X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się ale niestety nie pojadłam, bo moje mdłości przybrały na sile.
    Nie narzekam, biorę wszystko na klatę ale muszę przyznać, że jest ciężko. Mdłości mam non stop, i w dzień i w nocy🤢 Przez to praktycznie nic nie jem, a nawet z piciem wody mam problem. Cały dzień spędzam w łóżku albo na kanapie w piżamie, a wyglądam jak zombie. Wieczorami przez chwilę trochę lepiej się czuje i wtedy się ogarniam, ale to trwa godzinę czasami tylko pół 😟 Jeśli macie jakieś sposoby, proszę podzielcie się, bo do tej pory wszystko co wypróbowałam, nie działa 😭

    Z pozytywnych rzeczy to gin do której chciałam się dostać przyjęła mnie 😁 Troche smiać mi się chce ze mnie i z męża bo do niej można się umówić tylko przez jej stronę, ale nie przyjmuje nowych pacjentek 🤷 Na szczęście na stronie podany jest nr tel i adres mailowy, wiec napisałam ładnego maila, a mąż, jak to sam stwierdził, jeszcze go dosłodził😂 Efekt taki, ze kobieta się zgodziła i pierwsze spotkanie u niej mam 22.01 😁

    ams, Evli lubią tę wiadomość

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Jak po Swietach? Ja to sie ledwo ruszam.. przegielam z jedzeniem, troche martwie sie o wage,za szybko tyje😳 bede miala co zrzucac, ale juz pochamowałam sie z jedzeniem bo inaczej na +30 sie skonczy🤭 Olive przytulam, wiem co to znaczy.. z Kordianem meczylo mnie strasznie. Probowalam wszystkiego: platkow migdalow, zimna colew nieduzych ilosciach( wiem ze nie zdrowo ale znam osoby ktorym pomogla), sucharki i herbatniki zaraz po obudzeniu, a nawet opaski na chorobe lokomocyjna ktore hamuja mdlosci, zwiekszona dawka witaminy b6. Mi nie pomoglo nic, dopiero szpital i kroplowki hamujace wymioty. Moze Tobie ktorys ze sposobow ulzy.

    Olive lubi tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 30 grudnia 2020, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny !!!
    Na poczatku, jako 'matka' tego watku (jakkolwiek to brzmi... :D ) - witam nowe (choc i tak juz sa tutaj jakis czas, ale nie mialam okazji) Dziewczyny! Bardzo sie ciesze, ze jest nas coraz wiecej i, ze jest coraz czesciej pojawiaja sie tu dobre nowiny !!! Gratulacje <3

    Na ten Nowy Rok zycze Wam przede wszystkim zdrowia i spokoju. Aby wszystko wrocilo do normy... Zebysmy mogly normalnie zyc. Bez maski i zelu. Bez strachu. Z mozliwoscia podrozowania...
    Dwoch kresek, tym, ktore o tym marza i sie staraja...

    Wszystkiego dobrego Dziewczyny !!!!

    Mam nadzieje, ze tym razem wroce do Was na dluzej :) i juz nie 'uciekne'.. aczkolwiek ucieczka nie byla zaplanowana... brak czasu mnie dopadl...

    Sciskam Was wszystkie !!

    Olive, EllaDe, Evli lubią tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3814 2518

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 🙃 melduje się 🤪

    Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dziewczyny!!
    Zdrówka, zobaczenia wymarzonych dwóch kresek, bezproblemowych donoszonych ciąż i zdrowo chowających się dzieciaczków 🙂

    My wracamy 😔 szybko zleciało 😐
    Także jeszcze trochę i będziemy we Fr. Wracamy na raty tym razem, od wczoraj, zatrzymaliśmy się u rodziny w De na noc.
    Mała grzeczniutka była cały pobyt, przestymulowana wrażeniami, nowym miejscem, liczbą ludzi. Teraz wracamy do spokoju 😛

    Co u Was ?

    EllaDe lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Ams, miło cię tu znowu zobaczyć! Szczęśliwego Nowego Roku! Czyżbyście wracali do gry w tym nowym roku? 🤔 Jak córcia? Czy już jest w wieku, w którym się wierzy w Père Noël?

    Dziewczyny, jak wam minęły święta? Czy któraś dotrwała do północy w Sylwestra? 😜

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3814 2518

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie Święta minęły na obżarstwie 🤪
    Miałam jeździć na rowerze, byłam aż raz i mnie zmroziło 🤭 nie wiem kiedy ja schudne 🙆
    Nina zapoznała kuzynostwo w swoim wieku. U mnie w rodzinie łącznie były 3 porody w sierpniu więc fajnie było tak ich dać razem i obserwować jak na siebie reagują 🤣🤣🤣
    Do polnocy w sylwestra dotrwałam 😃 nawet malibu się napilam 🤪

    EllaDe lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2575 3487

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego dobrego na Nowy Rok mes Poulettes! 💫

    My wracamy w sobotę, tak wyszło, że znow busem wiec zobaczymy ile godzin wypadnie tym razem.

    U mnie swieta nie zbyt radosne. Mojej siostrze wyszly tragicznie wyniki badań genetycznych 1trymestru. Jutro ma amniopunkcję. Proszę Was o dobre myśli, choć jest już gotowa na najgorsze. Lekarz nie pozostawił złudzeń.

    Ta sytuacja sprawiła, że odłożyłam swoje starania na bok, jeszcze nie wiem czy wystartuje ze stymulacją po powrocie. Chyba najpierw wolalabym powtórzyć wszystkie badania.

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3814 2518

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne to długie masz wakacje 😃

    Przykro mi z powodu siostry ..podejrzewają jakaś konkretna chorobę ? Amino robi z mikromacierzami?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2575 3487

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, tak 3 tygodnie sobie walnelismy 🙈

    Skrajnie niskie balko pappa 0,09, niska beta, na usg za duża glowka do reszty i serduszko za duże w stosunku do klatki piersiowej. Do tego cienkie łożysko i mało wód płodowych. Zd ryzyko 1:50. Co do amnipunkcji to niestety nie wiem dokładnie. Jutro sie okaże
    Znalazlam Twoje posty na innych wątkach, szukałam jakiejś nadziei, że może u innych zdarzały się cudy. Teraz juz nie myślę, bedzie co ma być, ona tez jest gotowa na wszystko. To chłopiec. Zaproponowali jej fisha i wyniki w 48h, w innym wypadku 3 tyg.

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3814 2518

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne z tego co piszesz to dobrze nie wygląda 🥺 papa o wiele za nisko (łożysko długo nie wytrzyma🥺)no i te nieprawidłowości na usg 😐 trzymajcie się, przytulam 😏
    Fish z tego co pamiętam to wykrywa tylko trzy podstawowe zespoły, mikromacierze są o wiele dokładniejsze ale i też dłużej się czeka.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2575 3487

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, dziekuje. Tak wlasnie mowila pani doktor, nie dała żadnej nadziei niestety.
    Ja się zastanawiam czy to błąd matrixa czy sa jakies inne przyczyny tych nieprawidłowości. Głównie tego cienkiego łożyska i małej ilości wod.
    Ja mam mutacje pai homo, możliwe, żeby to miało na to wplyw? Moze siostra tez ma i powinna być na heparynie i acardzie? Siostra nigdy nie paliła, w zasadzie nie pije. Nie znam sie na tym, ale na pewno zadbam, zeby pogłębiła diagnostyke po tym wszystkim.

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3814 2518

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne ciężko powiedzieć. U mnie lekarze mówili ze to przypadek (łożysko się źle wykształciło ale córka była zdrowa). W drugiej ciąży mialam wprowadzona jedynie aspirynę 160 i progesteron 200 i tym razem było ok, ale czy to przypadek 🤷‍♀️

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku 🙂

    Susanne bardzo mi przykro 😓 Przesyłam ogrom dobrych myśli 🤗 i życzę Tobie i Twojej rodzinie dużo siły 😘

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne - bardzo mi przykro z powodu komplikacji u siostry :( daj nam znać, jak będziecie mieć wyniki amnio. Może to przypadek i nie musisz się martwić o swoją przyszłą ciążę ?

    Lejla I Olive - jak tam? Mdłości się was nie opuszczają?

    Evli - dojechaliście bez problemów?



    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3814 2518

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Tak dojechaliśmy bez problemów :)
    Za to dziecko mi się popsuło 🤕 odkąd wróciliśmy budzi mi się 20 razy w nocy. Wypada jej smoczek i zaczyna płakać, wstaje daje jej i tak w kółko..czasem zaśnie a czasem co chwile wstaje podaje i się kładę i wstaje znowu 😌 nie wiem co jej się poprzestawiało 🤷‍♀️ Dziś po 6h wzięłam ją do łóżka w końcu (ile można wstawać 🤯) i spała do 10h30..
    W weekend rozpoczynamy rozszerzanie diety 🤗
    Mamuśki jak Wy zaczynaliście? Mi lekarka kazała na obiad 2-3 łyżeczki jakiegoś warzywa, tylko nie wiem po ilu dniach mam zmienić na inne ?

    Dziewczyny meldować się!

    Neytiri odpoczęłas ? Gotowa do transferu?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Evli, mój też 'zepsuty' 🤣 dużo się budzi I najchętniej to spałby z moim cycem w buzi 🤦‍♀️ staram się jak mogę, to zmienić, ale w środku nocy po prostu mamy wybór między nikt nie śpi, albo ja śpię z małym i cycem na wierzchu i dzięki temu wszyscy śpimy... Mam nadzieję, że to mu niedługo przejdzie.

    Co do rozszerzania diety, to my zaczęliśmy, jak miał prawie 5,5m I widać było, że jeszcze nie był gotowy. Zaczęłam od 'pre-rozszerzania', które wyglądało tak, że 2x dziennie przygotowywałam kaszkę na 30ml mm, siadałam przed nim i wymachiwalam łyżeczką, podsuwała mu pod nos, do ust etc. I.... I nic się nie działo chyba przez dobre 10-12 dni. Ani Dziuba nie otworzył. 🤣 Jak już otworzył, to od razu wprowadziłam marchewkę na obiad - efekt? Odruch wymiotny przez parę dni. Mam taki filmik z nim nagrany 'pierwsza marchewka', płaczemy ze śmiechu 🤣🤣🤣 zaczęłam od kaszki ze względów praktycznych - wiedziałam, że trochę potrwa zanim nauczy się buzię otwierać na łyżeczkę, więc nie chciałam codziennie robić marchewkowego purée. A otwierać sloiczek co 2 dni, by go wyrzucić też mi się nie uśmiechało. 🤷‍♀️ No i chciałam, żeby jednak trochę tego mm miał w diecie.

    Co do zmian warzyw, to po prostu obserwuj Ninkę i rób jak ci intuicja podpowiada. My zmienialiśmy co 2-3 dni i szybko zaczęłam łączyć rzeczy, które spróbował i wiedziałam, że nie ma alergii. E.g. Sam brokuł był bleeee, ale już brokuł z pasternakiem dało się przełknąć ;) obecnie hitem nadal jest gęsta 'zupka' z kurczakiem, porem i ziemniakiem doprawiona fromage blanc i odrobiną masła. Ale 'pomarańczowe' jedzenie jest niejadalne. Dynie, marchewki, butternut są na nie 🤦‍♀️

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3814 2518

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe dzięki za opis 😁 moja lekarka mi na ostatniej wizycie tłumaczyła ale ja w tym momencie próbowałam ubrać Ninę i tak wyszłam z gabinetu i polowe zapomniałam 🙈
    Mi nic nie mówiła o kaszce tylko o warzywach w 1 tygodniu a w drugim dorzucić owoc.
    Tylko z tego co mi się wydaje to mówiła od zaczęcia od warzywa a pozniej dać mleko, a teraz czytam blog hafiji i ona tam pisze że najpierw dać mleko a pozniej do spróbowania warzywo 🤷‍♀️🤔

    Dalej masz cycoholika 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2021, 14:42

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - pamiętaj, że lekarka daje ci wytyczne wg aktualnego schematu żywieniowego. Nasze dzieci niekoniecznie są świadome tego, że to jest dla nich najlepsze i mają się podporządkować 😜 popatrz na metodę BLW (nie moja bajka) - dzieci od początku jedzą bardzo różne rzeczy i mają się dobrze. Córka koleżanki już w wieku kilku miesięcy jadała curry (tylko bez chilli) 😲 Mam też koleżankę, lekarkę (nie pediatrę) , która zaczęła ich dziecku miksować ich własne doprawione jedzenie już na samym początku, bo jej pediatra powiedziała 'a ty byś jadła takie suche papki bez smaku?'
    My jesteśmy pokoleniem wychowanym na parówkach i soczkach i jakoś żyjemy. 💪 Więc nie stresuj się, tylko obserwuj reakcje małej i bądź elastyczna w doborze warzyw i owoców.

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Ella ja się czuje bardzo dobrze, raz na 3 dni może mi coś ‚zasmierdzi’ i pociąga... ale to trwa tylko chwilkę. Jedynie to w ciągu dnia czuje zmęczenie i muszę iść na drzemke, a wieczorami tak wzdyma mi brzuch.. generalnie nie ma co narzekać. Jestem w trakcie szukania jakiejś oliwki lub kremu na rozstępy, polecacie coś? Ja mam dość tendencje do rozstępów i póki co używam bio oil..
    w poniedziałek mam wizytę u mojej giny, a pod koniec stycznia badanie 1 trymestru. Teraz mam dużo czasu i oglądam różne dzidziusiowe strony internetowe, wózki itd wiem ze za wczesnie ale szukam ‚inspiracji’ żeby kiedyś jechać i kupić a nie zastanawiać się...
    to tyle u mnie... :) aha i brak zachcianek :D robię sobie soki w wyciskarce i staram się jeść zdrowo, waga początkowa to 63 kg przy 168 cm wzrostu ciekawe ile mi się przytyje przez to lato...:) ściskam was

    EllaDe lubi tę wiadomość

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla - super, że nie masz ciążowych dolegliwości 😁 to naprawdę pomaga na początku ciąży. Zachcianek też nie miałam, no może za wyjątkiem domowych banana milkshakes i gorącej czekolady do picia, ale ze to śmierdziało mi mięso 😬 a mój Mały teraz uwielbia banany 😁 hahaha

    Co do olejku przeciw rozstępom, to też używałam bi-oil oraz fajnego nawilżającego kremu co ciała o maślanej konsystencji z Caudalie (czyli nie typowy przeciw rozstępom). Rozstępu nie miałam ani jednego, ale jak mówią, rozstępy to raczej genetyka 😜

    Aha, i już tu kiedyś polecałam, ale to chyba było zanim do nas dołączyłaś - sklep online Envie de Fraise z ciuchami ciążowymi, oraz bebeboutik.fr, coś jak showroomprive, ale z artykułami dziecięcymi (mają dużo polskich marek; zapisujesz się do newslettera i codziennie dostajesz emaila z aktualnymi wyprzedażami). W ciąży spędziłam duuużo czasu na bebeboutik śledząc ceny różności dla dzieci 😜

    Lejla92 lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
‹‹ 196 197 198 199 200 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ