie na połowkowym sie dowiedziałam, i jakos tak dopiero od 28tyg zaczełam zamawiać rzeczy i chyba tak w 36 tyg miałam wszytko może kilka drobiazgów dokupiłam dla siebie.

    Neytiri sprawdziałam moje wyniki co ja tam mam napisane ale u mnie wszystko wporzadku nie mam wzmianki o paciorkowcu i coli wiec moze dostaniesz jaka mini kuracje. A kiedy masz wizyte ?

  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 7 listopada 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizyte w klinice mam 22 listopada, ale nie wiem czy wczesniej nie isc do mojego gina, zeby juz ewentualnie zaczac jakas kuracje. Moj gin tez mnie bedzie prowadzil podczas stymulacji ivf.

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 7 listopada 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri może lepiej idź do gina żeby jak coś nie tracić czasu.
    Ja też swego czasu mialam "quelques colonies", gin dał mi antybiotyk i po kuracji mialam już "plusieurs colonies" i flora wybita😠 Czasem niektórych lepiej nie ruszać..
    Mimi testujesz wcześniej, czy czekasz te 16 dni? Jakieś objawy?
    EllaDe z tym kupowaniem to są i takie że już po teście kupują i takie co czekają jak najdłużej, bo co jeśli...
    I szczerze to chyba zazdroszczę tym pierwszym ;)
    Moja ciąża to był koszmar, nawet do zakupu spodni dla siebie przymierzalam się parę tygodni :/
    W styczniu soldy się zaczynaja, może wtedy wyruszysz na ciuszki? Polecam sklep orchestre jeśli masz w swojej okolicy :)

    U nas w sumie bez większych zmian. Nadal ma nadciśnienie, nie wiedzą dlaczego :/
    Mam się przygotować na wyjście do domu z tlenem i sondą w pakiecie, bo wedlug lekarzy jeszcze trochę będzie jej potrzebować bo ma nadrabiać kilogramy i rosnąć, a jak będzie rosła to płuca będą się naprawiać.
    Może za miesiąc..

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 7 listopada 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri ja tez bym poszła do lekarza żeby nie tracić czasu.

    Evli pewnie lekarze maja racje płuca sie rozwina pomału naprawia tylko taki pakiet może być stresujacy ale będziesz juz mial malutka w domu :)

    A ja nie wiem czy bede czkać raczej niee ;p myśle zrobić test albo 14 dni po ovitrelle albo 14 dni po iui a może to i to :D 14 dni po ovitrelle to termin okresu ale pewnie sie opóźni przez leki i owulka później była wiec te 14 dni po iui było by najbardziej wiarygodne. Natomiast zastanawia mnie to czy możliwe jest abym dostała okres przed testem z krwi czy duphaston będzie sztucznie podtrzymywał i dopóki nie odstawie to okres nie przyjdzie... bo jak tak to mi to mega wydłuży cykl czytałam ze dziewczyny dopiero 2-3 dni po odstawieniu dostaja okres a wtedy jak jak zrobie test z krwi 16 dni po to bedzie 29dc i bedzie negatywny i dopiero okres dostane za 2-3 dni ja w życiu nie miałam dłuższego cyklu niż 26 a ostatnio to sa cykle 24 dniowe. A co do objawów to kręgosłup mnie boli tak jak bym sie przedźwigała ale nic ciężkiego nie nosiłam a boli mnie juz ze 2 dni tylko nie wiem czy to objaw ciazy czy fakt tego ze od ponad tygodnia przestałam chodzić na siłownie i mi sie po prostu zastal no i piersi bola i robia sie nabrzmiałe ale ja tak mam przed okresem a pózniej 2 dni przed przestaje ale to jest spowodowane progesteronem jak spada to wracaja do normalnych rozmiarów hehe wiec tego tez nie biore za objaw no chyba ze beda sie takie utrzymywać to wtedy tak chociaż ja biorę progesteron wiec dopóki go nie odstawie....to mam zagadke i badz tu czlowieku madry ;p

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 7 listopada 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, à ile Alice już waży? Pakiet z butla z tlenem z jednej strony jest trochę przygnebiajacy, ale z drugiej to już coś. Czy ty cały czas jesteś w szpitalu, czy dojezdrzasz?

    Neytiri, też bym szła do gina wczesniej, odmówiła te wyniki i wzięła antybiotyk tylko i wyłącznie jeśli jest konieczny.

    Mimi, wg mnie 14 dni po ovitrelu spokojnie możesz robić sikacza. Myślę, że tu lubią robić betę później niż w Polsce, bo chcą od razu miarodajny wynik. Przy moin pierwszym podejściu do ivf klinika mi powiedziała, że oni uznają, że jest ciąża dopiero od bety powyżej 200.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2019, 15:41

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 7 listopada 2019, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, co do zakupów, ja też jestem z frakcji 'co jeśli coś', I odkładam jak mogę. Spodnie na gumie dla siebie kupilam dość wcześnie, bo uznałam, że Kropek może nie lubić takiego uciskania. Co do wyprawki, to też będę celowala w wyprzedaże. Na razie tylko zapisałam się do sklepu internetowego z 'ventes prives' dle dzieci, i codziennie oglądam ich maile, żeby mieć jakieś rozeznanie co jest w jakich cenach, bo nigdy wcześniej się tym nie interesowalam :D z Pl chyba ściągnę wózek, bo pod względem kół i amortyzacji wydają się być w lepszych cenach, niż te tutejsze. Też liczę na jakieś świąteczne rabaty ;)

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
‹‹ 110 111 112 113 114 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ