X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 20 maja 2018, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tutaj nawet nie jeżdze, przestałam bo straciłam cierpliwość, to nie na moje nerwy.. wole wziąć autobus albo metro. Moj mąż tylko tu kieruje ( też wyzywa) :P
    Za 30 euro też bym wzięła parking, niestety tu takich nie ma :(
    Jak Ci nie dojdzie termometr na czas to zacznij tym co masz. Tyle że mówię,z tym mierzeniem temperatury to trzeba być wytrwałym.. budzić się nawet w weekend o tej samej godzinie ;)
    Z jutrem to właśnie nie wiem czy otwarte, ja się wybieram na pocztę, ale coś mi się wydaje ze pocałuje klamkę :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2018, 23:51

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 21 maja 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba labolatorium dzisiaj zamkniete. Dzwonilam pare razy ale nikt nie odbiera takze nie ma sensu zebym jechala. Jutro juz chyba na ten progesteron nie pojde- bo licze teraz i bedzie 9 dzien po owujacji ktorej i tak nie jestem pewna. W nastepnym miesiacu pojde.
    Cholera do tego lapie chyba grzybice tam na dole po tych antybiotykach. Piecze mnie cos :( a kupilam sobie w sobote ta oslone ale w piatek juz zaczelam brac i chyba mnie zlapalo. No zalamka poprostu. Moze sie nie rozwinie.
    Co do tego mierzenia to pewnie bede musiala o 5 wstawac mierzyc, bo tak mam do pracy jak mam 1 zmiany. A jak to sie mierzy?
    Trzeba tam gleboko wsadzic caly termometr czy jak?
    U nas to ani autobusow a o metrze to juz wogole nie ma mowy, mieszkam w malym miasteczku. Takze jestesmy skazani na auto.

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 21 maja 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja się przekonałam do jazdy tutaj fakt faktem jezdze rzadko no ale zawsze coś ... kiedys się bałam bo mnie to wkurzało że wszyscy się wpychaja na "chama" trabia masakra.. ;/ mąż jezdzi ale wyklina heeh my mamy parking placimy 40euro innej opcji nie bralismy pod uwage ....

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 21 maja 2018, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia92 ja tez czasami sama jezdze ale naprawde ja sie czasami zastanawiam kto im dal prawo jazdy?
    Kupilismy sobie nawet kamere do auta bo bylo tyle sytuacji ze wymusili pierszenstwo albo sie ryja na chama tak ze pare razy o malo nie spowodowali wypadku

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 21 maja 2018, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie miałam to samo ...;/ raz jak jechałam sama to z auta ze stresu cała mokra wysiadłam ..... moj mąż sie smieje ze dzikusy z buszu ;p na baranach sie uczyli jezdzic.. no ale niestety zgadzam sie z tym bo jak czasem sie widzi to wszystko to straszne to jest

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 21 maja 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia jezeli wstajesz o 5 do pracy to przyjmij sobie tą godzinę.
    Miej zawsze termometr koło łóżka ( mierzy się po przebudzeniu, przed wstaniem). Przydatnym bedzie alkohol 100% z wacikami do dezynfekcji :)
    Masz dwie opcje albo mierzy się w odbycie albo w pochwie.
    Ja mierzyłam w odbycie także wsadzałam tylko czubek, w pochwie raczej trzeba włożyć go trochę dalej :P
    Kurcze współczuje Ci tych antybiotyków :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2018, 12:36

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 21 maja 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli dzieki za rady, chyba tez tak bede mierzyla od nowego cyklu.
    No powiem ze te antybiotyki sa mocne, o dziwo nie boli mnie zoladek. Ale ogolnie sie czuje po nich slabiej, pomijajac ze nie moge wychodzic na slonce a taka piekna pogoda i jestem czerwona na twarzy, i tak jakbym miala goraczke. Ale lekarz mowi ze tak moze byc.. jeszcze teraz pewnie dostane grzybicy tam na dole.. poprostu super :( ehh juz mam dosc czasami. Staram sie byc silna ale mam chwile zalamania

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Rania Ekspertka
    Postów: 129 173

    Wysłany: 22 maja 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,zatem zaczne od poczatku:) jestem do waszej dyspozycji w kwestii inséminacji,zadna ze mnie specjalistka,ale mam juz jedna za soba,wiec sluze pomoca.

    Evli lubi tę wiadomość

    córka 24 tc[*]
    8p3oqqmzaze9a671.png
    24.04.2018 pierwsze IUI 15dpo 68,8...
    0360136997edde1a6bd36c823e5bb152.png
  • Rania Ekspertka
    Postów: 129 173

    Wysłany: 22 maja 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcialam was przestrzec-nie marnujcie czasu,ja zmarnowalam go wystarczajaco.po 35rz jesli po pol roku nie udaje sie zajsc w ciaze,warto isc do specjalisty.czas ucieka.ja po pierwszej,utraconej ciazy myslalam,ze zajde szybko ponownie.mialam 35lat.dzis mam 38 I pierwsza inseminacje za soba.wczesniej krazylam jak w matni.nie wierzylam,ze we Francji tak szybko uporam sie z papierami,ze uzyskam zgode...brak wiary i beznadzieja,w ktora zaczelam popadac byla zgubna.ale pomogla mi dziewczyna z forum! Zapisalam sie do Diaconesse,do centrum plodnosci,do dr Julie Moulin.kilka spotkan,badan I decyzja zapadla.dwie insémination a potem fiv.zatrzymalo sie n’a pierwszej Insemin.nie wierzylam w jej sukces patrzac na statystyki..nie udawalo sie 25latkom,wiec...kiedy odebralam wynik bety pomyslalam,ze to Maryja of Cudownego Medalika,zapewnia,ze dla Boga nie ma rzeczy niemozliwych.polecam Wam rue de Bac I swiatynie Cudownego Medalika.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2018, 09:22

    córka 24 tc[*]
    8p3oqqmzaze9a671.png
    24.04.2018 pierwsze IUI 15dpo 68,8...
    0360136997edde1a6bd36c823e5bb152.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 22 maja 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rania przede wszystkim gratuluje fasolki ! :)
    Ja mialam podchodzić do inseminacji w maju ale miałam paciorkowca b, później antybiotyki mi wybiły florę i narazie wszystko się przesunęło w czase. Muszę doprowadzić moja florę do dobrego stanu.
    Jak wyglada kwestia papierkowa, długo trzeba czekać na zielone światło od sécurité social ?
    Jaki jest czas oczekiwania na wizytę w tym centum płodności?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Rania Ekspertka
    Postów: 129 173

    Wysłany: 22 maja 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Wiesz u mnie było tak, że jak na początku grudnia robiłam wymaz to wyszła mi bakteria Enterococcus faecalis i ureaplasma.
    No tą pierwsza nawet nie zwrócił uwagi mówiąc że to to nic takiego, na tą drugą miałam antybiotyk na 15 dni.
    Po tym zrobiłam wymaz i ta pierwsza nie znikła, zdziwił się, no ale dalej mówił że to nic takiego. Mówiłam mu że po antybiotykach odczuwam dyskomfort i suchość i zapisał mi globulki na 3 mc ( przez 7 dni po @).
    A dziś daje mi skierowanie na ponowny wymaz i się go pytam że ostatnio miałam tego enterococcusa i że pewnie nie zniknął skoro antybiotyki go nie ruszyły i przecież „to nic takiego” a on mi mówi że jak coś to będziemy leczyć ! No cholera jasna, teraz nagle się leczy grrrrr !
    Pójdę w przyszłym tyg na wymaz..... ręce mi opadają

    Staranka jak najbardziej będą ♥️
    Ja z enteroccocusem faecalis zmagalam sie Latami I tez lekarz machal reka, I ten sam mi powiedzial ze jej obecnosc byla przyczyna utraty ciazy w 24tyg.wiec juz nic nie rozumialam!

    córka 24 tc[*]
    8p3oqqmzaze9a671.png
    24.04.2018 pierwsze IUI 15dpo 68,8...
    0360136997edde1a6bd36c823e5bb152.png
  • Rania Ekspertka
    Postów: 129 173

    Wysłany: 22 maja 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil,n’a wizyte czekalam Miesiac,po zrobieniiu kompletu badan I wyslaniu papierow n’a Zgode sécu 3tyg!i w tym samym miesiacu inseminacja.spieszylam sie z jezykiem n’a brodzie,o duzo rzeczy pytalam sama,wchodzilam oknem,bo niestety mialam miec planing-nic nie dostalam:(troche kiepska jest organizacja w Diaconesse,ale jestem I’m wdzieczna calym sercem!wspolpracuja z laborat Drouot,I to sie liczy bo to lab robi preparatyke nasienia.

    córka 24 tc[*]
    8p3oqqmzaze9a671.png
    24.04.2018 pierwsze IUI 15dpo 68,8...
    0360136997edde1a6bd36c823e5bb152.png
  • Rania Ekspertka
    Postów: 129 173

    Wysłany: 22 maja 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za gratulacje ale jestem bardzo ostrozna,to jeszcze za wczesnie!mam w tyle glows,ze szczescie jest bardzo kruche

    córka 24 tc[*]
    8p3oqqmzaze9a671.png
    24.04.2018 pierwsze IUI 15dpo 68,8...
    0360136997edde1a6bd36c823e5bb152.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 22 maja 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie dobrze, musi ♥️

    Mój ginekolog zaproponował mi inseminacje i on ją wykonuje.
    Myślałam że załapie się na maj, no ale niestety popełnił błąd w leczeniu paciorkowca b i wszystko się przesunęło.
    Szkoda bo mam dobrą mutuelle z pracy no ale ważna tylko do końca miesiąca, także muszę sobie poszukać innej..
    Mogę się zapytać jakie są mniej więcej koszty iui? Wiem że refundowana jest przez ss ale napewno coś tam się płaci.

    Trochę to dziwne że przez paciorkowica D utraciłaś ciąże.. on raczej nie jest taki groźny, gorszy jest B ale to przy porodzie, bo można zarazić dziecko :(

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 22 maja 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Kobietki !
    nie bylo mnie chwile, bo bylam w Polsce.
    Wczoraj wrocilam :)
    W zasadzie to sobote i poniedzialek spedzilam w podrozy.
    W niedziele bylam na Komunii.

    Dzisiaj mam "wolne", ale od jutra wracam do pracy i juz mi sie nie chce... powoli zaczynam sie meczyc.
    Brzuszek rosnie jak oszalaly z czego bardzo sie ciesze !

    Dzizia od piatku tancuje, raz mocniej raz slabiej, ale wiem, ze jest !
    Dzisiaj postanowila mnie rano obudzic przed budzikiem. Chyba sie nudzila :)

    Brzuch mnie dzis boli, ale mysle, ze to przez ten zwariowany weekend i zmeczenie. Dzisiaj stawiam na odpoczynek.

    Czesc Renia ! Fajnie, ze do nas dolaczylas :)
    Super, ze mozesz dac Dziewczynom kilka zlotych rad :) To jest bardzo wazne i podtrzymuje na duchu :)


    Milego dnia <3

    Evli lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 22 maja 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ams fajnie że dzidzia daje o sobie znać :) Musi to być napewno bardzo fajne uczucie ♥️
    Wcale się nie dziwie że nie chce Ci się już iść do pracy. Nadchodzą do tego upały :(
    Został Ci miesiąc „tylko” a jak coś to zawsze możesz iść na zwolnienie :)
    Odpoczywaj !

    Buziaki :*

    ams lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 22 maja 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, czy mogę do Was dołączyć? Jestem nowa na tym forum, chociaż jestem długoterminową staraczką we Fr (ponad 3 lata). Mam za sobą 4 nieudane inseminacje i właśnie zaczynamy przygodę z invitro. Główny problem to morfologia męża (1-2%), u mnie niczego nie znaleźli.

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 22 maja 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie że możesz :) witamy :D
    Napisz coś nam o sobie, z jakiego regionu jesteś?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 22 maja 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc EllaDe :)
    rozgosc sie :)

    Tak jak mowi Evli, napisz nam cos o sobie :)


    Ja mieszkam i pracuje w regionie paryskim i szczesliwie udalo mi sie dosyc szybko zajsc w ciaze i teraz juz zaczelam 17 tc ale tak polubilam to miejsce i Dziewczyny, ze zagladam tutaj codziennie (no albo prawie...)

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 22 maja 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem z południa, okolice Tuluzy. Mam 35 lat, w tej chwili nie pracuję.
    ams- szybkie zajście, super sprawa :)
    Nasze problemy z zajściem w ciążę wiążą się z czynnikiem męskim, chociaż biorąc pod uwagę te nieudane inseminacje, to tylko czekam, aż coś i u mnie znajdą... :/
    Widziałam wasze posty o doświadczeniach z lekarzami we Fr, w tym, to, że zlecają minimalne ilości badań. Ja mam mieszane odczucia co do gina, który mnie przez 3 lata prowadził (przez te inseminacje i przed). Teraz zmieniliśmy klinikę (o dziwo liczba klinik robiących IV jest tu raczej ograniczona) i trafiłam na bardzo kompetentnych ludzi, ale bez `human touch`, co bardziej przeszkadza męzowi, niż mnie. Mnie za to teraz dobija to czekanie na każdy kolejny krok, bo do specjalistów są kolejki. Np. teraz czekamy na wizytę męża u urologa, bo lekarz prowadzący chce sprawdzić, czy nie dałoby się poprawić jakości nasienia. RDV umówione w kwietniu... na lipiec! Bez opinii urologa nie możemy ruszyć dalej... Pozytywne zaskoczenie to to, że praktycznie wszystko jest refundowane... za to z dentystami tu jak dotąd miałam szczęście i trafiłam na bardzo konkretnego gościa. :)

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ