X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 2 grudnia 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli podziwiam Cie jesteś silna kobieta malutka daje ci znaki ze jest przy tobie. Jeśli masz taka potrzebę i czujesz sie na siłach starać sie o maleństwo to życze powodzenia będę trzymać kciuki oby sie jak najszybciej udało. Jak nie wyjdzie pierwsze trzy miesiace idz do lekarza powiedz że nie było łatwo za pierwszym razem i że po stracie malutkiej nie chcesz czekać tak długo to przynajmniej porobisz podstawowe badania w między czasie . A jak twój maż sie trzyma ? obyście szybko znowu tulili maleństwo, Alice wam w tym pomoże ;)

  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 2 grudnia 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, jesteś niesamowita. To normalne, że wam ciężko, że wam jej brakuje, że płaczecie. Ale Ty mimo wszystko potrafisz o tym pisać, nie zniknęłaś z dnia na dzień, ba, nawet chcesz starać się o kolejne dziecko. Nie wiem jak ja zachowałabym się w obliczu takiej tragedii. Jesteś bardzo silna.
    No właśnie, a jak mąż zapatruje się na kolejnego malucha? Nie jest dla niego za wcześnie? Mocno wam kibicuję. Teraz na pewno pójdzie wam szybciej, w końcu macie najwspanialszego Aniołka, który będzie nad wami czuwał i zsyłał wszelką przychylność! <3

  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 2 grudnia 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, jestes bardzo dzielna i podziwiam cie. Tak w ogole to czy juz wiadomo dlaczego mialas takie problemy w ciazy? Chyba robiono ci badania pod tym wzgledem? Czy mozna tego uniknac w kolejnej?
    Ja na twoim miejscu bym szczerze porozmawiala z lekarzem. Dlugo sie staraliscie, ale to przeciez te ostatnie miesiace na stymulacji i z ovitrelle najwiecej wniosly, wiec jesli lekarz ponowi leczenie to moze sie szybko udac. Sciskam cie mocno!

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 2 grudnia 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj mąż przeżył i przeżywa nadal, wiadomo, ale chce próbować. Alice była wymarzoną i wyczekiwaną córeczką tatusia. Zapatrzeni byli w siebie jak obrazek, Alice od niego zwroku nie odrywała.. Jezu będziemy musieli żyć z tą stratą już do końca życia 😭 to jest straszne...
    Lubiłam śpiewać jej piosenkę "A la claire fontaine" teraz to już jest "nasza" piosenka która śpiewamy..wtedy słowa mi nie pasowały "jamais je ne t'oublierai" , teraz już pasują..
    Co do badań to robiłam histeroskopie i zespół antyfosfolipidowy i nic nie wyszło. Wychodzi na to że to wina łożyska a łożysko było jej a nie moje. Na następne ciąże mam zalecona aspiryne i progesteron. Ale to już po nowym roku skontaktuje się z lekarzem. Ogólnie to powinnam odczekać rok po cesarce..no ale za długo mi do maja.. Zresztą może się okazać że i dużej będzie trzeba czekać..

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 2 grudnia 2019, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli kochana jestes mega silna kobieta, bardzo Was podziwiam. czuwa nad Wami teraz kochany aniolek ktory juz nie pozwoli zeby wiecej krzywd Wam zycie wyrzadzilo. Mysle o Was kazdego dnia, trzymajcie sie, tule bardzo mocno! ❤️

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 3 grudnia 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, trzymajcie sie.

    Mimi, kiedy masz usg?

    Dziewczyny, ktore podchodzily do ivf. Jakie leki bralyscie? Jak wygladala cala procedura? Ja mam zaczac brac teraz od 20 dc jakies tabletki (chyba provames to sie nazywa), i jak dostane @ to dzwonic do gina i ruszamy ze stymulacja. Z tego co gin mowil, to ten provames pozwala opoznic przyszla owulacje i nakierowac cykl, tak aby mozna bylo ustalic date punkcji. Czy ja dobrze zrozumialam?

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 3 grudnia 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri wizyte mam w piatek , provamas ja brałam przed iui też , zaczełam 20dc i brałam do 4 dc a poźniej stymulacja. Provamas spowalnia wzrost pęcherzyków tak aby w dniu rozpoczęcia stymulacji wygladały jak w pierwszym dniu cyklu wtedy lekarz ma większa kontrole nad przyrostem żeby właśnie za szybko owulacja sie nie pojawiła. Ja jak byłam stymulowana pierwszym razem lekarz zacza stymulacje 4 dc i owulacje miałam w 9/10 a okres dostałam 19dc wiec właśnie aby tego uniknać teraz przed iui brałam provamas i pęcherzyki rosły ksiazkowo około 1,5 mm na dzień przez co lekarz był pewien że mnie nie przestymuluje i branie zastrzyków przez 5 dni będzie ok ba nawet mi dołożyła 3 przez co owulacje miałam 14dc dokładnie w dniu iui. Wiem że dziewczyny przed fiv brały anty na wyciszenie jajników ale provamas też spowalnia ich prace.

    Neytiri lubi tę wiadomość

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 3 grudnia 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - podziwiam twoją siłę i ściskam was mocno. Rozumiem twoja chęć kontynuacji starań i będę za nie mocno trzymać kciuki.

    Neytiri - też brałam provames. Potem stymulacja gonalem f, włączenie cetrotide (by powstrzymać pękanie pęcherzyków) i później na pękanie 2 różne zastrzyki (podane w klinice już po punkcji). Dawkę gonalu miałam tylko 150 (bo wiedziałam po IUI, że mam dobrą reakcje na stymulację) . Chociaż w moim przypadku stymulacjabyla baaardzo długa i trochę się tym stresowalam, bo w pl często dziewczyny mają 7 dni stymulacji i pick up (ja miałam chyba ze 2 tygodnie, ale rezultat był dobry). Więc jakby co, to nie stresuj się długością stymulacji, jak ja, tylko grzecznie słuchaj lekarza i kłuj się ile trzeba :).

    Byłam dzisiaj na krzywej cukrowej, wyniki wieczorem.

    Neytiri lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 3 grudnia 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny za info, to w takim razie dobrze zrozumialam. U mnie zaczynaja z grubej rury, bo mam potem wstrzykiwac az dawke 225 gonal f, czy jakis tam inny odpowiednik, ze wzgledu na niskie AMH.

    Ah, i chcialam zapytac jak sie czulyscie po tym provamescie? Jakies skutki uboczne? Tak podpytuje, bo zaczynam go brac 19 grudnia czyli przed Swietami i nie wiem czego sie spodziewac.
    Czy provames opoznil wam miesiaczke czy dostalyscie planowo??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2019, 12:54

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 3 grudnia 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri - nie miałam żadnych skutków ubocznych po provames. Zupełnie jakbym nic nie brała. Dopiero przy stymulacji odczuwalam silne wzdęcia, sporadyczne bóle jajników etc.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 3 grudnia 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri ja tak samo zero skutków ubocznych tak jak EllaDe dopiero stymulacja robi swoje a provamas nie opózni ci miesiaczki sprawi tylko ze lekarz będzie mial kontrole nad pęcherzykami bo w dniu stymulacji gonalem wszystkie pecherzyki beda jednej wielkości wiec szanse ze po takiej dawce więcej ich urośnie. Ja tez miałam Fryremadel Gé na aby za szybko nie pękły ale nie brałam bo w ostateczności wszytko ładnie roslo i nie było potrzeby wstrzymywać pęknięcia ale ty jak będziesz mieć wyznaczony pic up to lepiej żeby nie pękły.

    To już zaraz zaczynasz sie kłuć ale fajnie wiem że to może nic przyjemnego ale coś sie dzieje będę trzymać kciuki :)

    EllaDe jak tam zniosłaś krzywa , bardzo to słodkie jest ?

  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 3 grudnia 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe, a miałaś wskazania do krzywej? Bo we Francji z automatu chyba nie robią. Ja nie miałam w 1wszej ciąży i zastanawiam się jak teraz.

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 3 grudnia 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi - nie tak źle z ta glukozą do picia. Dostalam cytrynową i w sumie jak dla mnie smakiem/slodkoscią niewiele sie rozni od tych supermarketowych napojow. Tylko, ze jest gesta, zimna i ilosc tez mnie zaskoczyla, bo to chyba aż 200ml bylo. Niesmaczna, ale tragedii nie ma ;) nadal czekam na wyniki...

    We Fr wiek jest wskazaniem do krzywej. 35+ krzywa jest z automatu. No i chyba tez jesli comiesieczny test z moczu jest podejrzany, to wysylaja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2019, 15:39

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za rozwianie watpliwosci :) na pewno jeszcze tu do was przyjde z niejednym pytaniem!
    Ja jakos podchodze na spokojnie do tego ivf, moze to jeszcze do mnie nie dotarlo? Nie wiem, ale oboje z moim mezem jestesmy nastawieni pozytywnie. Nie chce sie zamartwiac na zapas, bo to nic nie daje. Nawet nie czytam juz for, zeby sobie mlynu nie robic w glowie. Mamy spore szanse na powodzenie i tego sie trzymam :)

    Evli, EllaDe lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri wrote:
    Dzieki za rozwianie watpliwosci :) na pewno jeszcze tu do was przyjde z niejednym pytaniem!
    Ja jakos podchodze na spokojnie do tego ivf, moze to jeszcze do mnie nie dotarlo? Nie wiem, ale oboje z moim mezem jestesmy nastawieni pozytywnie. Nie chce sie zamartwiac na zapas, bo to nic nie daje. Nawet nie czytam juz for, zeby sobie mlynu nie robic w glowie. Mamy spore szanse na powodzenie i tego sie trzymam :)


    Bardzo dobre nastawienie !!! trzymam kciuki i zycze powodzenia !!!


    Evli kochana... jestes niesamowita...
    Bardzo mocno trzymam za Was kciuki. Alice tez za was trzyma swoje malutkie kciuki : * I czuwa nad Wami !!!!!

    Neytiri, Evli lubią tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri i prawidłowo! :D
    Myślę, że powodzenie ivf w dużej mierze zależy właśnie od nastawienia!
    Ja nie przestaję trzymać kciuków :)

    Ams, co u Szarlotki? :)

    Neytiri, ams lubią tę wiadomość

  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathalie, dziekuje milo, ze pytasz :)
    Szarlotka ma 13,5 miesiaca i nie chodzi, leniuch jeden :D
    Do tego mamy bardzo mocna faze zebowa... w przeciagu tygodnia z 2 zebow zrobily sie 4 :) i jeszcze dwa sa w drodze :) poza tym gada po swojemu i uwielbia swiatelka... takze caly salon jest w swiatelkach xD i co zapalam to jest taka sama radocha... :)

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ams, mój ma 1,5 roku, zaczął chodzić jak miał 16 m-cy. On w ogóle później ogarnął obroty, siadanie, czworakowanie, ale nadal mieścił się w przedziałach wiekowych dla konkretnych umiejętności ;) Także luzik... ciesz się względnym spokojem... Bo później to się nabiegasz ;)))
    To w takim razie spokojnego ząbkowania.... o ile to w ogóle może być spokojne :OOO ja jak czytam, że "zajrzałam przypadkiem do paszczy i znalazłam zęba" to ... umieram z zazdrości :P nie wiem jak to możliwe... u nas zostały 2 ostatnie kły i żeby tradycji stało się zadość: zaczęło się od gluta, przeszło w zapalenie ucha. Gorączka, płacz, leje się z nosa, leje się z buzi, no żyć nie umierać heh...

  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja już po wizycie po trzech tygodniach niepewnosci i nastawienia że to nie może sie udać dzisiaj wierze że wszytko będzie dobrze i już za kilka miesięcy będę tulić moje maleństwo. Mówiłam wam że jak zobacze serduszko przy takiej becie to zemdleje dziś nie mdlałam ale sie popłakałm słyszać je, moje malenstwo ma 8mm i serduszko bije 123 bpm.

    Dziękuje że trzymałyście kciuki , teraz ja mocno trzymam za was Eveli , Neytiri, eM80.

    Ella a ty jak sie czujesz wpadłaś w szał zakupów zaczęłaś juz przygotowywać wyprawkę ?

    eM80 a ty jak już wystartowałaś ze stymulacja czy już zabrałaś kropka ze soba ?

    Evli, nathalie, eM80 lubią tę wiadomość

  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 7 grudnia 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi cudowne wiesci :) super ! , ja w trakcie stymulacji , endo poraz kolejny mnie zaskoczylo i nie przeroslo, jest 13,7 , to nie jest zle , od jutra dorzucam proga i 13 w piatek ( nie to zebym byla przesadna zbytnio ale co za data :p) transfer. Robilam tez usg piersi (ustresowalam sie przed tym badaniem jak przed zadnym - ciotki mi zmarly na raka piersi wiec gdzies z tylu glowy siedzi) , wlokniak tylko delikatnie sie powiekszyl, doszla jakas cysta , ale nie kazali sie przejmowac, ponoc jest ok, choc jak moja lekara zobaczyla badanie (pieczatke lekarza) to mi kazala zmienic lekarza bo jej zdaniem jest beznadziejny , takze mnie pocieszyla :p , nastepna kontrole zrobie u innego , tylko nic mi nie napisal kiedy mam zrobic hmm ...
    Evli kochana , zycze Wam zeby sie szybko udalo, ale moze porozmawiaj z lekarzem o cesarce , ja mialam kiedys opcje wyciecia miesniakow i lekara mi mowila ze musze poczekac 8 miesiecy bo macica rozcieta , jest ryzyko ze cos sie podzieje niedobrego , wiec lepiej jeszcze dopytac.
    Neytiri kciukasy juz szykuje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2019, 21:13

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
‹‹ 117 118 119 120 121 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ