X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia kurcze co za lekarz, przykro mi bardzo że jeszcze raz czeka Was operacja :(

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Française Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri, dzięki za sprostowanie.
    Czy któraś z Was miała zlecone badanie ca 125 po poronieniu? Ja dostałam szereg badań, co mnie cieszy, ale ten jeden punkt mnie zastanowił bo nigdy wcześniej się z tym badaniem nie spotkałam, a i na forum jakoś dziewczyny o tym nie pisały... Sprawdziłam w necie, że to w kierunku między innymi nowotworów itp, więc pewnie nie należy do standardów badania....

    Française
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 313

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny!❤️ Chyba juz taki nasz los :( gdy tylko zaczyna sie ukladac wszystko jak powinno, zawsze musi byc cos nie tak. Mam nadzieje ze to ostatni zabieg i ze nie bedzie powiklan. Martwie sie jak cholera.. ze tez nas musialo to spotkac;( ile bym dala zeby oddac swoje zdrowe oczy malemu. A wziac na siebie cale to cholerstwo..
    a tak wogole dziewczyny, okresu u mnie brak 3 dni... uwazalismy z moim i niewiem czy to stres czy co. Jak jutro sie nie pojawi lece po test

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Francaise dobrze że lekarz dał Ci receptę na badania. Co do ca 125 to nie mam pojęcia.

    Olcia musi być dobrze. Hmm teścik mówisz ? Zacieram rączki :P

    Moja lekarka mi odpisała. Dostałam receptę na progesteron dowcipny 😲 (nigdy nie brałam tego) i mam zrobić wymaz czy nie mam bakterii. Pójdę jutro i dorzucę sobie bete :D
    Co do usg to nie przyspieszyła mi rdv, nadal jest na 20stycznia. Tak na marginesie to jest na arrêt maladie wiec dlatego. Napisała mi że wcześniej mogę iść na usg do „mojego ginekologa” tyle że ja swojego nie mam 🙄
    No nic robie rano bete a popołudniu mam zamiar zamówić rogala do spania bo w pierwszej ciąży mi brakowało tego gadżetu wiec trzymajcie kciuki za przyrost ✊🙏🏻

    A co do Twojego pytania Mimi to dziś jest jakiś 4t+5

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2019, 21:35

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli ja bore progesteron w takiej formie ale ja przez to ze plamilam a tobie to chyba tak na wszelki wypadek zapisala . Kup sobie wkladki bo on "cieknie " i jest bardzo klejacy, ja na noc spie bez bielizny to rano mam pachwiny poklejone ale wole tak niz aby zlapac jakiegos grzyba.

    A co do lekarza moze znajdz jakiegos ktory ci odpowiada i pracuje w szpitalu ktorym chcesz rodzic. No i masz racje ze pierwsze usg po swietach bo wtedy bedzie juz cos wiecej widac i nie bedziesz sie stresowac czy wszystko wporzadku, ale nie wytrzymalabym do 20 stycznia bo to juz prawie genetyczne by byly.

    Kciuki za bete napewno bedzie ladny przyrost pierwszy wynik dosc wysoki wiec moze blizniaki bedziesz miec albo dziewczynke gdzies na formu dziewczyny pisaly ze wysoki przyrost bety to na dziewczynke .

  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi z tą lekarka co pisze mailowo to ona pracuje w szpitalu którym rodziłam i robiła mi cesarkę.
    Ogolnie we Francji do szpitala przyjmują od 6mc, ja z moja historia od początku bede miała wszystkie wizyty w szpitalu. Nawet mam się już zapisać na prenatalne.
    Zrobiłam krew, heh pozostało czekać. Ogólnie to nic mi nie jest nawet cycki flaki 😏
    Co do bliźniaków to wątpię bo progesteron za mały chyba ze jednojajowe 🤔

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra mam wynik dziś 5068. Według kalkulatora średni przyrost to 92,2% także bliźniaków nie będzie :P

    Olcia robiłaś test?

    EllaDe, Neytiri lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli nie jest zle podwaja sie wiec jest dobrze jest wiecej jak 66 % wiec to tez plus ja wynik ponad 5 tys mialam 24 dnia po ovu dla mnie ta beta to jakis pic na wode tylko nie zestersowala.

  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 313

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli super!! ❤️ piekny wynik.
    Nie bo moj mi zapomnial kupic wracajac do domu.. a dzis rano wymiotowalam, mam straszna migrene caly dzien.. czuje sie jakbym wczoraj litre wypila. Jak nie dostane do jutra lece po test

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uuu Olcia podejrzany ten Twój stan :O

    Dziś mój aniołek miałyby 7 mc a jutro już miesiąc minie od śmierci 😢😭

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 313

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, negatywny. Jedna krecha jak byk. Czyli znow zaczynaja sie u mnie problemy hormonalne.. a tak pieknie bylo 8 miesiecy. Ale chyba jeszcze tyle okres sie nie spoznial mi. Zawsze bylo to 2 dni, nie 4.. Ale podejrzany jest dzis moj stan czuje sie strasznie..
    Evli wiem ze cholernie tesknisz :( ale ja wierze ze teraz ciaza bedzie przebiebala bez zadnych problemow i urodzisz zdrowe dziecko. Alice nad Wami jest caly czas ❤️

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może złapałaś jakaś jelitowke ?
    Ehh tęsknie tęsknie, codziennie jak ide spać to muszę sobie najpierw popłakać 😓
    Mam nadzieje że już teraz będzie dobrze i że już listę nieszczęść wyczerpałam...
    Zamówiłam rogala, pierwszy zakup, musi być dobrze 🙏🏻

    A co do usg to dziś znalazłam że wcale nie muszę iść do ginekologa. Usg tez robią gabinety typu Centre d'imagerie/ radiologie i wizyty są szybko :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 313

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedna, ile to czlowiek musi udzwignac...;( ale juz dosc tych nieszczesc, teraz musi byc wszystko dobrze, nie widze inaczej❤️
    Chyba zlapalam jelitowke, kreci w zoladku i kreci na jedzenie patrzec nie moge.. przypomnial mi sie az poczatek ciazy o zgrozo 😳 obym malego nie zarazila.
    Dobrze ze nie jestem w ciazy, wiadomo jakby sie okazalo ze zaszlam nie plakalabym z tego powodu, ale to nie nasz czas.. musze teraz skupic sie na malym, badania nie zrobione a do tego chora bylam ponad tydzien. A jeszcze w lutym zabieg, ale jeszcze jade po nowym roku skonsultowac z ordynatorem czy rzeczywiscie juz trzeba zabieg czy mozna to odwlec w czasie, im pozniej tym lepiej dla oczka malego. Do niego dlugieee terminy ale bede meczyla pania z rejestracji, jestem wpisana na liste rezerwowa.

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 21 grudnia 2019, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli piekna beta!

    Olcia, szkoda, ze nic z tego, ale widocznie tak jak mowisz to jeszcze nie wasz czas.

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 21 grudnia 2019, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co za cisza przedświąteczna 🙄 Co porabiacie dziewczyny?
    My jutro wyruszamy do Polski 😁Ciekawe jakie korki będą 🤔

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 21 grudnia 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na spokojnie w tym roku. Zostajemy we FR. Robie jedynie dwa ciasta, bo na Wigilie i w pierwszy dzien Swiat jestesmy zaproszeni, wiec zeby nie przyjsc z pustymi rekami... ;) w tamtym roku sie nagotowalam, bo robilismy Wigilie u nas: pierogi, golabki, krokiety. Tyle jedzenia co sie wtedy zmarnowalo.. nigdy wiecej 🙄 Po Swietach natomiast odwiedza mnie rodzinka :)

    W czwartek zaczelam brac Provames i na razie nic nie czuje, wiec jest dobrze, zadnych skutkow ubocznych :)

    Evli, szerokiej drogi!

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 21 grudnia 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierogi raz robiłam z mężem i hmmm nawkurzalismy się bo nam się na początku nie chciały sklejać, wyszły ok ale to był pierwszy i ostatni raz 🤣
    Miesiąc temu była moja mama i nam nakleiła uszek i pierogów na święta a że los zdecydował inaczej i nas nic już tu nie trzyma to wszystko zjadłam i jadę na świeże 😁😂
    Co prawda święta łatwe nie będą..najbardziej obawiam się opłatka ..😣
    Do tego będzie kuzynka która urodziła w dzień w którym Alice zmarła ..
    Neytiri dobrze że nie masz skutków ubocznych oby tak dalej 💪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2019, 21:48

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ci dobrze... ja nie bylam na Swieta w Polsce juz 5 lat.. zawsze cos nam wypada w tym czasie. W tamtym roku odebralismy klucze i zaczelismy remont domu, teraz in vitro. A za rok moja mama do nas przyjedzie, bo mojego taty na Swieta na pewno nie bedzie (praca). Takze ja w PL na Swieta moze bede za 2 lata.

    Evli, zamierzasz powiedziec rodzinie o ciazy?

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzice już wiedzą a co z resztą to nie wiem właśnie.. chyba nie będę trzymać tego w tajemnicy bo co mi to da? Będę czekać na dobry moment? Tylko który to dobry? Z Alice koszmar zaczął się po prenatalnych a normalnie to powinien być to ten moment w którym można odetchnąć :/ zresztą jak nie będę pić to będzie już podejrzane :P

    Neytiri lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - szerokiej drogi! Odpoczywaj w Polsce.

    My też zostajemy we Fr. I też jestem na 'cake duties' ;) robię 3 bûche de Noël :) zaczynam już dzisiaj. Święta u rodzinki męża, więc dla mnie luzik. ;) ale mam wielką ochotę na coś polskiego i dzisiaj będę robić krokiety z kapusta i grzybami (zamroze dość dużo) a przed nowym rokiem zrobię barszczyk z uszkami. Mniam... Mój patent na robienie pierogów - maszynka do makaronu. Nie cierpię walkowac ciasta, maszynka sprawdza się idealnie ( takze to domowych krakersow I innych cienkich kruchych ciasteczek, tacos etc)

    Wesołych Świat dziewczyny!

    Neytiri, Evli lubią tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
‹‹ 123 124 125 126 127 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ