X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3814 2518

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży tez latałam co chwile na bete i usg.
    Teraz staram się cierpliwie czekać. Choć pewnie bete powtórzę do końca tygodnia żeby nie było :P
    Tez jadę do Pl na święta ale lekarza w Pl nie mam. Wiec pierwsze usg będzie najpewniej dopiero w nowym roku..

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, jak dziś nie zrobiłaś to już może sobie odpuść pod koniec tygodnia ;)
    Ja też w Polsce lekarza nie mam, pójdę prywatnie.

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, w tej pierwszej ciąży, która skończyła się poronieniem, na becie byłam chyba 4 razy. W obecnej 3 (jedna recepta z kliniki na 14 dni po transferze, i 2 weryfikacje od lekarki prowadzącej, bo ja o to poprosilalam.) co do usg, to jedno potwierdzające ciąże a potem 3 kolejne co trymestr. Mialam też parę podglądów usg 'nieoficjalnych', na szybko, typu 'serduszko ładnie bije, a tu mamy żołądek'... No i mam to jedno dodatkowe, z dopplerem na sprawdzenie przeplywow zaraz po światach. :) poza tym zaczęłam spotkania z położną, zapisałam się do szpitala i po nowym roku 'przejmuje' mnie szpital, w którym będę rodzic.

    Evli - spokój i opanowanie to chyba najlepsze podejście w początkowej ciąży.

    Mimi I Nathalie - macie jakieś dolegliwości ciążowe?

    EM80 - odezwij się jak będziesz mogła.

    Neytiri - leki już wykupione? ;) odliczasz dni?

    Française - jesteś jeszcze z nami?

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe, ale szybko ten czas plynie, nie moge uwierzyc, ze juz tak wysoko jestes w ciazy :) masz juz cala wyprawke? Wozek w koncu wybralas? :)
    Mi tez mowili, ze mam zrobic bete dopiero 14 dni po transferze, wydaje mi sie to mega dluuugo. Ty chyba robilas sikanca wczesniej? W ktorym dpt?

    Ja z lekow mam wykupiony tylko provames na razie. Zastrzyki nalezy trzymac w lodowce?? Bo sie zastanawiam czy bede miala miejsce przed swietami :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2019, 13:35

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe, przypomnij, kiedy rodzisz ?
    Planujesz SN czy masz wskazania do CC? i jak się czujesz? :)

    Ja dobrze, dziękuję. Skończyłam wymiotować, zmęczenie powoli mija i zaczyna się magia 2giego trymestru :D

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym tygodniu skończę 28 tydzień. Termin mam na 22 marca (oparty na 41 tygodniach). Obstawiam, że urodze wcześniej. Magia drugiego trymestru? Co to takiego? 🤣 Najpierw totalny leniwiec, a teraz moja aktywność kończy się popołudniami, bo brzuch zaczyna ciągnąć i poruszam się bardzo sztywno... Nathalie - dobrze, że nudności ci już przeszły, ciesz się drugim trymestr em.

    Pozytywny sikaniec wyszedł mi już całkiem wyraźnie w 9dpt. Ale wiadomo, to nie jest reguła. Swoją drogą zastanawiałam się ostatnio dlaczego testy ciążowe nie pokazują wartości bety. W końcu technologia istnieje - clear Blue pokazuje który to tydzień, więc musi mieć jakiś jakieś wartości referencyjne zaprogramowane i musi znaleźć poziom hormonu w moczu. Myślę, że pierwsza firmą, która wprowadzi takie testy na rynek polski nieźle się obłowi. (tak wiem, beta we krwi jest wyższa niż w moczu, ale orientacyjne wartości z moczu są wiarygodne).

    Co do wyprawki, to nadal jestem głęboko w lesie. Pokoik jeszcze nie jest gotowy ( malowanie nas czeka i nasza zmora, montowanie listw podłogowych grrr) ale myślę, że w okolicy nowego roku się wyrobimy. Jak dotąd zamówiłam wózek, fotelik i nianke elektroniczna, ale przyjdą dopiero koncem stycznia/ początkiem lutego. Od znajomych dostaliśmy parę rzeczy po ich chłopca h (2 spiworki, kolekcje sliniaczkow, matę o zastosowaniu albo do zabawy na podłodze, albo złożona w pół, może być materacykiem do łóżeczka turystycznego). Na zakupy ruszę dopiero w styczniu, jak już pokoik będzie gotowy. No i parę drobnych rzeczy ściągnę z Pl, bo jednak ceny 'drobiazgow' robią duża różnice.
    Na razie waham się co do zakupu monitoru oddechu - we Fr jest to dziwactwem, a ja mam pewne obawy, bo będę 'wyrodną matką nie-polką', gdyż chce małego od początku przyzwyczajać do własnego łóżeczka i pokoju. Hmmm.. Mamusie na wątku - macie jakieś doświadczenia z tym gadżetem? Albo staraczki - czy coś takiego by was bardziej stresowalo, czy uspokajalo?

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam...

    Nathalie- nie mam wskazań do cc, więc będzie SN, ale bardzo chętnie z epiduralem. :)

    Neytiri--zastrzyki na stymulację i te na pękanie pęcherzyków trzyma się w lodowce (przynajmniej te, które ja miałam). Pudełka w których je sprzedają są duże, ale zawartość jest mała. ;)

    Neytiri lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe, współczuję, że nie zaznałaś magii 2giego trymestru. Ja w pierwszej ciąży uwielbiałam ten okres. Byliśmy na wypadzie walentynkowym w Pradze, dziennie robiliśmy pieszo po 10-15 km :D

    Co do monitora oddechu, nie miałam i ... nie planuję. Mnie zarówno takie coś jak i detektor tętna by stresowało. U nas mały spał przez 3,5 m-ca z nami w pokoju (w łóżeczku turystycznym) a potem eksmitowaliśmy go do siebie. Oczywiście też niania elektroniczna (z kamerką) przy moim uchu.

  • Evli Autorytet
    Postów: 3814 2518

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe ja zakupiłam monitor oddechu babysense 7 no ale nie wypróbowałam :/
    Kupiłam w Polsce bo tutaj był o wieeele droższy.
    Jaki wózek i fotelik zamowiłas?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny

    olcia oby te wizyty w styczniu i lutum przyniosly jakas poprawe dla malego no i te badania genetyczne cie uspokoily i moglabys sie starac o drugiego bobasa bez obaw

    Evli co do plucek malego to lekarz jest pozytywnie nastawiony i wierzy ze ta zdrowa czesc nadrobi starty.
    A po nowym roku to ktory mniej wiecej bedzie tydzien ?

    Co do bety w pierwszej ciazy nie robilam wcale tylko sikaniec i usg mialm te 3 razy obowiazkowe i chyba ze trzy prywatnie. Teraz test ciazowy po 10 dpo bo zaczelam plamic i mialam cien cienia 7 razy beta i za man 4 usg . Termin tez mam wyliczony na podstawie 41 tyg bo tak sie liczy we fr ale moj lekarz odrazu powiedzial ze napewno nie donosze az do tego tyg bo drugie rodzi sie szybciej wiec oboje z mezem sie smiejemy abysmy zdazyli dojechac po pierwsze urodzilam w 1,5 godziny bez znieczulenia i teraz tez nie chce epiduralu .

    Nathalie ja tez jak bede miec okazje to bede robic usg moj lekarz jest dosc elastyczny wiec powiedzial ze mniej
    wiecej co 4 tyg bedziemy sie widziec .Jak ci dobrze ze ty masz juz ten okres wymiotny za sobau mnie coraz gorzej meczy popoudniami sie nasila jeszcze bardziej. A ktory ty tydzien dokladnie jesteś ?

    EllaDe boziu ty juz 28 tc teraz to jeszcze szybciej zleci po nowym roku jak juz zaczniesz kompletowac wszystko to tym bardziej a pochwal sie jaki wozek i fotelik zakupilas ? Ja przy pierwszym dziecku nie mialm monitoringu , male spalo z nami w pokoju bo karmialm piersia i bylo mi porostu wygodniej ja miec pod reka niz latac do drugiego pokoju.Ale oczywiscie sparwdzalam po kilka razy na poczatku czy oddycha , spala w spiworkach a jak nakrywalam ja kocykiem to dzianinowym tak ze jak by sobie nalozyla na glowe to mogla oddychac przez te dziurki w splocie.

    Em80 wlasnie odezwij sie jak sie czujesz bo ty juz 4 dni po trzansferze jesteś jeszcze chwilka i bedziesz testowac > robisz wczesniej bete i weryfikacje czy grzecznie czekasz ?

    Neytiri no tak jutro 19 ale fajnie zaczyna sie cos dziać , ja tez leki do stymulacji ,na zachamowanie owulacji i ovitrelle wszystko w lodowce i faktycznie pudelko lekow do stymulacji zajmuje chyba najwiecej miejsca bo te na zatrzymanie ovu i ovitrelle duze nie jest ale jak masz kilka to troche miejca zajmie. Natomiast pamietaj zeby je sobie wykupic kilka dni przed bo nie zawsze w aptekach maja na stanie i musza zamawiac zazwyczaj na drugi dzien sa dostepne albo tego samego dnia ale tylko jak zamowia do 9 czy jakiejs tam porannej godziny. Ja raz tak mialam ze byl deficyt i czekalm kilka dni i to na raty odbieralam .

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi, w 1,5h urodziłaś? Wow! Licząc od pierwszych skurczy? Odejścia wód??? Mam nadzieję, że trochę dłużej mi to zajmie, bo rzeczywiście moglabym niedojechac do szpitala 😅

    Fotelik kupiłam baby comfort Cabriofix, a wózek z Adamexu Luciano. Przewazyly duże koła, których nie trzeba pompowac, amortyzacja i to, że w tych wózkach wszystko jest.. Pokrowiec na deszcz, moskitiera, torba i jak to mój mąż nazywa 'uchwyt na piwo' :D no i cena. I moj mąż jest wysoki i wiele tutejszych modeli jest dla niego za małych. Więc to co w tych wózkach jest minusem dla wielu osób, dla nas jest plusem.

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny za info, jutro podjade do apteki zamowic leki.

    EllaDe, a wozek kupilas w Polsce czy online z dostawa do Francji?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2019, 17:54

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri wrote:
    Dzieki dziewczyny za info, jutro podjade do apteki zamowic leki.

    EllaDe, a wozek kupilas w Polsce czy online z dostawa do Francji?

    Zamówiony w Pl z dostawą do Fr. Fotelik też (jakieś 40e tańszy niż tu, czyli tyle co dostawa całości ;))

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe rano mi odszedł czop ale czop moze odejsc do dwoch tyg przed porodem wiec tylko tyle ze sie przyszykowalam zamknelam torbe i czekalam na rozwoj sytuacji po popludniu mialam kilka lekkich skurczy ale mi przeszly wiec nawet nie alarmowalam meza po paru godzinach dostalam mocnych skurczy maz przyjechal w 5 min a ja praktycznie stalam w drzwiach na niego czekalm i po 10 min bylismy w szpitalu pozniej szybko przyjeli minie na oddzial i pamietam jak mowila do pielegniarki ze chce miec aktywny porod ze sobie pochodze przeszlam 2 kroki i mi sie nogi z waty zrobily wiec wsadzili mnie do wanny jak tylko weszlam to mi wody odeszly wiec mnie jeszcze szybciej wyjeli i na porodowke a ja nawet 3,5 cm rozwarcia nie mialam a pozniej to juz szybko ale na opisie z porodu mam ze dlugosc 2 fazy 10 minut a 3 fazy 5 pierwszej fazy nie mam nawet wpisane ale napisali ze ogolna dlugosc akcji porodowej 1;15.

    Zobaczymy jak bedzie tym razem ;p

    Neytiri, Evli, EllaDe lubią tę wiadomość

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi - to mnie nastraszylas. 🤣 Jakby tak było w moim przypadku, to urodziłabym w domu... Albo w samochodzie :D

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe przepraszam nie chciałam nastraszyc ,w razie co to jak bedziesz miec jakies podejrzenia do odrazu jedz do szpitala. u mnie w szpitalu powiedzieli zebym bez skurczy przy ktorch bedzie mi brakowac powietrza nawet nie przyjezdzala bo nie ma sensu wiec ja czekalam na te mocniejsze skurcze teraz pewnie nie bede czekac tylko odrazu pojade jak cos poczuje.

  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czeka nas kolejna operacja Kordianka.. prawego oczka nie wyczyscili dokladnie, zostaly resztki zacmy, ktore plywaja po oku. Trzeba to wyczyscic. Takze w lutym odrazu przy badaniu dna oka pewnie beda czyscic. Jestem wsciekla jak lekarka ktora operowala nie wyczyscila wszystkiego dokladnie z zacmy?.. drugie oko operowal ordynator i oczko odpukac pieknie zrobil, nic sie nie dzieje. Nie mialam wplywu na to niestety, dopiero po operacji dowiedzialam sie kto operowal. I dopiero pozniej zauwazylam ze jak operowala ona to czesto cos sie z okiem dzialo u innych dzieci, teraz sobie pluje w brode ze moglam inna klinike wybrac. niby juz o wiele mniej inwazyjny zabieg teraz ale na sama mysl mam scisniety zoladek.. ile jeszcze spotka mojego synka zanim bedzie wszystko dobrze ?? Nie mam juz sil czasami :( no i kolejna ingerencja w oko to nic dobrego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2019, 23:28

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Française Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 05:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem i staram się nadążyć za taką ilością zmian na Forum. Podziwiam Was jak Wy ogarniacie tyle wątków na raz 🙄👏Postaram się częściej odpisywać, ale muszę wpierw się oswoić z Wami, dlatego póki co wchodzę i czytam, poznaje Was. U mnie jest właśnie czas podsumowań. W 2019 miałam 6 cykli w tym jeden z ciaza, która się zatrzymała. Teraz najprawdopodobniej miałam owu po poronieniu więc zobaczymy jak finalnie zakończę moje podsumowanie. Jeśli wszystko dobrze pójdzie będę testować 28 rano tuż przed lotem do Polski 👌Pozdrawiam wszystkie Czlonkinie 😁🖤
    Olcia77 strasznie mi przykro, że trafiłaś na lekarke, która nieodpowiednio zajęła się operacja tego oczka. Teraz już musi być wszystko dobrze! Może uda Ci się znów zapisać do tego ordynatora na te "poprawke"? Niestety jak wszędzie tak i tu zdarzają się wspaniali lekarze jak i Ci tragiczni. Pracuje w szpitalu i sama widzę jak bardzo różni się ich poziom wiedzy i umiejętności. Niedawno zaczęłam więc sama jeszcze nie ogarniam jak znaleźć tego idealnego, kompetentnego i ze spokojem się do niego zapisać. Może warto zasięgnąć języka wśród innych mam z regionu? Może któraś też ma podobny problem? Ściskam!

    Française
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Francaise, z tego co wiem Olcia jest juz w Polsce i tam leczy Kordianka :) Trzymam kciuki za testowanie!!

    Olcia sciskam was mocno, jestescie bardzo dzielni. Mysl o przyszlosci, wyobraz sobie jak Kordianek bawi sie, czyta, biega i jest calkowicie zdrowym chlopcem. Przyciagaj dobre mysli, a stana sie rzeczywistoscia :*

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia przykro mi ze spowodu nie dopoatrznosci lekarza kordianek musi sie teraz meczyc i potrzebna jest dodatkowa operacja ,nie obwiniaj siebie bo ty w niczym nie zawinilas skoro learz wykonal operacje jednego oczka prawidlowo skad mialabys przypuszczac ze z drugim bedzie inaczej nie mialas wplywu na to ze to byl inny lekarz. Badz dobrej mysli niebawem po tych przejsciach niebedzie sladu i synek bedzie widział tak jak trzeba. Sciskam mocno trzymam kciuki za te wasze wizyty w styczniu i lutym oby byly to ostatnie i nie musielibyście wracac juz do szpitali .

‹‹ 122 123 124 125 126 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ