X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 20 lipca 2020, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe nooo, masakra jak to zleciało 😲 chciałabym tak koło 38 tc 😆 ale znając życie to będzie tak że pierwsza była wcześniakiem a druga będzie przenoszona ....

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 20 lipca 2020, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuje sie tak sobie, tzn jakbym byla wyprana z uczuc. Jakby mi bylo wszystko obojetne. Rdv mamy za tydzien najpierw z biologiem, potem z naszym ginem i mamy porozmawiac o dalszym leczeniu.

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 20 lipca 2020, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri 🤥 kurcze, przykro mi że to się tak ciągnie..
    Ale zobacz tyle pęcherzyków miałaś przy punkcji, następnym razem, lekarze znajdą rozwiązanie by okruszki były silne i zdrowe✊💪
    Przytulam 😗

    Neytiri lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 21 lipca 2020, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri, bardzo mi przykro :(

    Neytiri lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 21 lipca 2020, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi czyżbyś już urodziła 🤔 🤗

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 21 lipca 2020, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny

    Urodziłam w niedziele siłami natury. Jak wiecie skurcze miałam od dawna wiec jak w piatek wieczorem pojawily sie w miare regularne co 3 min jakoś nie specjalnie nie zrobiły na mnie wrazenie a do tego za nim poszłam spać pojawiały sie sporadycznie. W nocy kilka mnie obudziło ale nie były regularne wiec tak dortwałam do rana. W sobote rano zaczeły mi sie saczyć wody ale były zmieszane z brazowa krwia wiec odrazu pojechaliśmy do szpitala. W szpitalu ktg i moje kochane skurcze które pisały sie wysoko ale nie były regularne, zbadali szyjke długa i moze otwarta na 1 cm 😏 Zostawili mnie tylko dlatego że po zrobieniu testu okazało sie że to faktycznie wody, wiec z porodowki przeniesli mnie do mojego pokoju i plan taki że wieczorem po 12 godzinach musza mi podać antybiotyk bo worek otwarty zeby nie przedostaly sie zadne bakterie i nie zainfekowały małego, popołudniu i wieczorem ktg i czekamy az może akcja sama sie rozkreci jak nie to rano w niedziele podadza leki na wywołanie. Spedziłam tak cała sobote skurcze jak zwykle, ktg zrobili popołudniu , później dostałam pierwsza dawke antybiotyku(o 4 rano miałam dostać kolejna) , wieczorem kolejne ktg , poszłam spać bez nadzieji rokrecenia sie akcji porodowej z myśla że rano beda wywoływać i że to nic nie da ,że młody sie zablokował i skonczy sie to wszytko cesarka 😔tak byłam pozytywnie nastawiona heheh😉 Aż o 2 w nocy w końcu moje skurcze przybrały na sile wiec zaczełam chodzić po pokoju , skurcze coraz bardziej regularne i silniejsze o 4 przyszedl położny podał mi antybiotyk moje skurcze jeszcze znośne po 5 zawołałam go żeby sprawdził szyjke, okazało sie 3 cm rozwarcia wiec mogłam iść na porodówke , zeszłam na dół wszyscy na mnie patrza bo na rodzaca to ja im nie wygladałam podobno 🤣Podłaczyli mnie pod ktg i położny se poszedł powiedział że przyjdzie za godzine mnie sprawdzić 🧐Zostałam sama z mężem, skurcze dość silne do dyspozycji miałam piłke i liany , piłka okazała sie najbardziej zabwienna. Jakos po 6 przyszedł położny, jakie było jego zdziwienie jak mu powiedziałam żeby szykował łóżko , szybko mnie zbadał 10 cm pobiegł dzwonić po mojego lekarza , ja do niego że nie bede czekać na lekarza bo ja mam już głowke małego w kroku i wody pekły i tak bez w sumie zadnego parcia o 6.30 urodził sie mały Louis 10 punktow 3200kg i 50 cm. Lekarz oczywiście nie zdażył dojechać jak wszedł na porodówke to ja małego już miałam na sobie tylko tyle że mnie oczyścił i założył szew. Wiec poród szybki, faktycznie szybszy niż pierwszy no i urodziłam tydzień przed terminem. Już jesteśmy w domu teraz tylko cieszymy sie soba i przyzwyczajamy sie do życia w czwórke, córka zakochana w braciszku zobaczymy jak długo 😜

    Neytiri kochana przykro mi nie takie wiadomości mieliśmy tu czytać ale wierze że po rozmowie z lekarzami podejmiecie odpowiednie leczenie i za chwilke znowu bedziesz sie stymulować i tym razem wszystko skonczy sie transferem aby 9 miesiecy później tulić swoje maleństwo, Trzymam mocno kciuki 🤞

    Evli teraz twoja kolej pod koniec tygodnia możesz sie już rozpakowywać 😊

    EllaDe, Evli, Neytiri, Susanne lubią tę wiadomość

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 21 lipca 2020, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi - gratuluję! Louis- witamy po tej stronie brzuszka :)

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 21 lipca 2020, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi gratulacje !!! 🥰🥰🥰

    Troszkę się namęczyłas że skurczami ale poród ekspresowy 💪

    Jejku teraz moja kolej 😳😬

    Neytiri lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 21 lipca 2020, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi, piekny szybki Gratulacje ❤️ Louis to piekne imie 😊

    To teraz czekamy na Evli 😊 mam nadzieje, ze sie bedziecie odzywac do nas dziewczyny, w przeciwnym razie watek nam wymrze :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2020, 21:24

    Evli lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 22 lipca 2020, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri ja jestem wierna 😁 jestem cały czas 😜 już takie uzależnienie 🙈

    Mam pytanie to dziewczyn rodzących, na liście do porodu mam huile de pépin de raisin i tak po pierwsze nie znalazłam jeszcze w sklepie ( ma być na rejonie spożywczym, miedzi olejami 😅 ) po drugie nie wyobrażam sobie ciągnąć ze sobą butli litrowej na porodówkę 🤦🏻‍♀️ Czy Wam było to potrzebne? Masowali Wam tym krocze przed? Bo chyba wezmę malutki olejek ze słodkich migdałów w razie czego 🤔

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 22 lipca 2020, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi, gratulacje!!
    Evil, trzymam kciuki za Twoją kolej :) Będzie dobrze

    Ja też tu jestem, ale jestem daleko za Wami na etapie starań, frustracji, badań, odkrywania z czym to się je. Wahań nastroju, od "super, damy radę, będzie dobrze" do "nie mam siły, weźcie mnie stąd, jak najdalej".
    Ciężko mi się dogadać z tymi lekarzami tu, nie chodzi mi o język, ale ich poziom wiedzy i podejście do tematu. Nie wiem, może to miasto to jest faktycznie murowana wioska i muszę uderzyć do większej mieściny gdzieś w okolicy.

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 23 lipca 2020, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne daleko.. niedaleko..większość z nas przechodziła te huśtawki..obyś długo nie musiała czekać ✊ Co do lekarzy to nie doradzę, bo ja straciłam dwa lata z gburem. Najlepiej weź rdv z innym i zobaczysz czy ma inne podejście 😏

    Susanne lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 24 lipca 2020, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziekuje ślicznie ☺️

    Susanne kazda z nas przeszła ta droge, takie wahania nastroju też więc doskonale cie rozumiemy.
    Lekarzami sie nie przejmuj może faktycznie powinnaś zmienić jeżeli nie odpowiada ci sposób leczenia twój komfort psychiczny też sie liczy.

    Evli co do smarowania krocza to ja smarowałam, ale od 37 tyg. nie wiem co by miało to dać masowanie w sam dzień porodu. Na porodówce tym bardziej ja sie skupiłam na oddychaniu. Położna nam mòwiła że np.w Indiach pękniecie krocza jest zerowe bo kobiety robia nasiadówki w oleju.

    Neytiri ja tam zagladac do was bede, chociażby po to aby wiedzieć jak ty bedziesz ciaże przechodzić 😊

    Evli, Susanne, Neytiri lubią tę wiadomość

  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 27 lipca 2020, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo bym nie chciala, zeby ten watek nam umarl, wiec fajnie, ze sie bedziecie odzywac :)

    My widzielismy sie z embriologiem. Wszystkie 7 embrionow od poczatku bylo pofragmentowanych, wiec nic sie nie dalo zrobic.
    Zaproponowali nam IMSI + embryoscope. Tak sadzilam, ze bedzie ICSI, ale oni poszli o krok dalej. Tez uwazam, ze tak bedzie lepiej. W czwartek mam wizyte u gina i on tez powinien zmienic protokol i leki, zeby jajeczka byly jak najlepszej jakosci, bo w sumie nie wiadomo gdzie tkwi problem. Zrobilismy tez dzis badanie na kariotypy.

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 27 lipca 2020, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri ja się melduje 😜

    Na jakim etapie cyklu jesteś? Załapiesz się na stymulację na dniach czy przerwa będzie?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 27 lipca 2020, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostalam w sobote @ czyli 12 dni po punkcji. Jeszcze nie wiem, czy bede mogla zaczac od kolejnego cyklu. Z ginem sie widze w czwartek..

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 27 lipca 2020, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri to super wiadomości dobrze że lekarze ida o krok do przodu i nie marnuja czasu. Oczywiście szkoda tych 7 embrionow ale jezeli były jakieś obciazenia to lepiej ze tak sie stało. Teraz właśnie niech gin działa pozmienia protokół i leczenie i możesz ruszać przynajmniej bedziesz troche spokojniejsza że tym razem zrobiono wiecej.Oczywiście trzymam kciuki, i daj znać po wizycie w czwartek.

  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 28 lipca 2020, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri, daj znać po wizycie!
    Już Wam chyba to pisałam, ale właśnie moja szwagierka smarowała krocze całą ciąże i nie pękła, co prawda też dziewczyna dużo ćwiczy, jest aktywna, ale położna powiedziała, że miała pięknie przygotowane krocze :D Smarowała się olejkiem z Weledy, nie pamiętam dokładnie jaki.

    Ja znalazłam nowego endo, ide do niej już po wakacjach. Do tego czasu chcę zacząć pić inozytol, który oprócz swoich super właściwości przy pcos, to jednej ze staraczek tu obniżył poziom tsh w jakiś cudowny sposób 🤷‍♀️ Pokładam w nim nadzieje, a potem niech już pani edno się wykaże.

    I odliczam dni do wakacji! 🎉

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 29 lipca 2020, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri kciuki za jutrzejsza wizytę ✊ obyś mogła zacząć stumulacje 🙏🏻

    Susanne zazdraszczam wakacji 😜
    My siedzimy w domu i czekamy, oby nie do końca sierpnia 🙄 Mąż ma wolny cały sierpień wiec mam nadzieje że Mała się pojawi tak max do połowy miesiąca, bo się zanudzimy 🥴

    Mimi, Nathalie jak Wasze maluszki? Dają pospać ?

    EllaDe coś cicho z Twojej strony, pojechałaś na wakacje ? 😊

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 29 lipca 2020, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Neytiri, nie bój się, ja też tu zostaję ;) ovu to to dla mnie takie niegroźny nałóg ;)

    Evli, tak jesteśmy na wakacjach. Oprócz tego, że spotykamy się ciągle z rodziną męża, to wogóle nie czuję, że są wakacje. Nawet do jakuzzi jeszcze nie weszłam :D za to Mały jest bardzo grzeczny. Taka maskotka ;) odezwę się, jak wrócę do domku.

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
‹‹ 165 166 167 168 169 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ