X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok a co jezeli ja sobie pojde do lab bez skierowania od lekarza i zrobie na wlasna reke to wtedy te wyniki beda musieli mi wysłać, bez sensu to .
    No ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu ta ich biurokracja jest maskryczna , bede za tydzien na wizycie to dopytam gina co on o tym mysli i czy wlasnie moze w klinice jest opcja bo widzialam w jednym szpitalu publicznym w ich broszurce ze oni maja cały pakiet tylko ze ja w tym szpitalu nie chce rodzic i mój lekarz tam nie pracuje wiec nie sadze aby zrobili mi to badanie skoro nie bede tam zapisana.

  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc kochane, dzieki za pamiec :) w kwestiach ciazy sie nie wypowiadam, bo nie ma pojecia jak wygladaja badania..

    Bylam dzis u gina i wszystko mam juz rozpisane! Ze wzgledu na to, ze okres mi wypada ok 28 grudnia, a moj gin jest na urlopie to od 20 dnia cyklu az do 3 stycznia mam brac provames bez wzgledu na to kiedy dostane okres, a 3 stycznia wieczorem zaczynam stymulacje :) Przepisane mam BEMFOLA, potem Orgalutran, Ovitrelle wiadomo i progesteron po punkcji. Takze rok 2020 bedzie nasz :)

    Evli, EllaDe lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri super plan! Już niedługo będziesz miała pojęcie o badaniach w ciąży :D

    Neytiri lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri napewno to bedzie wasz rok trzymam mocno kciuki niebawem to ty bedziesz zastanawiac sie nad tymi badaniami :)

    Neytiri lubi tę wiadomość

  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri, no jasne, że 2020 będzie wasz, nie ma w ogóle innej opcji z takim optymizmem! :D

    Neytiri lubi tę wiadomość

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, ale będzie wysyp ciąż i dzieciaczkow w 2020 na naszym wątku :) teraz czakamy na transfer i dwie kreski eM80, potem Neytiri w styczniu, Evli dwie kreseczki najpoźniej w czerwcu (i tu wróżę pierwsze bliźniaki na wątku) :) w międzyczasie 3 porody :D
    AMS, Olcia - nie planujecie czasem rodzeństwa dla Charlotki i Kordianka? Będzie komplet :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2019, 14:33

    Neytiri lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe nie kracz ;D bliźniaki zawsze chciałam mieć. Zreszta moja ciąża zaczęła się od dwóch pęcherzyków nawet...ale..ciąże mnogie są ciążami podwyższonego ryzyka wiec może jedno starczy :P

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - wiem o ryzyku. Tak mi te bliźniaki przyszły do głowy, bo w sumie dawno dawno temu w mojej rodzinie był taki przypadek, że długo wyczekiwane dziecko, dziewczynka, zmarła w okolicy roczku. Tragedia dla rodziny... A niedługo potem ciąża i... Dwie dziewczynki... :) (to pokolenie mojej mamy, więc przed usg, prenatalnymi etc. ) pamiętam, jak babcia zawsze opowiadała mi te historię, o wylanych łzach i nieoczekiwanym pocieszeniu... I wierzę, że i tobie takie pocieszenie się trafi, mimo iż nie będzie to Alice. x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2019, 16:51

    Neytiri lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe smutna a zarazem piękna historia ze szczęśliwym zakończeniem ..

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe, ale piekna historia <3
    Ja czuje, ze tym razem Evli nie bedzie dlugo czekac i jak tylko dostanie zielone swiatlo to sie uda :)

    Evli, EllaDe, Mimi, nathalie, Olcia, AMS, dzieki za kciuki dziewczyny, juz nie moge sie doczekac nowego roku!
    EM80 daj znac co u ciebie!

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj dziewczynki bedzie sie dzialo od Nowego Roku :) jak pisze EllaDe bedzie wysyp ciaz. Dziewczyny trzymam za Was wszystkie kciuki. Moze i ja dolacze do Was :) EllaDe ja juz bym w ciazy smigala gdyby nie oczka malego. Planowalismy szybko 2 dzidzusia. Ale nie ucieknie:) niebawem jedziemy do genetyka, robimy badania. Pozniej ja cala sie przebadam, infekcje, bakterie, wymazy. Musze byc pewna ze jestem zdrowa i ze to nie sa genetyczne wady i pewnie zaczniemy starania :) poza tym jak sobie przypomne jak rzygalam w ciazy, a z malym od poniedzialku do piatku mam zajecia.. im bedzie starszy i zacznie chodzic tym tych zajec bedzie mniej.

    Neytiri lubi tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Française Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Super, że istnieje taka francuska grupa. Rewelacja! Przyznam szczerze, że czuję się w strasznym rozkroku między Francja a Polska. Do tej pory miałam swoją gine w Polsce i czułam się u niej dobrze. Od lipca 2018 staramy się z moim K. o dziecko, ale idzie nam słabo... Moja gine mnie podtrzymywala na duchu, wspierała i zawsze po rozmowie z nią wychodziłam pewna, że tym razem się uda. Tutaj we Francji jakoś nie mogłam się zdecydować do kogo pójść, gdzie szukać nowego ginekologa i tak za każdym razem gdy jechałam do Polski robiłam à to cytologie, à to obserwacje jajników przy pomocy usg. Sytuacja zmienila się we wrześniu bo okazało się, że jestem w ciąży i w takim wypadku znalazłam gine we Francji. Zrobiłam usg, wszystkie zlecone badania i czułam niedosyt. Brakowało mi takiego indywidualnego podejścia do mnie, do ciąży. Nie miałam robionego badania bety ani progesteronu, a bałam się o ciaze bo mamy z partnerem masę czynników ryzyka <słabe nasienie, pcos, długie cykle, historię poronien itp. > Finalnie doszło do zatrzymania i poronienia w 9 Tc. Oczywiście wiem, że to częsta sytuacja i mogło do niej dojść niezależnie ode mnie i od lekarza i badań ale czuję się strasznie zawiedziona i nie potrafię znaleźć kogoś kto by mnie tu we Francji zrozumiał. Mam wrażenie, że lekarze tu nie traktują Ciąży poważnie, szczególnie tych wczesnych i pierwszych. W każdym razie cieszę się widząc wiele kobiet, które planują zajść w 2020. Też będę się dalej starać i trzymam za nas kciuki 🤞.

    Française
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj francaise!
    Napisz cos wiecej o sobie, skad jestes i gdzie obecnie mieszkasz. Moze ktoras z nas poleci ci fajnego ginekologa :)
    We Francji z lekarzami jest jak wszedzie indziej - trzeba najczesciej przejsc przez kilku aby znalezc tego dobrego, z ktorym bedziemy sie dobrze czuc. Ja nie moge narzekac, bo w Polsce mi sie to udalo dopiero pod koniec - wczesniej trafialam na konowalow, a tutaj trafilam na super gina juz za pierwszym razem.
    Co do bety i progesteronu to nie jest normalne, ze nie zrobili ci tego badania, jesli to byl poczatek ciazy. Natomiast jesli sie zglosilas pozniej (po 6 tyg) to z tego co wiem, potem juz sie nie robi bety, a jedynie usg. No i pytanie czy przynioslas ze soba jakas dokumentacje potwierdzajaca wczesniejsze problemy? Bo jesli faktycznie juz zdarzalo ci sie wczesniej poronic to powinni ci przepisac chociaz proga na podtrzymanie. Co do slabego nasienia, pcos i co za tym idzie dlugich cykli, to jest to raczej przeszkoda w samym zajsciu w ciaze, a nizeli ryzyko dla samej ciazy. Trzymam kciuki za dalsze starania :)

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 mam nadzieje że transfer dziś odbył sie planowo i masz kropka ze soba trzymam mocno kciuki aby za 10 dni beta wyszła pozytywnie

    Neytiri u mnie w rodzinie też sa takie historie niesamowite i piękne wiec eveli wszystko ci zostanie wynagrodzone mocno w to wierze

    Olcia77 wiec nowy rok aby wam przyniósł szybko drugiego bobasa

    Française witamy na forum :) tak jak Neytiri pisze w polsce tez sa konowaly pewnie zle trafilas moze warto rozejzec sie za nowym lekarzem napewno jakis znajdzie sie kto bedzie ci odpowiadal to sa kwestie indywidualne. A jezeli nie chodzilas do lekarza tutaj tylko w pl i poszlas pierwszy raz ze wzgledu na ciaze no to nie ma co sie dziwic ze lekarz zlecil ci tylko podstawowe badania nie znal twojej histori nie prowadzil obserwcji a na podstawie badan z polski wywiadu to ciezko stawiac decyzje i brac odpowiedzialność tylko na slowa. A co do wczesnej ciazy to jest tak jak wszedzie oni nie zawiele moga zrobic w pierwszym trymestrze tak mi powiedziala moja doktor kiedy mialam plamienia dala progesteron i kazala czekac. Wiec jezeli twoja ciaza rozwijala sie prawidlowo i badania mialas w porzadku to wyzej wymienione przypadlosci nie sa powodem do podtrzymania ciazy. Piszesz ze u ciebie powodem bylo zatrzymanie wiec rowniez niewiele mozna zrobic bo nie dadza ci sterydow czy lekow na to aby zarodek nagle zacza rosnac niestety ale na to nie mamy wplywu podanie lekow na podtrzymanie to tylko wieksza trauma dla ciebie bo sokoro plod przestal sie sam rozwijac to tylko ty bys chodzila z martwym plodem dluzej wiec nie sadze ze lekarz nie traktuje powaznie . Mojej zanjomej pierwsza ciaza sie tak zakonczyla byla po invitro wiec lekarz ja obstawil lekami progesteron i jeszcze jakies inne w razie co na potrzymanie no i niestety pomimo lekow zarodek przestal sie rozwijac i przez to ze brala te leki nie miala zadnych objawow poronnych chodzila z martwym plodem jakies trzy tygodnie w 11 tyg przestala brac leki poronienie nie zaczelo sie samo trafila do szpitala po lekach jakie jej przepisali dostala skurczy okropnych boli wiec trauma okropna. Nie zawsze leki na potrzymanie sa akurat dobrem. Powodem były wady genetyczne lekarz powiedzial im ze plod byl obciazony genetycznie ze jak by sie urodzil to niewiele mozna byloby zrobic dziecko i tak by zmarlo.

    Bede trzymac kciuki 2020 zapowiada sie obficie jak tak kazda z nas urodzi to w przszlym roku nie bedzie zadnej staraczki :)

  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi jeszcze troche i przeniesiemy sie wszystkie na fioletowe forum ;)

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Française Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny, być może za bardzo się tym przejęłam bo to moja pierwsza ciąża i pierwsze poronienie. Historia poronien jest długa ale w mojej rodzinie zarówno z mojej jak i strony mojego K. Mieszkamy w regionie Franche-Comté, ale tuż przy granicy z Alzacja. Ogólnie kocham to miejsce i ten region, to właśnie tutaj nam się w końcu udało zaciazyc 😉😁à staraliśmy się od lipca 2018. Dziś otrzymałam badania do zrobienia od Pani Doktor, która być może stanie się moja nowa gine tutaj we Francji. Wydaje się być kompetentna i jest słowna. Obiecała że obgada mój przypadek z jakimś innym specjalista i zadzwoni do mnie i tak też zrobiła. Teraz mam czekać na okres i wykonać szereg badań, które mi zlecila z krwi w 3 dniu nowego cyklu. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła bo podeszła poważnie do mojego przypadku. Każdemu lekarzowi staram się zawsze wszystko wytłumaczyć, pokazać badania i zwrócić uwagę na moje specyficzne cykle. Tym razem poczułam się zaopiekowana. Mam nadzieję, że tak będzie dalej i tym razem nie dość, że zaciazymy to jeszcze donosze cała ciaze i urodze w terminie. Bardzo Wam dziękuję za te odpowiedzi! A Wy skąd jesteście? Które regiony Francji? Wiele lat tu mieszkacie? Ja niecały rok w tym regionie, ale już się w nim zakochałam... 🍷👍🖤🥖👌😜

    Française
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Française. Niestety na dobrego lekarza żeby trafić to trzeba dobrze poszukać i czasem przejść przez kilku. Najgorsze jest to że czesto maja odległe terminy wizyt i to zniechęca.
    Pamietam jak ja szukałam to terminy za 2 czy 3 mc mnie zniechęcały i tak siedziałam u mojego bo miał z dnia na dzień, teraz żałuje :/ Teraz po przejściach już „mam znajomosci” w szpitalu..
    Ile masz lat?

    Neytiri widzę ze wiek ci się zmienił w stopce :P czyżbyś miała urodziny :P sto lat! Dzidziusia w 2020 roku!
    Em80 masz już kropka ze sobą?

    Dziewczyny jak żyjecie w tych strajkach?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 14 grudnia 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli dzieki, w sumie urodziny mialam juz jakis czas temu tylko zapomnialam zmienic opisu 😂
    Co do strajkow to ja w sumie ich prawie nie zauwazam. Mieszkam w malym miescie, poruszam sie autem, jestem z dala od centrum i komunikacji miejskiej. Czasem slysze odglosy manifestujacych i to tyle.

    Evli lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 14 grudnia 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W mojej okolicy też nikt nie protestuje - za małe zagęszczenie ludności i najbliższy 'gare sncf' jest jakieś 30km dalej :D

    Witaj Française. Cieszę się, że znalazłaś lekarza, który Cię wysłuchał. To krok do przodu. Trzymam kciuki za starania i pytaj nas jak masz jakieś wątpliwości, lub rozterki. Ja mieszkam w okolicy Tuluzy - w góry też mam blisko, tylko, że w Pireneje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 14:29

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 14 grudnia 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdraszczam małych miast! Ostatnio wybraliśmy się z mężem autem do Paryża, spędziliśmy 4 godz w aucie :/
    EllaDe jak się czujesz? Na kiedy masz w ogóle termin?
    Nie macie suwaczkow i się gubię ;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 119 120 121 122 123 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ