X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 21 października 2020, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri, ja latam z Barcelony El Prat, wcześniej też z Girony (teraz odwołane), tyle, że do Krakowa, ale do Wrocławia też są z Barcelony.
    Z Barcelony do Krakowa już kilka lotów na święta jest wyprzedanych, ja jeszcze nie kupiłam, bo teraz mięliśmy lecieć, no ale wypadł nam ten Covid, więc olaliśmy to. Też nie wyobrażam sobie nie polecieć na święta :( Mam nadzieje, że nic nie wymyślą. Teraz latem byliśmy samochodem, to jest jednak za duży kawał drogi, mimo, że uwielbiamy jeździć...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2020, 11:18

    Neytiri lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 21 października 2020, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    abrakadabra wrote:
    Hej, wiem że nie na temat. Ale skoro wy mieszkacie we Francji moze podpowiecie. Potrzebuje jakiejś strony gdzie na bieżąco dodają wszystkie wiadomości z kraju, szukalam ale nic sensownego nie mogę znaleźć. A szukam takiej ktore dodaja wiadomości na bieżąco o różnych obostrzeniach, jakiś przemówieniach itd. Moze któraś z was coś poleci?

    To może actu.fr? Jest z podziałem na regiony.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 21 października 2020, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wiem ze ten szpital jest dosyć drogi, ale jakoś ufam mojej lekarce i chce żeby ona to wszystko poprowadziła/ powiedziała ze około 700-1000€ będzie to wszystko kosztować. A ty ile płaciłas za laparoskopię? Proponowała szpital gdzie zrobią to za darmo ale nie wiadomo kto, gdzie itd... jakoś będę się czuła komfortowo i tez poczuje się chwile jak gwiazda :D

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 21 października 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,

    Evli u nas wszystko dobrze, mały zacza od tygodnia smiac sie na głos a tak to pcha łapki do buzi kupiłam zestaw do zabkowania.
    A wy jak sobie radzicie ?

    My na świeta tutaj zostajemy z reszta jak zawsze wiec nawet nie sprawdzam lotów ale ja z tym i tak nie mam problemu bo mam bezpośrednio do wawy.
    Ale za to musze ogarnac temat prezentów .
    Teraz skupiałam sie na prezentach dla bliźniaków bo już kończa roczek niebywałe jak ten czas leci w tamtym roku pod koniec miesiaca wszyscy zamarliśmy jak sie rodzili a dziś wybieram im prezenty.

    Neytiri, Olive jak tam objawy ?

    A Nathalie pewnie juz do nas nie zaglada po urodzeniu małej przestała sie odzywać.
    Ams też pewnie pochłonęła ja praca i powrót do szkoły.

    Neytiri, EllaDe lubią tę wiadomość

  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 21 października 2020, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie czuje caly czas mniej lub bardziej na @. Nawet piersi mi juz nie dokuczaja. Wczoraj np. przez chwile lekko plamilam na rozowo (tylko przy podcieraniu), dzis juz bialo. Takze moze to byc poczatek okresu, lekkie podraznienie po aplikacji proga albo plamienie implantacyjne 🤷🏻‍♀️ Jedyne co jest troche nietypowe to dosc wysoka temperatura - rano po obudzeniu 36.9C, wieczorem 37.4C gdzie zaraz przed okresem zawsze tempka spadala dosc mocno (jestem z tych zimnokrwistych).

    Mialam robic jutro test sikany, ale za bardzo mnie to stresuje, wiec zrobie bete w piatek rano i tyle.

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 21 października 2020, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri - wiem jak to jes z testowaniem - sikać, czy nie? 😀 Nie ma tu dobrej rady... To indywidualna sprawa... Z sikancami jest tak, że jak zobaczysz 2 kreski to ciąża jak nic, ale jak biel vizira, to jeszcze nie do końca wiadomo... Ale u ciebie będzie tłusta beta, bo okres to chyba ja dostanę. Też się czuje mega okresowo - nawet pms mi się dziś trafił 🤪 i ciężkość nóg... Czuję, że mimo KP hormony zaczynają mi wracać do normy od paru tygodni i małpa pewnie na dniach pierwszy raz od porodu przyjdzie.... A tak fajnie bez niej... Więc Neytiri, biorę twoją małpę, ty bierz brzuszek :)

    Neytiri lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 21 października 2020, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia - co u ciebie? Dawno się nie odzywałaś... Mdłości nie odpuszczają?

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 21 października 2020, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe, masz racje z tymi testami dlatego sobie odpuszcze. Zrobie na pamiatke jak beta bedzie dodatnia 😊 no i oczywiscie do przejecia sa przynajmniej 3 brzuszki, po tobie, Mimi i Evli, wiec licze na jakis w spadku 😉
    EllaDe, planujecie wracac po zarodki?

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 21 października 2020, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi moja tez wkłada ręce do buzi, obczaiła że ma kciuka 😆 ale na zęby to u nas za wcześnie raczej 😅 jaki polecasz zestaw do ząbkowania? Gada jak najęta, telewizor mi zagłusza 😜 W sumie nic nowego się u nas nie dzieje, dzień jak codzień 😏

    EllaDe Ty już przestałaś karmić piersią? Jak butelka?

    Lejla ja nie miałam laparoskopii tylko biopsje kosmówki.
    Ogólnie to ja żałowałam że tam poszłam, ale wysłał mnie tam mój lekarz, nie wiedziałam co i jak to się zgodziłam na ten szpital. Nie wiem jak to wyglada u nich z in vitro. U mnie wyglądało to tak że pobrali próbkę i wysłali ją do szpitala publicznego w Poissy i on robił wszystkie badania. Później ciężko było się czegokolwiek dowiedzieć. Miałam problem ze zwrotem części pieniędzy od sécurité sociale. Do tego dostałam dwie takie same faktury do zapłacenia, które finalnie musiałam zapłacić bo nie można było dojść z nimi do ładu, dostałam fakturę od komornika...Szpital amerykański umywał ręce „bo to nie oni....” a najlepsze jest to, że wyniku nigdy nie dostałam, bo źle pobrali.
    Musiałam zrobić dodatkowo amniopunkcję, ale to już poszłam do publicznego i nie było z niczym problemu :)
    Mam nadzieje że lepiej trafisz ✊

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 21 października 2020, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    abrakadabra wrote:
    Hej, wiem że nie na temat. Ale skoro wy mieszkacie we Francji moze podpowiecie. Potrzebuje jakiejś strony gdzie na bieżąco dodają wszystkie wiadomości z kraju, szukalam ale nic sensownego nie mogę znaleźć. A szukam takiej ktore dodaja wiadomości na bieżąco o różnych obostrzeniach, jakiś przemówieniach itd. Moze któraś z was coś poleci?

    Ja czytam na Google

    news.google.fr

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 21 października 2020, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - nadal karmie piersią, bo butelka to jego wróg... Kubki może i są niekapki, ale jego buzia się śmieje jak mu się z ust wylewa 🤦‍♀️Teraz nawet nie próbuję go przekonywac do butelki, bo ząbkuje więc i tak jest marudny i wybredny... Kaszki i purée raz je, raz nie, więc niech chociaż mleczko pije... Cycoholik...

    Neytiri--tak chcielibyśmy wrócić po mrozaczka. Ale to dopiero gdzieś w połowie przyszłego roku.

    Evli, Neytiri lubią tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • abrakadabra Autorytet
    Postów: 3749 2517

    Wysłany: 21 października 2020, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2023, 11:28

    13.06.22 - 20:15 córeczka 3490g i 55 cm ❤️

    Qn6yp2.png
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 22 października 2020, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi, EllaDe, Evli, to musi być świetne uczucie, obserwować swoje dziecko i widzieć jak z każdym dniem staje się coraz bardziej kontaktowe 😁

    Mimi, mogę zapytać co to za historia z bliźniakami?

    Susanne, kiedy robisz test? Pcr?

    Evli, współczuję przygód ze szpitalem 😟

    Lejla, daj znać jak po badaniu?

    Neytiri, trzymam kciuki aby jutrzejszy dzień był TYM dniem z 2kreskami 😁

    U mnie sytuacja bez zmian.Wszystkie objawy tak jak zawsze przed @ więc nie nakręcam sie 🤷

    Evli lubi tę wiadomość

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 22 października 2020, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli zestaw do zabkowania to tradycyjnie sophie la girafe duża ale ta go narazie ylko rozsmiesza a mała o zapachu waniliowym ta sobie podgryza i lapke z difrax ktora mozna sclodzic.
    Ninka gaduła jak na dziewczynke przystało hehe

    EllaDE ale ci fajnie ze tak ladnie je z piersi moj w nocy bezproblemu za to w dzien wierci sie i krzyczy zaczelam odciagac po karmieniu i mu podawac ale tego tez za bardzo niechce umowilam sie na konsultacje z doradca.

    Olive biźniaki urodziły sie w 25 tyg ciazy.

    Evli lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 22 października 2020, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to cudowne uczucie widzieć jak Twoje dziecko odkrywa coraz to różne rzeczy 😍 ale np.dzis rano myślałam że wyjdę z siebie przy karmieniu🤯 Nie lubię karmić 😶 Zresztą ile ja się napłakałam w tamtym roku przy Alicji bo jeść nie chciała. Po tylu miesiącach płaczu trafiłam w końcu na lekarkę która mi powiedziała że to nie jej wina, że biedna nie może przez płuca 😪 Teraz mam dziecko „jedzące” ale i tak narzekam ...🤦🏻‍♀️ Mimi moja znowu się wije przy butelce czesto, albo ciśnie kupę akurat w momencie jedzenia 😅Wychodzę z siebie 🤦🏻‍♀️

    EllaDe, Olive lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 22 października 2020, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj czwartek, Olive, Neytiri która miała testować? ✊

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 22 października 2020, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olive, dzis o 11 robie. Wynik podobno wieczorem

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 22 października 2020, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne życzę negatywnego wyniku ✊


    100 lat dla naszego pierwszego forumowego dziecka - Charlotte!! 🍼🧸🎈🎉
    Ale ten czas leci!
    Ams skrobnij nam co u Was 😉

    EllaDe, Neytiri, Susanne lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 22 października 2020, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, ja ci zazdroszcze, bardzo bym chciala karmic piersia :)

    Susanne, trzymam kciuki za wyniki!

    Olive, jutro nasza kolej 😊 ja tez sie czuje jak na @, caly czas lykam Spasfon, wiec przybij 5! Fajnie, ze bedziemy testowac razem 😊 o ktorej jedziesz na bete?
    Bylam w sklepie i mnie kusilo by wziac test, ale jednak za bardzo sie boje. Jutro bedzie wiadomo na pewno.

    AMS, Olcia odezwijcie sie :)

    EllaDe, Susanne lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 22 października 2020, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri ale ja piersią nie karmie 😜 ściągam mleko laktatorem i podaje w butelce. Od czasu do czasu dam pierś ale zaraz jest spowrotem głodna, do tego je rękawem, cała mokra jest pozniej 🤷‍♀️😆

    Trzymam wieeeelkie kciuki za pozytywną bete !

    Neytiri lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 177 178 179 180 181 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ