X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 01:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri super nastawienie ! Tak trzymaj !
    Mimi cudownie wieści ! Jak się czujesz?
    Ams Szarlotka jeszcze ma trochę czasu żeby stanąć na nogi, jeszcze chwila i jej nie dogonisz :P
    EllaDe jak się czujesz? Krzywa dobrze wyszła?
    Nathalie jak samopoczucie ? Chyba już prenatalne niebawem, czy już miałaś?
    EM80 zobaczysz ten piątek 13 będzie szczęśliwy!
    Olcia Kordianek miał być w szpitalu na badaniach coś mi świta?
    Chyba nikogo nie ominęłam🤔
    EM80 masz rację przydałoby się żebym skonsultowala się z lekarzem.. Po rozpaczy przyszedł czas na rozsądek.. Naczytalam się o pęknięciu macicy i się przerazilam.. Napiszę meila do lekarki która robiła mi cesarke, o ile nie jest za późno.. 🤭
    Heh zagubiona jestem, chciałabym być w ciąży ale nie chce innego dziecka, chce żeby zwrócono mi moja Alice 😢

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2019, 01:36

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EM80 trzymam kciuki za piateczek 13tego, aby sie okazal jak najbardziej szczesliwy :)

    Evli, ciesze sie, ze sie wciaz do nas odzywasz. Strata na pewno boli i nie da sie tego wyleczyc tak szybko.. daj sobie czas na zalobe :*

    Odebralam wyniki hormonow i tarczycy, bo mi lekarz z kliniki kazal powtorzyc, wszystko idealnie :)
    We wtorek ide do mojego gina obgadac plan dzialania i 19 grudnia ruszam w provamesem.
    Nie wiem czemu, ale jak o tym mysle to czuje motylki w brzuchu, takie przyjemne podniecenie, ze cos sie w koncu zaczyna dziac i kazdy dzien przybliza mnie do upragnionej ciazy :)

    Nie wiem czy wam mowilam, ale u nas w rodzinie i wsrod znajomych wysyp ciaz. Mojego meza brat i siostra spodziewaja sie dzieci. Jak wszystko dobrze pojdzie to w 2020 roku moj tesc zostanie dziadkiem 3 razy :D

    EllaDe, Evli lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli dziekuje za pamiec😘 tak mielismy byc tydzien temu, ale nie poszlam.. jak mi pielegniarka powiedziala ze bedziemy tydzien albo i lepiej lezec tylko dlatego zeby pobrali krew.. balam sie ze maly cos zlapie w tym szpitalu a on ani zaszczepiony jeszcze ani nic. I co sie okazalo? W tym samym czasie co mial byc Kordianek na oddziale, polozyli jakiegos ruska do szpitala, zarazil polowe szpitala jakas bakteria, zamkneli oddzialy.. poza tym na badania bede czekac 1,5 roku bo to na NZF.. a bez tych badan nie moge zaszczepic bo musze wykluczyc choroby metaboliczne. Takze bedziemy robic wszystko prywatnie i ominie Kordianka lezenie tydzien w szpitalu, nie chce go narazac. W lutym jedziemy na 3 dni na okulistyke bedzie mial badania w uspieniu dna oka i czy jaskry nie ma. Takze dosc tych szpitali..
    Evli powodzenia w starankach, wierze ze tym razem bedzie dobrze wszystko, Alice czuwa nad Wami tam z gory. Wierze Ci ze jestes zagubiona.. podziwiam Cie jestes bardzo silna kobieta. Tak jak pisze Em zorientuj sie czy mozesz zaczac starania.

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri super! Trzymam kciuki ✊
    Olcia kurcze co za historia dobrze że zostałaś z synkiem w domu. Fakt że szczególnie w zimie lepiej omijać szpitale. Mi lekarze tez mówili że najlepiej żeby wypuścili nas do domu w okresie zimowym no ale wyszło jak wyszło. Nawet nie wiedziałam że tak można opóźniać szczepionki, moja miała wszystkie obowiązkowe, plus zaczepili ja na jelitówke ( o czym dowiedziałam się 2 tyg po fakcie) i co miesiąc miała szczepionkę na zapalenie oskrzeli, do tego obowiązkowe fartuchy i maski dla wszystkich którzy wchodzili do pokoju.
    Wróciliśmy wczoraj do domu...heh łóżeczko stoi, nie mam nawet co z nim zrobić, pełno gratów, zero planów na przyszłe dni, nie wiem co ja będę robić w tym domu :/

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Evli - nie zmuszaj się do robienia w domu czegoś na co nie masz ochoty. Take it easy. Wszystko się w końcu jakoś ułoży.

    EM80 - trzymam kciuki za 13! Ale fajny byłby prezent na święta.

    Neytiri - ciesz się świątecznym francuskim jedzonkiem, bo pewnie uda się wam od strzału (za co trzymam kciuki) i dostaniesz wtedy ładną listę produktów 'zakazanych' (mnóstwo fr świątecznych produktów). Ostatnio z teściową rozmawiałam o deserach świątecznych i wyskoczyła z 'bûche de noel' tiramisu - ' jasne, ale zależy od tego jak się do przygotowania tych surowych jajek podejdzie' :D

    Olcia - współczuję szpitali, ale uzbroj się w cierpliwość, niestety jeszcze trochę tego przed wami (chyba wspomniałam, że koleżanka miała podobny problem). Ale to niewielka niedogodność przy uśmiechu Kordianka.

    To może zaczniemy jakiś świąteczny temat? Święta spedzacie w Pl, czy we Fr w tym roku? Podtrzymujecie polskie tradycje, mieszacie pl-fr, dostosowujecie się do lokalnych, czy tworzycie swoje wlasne? Brakuje wam jakiejś polskiej atmosfery świat (to może dla każdego znaczyć coś innego)?

    Krzywa wyszła mi bardzo dobrze (nic nie wskazuje na cukrzycę). Poza tym ktoś chyba pytał o moją wyprawkę - hahaha jeszcze nic nie mam. :D czekam na wyprzedaże w styczniu ;) jeszcze przed świętami mam rdv z moją lekarka prowadząca oraz pierwsze spotkanie z położną. Po świętach usg (sprawdzanie przepływów, to dodatkowe, tak na wszelki wypadek) a potem reszta będzie prowadzona w szpitalu, gdzie będę rodzić. Na razie Maluch nie ma jeszcze imienia i jest położony w poprzeg mojego brzucha. Raz czuję ruchy z prawej, raz z lewej, ale nie mam pojęcia co główka, a co nogi :D

    Neytiri lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli dokladnie dobrze ze jakos mialam nosa co do tego szpitala.. ja rozumiem 2-3 dni ale ponad tydzien zeby pobrac krew? 🙄 to operacje na oczka mial i lezelismy 6 i pozniej 5 dni. Tak narazie mamy wstrzymane szczepienia, mysle ze na wiosne wszystko nadgonimy, w lutym jedziemy do genetyka i bedziemy robic wszystkie badania i w miare szybko beda wyniki.tez okulista jeden mowil ze teraz w okresie pooperacyjnym moga sie zrosty w oczkach porobic po szczepieniach takze wole odczekac. Jest tylko na wzw typu b zaszczepiony do operacji trzeba bylo.
    Evli mam nadzieje ze ta pustka zapelni sie niebawem.. trzymam mocno kciuki.
    EllaDe- pamietam jak pisalas o znajomej, wiem ze jeszcze wiele przed nami ale jak widze postepy Kordianka to mimo ze czasami ciezko to walcze i walczyc bede.. na poczatku byl jak niewidomy a dzis odpukac smieje sie do nas oglada przedmioty. przez caly tydzien mamy rehabilitacje u przeroznych specjalistow, nie mam czasu na nic ale wiem ze to wszystko dla niego.
    Super ze krzywa wyszla dobrze, ja nie mialam wogole i ogolnie jak sobie pomysle ze nie mialam usg przez ostatnie 2,5 miesiaca to masakra.. rosnijcie zdrowo 😘
    Neytiri, em80 powodzenia zycze! Przyszly rok zaskoczy Was pozytywnie :)
    Mimi super wiadomosci, rosnijcie zdrowo. Bedzie wszystko dobrze niedlugo bedziesz tulic maluszka
    Ams zobaczysz jak Szarlotka zacznie chdozic to nie nadazysz. Moj skonczyl 8 miesiecy i ani mysli siedziec.. ale to ze wzgledu na wzrok moze byc pozniej.

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, domyślam się jak przykro musi być patrząc na puste łóżeczko. Życzę wam nadal mnóstwo siły. Chociaż uważam, że Ty jesteś naprawdę jesteś mocna babka... Musicie sobie to wszystko poukładać. Kibicuję wam z całych sił jeśli chodzi o kolejnego dzidziusia. Choć wiadomo, że nigdy, przenigdy nie zastąpi wam on waszej córeczki. Alice to Alice, ona była i będzie już zawsze <3

    Dziękuję, że pytasz o moje nowiny. Ja prenatalne miałam właśnie wczoraj. Dzidziuś ma 5,5 cm, serduszko 153, fikał jak szalony. Przezierność 1,6, także czekam jeszcze na wyniki pappy, ale jestem dobrej myśli.

  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 kciuki za piateczek niech będzie tym szcześliwym :) A co do usg piersi jak uważasz ze lekarz jakiś nie kompetentny to lepiej sprawdzić jeszcze raz i mieć spokojna głowe.

    Ams Charlotte jeszcze nadrobi że nawet zapomnisz jak to było jak nie chodziła :)

    Eveli tak jak dziewczyny pisza daj sobie czas na przeżycie straty, abyś miała spokojna głowe przy straniach o drugie. Masz plan kiedy idziesz do swojej gin , czy narazie tylko mailowo z nia sie kontaktujesz ?

    Neytiri ty masz dziś wizyte daj zanc jaki plan , no super zże wyniki wyszły dobrze, 19 juz zaraz to ruszysz z procedura.Ten czas stymulacj jest najlepszy bo czujesz ze cos sie dzieje najgorsze jest czekanie po ale szybko zleci. To twoj teść sie w tym roku wzbogaci o tyle wnuków to lepiej jak wygrana w totka :)

    Olcia miałaś przeczucie, z tym szpitalem dobrze ze zostaliście w domu, w lutym oby wszystko poszlo sprawnie.

    EllaDe My świeta tutaj spedzamy z reszta jak co roku w polsce nie bylam na swietach juz ze 12 lat nie przeszkadza mi to. No my mieszamy 24 jest po mojemu czyli w polskiej tradycji a reszta swiat jest po meza tradycji po fr i tak cala rodzina sie dostosowuje wiec wszyscy sa zadowoleni, Tesciowej jak bardziej na reke ze nie musi sama wszystkiego przygotowywac.
    W tym roku nie wiem jak to bedzie cos pewnie zrobie ale nie bedzie to 12 dan nawet jak mi rodzina pomoze nie ma opcji .

    Ogolnie czuje sie dobrze ale mdłosci calodobowe i rekcje wymiotne sa coraz czestsze tym razem zaczely sie szybciej wiec mam nadzieje ze i szybciej sie skoncza w pierwszej ciazy najpierw mialam mdlosci a wymioty dopiero po dwoch tyg ale trwaly do 16 tyg wiec tym razem moze bedzie lepiej. I spie w dzien codziennie nie jestem w stanie nad tym zapanować.

    Mam pytanie do was wiem ze robiłyscie badanie na trisomie i teraz tak przeszukalam internet i laboratoria i oni maja w swojej ofercie tylko ze robia na trisomie 21, 13 i 18 i to jest taki standard nie ma dodatkowych jesli sie chce zrobic no i nie ma nigdzie wspomniane o tym ze przy tych badaniach sprawdzaja płeć skoro mam zapłacic 400 euro to przynajmniej mogli by zrobić takie jakie ja chce. Jak to u was było ? za tydzień mam wizyte i musze porozmawiać o tym z lekarzem.

  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathalie o jaki duzy dzidziuś super ze wszystko wporzadku i masz juz za soba to badanie ja dopiero po swietach bede robic. I piszesz ze robilas test pappa, ja nie wiem czy ja chce troche sie boje a troche tez mysle ze z krwi wystarczy no i usg. W pierwszej ciazy nie robilam ani pappa ani wolnego płodowego z krwi tylko usg prenatalne.

  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi, piszesz, że "badanie z krwi wystarczy" - to jest właśnie pappa :D

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathalie super już ponad 5 cm człowieka ♥️

    Mimi współczuje mdłości. Ja nawet nie wiem „co to jest” bo mi nic nie dolegało cała ciąże.
    Co do badania z krwi to nie pomoge. Miałam robić ale że u mnie była dodatkowo pępowina dwunaczyniowa to lekarz radził odrazu robić biopsje bo dokładniejsza. Co do płci to dalej jestem w szoku że ElliDe nie podali bo przecież badają chromosomy.

    Napisałam maila do lekarki i napisała mi że minimum rok po cesarce.....załamka...
    Mam rdv 20 stycznia, może po usg blizny coś się przyspieszy...

    Co do świat to co roku w Polsce :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathalie z krwi jest albo zwykła pappa która wylicza ewentualne ryzyko albo bardziej dokładniejsze z dna płodu które jest płatne 400 euro.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Nathalie z krwi jest albo zwykła pappa która wylicza ewentualne ryzyko albo bardziej dokładniejsze z dna płodu które jest płatne 400 euro.
    Tak, właśnie tak myślałam. To co robią z automatu w komplecie z usg prenatalnym to pappa.

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do testów z krwi... Od tego roku weszły nowe zasady refundacji. Tak więc pappa jest z krwi i z usg. Wyliczają ryzyko tych trzech trisomii i podają jako 1:xyz. Jeśli to ryzyko z pappy jest większe niż 1:1000 (e.g. 1:260), to kierują na tutejszy odpowiednik nifty i to jest od tego roku refundowane (czyli nie trzeba z własnej kieszeni wykładać 400euro) Więc ja za nifty nic nie płaciłam, ale minusem jest to, że rzeczywiście nie podają płci, mimo że i tak muszą to wiedzieć. Dlaczego tak jest? Nie mam pojęcia.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi - my też większość świat spędzamy tutaj. Przestawiłam się już na świętowanie po francusku., szczegolnie na te ich długie nasiadowki przy stołach, gdzie dania wchodzą z przerwami i całość trwa minimum 2h. :) I lubię też tutaj to, że chodzi bardziej o jakość potraw a nie o ilość. 3 lata temu spędziłam z mężem jedyne nasze święta w Polsce (moje pierwsze po 10 latach) i przeżyłam szok, że Wigilię można skończyć w 30 minut. :D czasem robimy 24/12 u nas i wtedy przemycam jakieś polskie akcenty, czy to mini paszteciki z kapusta kiszona i grzybami, czy to barszczyk z uszkami z trochę zmodyfikowanym podaniem... Lubię też tutejszy luz, gdzie nikt mnie nie goni do mycia okien/dwudniowych przygotowań potraw/sprzątania wszystkich szafek - bo 'tak wypada'. ;) hahaha

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do świąt, rodzice mojego męża są po rozwodzie, mama ponownie wyszła za mąż i żyje w La Baule Escoublac, teść jest u nas na miejscu (4 km od nas) no i są jeszcze moi rodzice w Polsce więc raz Białystok, raz u nas, raz la Baule :) W tym roku lecimy do Polski więc świętujemy po polsku :) Moi rodzice, czy to wypada w La Baule czy u nas, zawsze, ale to zawsze przylatują na święta bo ciężko nam sobie wyobrazić żeby spędzić ten czas osobno. Więc jak świętujemy we Francji to robimy wszystko po francusku. Tzn mąż robi i teść bo ja tych ich gęsi, dziczyzny czy innych mięs, których nie je się na codzień nie ogarniam :P

    EllaDe lubi tę wiadomość

  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zle sie wyrazilam chodzilo mi ze z krwi wolnego plodowego wystarczy i nie wiem czy robic dodtkowo pappa w ktorym w sumie bada sie ta sama rzecz tylko tyle ze ma sie info dodatkowo o lozysku.

    Eveli własnie o to chodzi ze skoro pobieraja krew i sprawdzja chromosony to wiedza jaka jest plec to dlaczego odarazu nie umieszcza tej info chyba ze sie dodtkowo placi za to ale no ale mi to bez roznicy skoro i tak zaplace za trisomie to juz doplace za plec w pl mozna sobie pakiet wybrac a tu jest tak tylko miniumum.

    EllaDe sprawdziłam w lab i wszedzie pisze ze jest refundowane tylo jezeli spelnia sie poszczegolne kryteria , ma sie wiecej jak 35 lat jest ryzyko wad genetycznych, jedno z rodzicow ma anomalie z chromosonem 21, usg wyszlo nie tak, przeziernosc karku wyszla mniej niz 3,5 mm. A tak to sie placi 390 euro.

    Jeszcze sie dowiem moze w klinice robia na zyczenie klienta :)

    I tez wole fr swiateczny klimat na luzie nie latam ze sciereczka dwa tyg przed. w tmtym roku przygotowałam moje ulubione wigiline dania a w tym roku mysle ze ogranicze sie do trzech aby tylko smak zaspokoić :)


  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie Mimi, za test pappa I tak nie płacisz i jak ci wyjdzie z niego ryzyko większe niż 1:1000 to dostaniesz skierowanie na bezpłatny test nifty (on jest refundowany dopiero od wiosny tego roku). Myślę, że w tej sytuacji warto zrobić pappe bo możesz zaoszczędzić te 400 euro, jeśli wyjdzie 'podejrzany', a jak wyjdzie dobrze to nadal możesz zrobić go prywatnie. Nigdzie w moich papierach w labié nie było opcji dopłacenia za poznanie plci. :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2019, 13:35

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe tez tak pomyslalm bo w sumie test pappa + usg to jakies 95 % czułości te nifty 99 %. Tylko ze test pappa sprawdza tylko trisomie 21 chromosomu zespolu dawna a nifty jeszcze 18 chromosomu zespół Edwardsa, 13. chromosomu zespół Pataua.

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadza się, nifty (le DPNI, jak je tu nazywają) bada wszystkie 3 trisomie. To duży plus. Jeśli twój gin ma certyfikat, to pappe i tak ci go zrobi z automatu na usg pierwszego trymestru (włącznie z pobraniem krwi), tak było przynajmniej u mnie. Dopytaj się o tą płeć u ciebie w klinice - też mnie to ciękawi dlaczego nie podają. Pewnie chodzi o kasę - te próbki się gdzieś odsyła i i pewnie kontrakt między tym labem a secu nie przewiduje podania plci (labo prawnie chciałoby więcej zarobić na tej informacji). U mnie próbka poszła do Lyonu, gdzie to labo wyraźnie zaznacza, że wyniki wysyła tylko i wyłącznie to lekarza, który przepisał le DPNI i nigdy bezpośrednio do pacjenta, co też wydają mi się dziwactwem.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
‹‹ 118 119 120 121 122 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ